Προς το περιεχόμενο

turbox iron vn75-225


darkthan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια :-) εβαλα τελικα τα 7 χ64 και εχω τ εξης προβληματα:

1ον τα κουμπακια πανω για τον ηχο τα bluetooth κτλ. εχω κατεβασει απο τη ροκ τα αντιστοιχα (authentec-fingerprint-driver-w7-64bit-w7wbf64), κανω εγκατασταση δε μου δουλευουν.

2ον επεισης το omni pass για τα δαχτυλικα δε μου τρεχει λεει θελει windows 2000 και μετα (χαχα :-D).

3ον μου βγαζει στο device manager πως δεν αναγνωριζει το pci memory controler βρισκει drivers αλλα μαλλον θελει πιο καινουργιους...

Κανεις καμμια ιδεα??

EDIT

 

Λοιπον τα utilities τα βρηκα απο το pluto του e-shop για οποιον ενδιαφερεται, απο οτι εμαθα το omnipass δεν υποστριζεται στα 7 οποτε αν εχει βαλει κανεις κανενα αλλο συμβατο προγραμμα και μπορει να μου πει.. ευπροσδεκτο :)

Ευχαριστω...

Επεξ/σία από costas89m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας...

 

Για άλλη μια φορά η ΔΕΗ έκανε το θαύμα της και το Iron VN laptop μου χρειάζεται αλλαγή κάρτας γραφικών που το τεχνικό τμήμα του Πλαισίου μου είπε οτι θα μου την χρεώσει 200 ευρώ...

 

Επειδή πριν ενάμιση χρόνο άλλαξα μητρική (πάλι από υπέρταση της ΔΕΗ μετά από σύντομη διακοπή ρεύματος) που μου κόστισε 350 ευρώ μαζί με το κόστος τοποθέτησης δεν πρόκειται να ξαναδώσω τόσα λεφτά στο Πλαίσιο.

Αν βάλεις οτι το αγόρασα 1300 ευρώ τον Νοέμβριο του 2007 + 350 ευρώ η αλλαγή μητρικής + 50 ευρώ περίπου για διάφορες άλλες μικροζημιές που μου έχει βγάλει (καμμένα ηχεία, αλλαγή πληκτρολογίου κλπ) μου έχει κοστίσει αυτό το laptop πάνω από 1700 ευρώ.

 

Οπότε άλλα 200 για κάρτα γραφικών δεν θα δώσω. Δεν έχω. Αν είχα θα τα έδινα.

 

Υπάρχει περίπτωση να έχει "παροπλίσει" κάποιος το δικό του Iron VN και να μπορέσουμε να βρούμε μια κάρτα γραφικών σε καλή τιμή ;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια απάντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας...

 

Για άλλη μια φορά η ΔΕΗ έκανε το θαύμα της και το Iron VN laptop μου χρειάζεται αλλαγή κάρτας γραφικών που το τεχνικό τμήμα του Πλαισίου μου είπε οτι θα μου την χρεώσει 200 ευρώ...

 

Επειδή πριν ενάμιση χρόνο άλλαξα μητρική (πάλι από υπέρταση της ΔΕΗ μετά από σύντομη διακοπή ρεύματος) που μου κόστισε 350 ευρώ μαζί με το κόστος τοποθέτησης δεν πρόκειται να ξαναδώσω τόσα λεφτά στο Πλαίσιο.

Αν βάλεις οτι το αγόρασα 1300 ευρώ τον Νοέμβριο του 2007 + 350 ευρώ η αλλαγή μητρικής + 50 ευρώ περίπου για διάφορες άλλες μικροζημιές που μου έχει βγάλει (καμμένα ηχεία, αλλαγή πληκτρολογίου κλπ) μου έχει κοστίσει αυτό το laptop πάνω από 1700 ευρώ.

 

Οπότε άλλα 200 για κάρτα γραφικών δεν θα δώσω. Δεν έχω. Αν είχα θα τα έδινα.

 

Υπάρχει περίπτωση να έχει "παροπλίσει" κάποιος το δικό του Iron VN και να μπορέσουμε να βρούμε μια κάρτα γραφικών σε καλή τιμή ;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια απάντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια :-) εβαλα τελικα τα 7 χ64 και εχω τ εξης προβληματα:

1ον τα κουμπακια πανω για τον ηχο τα bluetooth κτλ. εχω κατεβασει απο τη ροκ τα αντιστοιχα (authentec-fingerprint-driver-w7-64bit-w7wbf64), κανω εγκατασταση δε μου δουλευουν.

2ον επεισης το omni pass για τα δαχτυλικα δε μου τρεχει λεει θελει windows 2000 και μετα (χαχα :-D).

3ον μου βγαζει στο device manager πως δεν αναγνωριζει το pci memory controler βρισκει drivers αλλα μαλλον θελει πιο καινουργιους...

Κανεις καμμια ιδεα??

EDIT

 

Λοιπον τα utilities τα βρηκα απο το pluto του e-shop για οποιον ενδιαφερεται, απο οτι εμαθα το omnipass δεν υποστριζεται στα 7 οποτε αν εχει βαλει κανεις κανενα αλλο συμβατο προγραμμα και μπορει να μου πει.. ευπροσδεκτο :)

Ευχαριστω...

 

"Βρηκα επιτελους τον driver για το fingerprint sensor της Authentec, για τα win7 χ64.

To bluetooth το αναγνωρισε αυτοματα, για την καμερα χρησιμοποιησα τον παλιο driver για vista x64 και δουλεψε μια χαρα.

 

http://rapidshare.com/files/39625142...wbf64.exe.html "

 

Επισης να προσθεσω οτι τα Win7 εχουν ενσωματωμενο utility για fingerprint.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια :-) εβαλα τελικα τα 7 χ64 και εχω τ εξης προβληματα:

1ον τα κουμπακια πανω για τον ηχο τα bluetooth κτλ. εχω κατεβασει απο τη ροκ τα αντιστοιχα (authentec-fingerprint-driver-w7-64bit-w7wbf64), κανω εγκατασταση δε μου δουλευουν.

2ον επεισης το omni pass για τα δαχτυλικα δε μου τρεχει λεει θελει windows 2000 και μετα (χαχα :-D).

3ον μου βγαζει στο device manager πως δεν αναγνωριζει το pci memory controler βρισκει drivers αλλα μαλλον θελει πιο καινουργιους...

Κανεις καμμια ιδεα??

EDIT

 

Λοιπον τα utilities τα βρηκα απο το pluto του e-shop για οποιον ενδιαφερεται, απο οτι εμαθα το omnipass δεν υποστριζεται στα 7 οποτε αν εχει βαλει κανεις κανενα αλλο συμβατο προγραμμα και μπορει να μου πει.. ευπροσδεκτο :)

Ευχαριστω...

 

"Βρηκα επιτελους τον driver για το fingerprint sensor της Authentec, για τα win7 χ64.

To bluetooth το αναγνωρισε αυτοματα, για την καμερα χρησιμοποιησα τον παλιο driver για vista x64 και δουλεψε μια χαρα.

 

http://rapidshare.com/files/39625142...wbf64.exe.html "

 

Επισης να προσθεσω οτι τα Win7 εχουν ενσωματωμενο utility για fingerprint.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Βρηκα επιτελους τον driver για το fingerprint sensor της Authentec, για τα win7 χ64.

To bluetooth το αναγνωρισε αυτοματα, για την καμερα χρησιμοποιησα τον παλιο driver για vista x64 και δουλεψε μια χαρα.

 

http://rapidshare.com/files/39625142...wbf64.exe.html "

 

Επισης να προσθεσω οτι τα Win7 εχουν ενσωματωμενο utility για fingerprint.

 

OK ευχαριστω πολυ :-) βρηκα το utility για τα δακτυλικα μεσω του search τωρα το μονο προβλημα μου ειναι κατι γραμμες που κανει που και που η οθονη παιζει να φταιει που ειναι σε φουλ αναλυση??? 1680χ1050

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα σας είμαι νέος χρήστης και ναι! εχω κι εγω ένα απ' αυτα τα turbo-x iron vn 75-225 με bios 0.20!!!!!!!!!

ΣΑΣ ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ ας μου δώσει κάποιος ένα ενεργό link για να κατεβάσω bios update γιατί έχω τα γνωστά προβλήματα με την ram.Θέλω 4Gb και δεν μπορώ να τα βάλω.

e-mail: [email protected]

 

Καλησπέρα σας είμαι νέος χρήστης και ναι! εχω κι εγω ένα απ' αυτα τα turbo-x iron vn 75-225 με bios 0.20!!!!!!!!!

ΣΑΣ ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ ας μου δώσει κάποιος ένα ενεργό link για να κατεβάσω bios update γιατί έχω τα γνωστά προβλήματα με την ram.Θέλω 4Gb και δεν μπορώ να τα βάλω.

e-mail: [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γειά σε όλους...

έφτιαξα ένα φρέσκο λινκ με το bios A23 kai Α29

http://rapidshare.com/files/451364678/Vestel_Ares_a23_a29_bios.rar

 

Το γράφεις σε ένα CD και ανοίγεις τον υπολογιστή με αυτό μέσα.....

 

Νέα από το λαπτοπ...

Η καρτα γραφικών θέλει αλλαγή: δεν έχω HDMI κάνει νερά και τρεμοπαιξίματα και σε βαριά παιχνίδια κολλάει στιγμιαία μου κάνει τα 2/3 !!!!! της οθόνης σαν interlaced σήμα tv δηλαδή χάλια ανάλυση και μετά reboot...

Ψάχνω εδώ http://www.mxm-upgrade.com/Table.html αναφέρεται ώς Rock!!!

Θα προσπαθήσω να βάλω την πρώτη.... http://www.mxm-upgrade.com/Store_13.html

 

Τελικά χωρίς την μπαταρία δεν υπάρχει περίπτωση να μην κάνει επανεκκίνηση σε βαρίες εφαρμογές οπότε υπόψιάζομαι το τροφοδοτικό... (δεν αξιώθηκα ακόμα να το μετρήσω...)

 

Τα πλαστικά σαν ποιότητα όντως είναι μάπα αλλά ρωγμες δεν έχω...

 

Windows 7 64bit έχω και δεν είχα σοβαρό πρόβλημα με κάτι μέχρι στιγμής παρα μόνο με τον ήχο...

Είναι που είναι μάπα τα ηχεία τώρα έχω και άλλο θέμα επειδή υποτείθεται πως είναι 2.1 δηλαδή έχει και ένα μικρό υπογούφερ στα 7 μου βρίσκει 2 διαφορετικές εξόδους τα 2 αριστερό δεξί και το 0.1 δηλαδή το γούφερ!!!!!

έλα όμως που λόγω μαλακίας της microsoft και προστασίας από πείρατεία!! δεν μπορείς να βάλεις να παίζουν την ίδια πηγή περίσσότερες από μία έξοδοι!!!! μπορείς να βάλεις την μία να παίζει μουσική και την άλλη να μιλάς στο skype αλλά όχι ταυτόχρονα το ίδιο!!!!! οπότε διαλέγεις ή τσιρίδα ή μπούκωμα....

 

Αυτά τα λίγα... Θα έχω νέα απο την κάρτα γραφικώνν....

Γειά σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 6 μήνες μετά...

Παιδες καλησπερα,

το turboX μου ειναι πια ex κατι επαθε ή η γραφικων ή το monitor δε το ελεγξα ακομη, ρωτησα στο πλαισιο και μου ειπαν 205 και 165 ευρουλακια αντιστοιχα... :( αν ειναι η γραφικων δε το βλεπω να το φτιαχνω αλλιως μπορει να του κοτσαρω καμμια οθονη και να το κανω desktop... αν πουλαει κανεις τη γραφικων του οπως λενε και τα παιδια πιο πανω ας μου γραψει εδω ή pm

Eυχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις αγόρασα αυτό το laptop μήπως υπάρχει κανένας που να έχει τους drivers για xp???

 

χαχαχα! :)

 

Του βαλες xp? Γιατί ένας υπάλληλος στο Πλαίσιο μου λεγε ότι δεν παίρνει xp!!!!

 

ααααχαχαχαχα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...