Προς το περιεχόμενο

Zeitgeist


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα ψηφίζετε ολιγαρχία κάτω από δημοκρατικότατες διαδικασίες και φυσικά η ψήφος σας είναι υπόλογη και κατακριτέα. Τι να μας πουν οι πολλοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ΒΕΒΑΙΑ και εγω κατά του δημοκρατικού καθεστώς ειμαι διοτι ειναι μια απάτη!

Ακου εκεί δημοκρατία ποια δημοκρατία ρε Chrisxxx υπάρχει?

Ειναι δημοκρατικό το οι περισσότεροι να αποφασίζουν για το κάθε τι ας πούμε μιας χώρας?

Οχι αυτό είναι φασισμός!

 

Οκ σε εχασα... Πλάτωνας διαφορετικός από venus project.. Αποφάσισε.. Υπάρχουν πολλά όμοια στοιχεία μεταξύ πολιτείας και VP αλλά κάποιες αξεπέραστες διαφορές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ σε εχασα... Πλάτωνας διαφορετικός από venus project.. Αποφάσισε.. Υπάρχουν πολλά όμοια στοιχεία μεταξύ πολιτείας και VP αλλά κάποιες αξεπέραστες διαφορές..

 

Mα βέβαια.

Σκέψου ομως τι σκέφτηκε ενας φιλόσοφος τοτε και τι σκεφτόμαστε εμείς τωρα ;)

Παν μέτρον άριστο και σε τούτη την κοινωνία που βιώνουμε δεν ισχυει τίποτα τέτοιο!

Γιαυτο καταστρέφουμε τα δάση, γιαυτό μολύνουμε τον πλανήτη μας (το σπίτι μας) γιαυτό τα πάντα ολα.

Εκτός τούτου ο τρόπος ζωή ς και η ύπαρξη τον ανθρώπων ολο και χειροτερεύει λόγο οικονομίας?λόγο τρόπου ζωής?λογο διαφθοράς και συμφερόντων όπως θες πες το.

 

Το ζητημα ειναι οτι υπάρχει λύση και οχι μόνο σαν το venus project αλλα οι άνθρωποι δεν κάνουν τίποτα αλλο απο το να συνεχίζουν να καλλιεργούν αυτόν τον τροπο ζωής.

Ολοι μας είμαστε υπεύθυνοι στα πάντα και αυτο ορισμένοι δεν το καταλαβαίνουν ή δεν θελουν να το καταλάβουν.

 

Οσο για τους δυσπιστούς οτι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει να τους πω πως εκτός από ναρκισσιστές και υπερόπτες φτάνουν πολλές φορες και στα όρια τις μπιπ, δυστυχώς καλος ή κακός κάποιοι άνθρωποι τους αρεσει να μάχονται για την ελευθεριά τους σε κάποιους άλλους δεν αρέσει καν να βλέπουν τους λεγόμενους μαχητές της ελευθερίας.

 

Ειναι και πολυ συχνό φαινόμενο αυτο και στα διάφορα forum του κινήματος και πραγματικά δεν μου κάνει καμια εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε λύσε μου μια απορία...γιατί να παροτρύνεις δήθεν τους άλλους για να το παίξεις ευαισθητοποιημένος δεν μου λέει τίποτα. Ποια είναι η δικη σου συνεισφορά σε αυτόν το κόσμο; Που προσφέρεις; Τι κάνεις για να κάνεις το ''σπίτι'' σου καλύτερο;

Και μην αρχίζεις πάλι τις παπαρολογίες περί ισότητας και ''μέτρου άριστου''. Προτιμώ να μου πεις όποτε πίνω μια μπύρα τη πετάω στα σκουπίδια και στέλνω κανένα νουνού στην Αφρική που και που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πραγματικότητα σχεδόν κανένας δεν μάχεται για έναν καλύτερο κόσμο, οι περισσότεροι το λένε μόνο και μόνο για να τους πούν μπράβο η κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε λύσε μου μια απορία...γιατί να παροτρύνεις δήθεν τους άλλους για να το παίξεις ευαισθητοποιημένος δεν μου λέει τίποτα. Ποια είναι η δικη σου συνεισφορά σε αυτόν το κόσμο; Που προσφέρεις; Τι κάνεις για να κάνεις το ''σπίτι'' σου καλύτερο;

Και μην αρχίζεις πάλι τις παπαρολογίες περί ισότητας και ''μέτρου άριστου''. Προτιμώ να μου πεις όποτε πίνω μια μπύρα τη πετάω στα σκουπίδια και στέλνω κανένα νουνού στην Αφρική που και που.

 

Έχει νόημα να αναφέρω τις πράξεις μου ή το τι στηρίζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ξέρω 'γω με το να αρκείσαι σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς δεν σε τιμάει ιδιαίτερα σαν ψαγμένη προσωπικότητα. Ούτε βέβαια θα ήθελα τυπάδες σαν εσένα για να καλυτερέψουν το κόσμο μου. Μόνο χειρότερο μπορούν να τον καταντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ξέρω 'γω με το να αρκείσαι σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς δεν σε τιμάει ιδιαίτερα σαν ψαγμένη προσωπικότητα. Ούτε βέβαια θα ήθελα τυπάδες σαν εσένα για να καλυτερέψουν το κόσμο μου. Μόνο χειρότερο μπορούν να τον καταντήσουν.

 

Mα δεν είμαι φιλάνθρωπος ;)

btw ποτέ σε χαρακτήρισα προσωπικά?

Οποίος έχει την μύγα μυγιάζεται :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι όποιος έχει τη σφίγγα (της Αιγύπτου ε) σφίγγεται. Παρακάτω. Πετάς κανένα σκουπιδάκι ή έχει καταντήσει το σπίτι σου χωματερή; :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι όποιος έχει τη σφίγγα (της Αιγύπτου ε) σφίγγεται. Παρακάτω. Πετάς κανένα σκουπιδάκι ή έχει καταντήσει το σπίτι σου χωματερή; :-D

 

Το σπίτι μου καλύτερα να το αφήσεις εκτός θέματος γιατί αν θες να μιλήσουμε εδω μέσα για σπίτια και να φάμε και ban εγω δεν εχω καμιά τέτοια διάθεση.

 

Οπως βλέπεις όμως τα παραπάνω που εγγραψα ισχύουν για πολυ μεγάλο βαθμό σε σένα.

Μην είσαι τοσο υπερόπτης δεν σου κάνει καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είδα ότι ισχύουν για 'μενα αυτά που είπες, τι σου φταίνει οι κακόμοιρες οι μύγες που τις αναφέρεις ρε μαν;

Το σπίτι σου στό είπα εντελώς χαριτολογώντας, μη το παίρνεις προσωπικά, κατάλαβε που θέλω να καταλήξω και άμα θες να αποφύγουμε το ban παρέμεινε on topic.

ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είδα ότι ισχύουν για 'μενα αυτά που είπες, τι σου φταίνει οι κακόμοιρες οι μύγες που τις αναφέρεις ρε μαν;

Το σπίτι σου στό είπα εντελώς χαριτολογώντας, μη το παίρνεις προσωπικά, κατάλαβε που θέλω να καταλήξω και άμα θες να αποφύγουμε το ban παρέμεινε on topic.

ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ;

 

1

2

3

4 off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ρώτησα κάτι και μου λες αν έχει νόημα να μου πεις αν έχει σημασία τι πιστεύεις ή τι όχι. Πως στο καλό υποστηρίζεις το ''Γίνε η αλλαγή που θες να δεις στο κόσμο!''...και δεν κάνεις κάτι για να τον αλλάξεις;...και στη τελική αν κάνεις κάτι θα ήθελες να το μοιραστείς μαζί μας ή θα συνεχίζεις να με λες υπερόπτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κοινωνία, δεν γίνεται να στηριχθεί σε ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ εκτός από την ισότητα.

 

Και φέρε στο μυαλό σου ότι όλες οι κοινωνίες μέχρι τώρα (δηλαδή τα διάφορα συστήματα διακυβέρνησης, οι αυτοκρατορίες κτλ), κατέρρευσαν και μάλιστα πάντα με τον χειρότερο δυνατό τρόπο, δηλαδή μέσα στο αίμα.

 

Ναι αλλα το οτι μεσα απο τις σταχτες ολων αυτων των συστηματων που κατερρευσαν, πως γινεται και δεν καταφερε ποτε να γεννηθει απο αναγκη εστω για αλλαγη ενα συστημα ισοτητας;

Μηπως γιατι στη θεωρια ολα τα συστηματα ισοτητας ειναι παντα πολυ καλα, αλλα στην πραξη ειμαστε αναγκασμενοι να εχουμε αντιπροσωπους οι οποιοι παντα απο τη μεθη της εξουσιας ξεχνουν γιατι και απο που και με ποιο σκοπο ξεκινησαν;

Εκτος κι αν καταφερουμε να μαζευομαστε 6 δις γυρω απο την Πνυκα και να φωναζουμε "ναι" οχι" και "παρων"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...