Προς το περιεχόμενο

turbox iron vn75-225


darkthan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν βγαλεις ακρη κανε την rs καλη γιατι φαντασου με φιλο στο service στο πλαισιο και ...χεσμεντεν να μου δωσει το 0.29. Μονο να το περασουν οι ιδιοι. Κουλο τελειως. Και ο τυπακος ειναι και κατι χρονια στο service.

 

Οσο για το original 0.29 ...my respects :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 212
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια, γεια χαρα. Ενδιαφερεται κανεις , που να εχουμε τον ιδιο φορητο , να παρουμε μια επεκταση εγγυησης μιση-μιση ? Για επιπλεον 2 χρονια εχει 150 ευρω , δηλαδη θα δωσουμε 75 ευρω ο καθενας και θα εχουμε 3 χρονια εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

'Αψογα...

Πέρασα το 0.29 Bios της Vestel και δεν έχω κάρτα δικτύου. Κι αυτοί οι Τούρκοι μάλλον κάνουνε αναβαθμίσεις στο Forum που πόσταρε ο φίλος Dias και δεν ξέρω που να ψάξω. Έλεος!! Πως άρχισαν όλα αυτά?? Πήγα την Παρασκευή στο πλαίσιο και τους είπα τσαμπουκαλεμένα να μου δώσουν το 0.29 BIOS γιατί θα φύγω εξωτερικό και δεν ξέρω πότε θα ξαναέρθω. Με τα πολλά συμφώνησαν και μου το έδωσαν. Έλα όμως που ήταν το 0.23. Το ξέχασα όμως ο @@ρας στο dvd-rom και στην επανεκκίνηση μου έκανε BIOS downgrade και από τότε δεν έχω LAN! Πρέπει να σας πω ότι προ διμήνου το laptop είχε σβήσει και δεν άνοιγε με τίποτε. Μου αλλάξαν mobo και τα windows μου έγβαζαν άνγωστη κάρτα δικτύου η οποία ήταν η Realtek RTL8168 / 8111 Family (εσείς ποιά έχετε???). Το "καινούργιο" laptop λοιπόν είχε αυτή την κάρτα, την οποία ούτε το kubuntu μου αναγνώριζε. Κατά διαστήματα χανόταν αλλά μετά από επανεκκίνηση έπαιζε. Ερχόμαστε στο χθες... Αφού κάνω την μλκια μου και περνάω την 0.23 κατά λάθος, δεν υπάρχει πλεον LAN. Βάζω την 0.29 όπως προείπα και πάλι τπτ.. Τώρα θα βάλω πάλι την 0.23 του πλαισίου και θα τους το επιστρέψω εκτός και αν έχει κανείς κάτι να προτείνει. Το ηθικό δίδαγμα της όλης υπόθεσης είναι ΚΟΙΤΑΞΤΕ πρώτα τι κάρτα δικτύου έχετε.

Πάλι θα τρέχω στο πλάισιο γμτ???

 

Υ.Γ. αυτή είναι η 0.23 του πλαισίου σε περίπτωση που πάθει κάτι το μηχανάκι κανενός (χτύπα ξύλο) και χρειαστεί να το πάει για φτιάξιμο..

http://rapidshare.com/files/127541109/TRBX23.rar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. αυτή είναι η 0.23 του πλαισίου σε περίπτωση που πάθει κάτι το μηχανάκι κανενός (χτύπα ξύλο) και χρειαστεί να το πάει για φτιάξιμο..

 

Φιλε AlPan εισαι αψογος.

Ελπιζω να βρεις λυση στην καρτα δικτυου.

Ενα προβλημα που εχω ξεχασει να αναφερω ειναι στην καρτα γραφικών. Το laptop μας εχει εξοδο svideo η οποια για καποιο λογο ειναι υπερευαισθητη... Για δευτερη φορα πρεπει να παει στο service γιατι δεν λειτουργει. Ενω βλεπει αντισταση και δειχνει οτι ενεργοποιει την 2η στην ουσια δεν στελνει εικονα. Στη vga λειτουργει κανονικα. Οποτε downgrade και βουρ για πλαισιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερωτησούλα...

Στα XP όταν λειτουργει με μπαταρία πέφτει το performance κατακόρυφα, αν και όλες οι ρυθμίσεις είναι για maximum performance ακόμα και με την μπαταρία.

Μήπως ξέρετε τι στο καλό μπορεί να φταίει ;

 

Σας ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Iron VN 954608

Νομίζω πως ειναι ένα Vestel 14MB02-5 Ares(αυτο γραφει στο mobo)

Και αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου στο laptop είναι η πάρα πολύ κακκή ποιότητα του πλαστικού περιβλήματος(ραγίζει πολύ ευκολα,οταν μόνο ακουμπίσεις την οθόνη από πίσω χαλάνε τα χρώματα της LCD). τέλος θέλω να πω πως τα Vista αν και 64 bit δεν αποδίδουν πολύ καλά (καταναλώνουν πολλούς πόρους συστήματος) και θα πρότεινα XP 64bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παρακαλώ θέλω την βοήθειά σας. Έχω ένα Laptop TURBOX Diablo 665 SE και εγκατεστημένο σε αυτό το NERO 7. Το πρόβλημά μου είναι ότι μετά από ένα Format το nero διαβάζει αλλά δεν γράφει CD ούτε DVD μου το πετάει μόλις ξεκινάει η εγραφή. έχω δοκιμάσει και με άλλες εκδώσεις του NERO χωρίς επιτυχία. Σημείωση.... έχω εγκαταστήσει όλους του drivers του Laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες, αυτό είναι το 0.29 του Πλαισίου. μην μπερδεύεστε άλλο με peristyle, syrcouf, vestel κτλ. Προσοχή όμως, να το χρησιμοποιήσουν μόνο όσοι έχουν Intel κάρτα δικτύου, δηλαδή όσοι έχουν '''σασί''' Vestel ARES. Όσοι έχουν ''σασί'' The SUN (κάρτα δικτύου Realtek ) απλά θα την χαλάσουν. Για πλατφόρμα The SUN δεν υπάρχει κάποιο BIOS update. Αυτό το μπέρδεμα γίνεται γιατί στην Ελλάδα η πρώτη παρτίδα απο το laptop και των παραλαγών του ήρθε ως ARES και η δεύτερη ως SUN. Εξ'ού και ο χαμός..

 

 

Μιλούσα αρκετή ώρα με τα παιδιά στο service του Πλαισίου (τελικά όντως αίστευτο service) και μου είπαν ότι μάλλον αυτό θα είναι και το τελευταίο update. Έρχεται νέα γενιά Notebooks και δεν θα είναι vestel. ΓΙα την ακρίβεια δεν πρόκειται ποτέ να ξανασυνεργαστούν με τους Τούρκους. Τέλος Πάντων, μου είπαν και το καλύτερο της υπόθεσης, ότι δηλαδή, η Vestel δεν βγάζει Drivers και ότι χρησιμοποιούν μια εταιρία που λέγεται ROCK την οποία ανακάλυψαν σε ένα Forum. χαχαχαχαχαχαχα. Αυτό ήταν το καλύτερο βέβαια..

 

Αυτά για την ώρα.

 

Εδώ είναι το link

 

http://rapidshare.com/files/130574034/A29TRBX.rar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλά... Ας είναι καλά τα παιδιά που βρήκανε την Rock στο συγκεκριμένο topic και το είπαμε εμείς διακόσιες φορές στους τεχνικούς του Πλαισίου που λέγανε οτι δεν υπάρχουν drivers για XP.

Μόνο εγώ προσωπικά είπα 4 φορές στον τεχνικό του Ηρακλείου Κρήτης οτι εκεί στο site της Rock υπάρχουν όλοι οι drivers.

Κατά τα άλλα "απίστευτο service"... Απορώ που το βλέπετε...

 

Anyway... Αν θέλει κάποιος ας βοηθήσει και στο παρακάτω...

 

Παιδιά μια ερωτησούλα...

Στα XP όταν λειτουργει με μπαταρία πέφτει το performance κατακόρυφα, αν και όλες οι ρυθμίσεις είναι για maximum performance ακόμα και με την μπαταρία.

Μήπως ξέρετε τι στο καλό μπορεί να φταίει ;

 

Σας ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...