Προς το περιεχόμενο

turbox iron vn75-225


darkthan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες.

Ποιο bios από τα δυο που έχει στο peristyle.free.fr έχετε περάσει?

Ps: παίζει να επιστρέψεις laptop στο πλαίσιο και να σου το αλλάξουν?

Ps2: έχω modified.inf για forceware 163.75 για up, if anyone cares let me know

Keep the spirit up

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες.

Ποιο bios από τα δυο που έχει στο peristyle.free.fr έχετε περάσει?

Ps: παίζει να επιστρέψεις laptop στο πλαίσιο και να σου το αλλάξουν?

Ps2: έχω modified.inf για forceware 163.75 για up, if anyone cares let me know

Keep the spirit up

 

Το peristyle. Δεν έχω δει κάποια αλλαγή ακόμα εκτός απο την οθόνη κατά την έναρξη του υπολογιστή που δεν βάζει πια το logo του πλαισίου αλλά του peristyle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια χαρα ξανα εγκατεστημενα εχω τα χ64.

Το vestel utilities δουλευει μια χαρα αν και η αληθεια ειναι οτι στην αρχικη εγκατασταση μου εκανε κατι π###ς.

Σχετικα με την εγγυηση δεν γνωριζω τι παιζει αλλα καλο ειναι να μην την χρειαστουμε ωστε να μην μπαινουμε σε διαδικασιες.

Σχετικα με τις επιδοσεις του στο συνολο δειχνει πιο σταθερος σε σχεση με τα χ32 δεν θα πω πιο γρηγορος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε κακουνα το βιος δουλευει μια χαρα!

ερωτιση..εχω βαλει τα βιστα τα 64 κ ενω ολα τα drivers δουλεουν κανονικα το vestel mobile utilities δεν υπαρχει για 64 βιτ με αποτελεσμα να μην μπορω να ανοιξω το bluetooth.εαν δοκιμασω να βαλω το 32 βιτ τοτε πεφτει το συστιμα.εχουμε καποια λυση σ αυτο το προβλιμα?καποιο λινκ....ειναι κριμα 64βιτος επεξεργαστης να δουλευει με 32 λειτουργικο

 

Σου δινω το link που σου εχω κανει upload to vestel mobile utilities x64.

Δυστυχως δεν υπαρχει πουθενα support και εφαγα τρελες ωρες να το βρω.

http://rapidshare.com/files/83354087/MobilesUtilities_Vestel_64.rar.html

 

Επισης και το link για drivers στα XP του Turbo memory controller

http://rapidshare.com/files/83354888/Robson_XP.rar.html

 

Καλες δοκιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλη..μέρα. Το laptop μας πουλιέται στην Αγγλία ως Rock (αντίστοιχη εταιρία του πλαισίου μου φαίνεται) Pegasus 670. Στο support έχει τους καλύτερους Drivers για Xp που βρήκα.

 

http://www.rockdirect.com/support/prod.php?product_id=148&size=min

 

Τους δοκίμασα σε VMware και όλα είναι μια χαρά.Τώρα, για BIOS update έφαγα τα μάτια μου και τπτ δεν βρήκα εκτός από αυτά που έχουν αναφερθεί παραπάνω.. Καλά, αυτοί οι κύριοι στο πλαίσιο τι κάνουν? Όλες μα όλες οι εταιρείες που προμηθεύτηκαν το συγκεκριμένο σύστημα παρέχουν support για άλλα λειτουργικά και αυτοί επιμένουν ότι για ΧΡ δεν υπάρχουν Drivers?? Κάτι πρέπει να κάνουμε, δεν πρέπει να τους περάσει έτσι..

 

Βρε θα ξαναπάρω εγώ turbo-x... ΣΙΓΟΥΡΑ.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βρε θα ξαναπάρω εγώ turbo-x... ΣΙΓΟΥΡΑ.-

 

Ο μονος λογος που αξιζει να παρεις turbox ειναι η τεχνικη υποστηριξη.

Πριν 2 μηνες για καποιο λογο η svideo σταματησε να δινει εξοδο.

Το πηγα στο service δευτερα πρωι και το μεσημερι ηταν ετοιμο με αλλαγμενη μητρικη,

Μπορει σε θεματα update στο πλαισιο να ειναι τα ζωα μου αργα αλλα στο θεμα service turbox notebook δεν παιζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
έχει κανείς καταφέρει να λειτουργήσει τα extra πλήκτρα και το blue tooth στα xp????

 

Δοκιμασε το link ειναι οι εφαρμογες της Vestel για τα ΧΡ

 

http://rapidshare.com/files/88049637/Vestel_XP.rar

 

Αν παρ' αυτα σου λειπει το CD με τους drivers κανε μια βολτα στο Πλαισιο και ζητα να σου δωσουν ενα αντιγραφο. Λογικα θα στο δωσουν εκεινη τη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά γεια σας,

είμαι κι εγώ ένας υποψήφιος αγορατής του Mr IRON, και μετά από επανηλημένες προσπάθειες στο ΠΛΑΙΣΙΟ με ειδοποιήσανε ότι το ''κουτί'' του είναι Vestel (χωρίς να τους αναφέρω εγώ το όνομα, εγώ τους ρώταγα ποιό μοντέλο της Clevo είναι), Τούρκικο δηλαδή, εξού και η χαμηλή τιμή με τα τόσα που σου προσφέρει. Για κωδικό μοντέλου λένε δεν το ξέρουνε, γιατί αυτά έρχονται από το εξωτερικό με σειριακούς αριθμούς μόνο, τπτ άλλο.

Εν τω μεταξύ, η συγκεκριμένη εταιρία εξειδικεύεται σε ηλεκτρικές συσκευές, τώρα πως μπορεί από πληντήρια και κουζίνες να εισάγει και την παραγωγή φορητών.... αυτό είναι θέμα προς σοβαρή συζήτηση.

Για drivers παιδιά, το θέμα είναι να βρούμε όλοι κι άλλες εταιρίες wordwide που χρησιμοποιούν αυτό το barebone (π.χ. η Rock) για να πουλάνε laptp και να δούμε τι βάζουνε στα site τους.

 

Όποιος βρει κάτι ας το κάνει ένα post, πιστεύω έχει ενδιαφέρον το θέμα.

 

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος βρει κάτι ας το κάνει ένα post, πιστεύω έχει ενδιαφέρον το θέμα.

 

Αν ριξεις μια ματια πιο πισω θα βρεις διαφορα περι support-drivers-bios που θα σου φανουν χρησιμα.

Οσον αφορα το service του στα turbox το πλαισιο δεν παιζεται απο ταχυτητα και αξιοπιστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...