Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee PC 701


joker99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετω τους insomniacs...παιδια εχω βαλει τα ΧΡ στο eee αλλα αντιμετωπιζω προβλημα χωρου...εκανα κατι updates και μου εμειναν 245ΜΒ free... εσεις αν εχετε windows εχετε βαλει τα full ή καμια αλλη εκδοση? ή μηπως τα τρεχετε απο κανενα σκληρο ε3ωτερικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

απενεργοποιησε το page file των windows και με ενΑ restart θα δεις καπου 1gb παραπανω ελευθερο χωρο στο σκληρο του...εγω αυτο εκανα και εχω και 890mb ελευθερα(και του εχω βαλει τα παντα απο προγραμματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απενεργοποιησε το page file των windows και με ενΑ restart θα δεις καπου 1gb παραπανω ελευθερο χωρο στο σκληρο του...εγω αυτο εκανα και εχω και 890mb ελευθερα(και του εχω βαλει τα παντα απο προγραμματα)

 

χμ να σαι καλα... και πως το κανω αυτο?Eπισης θυμαται κανεις ποσο χωρο καταλαμβανε το default ΟS που ειχε το eeepc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απενεργοποιηση του pagefile: δεξι κλικ my computer->properties->advanced->(performance)settings->advanced->(virtual memory)change->no paging file.

 

Η αρχικη εγκαταστση εχει ελευθερο χωρο περιπου 1,4gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απενεργοποιηση του pagefile: δεξι κλικ my computer->properties->advanced->(performance)settings->advanced->(virtual memory)change->no paging file.

 

Η αρχικη εγκαταστση εχει ελευθερο χωρο περιπου 1,4gb

 

εσεις πιο λογισμικο προτιματε? θα μου πειτε ο καθενας για τις αναγκες του αλλα ετσι για να γινετε κουβεντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xp pro sp2 που θα αλλαχτει ωσονουπο σε win xp pro sp2 nlited(παραμετροποιημενο απο μενα)για να ικανοποιηει τις προσωπικες μου αναγκες και να πεταει ακομα περισσοτερο το μηχανακι!!!¨)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eeeusers γειασας εχω το surf καναδυο εβδομαδες προσωπικα προτιμω την xandros αν και δεν την εχω εξερευνησει αρκετα ακομα λογω χρονου οι πρωτες εντυπωσεις ικανοποιητικες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω να σας πω την αληθεια εχω βαλει ΧΡ SP2 μονο και μονο επειδη τα ξερω καλυτερα... αν μπορουσα να ειμαι σιγουρος για τα xandros οτι δηλαδη θα με καλυπταν θα εκανα φορματ επιτοπου γι να βαλω το default ΟS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηλιθιότητα των multirama στη Στουρνάρη συνεχίζεται, καθώς εκείνο το καημένο eee pc που έχουν στιμωγμένο σε μια γωνία παραμένει αφόρτιστο!

 

Ο μοναδικός που θελεί να το δει να λειτουργεί πριν το αγοράσει είμαι ρε γμτ; Μπας κ υπάρχει σε κανένα άλλο ξέμπαρκο μαγαζί π.χ. κωτσόβολος πουθενά να το δώ; Γνωρίζει κανείς;

 

Όπως είχα γράψει κ εδώ παλιότερα, το θέλω 90% για browsing και ανάγνωση μεγάλων pdf και θέλω να δω κατά πόσο βοηθάει η οθονίτσα του ή αν τελικά το πολύ scrolling πέρα δώθε το κάνει ακατάλληλο για τη χρήση που το θέλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηλιθιότητα των multirama στη Στουρνάρη συνεχίζεται, καθώς εκείνο το καημένο eee pc που έχουν στιμωγμένο σε μια γωνία παραμένει αφόρτιστο!

 

Είχα περάσει από εκεί την προηγούμενη Πέμπτη. Ακόμα να βρούνε έναν αντάπτορα? Οι άνθρωποι τελικά είναι για γέλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα σε όλους.Είμαι νέος σε αυτό το forum και επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω σα τρίτο (πίσω από desktop,laptop) ψάχνομαι.Διάβασα όλα τα post σας που ήταν πραγματικά ενδιαφέροντα και κατατοπιστικότατα.(τελευταία στιγμή ακύρωσα τη παραγγελία από το e-shop γιατί δεν είχα προσέξει τη διαφορά του surg με το κανονικό.

moderndrummer θα ήθελα να σε ρωτήσω αν είχες κανένα πρόβλημα με τη γερμανική έκδοση του asus καιν αν έκανες τελικά τη μετατροπή σε αγγλικά,και πόσο τελικά σου κόστισε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Multirama στο The Mall το εχουνε στην πριζα ετοιμο λειτουργικοτατο.

Εχτες κατα τυχη περασα και σκεφτικα να δω αν το εχουν και οντως.

Οι κλεφτες βεβαια το ειχαν 360ευρω!Οταν στο e-shop το βρισκεις 320 και απο εξωτερικο ακομα πιο φθηνα.

Το θεωρω τελεια gadgetia αλλα δεν ξερω το κατα ποσο βολευει.

Το 9αρι οταν βγει και εχει καλη τιμη θα ειναι οτι πρεπει.

 

Για οποιον ενδιαφερετε δεν το πολυ δοκιμασα γιατι δεν ειχα χρονο πολυ αλλα οποιος θελει ξερει πλεον οτι εκει μπορει να το δοκιμασει.(και να το αγορασει απο αλλου γιατι 360 ειναι ΠΑΡΑ πολλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να περιμένετε πάντως. Βγαίνουν σε λίγο τα νέα eee pc με μεγαλύτερη οθόνη, ανάλυση και επεξεργαστή (atom) στην ίδια τιμή. Βέβαια για το πότε θα έρθει εδώ είναι άλλο θέμα. Μέχρι τον Ιούνιο αναμένεται να παρουσιάσουν και άλλες εταιρείες παρόμοια subnotebooks όπως η Acer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω με τον hal9000. δεν αξιζει να το παρετε γιατι θα βγει σε λιγο το Eee 900. το εχω ψαξει γιατι θα το αγορασω κι εγω.

 

αν τελικα θελετε να παρετε το Eee 701, προτιμηστε το εξωτερικο που ειναι πιο φθηνα και φυσικα δεν 'σπρωχνουν' το surf (το παλιο μοντελο) οπως κανουν στην Ελλαδα. Απο το clove και το γερμανικο notebook, το στελνουν με 330Ε περιπου, με μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω με τον hal9000. δεν αξιζει να το παρετε γιατι θα βγει σε λιγο το Eee 900. το εχω ψαξει γιατι θα το αγορασω κι εγω.

 

αν τελικα θελετε να παρετε το Eee 701, προτιμηστε το εξωτερικο που ειναι πιο φθηνα και φυσικα δεν 'σπρωχνουν' το surf (το παλιο μοντελο) οπως κανουν στην Ελλαδα. Απο το clove και το γερμανικο notebook, το στελνουν με 330Ε περιπου, με μεταφορικα.

Καταρχάς ποια διαφορά έχει το Galaxy με το Surf?

Αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι το καινούριο από ότι φημολογείται θα κοστίζει 399? οπότε στην Ελλάδα λόγω των καλύτερων χαρακτηριστικών από το προηγούμενο θα το χτυπήσουν κοντά στα 410?-430?.Στο εξωτερικό επίσης στην αρχή θα το έχουν 399? και με τα μεταφορικά θα έρχεται κοντά στα 410?-420?.

Βάζοντας όμως 50? παραπάνω παίρνεις ένα ACER 15,4" με 2-πύρηνο επεξεργαστή 1GB Ram 120GB HDD + Δώρο case μεταφοράς.

Θα μου πείτε άλλο μέγεθος αλλά και άλλες χρήσεις.

Το EeePC 7" είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟ για surfing - mailing - reading e-Books - Programming - Writing.

Ποιά είναι η γνώμη σας γιατί είμαι έτοιμος να το τσιμπήσω από Clove και μιας και είμαι φοιτητής και δουλεύω (ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ AVATAR, ΑΠΛΑ ΟΝΕΙΡΑ:lol:) δεν θέλω να κλαίω τα λεφτουδάκια μου!:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...