Προς το περιεχόμενο

turbox iron vn75-225


darkthan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Του βαλες xp? Γιατί ένας υπάλληλος στο Πλαίσιο μου λεγε ότι δεν παίρνει xp!!!!

 

τοτε που το αγορασες (τοτε το αγορασα και εγω - οκτωβριος 2007) δεν ειχαν drivers για xp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα λάπτοπ από το πλαίσιο ,το ζήτησα με Xp και μου το δώσανε με XP...:lol:

 

Απο προσωπικη εμπειρια τα xp δημιουργουσαν διαφορα ...ανεξηγητα.

Ελπιζω να εχουν βελτιωθει οι drivers απο τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες στα παιχνίδια σας παρουσιάζει κανένα πρόβλημα ????

Μετά από λίγη ώρα το λαπτοπ σέρνεται

 

τι drivers χρησιμοποιείτε για κάρτα γραφικών και chipset????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από λίγη ώρα το λαπτοπ σέρνεται

 

Ισως ασχετη ερωτηση το εχεις στο ρευμα ή με μπαταρια?

Drivers, intel τελευταιοι, nvidia 7.15.11.7512.

Οσο για τα παιχνιδια δεν εχω προσωπικη εμπειρια -δεν ασχολουμαι. Ισως το οτι δουλευω επαγγελματικα premiere να σου λεει κατι και τρεχει καλυτερα απο πολλα μηχανηματα που το εχω δουλεψει.

Ισως να δοκιμαζες να επιλεξεις συνδιασμο high performance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως ασχετη ερωτηση το εχεις στο ρευμα ή με μπαταρια?

Drivers, intel τελευταιοι, nvidia 7.15.11.7512.

Οσο για τα παιχνιδια δεν εχω προσωπικη εμπειρια -δεν ασχολουμαι. Ισως το οτι δουλευω επαγγελματικα premiere να σου λεει κατι και τρεχει καλυτερα απο πολλα μηχανηματα που το εχω δουλεψει.

Ισως να δοκιμαζες να επιλεξεις συνδιασμο high performance.

 

Είναι πάντα στο ρεύμα με high performance και πάνω σε βάση με ανεμιστήρα

με φρέσκο στημένο λειτουργικό ... τώρα για τους Drivers από laptop2go και intel από το site της rock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τους nvidia στο παρελθον αντιμετωπισα διαφορα με τους laptop2go οποτε και γυρισα σε αυτους απο το cd του πλαισιου. Π.χ. χωρις λογο μπλε οθονες, διαφορα συρσιματα χωρις ιδιαιτερο φορτο και κατι τετοια. Δεν ειμαι σιγουρος οτι θα λυσει το προβλημα σου αλλα τι εχεις να χασεις? Στο turbo memory console rboost & rdrive σου ειναι ενεργα? Στο bios εχεις τον controller σε ahci? Δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο...

 

τα spec μου,

-Τ7500

-4gb 667 ram

-seagate 200gb 7200 16mb cache (οχι οτι εχω δει τρελες διαφορες)

-το score μου πριν ηταν 4.9 τωρα 5.5

-vista 64

-bios 0.29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ BIOS 0.29. ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΟ 0.26 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ 4GB ΜΝΗΜΗΣ.

 

Κοιτα πιο πισω στο ιδιο post και θα το βρεις.

Παντως και με το 0.26 σου αναγνωριζει τα 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το 0.29 BIOS και 4GB (2 Χ 2GB) μνήμης αλλά τα Win Vista Ultimate βγάζουν μπλέ οθόνη και ο υπολογιστής κάνει επανεκίνηση. Όταν τρέχω το memory test των vista (κατά την εκίνηση) δεν βγάζουν κάποιο λάθος. Το BIOS δήχνει 4 GB μνήμης. Όταν βάζω πήσω τα 2 χ 1 GB όλα δουλεύουν ΟΚ. Κανένας έχει λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έβγαλα τα Vestel Mobile Utilities όλα δούλεψαν εντάξυ, εκτός φυσικά από όλα τα΄κουμπιά ποθ μπορούσα να χρησιμοποίησω με αυτά. Έχει κανένας καμιά ιδέα για αυτό ή εάν υπάρχουν αναβαθμησμένες Vestel utilities που να μπορούν να δουλέψουν σωστά με τα 4GB μνήμης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε μια βολτα στη διαχειρηση συσκευων και δες αν οι οδηγοι ειναι ολοι αναγνωρισμενοι. Αν οχι επελεξε την αγνωστη και κανε εγκατασταση οδηγων απο το φακελο που εχεις τα vmu. Αν το εχεις ηδη κανει δε γνωριζω το προβλημα πως το λυνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα το Iron VX απο το Πλαισιο με τον επεξεργαστη T7250 (800MHz Bus) .Ξερει κανεις να μου πει αν σηκωνει το λαπτοπ 800ΜΗz μνημες ?. Στα λαπτοπ υπαρχει το dual channel memory? δηλαδη αν βαλω 2χ1gb αντι για 1χ2gb θα δω διαφορα? Μπορει καποιος ρε παιδια να σηκωσει σε καποιο site το βιος 0.26 και 0.29 να κανουμε και εμεις μια αναβαθμιση, ή σε καποιο email?. Εμενα τωρα φοραει 0.20

 

Το τζαμακι που εχει μπροστα το λαπτοπ ειναι υπερυθρες (μπορω να συνδεθω με κινητο)? Η' ειναι μονο δεκτης για τηλεκοντρολ για τα μοντελα που εχουν tv-tuner?

 

Κατα τα αλλα οκ. Εχω βαλει σε vista Home Premium 32bit ολους τους τελευταιους Drivers και μου βγαζει 4.5 . Ολα δουλευουν ρολοι , μια αναβαθμιση μνημης θελω να κανω τωρα.

 

Κατι ασχετο. Ανοιξα απο κατω το καπακι και ειδα μια πλακετα σε ενα slot(με cooler σαν του cpu). Αυτη η πλακετα ηταν η καρτα γραφικών ή μηπως ο επεξεργαστης? . Ξερει κανεις αν αυτα στο μελλον μπορουν να αναβαθμιστουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, βρηκα απο το τουρκικο forum τα εξης

 

http://rapidshare.com/files/112749089/A29VSTL.iso.html (bios 0.29)

http://rapidshare.com/files/91755932/A23VESTL.rar.html (bios 0.23)

http://rapidshare.com/files/112749903/S11VSTL.iso.html αυτο το οποιο δεν ξερω τι ειναι διοτι δεν ξερω τουρκικα. Αν ξερει κανεις να μας διαφωτισει

 

Υ.Γ.(τωρα που τα ψιλοδιβασα καταλαβα πως εχει να κανει με τι chip για ethernet φοραει 82566mc ή 82566dc και κατι για kod 10 λεει. Αναλογα τι chip ,ειναι και αναλογο bios .)

Υ.Γ2 > Ασχετο το αποπανω . Μαλλον ειναι για καποιο μοντελο 0.29 vestel ares και 0.29 vestel sun

 

οποιος θελει να δει εδω http://vestelforum.com/forum/index.php?showtopic=79&hl=ares&st=20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok Εβαλα το bios 0.29 και δουλευει αψογα. Μονο το logo του πλαισιου αλλαξε. Εχω κρατησει το παλιο Bios , θα ψαξω να βρω τροπο να εξαγω το logo του πλαισιου απο εκει και να το βαλω στο νεο 0.29. Να μην μας την πουνε και για την εγγυηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...