Προς το περιεχόμενο

Φίλτρα νερού


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 1/2/2019 στις 2:26 ΜΜ, GSolari είπε

Εγώ εδώ και μία μέρα εχω βάλει αντίστροφη όσμωση και εμπλουτισμού. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα του μηχανήματος/νερού. Επίσης ευχαριστημένος απο την υποστήριξη που έλαβα και την εξυπηρέτηση.

Στα υπόψιν ότι το μηχάνημα που έβαλα είναι 9 σταδίων επεξεργασίας και εμπλουτισμού.

Τι Α.Ο έβαλες ?

Ποιας εταιρίας ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

120Ε το χρόνο τα θεωρείτε λοιπόν πολλά για αυτό που προσφέρει.

ΜΙΑ πρόταση δεν έχω βρει εδώ μέσα που να προσφέρει τα ΙΔΙΑ με την Camelot ας πούμε και να κοστίζει τόσο όσο το πουλάνε.

Όλοι λένε για 300+ ευρώ ΠΟΥ ΔΕΝ μπορούμε όλοι να τα δώσουμε. 

Επομένως η Camelot έχει Διάμετρος ικανότητας καθαρισμού micron: 0.1 – 0.2 – 0.3

και στα 0.3 είναι 120Ε το χρόνο. Ποια άλλη επιλογή έχουμε λοιπόν με λιγότερα  χρήματα που να έχει το ίδιο αποτέλεσμα;

Προσέξτε, ΔΕΝ έχω Camelot, δε με νοιάζει ας μη βάλω ποτέ αυτών το φίλτρο, αλλά ΔΕΝ βρήκα πουθενά εδώ μέσα έναν που να λέω: ΑΥΤΟ είναι της τάδε εταιρείας, ΕΡΧΕΤΑΙ Ελλάδα, έχει ανταλλακτικά παντού και διαλέγεις και από άλλες εταιρείες αν δε θες το δικό τους/αν είναι ακριβό το δικό τους, έχει πιστοποιήσεις και πίνεις νερό ποιότητας Β ή Γ γιατί ποιότητας Α είναι πανάκριβο να το έχεις αφού θέλει φίλτρα για Α.Ο. κλπ, πάντως είναι πολύ καλύτερο από το να πίνεις εμφιαλωμένα ή χωρίς φίλτρο. Αυτό, δεν το έχει γράψει κάνεις από όσα μπόρεσα να διαβάσω.

 

Επεξ/σία από klainmein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, george7009 είπε

Τι Α.Ο έβαλες ?

Ποιας εταιρίας ?

Καλησπέρα συνονόματε,

 

έβαλα το σύστημα Α.Ο της συγκεκριμένης εταιρείας:

 

https://www.facebook.com/Kentronerou/

 

http://www.kentronerou.com/omicroniotakappaiotaalphakappaepsilonsigma-omicronsigmamuomegasigmaepsiloniotasigma.html

Επισυνάπτω και μια φωτογραφία για να το δεις μέσα πως είναι με όλα τα φίλτρα του.

 

Πιστεύω ότι πραγματικά αξίζει τα λεφτά του.

 

Ευχαριστώ

50958890_842814542716557_6780090181543264256_n (1).jpg

Επεξ/σία από GSolari
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό έχω βάλει . 

Η εταιρία είναι φοβερή .

Μάλιστα εκεί που έπαθα πλάκα είναι ότι κάποια στιγμή είχε μια μικρή διαρροή το σύστημα και από την ώρα που πήρα τηλέφωνο , ο τεχνικός σε 1/2 ώρα είχε έρθει σπίτι και αποκατέστησε τη διαρροή και δεν με χρέωσε τίποτα . Είναι αυτό που λέμε παίρνεις κάτι με ΕΓΓΥΗΣΗ !

Φοβεροί επαγγελματίες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, george7009 είπε

Και εγώ αυτό έχω βάλει . 

Η εταιρία είναι φοβερή .

Μάλιστα εκεί που έπαθα πλάκα είναι ότι κάποια στιγμή είχε μια μικρή διαρροή το σύστημα και από την ώρα που πήρα τηλέφωνο , ο τεχνικός σε 1/2 ώρα είχε έρθει σπίτι και αποκατέστησε τη διαρροή και δεν με χρέωσε τίποτα . Είναι αυτό που λέμε παίρνεις κάτι με ΕΓΓΥΗΣΗ !

Φοβεροί επαγγελματίες .

Συμφωνώ απόλυτα...Οτιδήποτε χρειάστηκα ήταν δίπλα μου

 

Και αυτό είναι πολύ σημαντικό...Εξίσου σημαντικό με την ποιότητα του μηχανήματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, klainmein είπε

120Ε το χρόνο τα θεωρείτε λοιπόν πολλά για αυτό που προσφέρει.

ΜΙΑ πρόταση δεν έχω βρει εδώ μέσα που να προσφέρει τα ΙΔΙΑ με την Camelot ας πούμε και να κοστίζει τόσο όσο το πουλάνε.

Όλοι λένε για 300+ ευρώ ΠΟΥ ΔΕΝ μπορούμε όλοι να τα δώσουμε. 

Επομένως η Camelot έχει Διάμετρος ικανότητας καθαρισμού micron: 0.1 – 0.2 – 0.3

και στα 0.3 είναι 120Ε το χρόνο. Ποια άλλη επιλογή έχουμε λοιπόν με λιγότερα  χρήματα που να έχει το ίδιο αποτέλεσμα;

Προσέξτε, ΔΕΝ έχω Camelot, δε με νοιάζει ας μη βάλω ποτέ αυτών το φίλτρο, αλλά ΔΕΝ βρήκα πουθενά εδώ μέσα έναν που να λέω: ΑΥΤΟ είναι της τάδε εταιρείας, ΕΡΧΕΤΑΙ Ελλάδα, έχει ανταλλακτικά παντού και διαλέγεις και από άλλες εταιρείες αν δε θες το δικό τους/αν είναι ακριβό το δικό τους, έχει πιστοποιήσεις και πίνεις νερό ποιότητας Β ή Γ γιατί ποιότητας Α είναι πανάκριβο να το έχεις αφού θέλει φίλτρα για Α.Ο. κλπ, πάντως είναι πολύ καλύτερο από το να πίνεις εμφιαλωμένα ή χωρίς φίλτρο. Αυτό, δεν το έχει γράψει κάνεις από όσα μπόρεσα να διαβάσω.

Θα σου πω για το δικό μου σύστημα αντίστροφης όσμωσης 6 σταδίων , το οποίο μου κόστισε 180 ευρώ σαν αγορά και τα ετήσια του φίλτρα κοστίζουν κάτω από 50 ευρώ.Ικανοποιημένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος και δεν θα αλλάξεις εταιρία ποτέ ξανά . Πίστεψε με .

8 λεπτά πριν, GSolari είπε

Συμφωνώ απόλυτα...Οτιδήποτε χρειάστηκα ήταν δίπλα μου

Και αυτό είναι πολύ σημαντικό...Εξίσου σημαντικό με την ποιότητα του μηχανήματος

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tarantules είπε

Θα σου πω για το δικό μου σύστημα αντίστροφης όσμωσης 6 σταδίων , το οποίο μου κόστισε 180 ευρώ σαν αγορά και τα ετήσια του φίλτρα κοστίζουν κάτω από 50 ευρώ.Ικανοποιημένος;

Απόλυτα! Θες να μου πεις λεπτομέρειες; Είτε από εδώ είτε μέσω pm?

Σε ευχαριστώ πολύ! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, klainmein είπε

Απόλυτα! Θες να μου πεις λεπτομέρειες; Είτε από εδώ είτε μέσω pm?

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Καθάρισε λίγο το PM box σου για να μπορώ να σου στείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tarantules είπε

Καθάρισε λίγο το PM box σου για να μπορώ να σου στείλω.

ok, done. Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, klainmein είπε

ok, done. Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. 

.Νομίζω είσαι στη θεσαλονίκη. Εχει καλά φιλτράδικα εκεί.

Επεξ/σία από cactusjacks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Digipure έχει βάλει κανείς; Βλέπω πως σε αυτή τη συσκευή έχουν βάλει το σήμα NSF στο παρακάτω κατάστημα https://www.thermocity.gr/index.php?route=product/product&manufacturer_id=125&product_id=4326  Πάω στο site του NSF, βάζω στην αναζήτηση των certified products τη λέξη digipure  και το αποτέλεσμα είναι ... http://info.nsf.org/Certified/Common/Company.asp?CompanyName=digipure&x=0&y=0 μηδέν :wacko:

Επεξ/σία από TriLoBiTe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2019 στις 4:49 ΜΜ, tarantules είπε

Θα σου πω για το δικό μου σύστημα αντίστροφης όσμωσης 6 σταδίων , το οποίο μου κόστισε 180 ευρώ σαν αγορά και τα ετήσια του φίλτρα κοστίζουν κάτω από 50 ευρώ.Ικανοποιημένος;

Αν έχεις την καλοσύνη θα μπορούσες να μου πείς και για εμένα σε PM μιας και ενδιαφέρομαι βρισκομαι όμως ρόδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...