Προς το περιεχόμενο

Ζωνιανά....Εν το κουνώ απο επαέ όσους μπατσους και αν πέψουν


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πόσο κάφροι είναι όλοι εκεί φαίνεται από το ότι δεν παραδίδουν τα όπλα.Εθιμο λένε είναι.Ναι δλδ ένα σκατοχώρι μπορεί να έχει ως έθιμο όποιο ζευγάρι περνάει από το χωριό να πηδάνε τη γυναίκα.Εθιμο και αυτό γιατί να το αλλάξουν.Τι έθιμο ρε και κουραφέξαλα Ο Κρητικός και το άλλο εγώ του ο Μανιάτης που δήθεν περηφανεύονται ότι δεν πάτησαν Τούρκοι και Γερμανοί (τι να κάνουν στα κατσάβραχα) είναι πιο μάγκες από όλους τους υπόλοιπους?

 

Το πιο αστείο είναι κάποιοι γελοίοι παππούδες μες στα μαύρα που περιφέρονται στο δρόμο και απειλούν τους μπάτσους.Αλλά εκεί οι μπάτσοι τουμπεκί γιατί οι Βαρδινογγιάνηδες και μια άλλη Ρεθυμνιώτικη οικογένεια τους προστατεύουν.Ας ήταν τπτ αναρχικοί και θα γινόταν το έλα να δεις.Μα είναι και θρασύτατοι.Αμ έχουν σκοτώσει το παιδί , πουλάνε ναρκωτικά το παίζουν και μάγκες.

 

Η λύση είναι μία.Απογραφή πληθυσμού εκεί και στη Μάνη και όποιος έχει όπλο του το παίρνουνε.Και τι πυροβόλησες αστυνομικό?Να σε πυροβολήσει και εκείνος δεν κατάλαβα δλδ.Αλλά μόνο φοιτητές ξέρουν να βαράνε.Οπως στις συγκρούσεις του 85.Οι φασίστες δήθεν πηδάγαν από τα παράθυρα των τμημάτων και έφευγαν στους αριστερούς όμως φαίνεται πως τα κλειναν.Αθάνατη ΕΛ.ΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
καλα, κοπελια 18 - 19 χρονων ειπε αντρα 40 - 45 χρονων μαλακα και στην Αθηνα εισαι σιγουρος οτι δεν θα γινοταν τιποτε;

Στην Κηφισια και στο Κολωνακι ισως...

 

Κατά πάσα πιθανότητα δε θα γίνονταν τίποτα. Και σίγουρα οι αστυνομικοί δε θα έλεγαν 'θα μαθεις'. Και πιθανόν αν ήταν κάποιος άλλος εκεί να έπιανε αυτούς στο ξύλο.

 

Ωραία μας τα λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι στανταρ, εχω γινει μαρτυρας σε αρκετους ξυλοδαρμους στον δρομο μεταξυ οδηγων και ο κοσμος καθεται και κοιταει το θεαμα.

Οσο για την αστυνομια, μπορω να σου πω οτι ενοχλειτε περισσοτερο αν τους φωναξεις για κατι τετοιο παρα οτι νοιαζεται...

 

και εσυ ωραια τα λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πάσα πιθανότητα δε θα γίνονταν τίποτα. Και σίγουρα οι αστυνομικοί δε θα έλεγαν 'θα μαθεις'. Και πιθανόν αν ήταν κάποιος άλλος εκεί να έπιανε αυτούς στο ξύλο.

 

Ωραία μας τα λες...

 

Πραγματικά. Σε σημείο να αναρωτιέμαι αν τελικά δέρνονται περισσότεροι Κρητικοί στην Αθήνα φέροντες τα παραπάνω πιστεύω από αδερφούλες Ελλαδίτες πρωτευουσιάνοι στα ένδοξα Σφακιά.

 

Γκρούβαλοι του 2007.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι στανταρ, εχω γινει μαρτηρας σε αρκετους ξυλοδαρμους στον δρομο μεταξυ οδηγων και ο κοσμος καθεται και κοιταει το θεαμα.

Οσο για την αστυνομια, μπορω να σου πω οτι ενοχλειτε περισσοτερο αν τους φωναξεις για κατι τετοιο παρα οτι νοιαζεται...

 

και εσυ ωραια τα λες...

 

Μεταξύ οδηγών. Όχι ξυλοδαρμών γυναικών που τόλμησαν να απαντήσουν στο μαλάκα... Μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

 

Διάολε, δεν εξηγάς τι ακριβώς εννοείς; Γιατί η θέση σου δεν προκύπτει από αυτό που έγραψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς το ότι είναι γυναίκα δεν της δίνει καμιά δικαιολογία παραπάνω, όταν πετάς το 'μαλάκας" και δεν μπορείς να το υπερασπιστείς είναι επίφοβο σε όλη την επικράτεια.Όπως και να χει χαίρω πολύ παράδειγμα είναι, και γω πιτσιρικάς όταν κατέβαινα είχα πολύ ενδιαφέρουσες συζητήσεις με οδηγούς που μούτζωνα αλλα δεν τις έφαγα ποτέ παρότι καθόμουνα, το χειρότερο που έχω ακούσει να με λένε γαϊδούρι.Εν αντιθέσει με Αθήνα που είχα την ίδια συνήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γυναικες εχουν ξυλοκοπηθει στο δρομο απο αλλους οδηγους. Εχεις δει εσυ ποτε σου οταν γινεται κατι στον δρομο να ανακατευεται κανενας τριτος;

 

εν ολιγοις η θεση μου ειναι οτι στην Αθηνα υπαρχουν 1000 φορες περισσοτεροι αγριανθρωποι και 100 φορες περισσοτερη ψυχοπαθεια απο οτι στην Κρητη. Για μενα ολα αυτα ειναι αδικη δυσφήμιση.

Ισως ετσι να βγαζει ο καθενας τα απωθημενα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ οδηγών. Όχι ξυλοδαρμών γυναικών που τόλμησαν να απαντήσουν στο μαλάκα... Μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

 

Διάολε, δεν εξηγάς τι ακριβώς εννοείς; Γιατί η θέση σου δεν προκύπτει από αυτό που έγραψες.

 

Εννοώ πως συμφωνώ μαζί σου.

Και αναρωτιέμαι, αν οι ΑΝΤΡΑΚΛΕΣ που απλώνουν χέρι σε κοπέλες τα κάνουν εδώ αυτά, αν το κάνουν, μήπως τις μαζεύουν περισσότερο απ' ότι ένα τρυφερό πόδι Αθηναίος στα Σφακιά και τα Ανώγεια και εγώ δν ξέρω που αλλού, γενικά, τέτοια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν ολιγοις η θεση μου ειναι οτι στην Αθηνα υπαρχουν 1000 φορες περισσοτεροι αγριανθρωποι και 100 φορες περισσοτερη ψυχοπαθεια απο οτι στην Κρητη

 

Ναι μόνο που στην Αθήνα ο μπάτσος θα της έλεγε της κοπέλας να κάνει μήνυση για ξυλοδαρμό.Και η κοπέλα αν είχε όρεξη θα τράβαγε και το βρωμοκρητικό κωλόμπατσο μέσα.Και πίστεψε με ο Αθηναίος μπορεί να την έβριζε με τα χειρότερα λόγια αλλά αν ο στη θέση της κοπέλας ήταν μια Αλβανίδα με το μαφιοζο δίπλα της θα της έλεγε τπτ ο κλεφτοκοτάς?Ολοι οι χωριάτες γίναν άνθρωποι μετά το '74.Αλλά τέτοιοι είναι όλοι εκεί πέρα κότες που τα βάζουνε μόνο με γυναίκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γυναίκες έχω δει μόνο απειλές, υπάρχουν όμως και άντρακλες στην Αθήνα που την πέφτουν σε δεκατετράχρονα, αυτά με την σειρά τους τους την ρίχνουν σ'αρχ@δ@α και ακολουθεί κυνηγητό αμαξιού σε ποδήλατο.Μπορεί να ήμουν γομαράκι αλλά πάνω από 17 δεν φαινόμουνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γυναικες εχουν ξυλοκοπηθει στο δρομο απο αλλους οδηγους. Εχεις δει εσυ ποτε σου οταν γινεται κατι στον δρομο να ανακατευεται κανενας τριτος;

 

εν ολιγοις η θεση μου ειναι οτι στην Αθηνα υπαρχουν 1000 φορες περισσοτεροι αγριανθρωποι και 100 φορες περισσοτερη ψυχοπαθεια απο οτι στην Κρητη. Για μενα ολα αυτα ειναι αδικη δυσφήμιση.

Ισως ετσι να βγαζει ο καθενας τα απωθημενα του...

 

Μόνο που οι μαυροφορεμένοι με κουμπούρες είναι λιγότεροι εδώ. Άσε που στην Αθήνα είναι λιγότεροι αυτοί που λένε μαλακίες στις γκόμενες. Άσε που έχω δει πολλές φορές να τις τρώει ο μαλάκς που άρχισε να βαράει γυναίκα, άσε που έχω ρίξει κιόλας μαζί με το απαραίτητο πάτημα στο φρύδι μετά για να θυμάται κάθε πρωί γιατί τις έφαγε και να το ξανασκεφτεί την επόμενη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που οι μαυροφορεμένοι με κουμπούρες είναι λιγότεροι εδώ. Άσε που στην Αθήνα είναι λιγότεροι αυτοί που λένε μαλακίες στις γκόμενες. Άσε που έχω δει πολλές φορές να τις τρώει ο μαλάκς που άρχισε να βαράει γυναίκα, άσε που έχω ρίξει κιόλας μαζί με το απαραίτητο πάτημα στο φρύδι μετά για να θυμάται κάθε πρωί γιατί τις έφαγε και να το ξανασκεφτεί την επόμενη φορά.

 

Ρε παιδιά αφού δεν γνωρίζεται τι παίζετε με αυτούς τους τύπους τι το κουράζετε ??

 

@KWSN_Men

να είσαι σίγουρος ότι το σκυλί που έχει στο μιτάτο το λαμβάνει ποιο σοβαρά υπόψιν από την ζωή σου

όχι να προλάβεις να τον ακουμπήσεις, αλλά με το "τι κάνεις ρε!" που θα πεις, έχεις την μπερέτα στο στόμα

άστο σου λέω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που στην Αθήνα ο μπάτσος θα της έλεγε της κοπέλας να κάνει μήνυση για ξυλοδαρμό.Και η κοπέλα αν είχε όρεξη θα τράβαγε και το βρωμοκρητικό κωλόμπατσο μέσα.Και πίστεψε με ο Αθηναίος μπορεί να την έβριζε με τα χειρότερα λόγια αλλά αν ο στη θέση της κοπέλας ήταν μια Αλβανίδα με το μαφιοζο δίπλα της θα της έλεγε τπτ ο κλεφτοκοτάς?Ολοι οι χωριάτες γίναν άνθρωποι μετά το '74.Αλλά τέτοιοι είναι όλοι εκεί πέρα κότες που τα βάζουνε μόνο με γυναίκες.

 

μάλλον έχει δίκιο ο agpr

 

τελικά είσαι ο "(βάλε συ επιθετικό προσδιορισμό) του Insomnia"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αφού δεν γνωρίζεται τι παίζετε με αυτούς τους τύπους τι το κουράζετε ??

 

@KWSN_Men

να είσαι σίγουρος ότι το σκυλί που έχει στο μιτάτο το λαμβάνει ποιο σοβαρά υπόψιν από την ζωή σου

όχι να προλάβεις να τον ακουμπήσεις, αλλά με το "τι κάνεις ρε!" που θα πεις, έχεις την μπερέτα στο στόμα

άστο σου λέω

 

Ναι, οι τύποι κυκλοφορούν με κουμπούρες. Παλλικάρια από τα λίγα. Τόσο γενναίοι που βγάζουν τη κουμπούρα σε άοπλο. Και όταν εμφανιστούν οι οπλιμένοι τρέχουν στα βουνά.

 

Ξέρεις τι γίνεται όμως; Οι πιο πολλοί Κρητικοί είναι και περίφανοι για δαύτους. Αν τους κυνηγούσαν δε θα ήταν και τόσο μάγκες.

 

Ανθρωπάκια με άλλα λόγια. Οι αυτοί που τους έτρφαν με φόβο και σεβασμό τόσα χρόνια το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον έχει δίκιο ο agpr

 

Ναι έχω πρόβλημα με Κρητικούς , Μανιάτες και με κάθε άλλον μαλάκα τοπικιστή.Οποιος θεωρεί πως ο τόπος του βγάζει τους άντρες με τα μεγαλύτερα μόρια, τις πιο ψηλές γυναίκες, το ότι ο ανθρώπινος πολιτισμός οφείλει πολλά σε αυτούς και πως αν δεν γινόταν η μάχη της Κρήτης θα μιλούσαμε γερμανικά θεωρώ πως πολύ απλά είναι ηλίθιος.Γιατί φίλε μου Κρητικέ το 41 δεν πολεμήσατε για την Ελλάδα αλλά για την Κρήτη.Γιατί δεν ξεκινήσατε το στα μέσα του 19ου αιώνα με στόχο την ένωση αλλά την ανεξαρτησία και όπου ήθελε προκύψει γιατί ψηφίζετε σαν πρόβατα και γιατί αν εγώ κοιτάξω την αδερφή σου θα στείλεις 5 "κοπέλια" να με δείρουν.Για όλα αυτά δεν επιτρέπεται εσύ και οι υπόλοιποι Κρητικοί να ερεθίζεστε με αυτά που γράφω.Τόσα χρόνια έχετε συνηθίσει να σας γλείφουν το κράτος, η τοπική αυτοδιοικηση και σας κακοφαίνετε αυτό.

 

ο agpr θα μπορούσε να κανόνιζε μια συνάντηση να τα πούμε από κοντά και να τα βρούμε (πλάκα κάνω:lol: απλά να ξέρουμε που φτάνουν τα όρια μας).Και δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική ορισμένων?Ερχεται ένας πχ και λέει οι μελαχρινοί είναι κότες.Πρέπει εγώ να βρίσω αυτόν που το πε ή αυτό που εκπροσωπεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...