Προς το περιεχόμενο

New Creative Zen


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχετε να προτείνετε καλά ακουστικά για το ΖΕΝ ή για οποιοδήποτε άλλο φορητό player; Κάποια που να είναι εμφανής η διαφορά τους σε σχέση με αυτά που είχε η Creative στο πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ρε παιδια βγηκε νεο firmware πριν λιγες μερες για το ΖΕΝ αλλα λεει για ευρωπη μονο,δηλαδη εγω που το αγορασα απο αμερικη θα εχω προβλημα αν το περασω?

 

Αυτό εδώ λες;

Το μόνο που κάνει λέει είναι αυτό:

"Ensures smooth operation of your player's FM Radio."

 

Υπάρχει περίπτωση να βγει κανένα firmware που να κάνει καλύτερη την διαχείριση των αρχείων που βρίσκονται στην memory card ή άδικα ελπίζω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου εκτίμηση είναι: Με τόσον καιρό να έχει μεσολαβήσει από τότε που βγήκε το ZEN, λίγο χλωμό.

 

Συνήθως η συχνότητα νέων firmware releases βαίνει μειούμενη και τα πιο «χοντρά» φτιάχνονται στην αρχή (issues prioritization). Όταν βλέπεις μεγάλο χρονικό διάστημα μέχρι να βγει ένα νέο firmware και αυτό που διορθώνει τελικά είναι το "smooth operation of your player's FM Radio", δεν είναι και πολύ ενθαρρυντική ένδειξη... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
τι κοιτάμε... δεν κατάλαβα

 

Μία συσκευή ίδια με το ΖΕΝ. Ποιά να είναι η διαφορά τους άραγε? Μήπως η ενσωμάτωση των αρχείων της sd card στην library?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά

Θα ήθελα τη γνώμη σας γιατί σκοπεύω να αγοράσω το Creative

και είμαι ανάμεσα στο Zen 8GB και στο X-Fi 8GB.

Ποιό πιστεύετε ότι θα είναι καλύτερο ?

Με ενδιαφέρει πιο καλύπτει περισσότερα Video format χωρίς να χρειάζονται ατελείωτες ώρες μετατροπής για να δεις μια ταινία.

Επίσης πιο είναι πιο ικανοποιητικό από πλευράς πραγματικής διάρκειας μπαταρίας.

Αυτό το καινούργιο το Zen MX τί είναι ?

Περιμένω ανυπόμονα τις απόψεις σας για να δώ τί θα κάνω.

Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά

Θα ήθελα τη γνώμη σας γιατί σκοπεύω να αγοράσω το Creative

και είμαι ανάμεσα στο Zen 8GB και στο X-Fi 8GB.

Ποιό πιστεύετε ότι θα είναι καλύτερο ?

Με ενδιαφέρει πιο καλύπτει περισσότερα Video format χωρίς να χρειάζονται ατελείωτες ώρες μετατροπής για να δεις μια ταινία.

Επίσης πιο είναι πιο ικανοποιητικό από πλευράς πραγματικής διάρκειας μπαταρίας.

Αυτό το καινούργιο το Zen MX τί είναι ?

Περιμένω ανυπόμονα τις απόψεις σας για να δώ τί θα κάνω.

Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω

 

πάρε το cowon s9 αν διαθέτεις χρήματα....είναι μπακατέλες τα zen μπροστά στην oled οθόνη...λολ:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαθέτω τόσα πολλά χρήματα !!!

Θα προτιμούσα κάποιοι που έχουν Creative να με βοηθήσουν στην επιλογή μου και να απαντήσουν στις ερωτήσεις που έκανα παραπάνω.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια ενδιαφερομαι να παρω το Creative Zen 4Gb.

Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα οπως, αν μπορεις να το φορτισεις μεσω πριζας εκτος απο Usb και αν δεχεται καρτα μνημης.

Επισης αν το εχει αγορασει κανεις απο μαγαζι οπως το pixmania ή ειχε καποιο προβλημα παραγγελνοντας απο αυτο το μαγαζι.

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ενδιαφερομαι να παρω το Creative Zen 4Gb.

Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα οπως, αν μπορεις να το φορτισεις μεσω πριζας εκτος απο Usb και αν δεχεται καρτα μνημης.

Επισης αν το εχει αγορασει κανεις απο μαγαζι οπως το pixmania ή ειχε καποιο προβλημα παραγγελνοντας απο αυτο το μαγαζι.

Ευχαριστω πολυ.

 

Από pixmania πήρα την 8άρα έκδοση χωρίς κανένα πρόβλημα. Δέχεται μνήμες sd high-capacity, δυστυχώς όμως τα δεδομένα της μνήμης δεν τα προσθέτει στην library της ενσωματωμένης.

Φορτίζει από usb, για πριζα πρέπει να αγοράσεις μετασχηματιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

Βρηκα τελικα το Creative Zen 4gb σε ενα καταστημα και το αγορασα.

Το θεμα ειναι οτι εχει μικρο καλωδιο για φορτιση και ειπα να παρω και καμια προεκταση μαζι με το φορτιστη. Ακουσα ομως οτι εχει κανει προβλημα σε μερικους η προεκταση και το σκεφτομαι. Επισης θα ηθελα να μαθω αν μου προτεινετε να παρω ενα μετασχηματιστη για πριζα καποιας οχι και τοσο γνωστης μαρκας (δηλαδη αν υπαρχει ρισκο να μου κανει ζημια) ή να προτιμησω καποιον αλλο οπως της Apple.

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Θέλω να τ' αγοράσω κι εγώ για την κόρη μου και θα ήθελα να ξέρω αν διαβάζει ελληνικά tags. Συγγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί αλλά μου είναι αδύνατο να διαβάσω 57+ σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...