Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά έβαλα τoν Ελληνικό Χάρτη τον 2008.01 NaviGreece[071220] όταν το αγόρασα είχε τον 2006 και έχω περασμένους και χάρτες από τις γειτονικές χώρες. Όταν βάζω μία διαδρομή από Καβάλα ( ο τόπος μου ) για π.χ Κωνσταντινούπολη με βγάζει στην οθόνη '' Δεν βρέθηκε η διαδρομή, χάρτες απομον. '' και δεν βγάζει τη πορεία αυτό το κάνει μόνο όταν είναι η διαδρομή προς εξωτερικό. Αυτό με το κάνει από τότε που πέρασα το χάρτη της Ελλάδας τον 2008.01 ενώ με τον παλιό δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Τί μπορεί να φτάει; Και κάτι ακόμη γιατί από τότε που ξεκλείδωσα το GPS δείχνει λάθος ώρα (όχι του PNA)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον θελει να δοκιμασει να βαλει εξοδο στο miomap v3.3

 

Η exit door υπάρχει δίπλα απο το εικονίδιο των ρυθμίσεων όταν είσαι μέσα στο miomap και σε βοηθάει να ξαναγυρίσεις στη hack περιοχή (δλδ στο περιβάλλον των "windows").

 

Είναι πάρα πολύ χρήσιμο αφού δε θα χρειάζεται να κάνεις επανεκίννηση το miomap για να βγεις στο περιβάλλον windows.

 

Για όσους το έχουν ξεκλειδώσει θα καταλάβουν ότι όχι μόνο χρήσιμο είναι αλλά ΑΝΑΓΚΑΙΟ!!

 

special thanx to agelos_her;)

 

http://rapidshare.com/files/84166659/mio-v33-320x240-split.rar.html

 

info: Κατεβάζετε το αρχείο , που στην ουσία ειναί το data.zip...ανοίγεται το mio c220 hack και κανετε αντικατάσταση του ήδη υπάρχοντος data.zip σας. Προσοχη!!! Αποθηκεύστε κάπου το αρχικό data.zip σας μην τον το διαγραψετε εντελώς!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου ήταν εύκολο να δώσεις και σ' εμένα αναλυτικές οδηγίες στο [email protected]. Σε ευχαριστώ προκαταβολικά. Το Destinator σου άρεσε? Είναι καλύτερο δηλαδή? Μπορείς να έχεις και τα δύο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε LAKI αν μπορεις στειλε οδηγιες και για το σπασιμο και για το Destinator στο εξης e-mail [email protected]!Θα σου ειμαι υποχρεος γιατι παω να παρω το mio το Σαββατο το πρωι!Thanks και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναγωνιστές ;) να ρωτήσω το εξής.

 

Δεν θέλω να έχω κανένα πρόγραμμα εκτός από το Dest. Αυτό για ευκολία του κύριου χρήστη (που δεν είμαι εγώ :) )

 

Υπάρχει τρόπος, μετά το σπάσιμο του C220 (το οποίο το κατάφερα επιτυχώς, και έφτιαξα και τα απαραίτητα icons και sortucts στην οθόνη), να το φτιάξω το μηχάνημα έτσι ώστε, ακόμη και μετά από hard reset, το μόνο πρόγραμμα που θα ξεκινάει είναι το Dest?

 

Αντί να ξεκινάει το default MioMap, να ξεκινάει το Dest. Αυτό μόνο ούτε οθόνες, ούτε άλλα προγράμματα.

 

Το έχει καταφέρει κανείς?

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραπσε το Ε-MAIL ΣΟΥ και θα ερθει MEGA HELP. Εχω το ΜΙΟ220 με destinator 7.o.o.446 χαρτης ΜΑΡΤΙΟΣ 2008 GREECE U 1.95.

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει το Mega Help ?

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι,

Mega help και σε εμένα: [email protected]

 

και μερικές ερωτήσεις:

Θα τρέχει και MIo & Destinator?

Θα έχει την πορτούλα και όποτε θέλει ο χρήστης θα βγαίνει από το Mio και μπαίνει αλλού? :rolleyes: :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το βρήκα σε άλλο φορουμε πως γίνεται να έχεις αποκληστικά και μόνο το Dest.

 

 

on a 220 you can use 'mio transfer hack' to rename 'miomap.exe' to 'miomap_o.exe' and to put a fake 'miomap.exe' there.

(dont care for the '250' in the name of transfer hack... its working on 220 also...)

 

you'll find original miomap.exe in "\My Flash Disk\miomap\miomap\miomap.exe"

 

the fake miomap.exe should be the famous 'oscar91adm.exe' renamed to 'miomap.exe'.

in the same folder you put a 'oscar91adm.scp' file (that is a simply textfile) with just one line of code in it:

 

run "\storage card\Destinator\destinator.exe"

 

of course you might have to change that line so it matches your destinator path...

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει το Mega Help ?

[email protected]

 

Καποιος που να εχει το HELP (για το Destinator) του LAKI να το στειλει αν ειναι ευκολο, ο Lakis μαλον ειναι απον τις τελευταιες 2 ημερες.

 

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες αγόρασα ενα Mio C220 προσπάθησα να ακολουθήσω τις οδηγίες και κατέληξα σε FFUIERROR !!!Τώρα δεν ανοίγει πλέον....οποιος ξερει τι πρέπει και τι μπορώ να κάνω ας στειλει mail [email protected] ευχαριστω εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...