Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee PC 701


joker99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ρε παιδες εγω δεν εχω ιδεα απο linux.τι easy mode ??εγω δεν ξερω πως να παω στον σκληρο μου να δω τι εχει αποθηκευμενο!!

στα απλα ελληνικα βημα βημα πως μετατρεπω τα ελληνικα?οποιος θελει ας στλ ενα p.m.και γενικα αν υπαρχει καποιο manual για τα inux θα με βοηθουσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Blackman αποσο ξερω το e-shop δεν φερνει το κανονικο.και η καμερα ειναι 0,3mp στο κανονικο.οποτε μαλλον σου ειπαν λαθος(εχω παρει και εχω ρωτησει αν θα φερουν το κανονικο και μου ειπαν οχι).

Αποσο εχω διαβασει αμα παρεις το μαυρο serf εχει πορτακι για τη μνημη και γενικα φοραει το σασι απο το κανονικο απλα λειπει η καμερα.Αμα παντως σου δοσουν το κανονικο ενημερωσε μας μιας και ειμαι ετοιμος να παρω απο clove και με ενημερωσαν χθες οτι θα φερουν πρωτα ασπρα και αν το εκανα παραγγελια χθες θα περιμενα 4 εβδοαμαδες.[/Q]

 

 

Σήμερα το πρωί μου ήρθε το κανονικό ...με την καμερούλα και όχι το surf...

το πήρα 325...αν και όταν το κοίταξα στο site (με αναζήτηση) μου το έβγαλε 345ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού δεν είσαι εξοικειωμένος

με linux βαλε windows και σφαίρα πανε κ σου ειναι γνωστά

 

μωρε εγω να βαλω τα χρ θελω αλλα πως??αφενος πρεπει να βρω μια εκδοση πολυ μικρη ωστε να χοραει στα 4 giga (τλχ μεχρι να παρω τον εξωτερικο)

για πειτε κανα σαιτ ηνα τα κατεβασω και να τα περασω ρε παιδες.παρολα αυτα το μικρο ειναι εκπληκτικο...

και κατι αλλο.οσον αφορα το msn,εχει κατι παρομοιο.αλλα πως μπορω να το ρυθμισω να ειναι σαν το msn messenger?εχει καποιες επιλογες στην αρχη που το ανοιγεις αλλα δεν ξερω τι ρυθμισεις να του βαλω.γενικα με ενδιαφερει απλα να μπορω να επικοινωνω με τις ηδη υπαρχουσες επαφες μου στο msn... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρήγγειλα :-) :-) :-) σήμερα το πρωι και εγω οχι το serf το κανονικό 345 δυστυχώς .

αλλα υπάρχει κανένας τρόπος να γινει install καποιο αλλο OS απο φλασακι

(ο γουγλης δεν με βοήθησε πολυ ή εγω ειμαι στόκος) :fear:

και αν ναι πιο ειναι πιο λειτουργικό σε τοσο μικρες αναλύσεις κατα την γνωμη σας

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά εγώ ήμουν κολόφαρδος και μου το έφεραν 325?

 

με το linuxaki όντος πάει σφαίρα και σκέφτομαι να το κρατήσω αυτό...θα ήθελα όμως να δω αν έχει κονσόλα...για να κάνω κάποιες επιπλέον δουλειές...

 

μήπως θα με σύμφερε να βάλω κάποια έκδοση του Ubuntu; τι λέτε;

 

μέσα στο manual σου έχει οδηγίες για τα windows για να γλυτώσεις χώρο...

όπως το page file...delete τα temporary internet files...compression του δίσκου...σβήσιμο αχρείαστων αρχείων (όπως screensavers)...και διάφορα άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ησουν τελικα πολυ τυχαιρος, να μην πω τπτ αλλο που στο δοσαν 325 :devil:

λες να μας στηλουν κανα εκπτωτικο κωδικό? καιρο εχουν να μου στηλουν mail με προσφορες.

Ειμαι και εγω στην ευχαριστη θεση να κανω μια παραγγελια αλλα απο το clove.co.uk μια και απο κει θα μου βγει 300 ευρο το κανονικο.

για καρτα μνημης λεω να παω παλι απο αγγλια μια patriot 8gb sdhc Που αποσα διαβασα αντιμετωπιζει τα λιγοτερα προβληματα και ισως και μια 4αρα Kingston(για back up.) Γενικα πολυ αλητεια πεφτει με τις sd καποιος που εχει παρει και δουλευει σωστα να μας πει μοντελακι.

Τελος για να περασω τα windows βρηκα εναν converter ide to usb με 10 ευρο απο αμερικα.

Πρωτη φορα θα παρω απο εξωτερικο και θα το παρακανω,αντε να πανε ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω ρε παιδια ντξει ειναι πολυ καλο!! τωρα γραφω απο αυτο.eεφτιαξα και τα ελληνικα...μια χαρα!πειραζει που κλεβω σημα απο τους απενανι και εγω ειμαι στο κρεβατακι μου και δεν χρειαζομαι ουτε καλωδια ουε τπτ?? :-)

τλκ ξερει κανεις να μου πει κατι για το messenger?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ τιμες που λετε ρε παιδια ειναι απο το clove??Γιατι υπαρχουν τετοιες διαφορες?

Σημερα το πρωι που το κοιταγα απο το clove με παραδωση με DHL βγαινει στα 313ευρω.

Αν οι τιμες που λετε ειναι απο e-shop τοτε γραψτε λαθος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το e-shop εχει το κανονικο 345 ευρω.

τιμουλα τσιμπημενη σε συγκριση με του clove Που αν το παρεις με απλο ταχυδρομειο θα σου ερθει σε σημερινη-χαμηλη τιμη 296 ευρω.

αλλα μην ξεχνας οτι με το e-shop θα το εχεις αυριο ενω απο clove σε 4 εβδομαδες.

Ασχετο αλλα μην περιμενεις καμια ιδιαιτερη μεχαχειρηση απο dhl ή μεγαλυτερη ταχυτητα(4-5 μερες πιο γρηγορα ισως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά εγώ ήμουν κολόφαρδος και μου το έφεραν 325?

 

με το linuxaki όντος πάει σφαίρα και σκέφτομαι να το κρατήσω αυτό...θα ήθελα όμως να δω αν έχει κονσόλα...για να κάνω κάποιες επιπλέον δουλειές...

 

μήπως θα με σύμφερε να βάλω κάποια έκδοση του Ubuntu; τι λέτε;

 

μέσα στο manual σου έχει οδηγίες για τα windows για να γλυτώσεις χώρο...

όπως το page file...delete τα temporary internet files...compression του δίσκου...σβήσιμο αχρείαστων αρχείων (όπως screensavers)...και διάφορα άλλα

 

Εχει κονσόλα, όταν κάνεις την κίνηση να το σβήσεις, στο παράθυρο που παρουσιάζεται τέρμα αριστερά το πρώτο κουπάκι σε βγάζει από το easy mode και μπουτάρει στο γνωστό περιβάλλον linux, με start κ.α. Το θέμα είναι άλλο. Πως μπορώ να πετάξω τις αγγλικές εκδόσεις των firefox, thunderbird & OpenOffice και να τις αντικαταστήσω με ελληνικες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...