Προς το περιεχόμενο

Φίλτρα νερού


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια σας διαβαζω εδω και 10 σελιδες και πραγματικα ζαλιστηκα. Οι μισοι λενε αυτο, οι αλλοι μισοι εκεινο.

Εχετε να προτεινετε ενα φιλτρο να τελειωνουμε ; Να παρω τηλεφωνο να το παραγγειλω ; Δε μπορω αλλο. Με κουδουνισατε.


Λοιπον, το πιο "καλα" ( σε εισαγωγικα γιατι δεν εχω ιδεα αν ειναι οντως καλα) που βρηκα ειναι αυτα εδω ---> http://www.multipure.gr/filtra-nerou/siskeyes-pano-apo-ton-pagko.html

Τιμες βεβαια απο 240 - 480. Αρκετα ακριβα και χρηση μεχρι 1 ετος.

Περιμενω απαντηση απο τον ειδικο. Μιλαμε για Αθηνα. Αξιζει καποιο απο τα 3 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δύσκολο να γίνει κάποια συγκεκριμένη πρόταση έτσι αυθαίρετα. 

Κανονικά θα έπρεπε να πας να κάνεις μια ανάλυση στο νερό που έχεις να δεις την ποιότητα του και μετά να δεις τι φίλτρο χρειάζεται.

ο Orthopedic νομίζω ότι θα συμφωνούσε ότι αυτά που λες είναι πολύ καλά φίλτρα και απ' τα λίγα που έχουν δελτίο απόδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δύσκολο να γίνει κάποια συγκεκριμένη πρόταση έτσι αυθαίρετα. 

Κανονικά θα έπρεπε να πας να κάνεις μια ανάλυση στο νερό που έχεις να δεις την ποιότητα του και μετά να δεις τι φίλτρο χρειάζεται.

ο Orthopedic νομίζω ότι θα συμφωνούσε ότι αυτά που λες είναι πολύ καλά φίλτρα και απ' τα λίγα που έχουν δελτίο απόδοσης.

 

Πώς κάνω ανάλυση στο νερό που έχω; Πόσο κοστίζει; Μερικοί το πίνουν εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έρχεται σε μένα, έρχεται στον ιδιοκτήτη. Αλλά εντάξει, θα δανειστώ έναν από μια γειτόνισσα. Αφού πάρω την ανάλυση πού απευθύνομαι για επιλογή φίλτρου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας

 

βρηκα αυτο εδω http://www.puredry.gr/catalog/product_info.php?products_id=1301&osCsid=v7s2m8oaaobd9o5gucop3tjp85222ghp

θελω καπια γνωμη απο καπιον ειδικο

μενω ξανθη και εχουμε πολλα " αλατα " ο βραστιρας αμεσως "ασπριζει"

θα κανει δουλια ?

 

χαιρετισμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας

 

βρηκα αυτο εδω http://www.puredry.gr/catalog/product_info.php?products_id=1301&osCsid=v7s2m8oaaobd9o5gucop3tjp85222ghp

θελω καπια γνωμη απο καπιον ειδικο

μενω ξανθη και εχουμε πολλα " αλατα " ο βραστιρας αμεσως "ασπριζει"

θα κανει δουλια ?

 

χαιρετισμους

 

Βλέπω για τα άλατα χρησιμοποιεί ρητίνη αντί αντίστροφη όσμωση, αναλόγως πόσα άλατα έχει τον νερό έχω μια υποψία ότι ίσως αποδειχθεί τελικά ασύμφορο αν χρειάζεται συχνά αλλαγή το φίλτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

conan

τι προτεινης για μενα ?

ακουσα οτι η αντιστροφη όσμωση δεν ειναι και τοσω καλο να πηνεις συνεχεια

Κοίτα απ' ότι ξέρω οι ρητίνες φέρνουν το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα με την αντίστροφη όσμωση απλώς με διαφορετικό τρόπο.

Προσωπικά πιστεύω ότι παίρνουμε όλα τα μέταλα που χρειαζόμαστε με την διατροφή μας και δεν έχει σημασία αν το νερό δεν τα έχει. άλλοι διαφωνούν, σε κάθε περίπτωση μπορείς να προσθέσεις ένα επιπλέον φίλτρο στο τέλος που δουλειά του είναι να εμπλουτίζει το νερό.

 Πάντως δεν λέω να μην διαλέξεις το συγκεκριμένο σύστημα. Λέω απλώς να ρωτήσεις πρώτα με το νερό που έχει η περιοχή σου κάθε πότε θα θέλει άλλαγμα το φίλτρο και πόσο θα κοστίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας

 

βρηκα αυτο εδω http://www.puredry.gr/catalog/product_info.php?products_id=1301&osCsid=v7s2m8oaaobd9o5gucop3tjp85222ghp

θελω καπια γνωμη απο καπιον ειδικο

μενω ξανθη και εχουμε πολλα " αλατα " ο βραστιρας αμεσως "ασπριζει"

θα κανει δουλια ?

 

χαιρετισμους

 

Αυτό είναι για τα μπάζα. Θα έπρεπε να το υποψιαστείς εκεί που λέει:

 

Το αλκαλικό και ιονισμένο νερό είναι ένα άριστο αντιοξειδωτικό, το οποίο καταπολεμά  τη γήρανση του δέρματος καθώς και την ανάπτυξη καρκίνου, το αλκαλικό  ιονισμένο νερό έχει τέλεια επίδραση επί του ρΗ των υγρών του σώματος, απορροφάται ταχύτερα από τις μεταβολικές διαδικασίες του σώματος και επιταχύνεται την αποβολή των τοξίνων από το σώμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...