Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee PC 701


joker99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι σπανιο να βρεις καποιον που εχει μετανιωσει που το εχει αγορασει. Εγω εχω το Asus eeepc 4g 701 surf και πραγματικα πιστευω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη , οσο αναφορα τα βιντεο και τις ταινιες εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα ( μια χαρα ειναι η οθονη των 7" ) αλλα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το δεις απο καποιο καταστημα και να επιλεξεις. Οσο θα περιμενεις ειναι φυσικο να βγαινουν καλυτερα προϊοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ρε παιδια να ρωτησω κατι ακυρο εγω? οταν το βαζω να παιζε χωρις την μπαταρια καμια φορα δεν ανοιγει.πρεπει να βγαλω το κλιπσακι (αν λεγεται ετσι????) του φορτιστη,να το ξαναβαλω και οταν το βαλω στην πριζα μετα ειναι ολα οκ...τι λετε να παιζει?κατι με την ταση της πριζας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να ρωτησω κατι ακυρο εγω? οταν το βαζω να παιζε χωρις την μπαταρια καμια φορα δεν ανοιγει.πρεπει να βγαλω το κλιπσακι (αν λεγεται ετσι????) του φορτιστη,να το ξαναβαλω και οταν το βαλω στην πριζα μετα ειναι ολα οκ...τι λετε να παιζει?κατι με την ταση της πριζας?

 

φιλε και εγω εχω προσεξει πως μου δουλευει μονο σε μπριζες με δυο ακροδεκτες και με την γειωση πανω κατω. 1)σε μπριζες χωρις γειωση η 2)που εχουν τριτο ακροδεκτη για γειωση ουτε καν φορτιζει.... στην περιπτωση 2 παρολο που δοκιμασα και με ανταπτορα δεν ειδα διαφορα... εχω κατα νου να παρω εναν ξεχωριστο ανταπτορα για τον μετασχηματηστη του. αν δω διαφορα θα ενημερωσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σπανιο να βρεις καποιον που εχει μετανιωσει που το εχει αγορασει. Εγω εχω το Asus eeepc 4g 701 surf και πραγματικα πιστευω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη , οσο αναφορα τα βιντεο και τις ταινιες εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα ( μια χαρα ειναι η οθονη των 7" ) αλλα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το δεις απο καποιο καταστημα και να επιλεξεις. Οσο θα περιμενεις ειναι φυσικο να βγαινουν καλυτερα προϊοντα.

 

Θα συμφωνήσω απολυτά Droidlock όσο περιμένεις σίγουρα βγαίνουν καλύτερα οπως το 900 και το msi αλλα εγω το χαίρομαι εδω και 1 και κατι μηνα βλέπω ταινίες σερφαρω το μονο πρόβλημα ειναι η αναλυση σε καποια παιχνίδια π.χ. freeciv αν το λυσω αυτο (χλωμο το βλεπω :-) ) θα ειμαι οκ . Συν οτι ειναι η ευκαιρία μου να μπω λιγο παραπάνω στον κοσμο του GNU/Linux . B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω απολυτά Droidlock όσο περιμένεις σίγουρα βγαίνουν καλύτερα οπως το 900 και το msi αλλα εγω το χαίρομαι εδω και 1 και κατι μηνα βλέπω ταινίες σερφαρω το μονο πρόβλημα ειναι η αναλυση σε καποια παιχνίδια π.χ. freeciv αν το λυσω αυτο (χλωμο το βλεπω :-) ) θα ειμαι οκ . Συν οτι ειναι η ευκαιρία μου να μπω λιγο παραπάνω στον κοσμο του GNU/Linux . B)

 

εγω την αναλυση την εχω ανεβασει 1024χ768 και με εχει βολεψει παρα πολυ. οσο αφορα τα xandros μην περιμενεις απο εκει να μαθεις και πολλα καθως τα εχουν κανει ετσι ωστε να ειναι πολυ user friendly. βαλε ubuntu για να καταλαβεις τι θα πει linux:-D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ user friendly. βαλε ubuntu για να καταλαβεις τι θα πει linux

lol, τι είναι δηλαδή τα xandros, σκέφτεσαι τι θες και τα κάνουν μόνα τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Xandros είναι πλήρες Linux και μπορεί κανείς να κάνει ότι και σε οποιοδήποτε άλλο Linux. Στο κουτί του έρχεται με το easy mode αλλά μπορεί κανείς εύκολα να ενεργοποιήσει το advanced mode που βασικά είναι το KDE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω την αναλυση την εχω ανεβασει 1024χ768 και με εχει βολεψει παρα πολυ. οσο αφορα τα xandros μην περιμενεις απο εκει να μαθεις και πολλα καθως τα εχουν κανει ετσι ωστε να ειναι πολυ user friendly. βαλε ubuntu για να καταλαβεις τι θα πει linux:-D .

 

Ειναι user friendly φιλε μου τα xandros γιατι λογικα δεν εχεις αλλαξει το Interface.Για βαλε advance desktop στα default xandros να δεις τι λεει... http://wiki.eeeuser.com/howto:getkde?s=advanced%20desktop Αυτη την στιγμη κανω δοκιμη στο eee το Livecd απο ubuntu...Τα εχει βαλει κανεις? Ζοριζεται το μηχανημα? Γνωριζει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφεσορ θα σου πω το κλασικο..ειναι για ποιο λογο το 8ες..εγω ας πουμε το χω για ιντερνετ μονο και καμια εργασια στο οπενοφις.δεν με νοιαζει ουτε να δω ταινια(παρολο που χω δει τα απειρα βιντεοκλιπς χωρις κανενα προβλημα)ουτε να του βαλω το προ 2008 και να παιζω...

αν εσυ κανεις δουλεια με cd/dvd μην το παρεις αφου δεν εχει ρομ και φανταζομαι δεν λεει να παρεις εξωτερκο...

δεν εχω μετανοιωσει λεπτο που το πηρα(το χω 2 μηνες σχεδον) και ειναι απιστευτα βολικο. :-)

 

Ειναι σπανιο να βρεις καποιον που εχει μετανιωσει που το εχει αγορασει. Εγω εχω το Asus eeepc 4g 701 surf και πραγματικα πιστευω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη ' date=' οσο αναφορα τα βιντεο και τις ταινιες εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα ( μια χαρα ειναι η οθονη των 7" ) αλλα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το δεις απο καποιο καταστημα και να επιλεξεις. Οσο θα περιμενεις ειναι φυσικο να βγαινουν καλυτερα προϊοντα.

[/quote']

 

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Κι εγώ για απλή χρήση όπως και ο |WISE| το θέλω. Απλά με προβληματίζε και η χρήση του openoffice στη μικρή οθόνη.

 

@|WISE|(ή όποιος άλλος θέλει) μπορείς να ποστάρεις κάποια φώτο που χρησιμοποιείς το openoffice, ή να μου πεις σε τι scale γράφεις?

Τελικώς αν εμφανιστεί έγκαιρα το 701 4g θα το αγοράσω.Αν όμως αργήσει και πάει για Ιούνιο, ίσως και να περιμένω να δω το MSI WInd (αν και λογικά, νωρίτερα θα υπάρχει και review,οπότε θα ξέρουμε περίπου...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω την αναλυση την εχω ανεβασει 1024χ768 και με εχει βολεψει παρα πολυ. οσο αφορα τα xandros μην περιμενεις απο εκει να μαθεις και πολλα καθως τα εχουν κανει ετσι ωστε να ειναι πολυ user friendly. βαλε ubuntu για να καταλαβεις τι θα πει linux:-D .

 

Γεια σας και απο αλλον ενα ευχαριστημενο κατοχο του 701.

Πως μπορω (αν γινεται) να εχω 1024χ768 στα windows XP που εχω περασει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

εχω ενα προβλημα με το συγκεκριμενο laptop εδω και 2 μερες δεν μπορω να βρω του drivers της καρτας ηχου (high defenition) εχετε να μου προτεινετε κσποια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε και εγω εχω προσεξει πως μου δουλευει μονο σε μπριζες με δυο ακροδεκτες και με την γειωση πανω κατω. 1)σε μπριζες χωρις γειωση η 2)που εχουν τριτο ακροδεκτη για γειωση ουτε καν φορτιζει.... στην περιπτωση 2 παρολο που δοκιμασα και με ανταπτορα δεν ειδα διαφορα... εχω κατα νου να παρω εναν ξεχωριστο ανταπτορα για τον μετασχηματηστη του. αν δω διαφορα θα ενημερωσω..

 

γμτ ειναι πολυ παραξενο...το πιο περιεργο ειναι οτι μπορει να βαλω τον φορτιστη κανονικα και να μην φορτιζει/δουλευει.μπορει ομως να τον βαλω αναποδα(δηλαδη το καλωδιο να κοιταει προς τα πανω) και να ειναι μια χαρα??:fear::rolleyes::shock:

 

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Κι εγώ για απλή χρήση όπως και ο |WISE| το θέλω. Απλά με προβληματίζε και η χρήση του openoffice στη μικρή οθόνη.

 

@|WISE|(ή όποιος άλλος θέλει) μπορείς να ποστάρεις κάποια φώτο που χρησιμοποιείς το openoffice, ή να μου πεις σε τι scale γράφεις?

 

φιλαρακι μου να σου ανεβασω ο,τι θες.απλα περιμενε λιγο γτ το μεγαλυτερο τεστ θαρθει σε λιγες μερες!8α aσχοληθω με εργασια που εχω...θα πεσει δηλαδη πολυ δαχτυλογραφηση και powerpoint

 

*ετσι στα γρηγορα: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/03/Asus_Eee_Openoffice.png

η φωτο ειναι στο μεγεθος της οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γμτ ειναι πολυ παραξενο...το πιο περιεργο ειναι οτι μπορει να βαλω τον φορτιστη κανονικα και να μην φορτιζει/δουλευει.μπορει ομως να τον βαλω αναποδα(δηλαδη το καλωδιο να κοιταει προς τα πανω) και να ειναι μια χαρα??:fear::rolleyes::shock:

 

 

 

φιλαρακι μου να σου ανεβασω ο,τι θες.απλα περιμενε λιγο γτ το μεγαλυτερο τεστ θαρθει σε λιγες μερες!8α aσχοληθω με εργασια που εχω...θα πεσει δηλαδη πολυ δαχτυλογραφηση και powerpoint

 

*ετσι στα γρηγορα: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/03/Asus_Eee_Openoffice.png

η φωτο ειναι στο μεγεθος της οθονης.

 

Ευχαριστώ πολύ για την φώτο...εντάξει, είναι μικρή, αλλα διαβάζεις άνετα..

Θα περιμένω εντυπώσεις, όταν θα ασχοληθείς με την εργασία σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει να κανω το εεε ν αναγνωρισει τα 2gb μνημη που εχω βαλει? την αγορασα για να βαλω xp και αφου ειδα οτι οτι χρειαζομαι υπαρχει στα linux θελω να το κανω να την αναγνωρισει για να δω αν πηγαινει πιο γρηγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...