Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε μενα το βγαζει πανω αριστερα πρεπει να ειναι

το miotool πως μπορψ να το σβησω η να μην φορτωνετε?

 

Καλησπέρα.

 

Εγώ κάνω το εξής. Τρέχω το Resinfo (το κουμπάκι με το λογότυπο των windows δίπλα στην ημερομηνία), πηγαίνω στην καρτέλα "tasks" και πατάω "End Task" στο MioTool.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα.

Αν δεν το θέλεις καθόλου, τότε μετονόμασε τα αρχεία Keyb.exe και keyb.ico σε 1keyb.exe - 1keyb.ico. Με αυτό τον τρόπο α) δεν θα εκκινήσει β) μπορείς να τα επαναφέρεις στα αρχικά τους ονόματα αν μελλοντικά τα χρειαστείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Αν δεν το θέλεις καθόλου, τότε μετονόμασε τα αρχεία Keyb.exe και keyb.ico σε 1keyb.exe - 1keyb.ico. Με αυτό τον τρόπο α) δεν θα εκκινήσει β) μπορείς να τα επαναφέρεις στα αρχικά τους ονόματα αν μελλοντικά τα χρειαστείς...

 

 

 

Ta arxeia ayta einai mesa ston fakelo script sthn SD CARD????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα αρχεία αυτά βρίσκονται στον φάκελο script είτε αυτός είναι στην sd (\Storage Card\) είτε στο \My Flash Disk\.

 

Μπορείς να τα μετονομάσεις είτε με το mio transfer (πιο απλό κατά τη γνώμη μου) είτε με τον explorer που περιλαμβάνεται στο πρόγραμμα που ξεκλειδώνει τις συσκευές μας, χρησιμοποιώντας το εικονίδιο του πληκτρολογίου πάνω αριστερά.

 

Μετά από hard reset βέβαια, δεν θα ξαναδείς το εν λόγω εικονίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εκει ειναι το μονο προβλημα ειναι οτι με το που αλλαξα ονομα στα 2 αρχεια με ρεσετ με εβαλε στο file manager και οχι την επιφανεια εργασιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηπαρχει και απλουστερος τροπος να σπασετε το mio c220. ΑΠΛΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΟ ΑΡΧΕΙΑ ΣΤΗΝ SD KAI OLA O.K.;) TA αρχεια ειναι ΕΔΩ το destinador να το εχετε εσυς....

 

http://rapidshare.com/files/115394420/SPASIMO_MIO_C220__Aplos_tropos_SD_.rar.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εκει ειναι το μονο προβλημα ειναι οτι με το που αλλαξα ονομα στα 2 αρχεια με ρεσετ με εβαλε στο file manager και οχι την επιφανεια εργασιας

 

Φίλε μου δοκίμασε να ξαναπεράσεις το script στο φάκελο που το έχεις (Flash Disk ή Sd) και κάνε την αλλαγή των ονομάτων από το mio transfer. Δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Λοιπόν, έκανα κάποιες αλλαγές στο script για να το κάνω πιο χρηστικό. Πρόσθεσα εικονίδια για iphone, άλλαξα τα segments της μπαταρίας σε 100, έβαλα carbon background κ.α.

 

Σε...πρώτο πλάνο έβαλα ένα εικονίδιο 128χ128 για να φορτώνω το dest...

post-10109-129062967474_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους

πιο καλοπαιδο θα μου pm το αυτοεκτελουμενο dest7?

επισης καπιο link για το θεικο skin με κουμπακι dest που βλεπω στη photo μια σειρα πανω?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πώς μπορώ να εγκαταστήσω τους χάρτες της Ελλάδας σε C250; Πρέπει να μπουν σε κάρτα μνήμης ή θα μπορούσα να τους βάλω στη μνήμη της συσκευής; Το GPS έχει προεγκατεστημένους χάρτες Ιταλίας και Γερμανίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gmt...2 μερουλες περασανε...

κανε pm????:cry:

 

 

 

καλησπερα σε ολους

πιο καλοπαιδο θα μου pm το αυτοεκτελουμενο dest7?

επισης καπιο link για το θεικο skin με κουμπακι dest που βλεπω στη photo μια σειρα πανω?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δοκίμασε να ξαναπεράσεις το script στο φάκελο που το έχεις (Flash Disk ή Sd) και κάνε την αλλαγή των ονομάτων από το mio transfer. Δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Λοιπόν, έκανα κάποιες αλλαγές στο script για να το κάνω πιο χρηστικό. Πρόσθεσα εικονίδια για iphone, άλλαξα τα segments της μπαταρίας σε 100, έβαλα carbon background κ.α.

 

Σε...πρώτο πλάνο έβαλα ένα εικονίδιο 128χ128 για να φορτώνω το dest...

 

Μου έφερε ένας φίλος το c220 για να του περάσω το dest7 αλλά δεν εχει sd.

Μπορείς να μου στείλεις το unlock pack και όπως το έχεις μέσα στο μηχάνημα με το skin σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@FISHERMAN. Φυσικά. Το έκανα ήδη...

 

Έκανα κάποιες τελευταίες τροποποιήσεις στα εικονίδια και μερικές μικροδιορθώσεις στην ευθυγράμμισή τους.

 

Προτείνω επίσης ανεπιφύλακτα σε όποιον έχει το γνωστό αυτό ξεκλείδωμα για mioC220 να αλλάξει τα segments της μπαταρίας από 3 σε 100. Είναι πολύ πιο λειτουργική η ένδειξη έτσι. Αυτό γίνεται από το αρχείο battery.ini στον φάκελο script, όπου αλλάζουμε την τιμή των "Segments" από 3 σε 100..

 

Το κείμενο το έχω τροποποιήσει ως εξής στο battery.ini (εδώ μας ενδιαφέρει μόνο η τιμή segments):

 

BATTERY

Height = 10

ColorBattery = E4E4E4

ColorBattery = A0A0A0

ColorHigh = 009900

ColorLow = FF9900

ColorCritical = FFCC00

Segments=100

post-10109-129062967941_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε stefanos44, μπορείς να μου στείλεις ένα πμ με πληροφορίες για το σπάσιμο, την εγκατάσταση του destinator 7 και το πώς να το φτιάξω γενικά όπως εσύ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...