Προς το περιεχόμενο

turbox iron vn75-225


darkthan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον θελω να παρω εναν καινουργιο υπολογιστη απο τον κοτσοβολο που το μοντελο του ειναι Pi 2550-203 T8100

Fujitsu Siemens ειναι καλος μου προτεινεται να τον παρω.Εχει 2,10 GHz

ειναι καλος????:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

 

 

Α και συγνωμη που βιαστηκα γιατι ειμαι εκτος top link αλλα σας παρακαλω απαντηστεμου

 

εκ των προτερων ευχαριστο για τις απαντησεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 212
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον θελω να παρω εναν καινουργιο υπολογιστη απο τον κοτσοβολο που το μοντελο του ειναι Pi 2550-203 T8100

Fujitsu Siemens ειναι καλος μου προτεινεται να τον παρω.Εχει 2,10 GHz

ειναι καλος????:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

 

 

Α και συγνωμη που βιαστηκα γιατι ειμαι εκτος top link αλλα σας παρακαλω απαντηστεμου

 

εκ των προτερων ευχαριστο για τις απαντησεις σας

 

Εξαρταται τι θελεις να κανεις. Σε γενικες γραμμες ολοι καλοι ειναι και κανουν τα ...παντα. Το θεμα ειναι σε ποσο χρονο σε ποια αποδοση (π.χ. multimedia, επεξεργασια video κλπ).

 

 

 

Thanks καταφερες το ...ακαταφερτο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι με τον ήχο έχετε κανένα πρόβλημα είναι δυνατός??? δεν ακούγετε καθόλου !!!!

 

Οταν εννοεις καθολου?? Σε γενικες γραμμες ειναι αξιοπρεπής. Δεν κανεις και παρτυ...

 

 

Μίπως υπάρχουν sata drivers γιατι εαν βάλω τους δισκους σε AHCI δεν αναγνωρίζονται απο τα vista η απο τα xp στην εγκατάσταση...

 

Βρες το exe αρχειο με τους οδηγους της intel αποσυμπιεσε το σε ενα φακελλο με π.χ. το 7zip και βαλτα σε ενα usb flash. Οταν θα σου ζητησει drivers παιξε μπαλα απο εκει. Θα σου αποσυμπιεσει 4 ή 5 φακελους. Σε εναν απο αυτους εχει αυτο που θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εννοεις καθολου?? Σε γενικες γραμμες ειναι αξιοπρεπής. Δεν κανεις και παρτυ....

 

ΝΑι δεν λεω να κανεις παρτυ αλλα δεν ακουγετε καθολου μπασο απο την αρχη που το πείρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑι δεν λεω να κανεις παρτυ αλλα δεν ακουγετε καθολου μπασο απο την αρχη που το πείρα

 

Αυτο ειναι αληθεια, μην περιμενεις να ακουσεις μπασο απο αυτο το laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τι θελεις να κανεις. Σε γενικες γραμμες ολοι καλοι ειναι και κανουν τα ...παντα. Το θεμα ειναι σε ποσο χρονο σε ποια αποδοση (π.χ. multimedia, επεξεργασια video κλπ).

 

 

 

 

Thanks καταφερες το ...ακαταφερτο !!!

 

 

 

Πχ.Να παιζω games που εχει windows vista θα ειναι καλος στα παιχνιδια!!!!:P:p:p:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίπως υπάρχουν sata drivers γιατι εαν βάλω τους δισκους σε AHCI δεν αναγνωρίζονται απο τα vista η απο τα xp στην εγκατάσταση...

 

Απο εδώ http://www.rockdirect.com/support/prod.php?product_id=148&size=min και θα πρέπει να ετοιμάσεις ένα νέο XP install cd με το nlite με τους sata drivers ενσωματωμένους ( ή παίρνεις ένα usb fdd, βολεύει για όλα τα νεότερα συστήματα που μπουτάρουν από usb και καταργείς και το floppy και από το desktop ).. για Vista δεν ξέρω, αν και νομίζω ότι ο Vista installer βλέπει και usb sticks, οπότε αν έχεις ένα, πετάς τους drivers εκεί, και τους φορτώνεις κατά την εγκατάσταση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι με τον ήχο έχετε κανένα πρόβλημα είναι δυνατός??? δεν ακούγετε καθόλου !!!!

 

Στους περισσότερους media players μπορείς να ενεργοποιήσεις το equalizer να κάνει preamp, για να αυξηθεί λίγο η ένταση του ήχου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τι θελεις να κανεις. Σε γενικες γραμμες ολοι καλοι ειναι και κανουν τα ...παντα. Το θεμα ειναι σε ποσο χρονο σε ποια αποδοση (π.χ. multimedia, επεξεργασια video κλπ).

 

 

 

 

Thanks καταφερες το ...ακαταφερτο !!!

 

Εγώ έχω το TurboX VN72-216, είναι το σασί Vestel Ares με διαφορετικο cpu, και hdd νομίζω, σε σχέση με το 75-225. Το ΒIOS αυτό υποθέτω ότι κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το TurboX VN72-216, είναι το σασί Vestel Ares με διαφορετικο cpu, και hdd νομίζω, σε σχέση με το 75-225. Το ΒIOS αυτό υποθέτω ότι κάνει;

 

Για το VN κανει μια χαρα, να ναι καλα ο φιλος Alpan που ανεβασε το 0.29 απο το πλαισιο οποτε δεν μπορουν να πουν κατι περι εγγυησης κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερωτησούλα...

Στα XP όταν λειτουργει με μπαταρία πέφτει το performance κατακόρυφα, αν και όλες οι ρυθμίσεις είναι για maximum performance ακόμα και με την μπαταρία.

Μήπως ξέρετε τι στο καλό μπορεί να φταίει ;

 

Σας ευχαριστώ...

 

Κάποιο καλό παιδί να βοηθήσει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Απο εδώ http://www.rockdirect.com/support/prod.php?product_id=148&size=min και θα πρέπει να ετοιμάσεις ένα νέο XP install cd με το nlite με τους sata drivers ενσωματωμένους ( ή παίρνεις ένα usb fdd, βολεύει για όλα τα νεότερα συστήματα που μπουτάρουν από usb και καταργείς και το floppy και από το desktop ).. για Vista δεν ξέρω, αν και νομίζω ότι ο Vista installer βλέπει και usb sticks, οπότε αν έχεις ένα, πετάς τους drivers εκεί, και τους φορτώνεις κατά την εγκατάσταση..

Εθχαριστώ αλλα μήπως θα μπορούσες να ανεβασεις το αρχειο κάπου αλλου γιατι δεν το βρισκω στην σελιδα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Παιδιά μια ερωτησούλα...

Στα XP όταν λειτουργει με μπαταρία πέφτει το performance κατακόρυφα, αν και όλες οι ρυθμίσεις είναι για maximum performance ακόμα και με την μπαταρία.

Μήπως ξέρετε τι στο καλό μπορεί να φταίει ;

 

Σας ευχαριστώ...

 

Τελικά μετά από 2 μήνες, κανείς δεν ξέρει την απάντηση ; :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aπό drivers για xp τη χρησιμοποιείται

 

 

-----Προστέθηκε 24/11/2008 στις 04 : 27 : 02-----

 

 

Τελικά μετά από 2 μήνες, κανείς δεν ξέρει την απάντηση ; :(

 

Δοκίμασε να πας στην κάρτα γραφικών και να απενεργοποιήσεις το smart dimer

Επεξ/σία από darkthan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παίδες και Χρόνια Πολλά.

 

Επειδή παρέδωσε πνεύμα το motherboard του Iron και δυστυχώς πλέον είναι εκτός εγγύησης ( για ένα μηνά και 5 μέρες ακριβώς μαμώ την γκαντεμιά μου ), το Πλαίσιο μου ζητάει 300 ευρώ για νέο motherboard. Επειδή όμως δεν υπάρχει σάλιο αυτή την περίοδο, χλωμό το βλέπω να τα δώσω.

Μήπως έχετε καμμιά ιδέα που μπορώ να βρω κανένα φθηνό motherboard ; Έχω ψάξει σε όλο το internet και δεν βρίσκω καθόλου spare parts για το laptopάκι.

 

Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι καλή Πρωτοχρονιά σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...