Προς το περιεχόμενο

Ζωνιανά....Εν το κουνώ απο επαέ όσους μπατσους και αν πέψουν


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εδω που δηλωνεις καθαρα οτι προκειτε για σχολη της αστυνομιας, τι ειναι;

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=200216&highlight=%F4%E1%F4%EF%F5%E1%E6

 

ξερεις κατι φιλε μου, καλο ειναι να γραφουμε και να ρωταμε ο,τι δεν ξερουμε, αλλα ειναι ατιμο τους ιδιους ανθρωπους που μας απαντουν να τους κοροιδευουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν εχει πισι ο αδερφος μου και ουτε εχει ιδεα απο ιντερνετ και τουπα να ρωτησει οτι ηθελε εδω.

Δεν ηξερα οτι ηθελε και αριθμο δελτιου ταυτοτηας. οταν ειναι να σταλει ενα μηνυμα.Και φανταζομαι δε χρειαζοταν για να ρωτησει καποια πραγματα να κατσω να του πω πως να φτιαξει acount.Ετσι δεν ειναι;

 

Και τωρα δε βρισκω λογο που ταναλυουμε ετσι αλλα τελοσπαντων.

 

Εγω συμμετειχα στην προκυρηξη φρουρων φυλακων και στο πρωτο ποστ εγραψα οτι ειναι της αστυνομιας γιατι οι 'οροι' της προκυρηξης ειναι ιδιοι με της αστυνομιας οπου ξερουν πολλοι περισσοτεροι.Ωστε ναχω πιο πολλες απαντησεις. Περασα αλλα τελικα δεν πηγα λογω του οτι σκοπευα να παω σε συγκεκριμενες φυλακες στην Αμφισσα κοντα οπου σκοπευα να μεινω εκει με τη γυναικα μου αλλα για καποιο λογο(δε πιστευω να χρειαζεται να τον αναλυσω κι αυτον) δε μας βολεψε το μερος και μειναμε στις δουλιτσες μας στην αθηνα.

Ο αδερφουρης μου ειναι πλεον φρεσκος φρεσκος στην αστυνομια.

Αν θελετε να αναλυσουμε και ολο το σοι μου θα το κανω κι αυτο. Αλλα δεν βρισκω το λογο που τα συζηταμε αυτα.

 

Θα αλλαξει το νομικο καθεστως αυτων που συζηταμε αν εγω πηγαινα στη λαμια αλλαζοντας δουλεια ή αν μεινω στην Αθηνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι κατι εντος θεματος... ειδατε χθες βραδυ τον μπαρμπα απτα ζωνιανα στις ειδησεις που τον ρωταει ο δημοσιογραφος για τα χασισια εκει και απανταει "ε αφου δεν εχουμε λεφτα,γιατι να μη καλιεργησουμε χασισια;" ;;

DOINGGG

Ελλαδα - 2007 !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

panago, πρωτον εσυ που ξερεις ποια σχολη τηυς αστυνομιας εχω βγαλει; αα ρε σιγουριαααα! αυτη θα μας φαει.

δευτερον,πρωτη φορα οτι ειμαι στην αστυνομια το ειπα χθες. Αρα απορω πως εσυ σε καθε ποστ μου βλεπεις οτι λεω οτι ειμαι στην αστυνομια. για κανε παραθεση ενα ποστ μου να το δω καιγω .

 

ΜΑ τι βλακιες λετε ρε παιδια... ελεος δηλαδη. αν δε γνωριζετε καποια πραγματα μη το προχωρατε το θεμα.

Πως νομιζετε οτι λειτουργει η αστυνομια;

Εγω ειμαι αστυνομικος.....

 

Επειδη τυχαινει να τα ξερω απο πρωτο χερι...

μη νομιζετε οτι επειδη ο ζητας ή το περιπολικο σας αφησε να φυγετε το κανε γιατι φοβηθηκε το σουπερ ντουπερ γρηγορο εργαλειο σας ή κατι τετοιο....

....

 

Παιδες φευγω για 3μηνη εκπαιδευση στο διδιμοτοιχο... μενω στην αθηνα οποτε δε με βλεπω να περνω αυτοκινητο μαζι οποτε θα με φανε λογικα τ'αεροπλανα.

 

Δεν μπηκα απο πανελληνιες αλλα μεσω προκυρηξης που εκει ειναι αναγκαστικο ναχεις υπηρετησει...και οι περισσοτεροι ειμασταν σε ειδικες δυναμεις γιατι πηραμε πολλα μορια απο αυτο

 

Θέλεις κιάλλα; Υπάρχουν.

 

Παιδια περιμενω να γινει προκυρηξη στο λιμενικο...

αλλα θελα ναμαι οσο πιο προετοιμασμενος γινεται... εχω lower, απολυτηριο λυκειου και ειμουν ειδικες δυναμεις. απο τι αλλο μπορω να παρω μορια; ζητανε κανα ecdl ας πουμε;

ευχαριστω

Έχεις 2,5 χρόνια προϋπηρεσίας σε τί ακριβώς, για να θέλεις να το αφήσεις και να πας στο λιμενικό - και μετά τελικά να πας στην σχολή ειδικών φρουρών;

 

lary7, εχεις δικιο φιλε αλλα δυστηχως οταν εισαι απεξω δε ξερεις...

 

Αστο 1980, αν δενε χεις ζησει καποια πραγματα και εισαι απεξω δεν μπορεις να καταλαβεις και πολλα.

 

Aπλα δε δεχομαι νακουω σχολια για την αστυνομια απο ατομα που δεν εχουν ιδεα τι και πως γινεταισ την αστυνομια.

 

slipknot,Ηοuston και Froufro...

αγαπητοι μου συμφορουμιτες... δυστηχως δεν εχετε ιδεα πως λειτουργει η αστυνομια και ποιος φταει για τα λαθη της αστυνομιας.

Επειδη λοιπον τυχαινει και ειμαι αστυνομικος να σας ενημερωσω ...

 

FrouFrou, να σου πω κατι αακομα για να αποδειξω ποσο δεν εχεις ιδεα για το τι συμβαινει στι πραγματικοτητα....

Απο ότι φαίνεται κανείς δεν έχει ιδέα και είναι όλοι απέξω ενώ κάποιος που έβγαλε τη σχολή ειδικών φρουρών πριν λίγους μήνες είναι μέσα στα πράγματα και τα ξέρει όλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειπα αγαπητε οτι το ποστ περι διδυμοτοιχου ειναι απτον αδερφο που εφευγε για πανω. Με το να μπλεκεις το ποστ μου με του αδερφου μου και να το κανεις σα ναναι ολα δικα μου λογια δε καταλαβαινω σε τι αποσκοπεις.

Ναι ηθελα να φυγω απο την αστυνομια,και κοιτουσα και το λιμενικο και τη φρουρα φυλακων. Οποιος ειναι 'μεσα' ξερει οτι τα αλλα δυο ειναι πολυ καλυτερα απτην αστυνομια.

 

Ειπα πως εχουν τα πραγματα πιο πανω, ειπα που ειμαι εγω που σκοπευα να παω και τελικα δεν πηγα.Και ειπα οτι ο εβρος αφορουσε τον αδερφο μου. Συγνωμη που δε του εφτιαξα acount για να γραψει δυο ερωτησεις.

Απο κει και περα τα οικογενειακα μου και τα προσωπικα μου δεν αφορουν κανεναν και αυτα που ειπα ειναι ηδη παρα πολλα.

 

Στο θεμα μας σε αυτα που ειπα περι υποπτου κτλ εχει κανεις να πει κατι αν νομιζει οτι κανω λαθος ;

αν ναι θα ηθελα να το συζητησουμε για να ειμαστε και λιγο εντος θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

 

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ βεβαια ετσι κι αλλιως.

Οταν στη σχολη της αστυνομιας μας εμαθαν τι σημαινει η λεξη υποπτος και ποτε και γιατι κανουμε ερευνες κτλ ειτε εγω σημερα που τα γραφω αυτα εχω 2,5 χρονια προυπηρεσια ειτε 25 χρονια δεν αλλαζει κατι.

Σωστα;

 

Όντως, δεν έχει καμία απολύτως σημασία με το θέμα του thread.

Με εκπλήσσει πάντως ιδιαίτερα η σπουδή ορισμένων μελών να απεμπολήσουν με τόση ευκολία βασικά συνταγματικά δικαιώματα στο όνομα της ησυχίας, της τάξης και της ασφάλειας. Ίσως φταίει το νεαρόν της ηλικίας. Για την ακρίβεια, ελπίζω να φταίει το νεαρόν της ηλικίας.

Μην ξεχνάμε όμως και τα λόγια του ποιητή: "Όπου ακούς τάξη και ασφάλεια, ανθρώπινο κρέας μου μυρίζει". Μερικά από τα μεγαλύτερα εγκλήματα στην ιστορία της ανθρωπότητας έγιναν για αυτή την περίφημη "τάξη" και την "ασφάλεια".

 

Όσο για τον ορισμό του υπόπτου, χαίρομαι που κάνεις quote κάτι που σου έμαθαν (στη σχολή; οι ανώτεροί σου; δεν έχει σημασία...) και δεν με παραπέμπεις σε κάποια συγκεκριμένη διάταξη.

Γιατί φυσικά δεν υφίσταται τέτοια διάταξη, αντίθετα με όσα κραύγαζες 2-3 σελίδες πριν... ;)

Που σημαίνει ότι ο ύποπτος είναι μία μεταβλητή αξία - όπως θα'πρεπε να'ναι. Εξαρτάται από το μέρος, την εποχή, τον άνθρωπο. Άλλος είναι ο ύποπτος για μένα, άλλος για σένα.

 

Τέλος, στη σχετική μου αναφορά για τη σωματική έρευνα, δεν αναρωτήθηκα τόσο για τον τρόπο με τον οποίο θα προβείς σε αυτήν αλλά για τη νομιμότητά της. Άστο, δεν είναι επί του παρόντος, όπως πολύ ορθά σημειώνεις.

 

Ίσως μια άλλη φορά... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paredwse, μια χαρα στηριζονται νομικα! Ριξε μια ματια στο προεδρικο διαταγμα 141/91 που ρυθμιζει τις αρμοδιοτητες του προσωπικου του υπουργειου δημοσιας ταξης.

τι εστι υποπτος: αρθρο 74 παρ. 15 περιπτ. θ΄ π.δ. 141/91.

η σωματικη ερευνα.. νομιμοτατη!! : αρθρο 96 παρ. 3 π.δ. 141/91

discuss:-)

 

Η σωματικη ερευνα ειναι κατι τρομερα σημαντικο ρε παιδια και απορω γιατι πολυς κοσμος ειναι αρνητικος. Αν δεν ηταν νομιμη και δεν γινοτανε στους υποπτους σωματικη ερευνα ο μισος κοσμος θα κυκλοφορουσε με μαχαιρια,οπλα και ναρκωτικα στις τσεπες χωρις κανενα ανχος. Το φανταζεστε; Θα ηταν καλυτερα ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Paredwse, μια χαρα στηριζονται νομικα!

τι εστι υποπτος: αρθρο 74 παρ. 15 περιπτ. θ΄ π.δ. 141/91.

η σωματικη ερευνα.. νομιμοτατη!! : αρθρο 96 παρ. 3 π.δ. 141/91

 

discuss:-)

 

'Ετσι, τώρα μιλάς σωστά (αν και βγαίνουμε όλο και περισσότερο off-topic). Με άρθρα και προεδρικά διατάγματα.

 

Βέβαια, η συγκεκριμένη διάταξη που παραθέτεις δεν λέει και πολλά. Για την ακρίβεια λέει ότι το αστυνομικό όργανο οδηγεί στο αστυνομικό κατάστημα για εξέταση άτομα τα οποία στερούνται στοιχείων αποδεικτικών της ταυτότητάς τους ή τα οποία, εξαιτίας του τόπου, του χρόνου, των περιστάσεων και της συμπεριφοράς τους δημιουργούν υπόνοιες διάπραξης εγκληματικής ενέργειας.

 

Δεν περιέχει ορισμό του υπόπτου, αντίθετα με όσα υποστήριζες.

Απλώς περιγράφει μία δυνατότητά σου ως αστυνομικού οργάνου. Και κάτι παραπάνω. Η διάταξη αυτή ορίζει ότι από τη στιγμή που θα σου επιδείξω αστυνομική ταυτότητα (στοιχείο αποδεικτικό της ταυτότητάς μου) δεν με οδηγείς πουθενά.

 

Είναι έτσι ή δεν είναι; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η σωματικη ερευνα ειναι κατι τρομερα σημαντικο ρε παιδια και απορω γιατι πολυς κοσμος ειναι αρνητικος. Αν δεν ηταν νομιμη και δεν γινοτανε στους υποπτους σωματικη ερευνα ο μισος κοσμος θα κυκλοφορουσε με μαχαιρια,οπλα και ναρκωτικα στις τσεπες χωρις κανενα ανχος. Το φανταζεστε; Θα ηταν καλυτερα ετσι;

 

Η σωματική έρευνα, ανάλογα με το πώς γίνεται, μπορεί να είναι και κάτι το εξαιρετικά εξευτελιστικό. Το αντιλαμβάνεσαι;

 

Το δε επιχείρημα "ο μισός κόσμος θα κυκλοφορούσε με μαχαίρια", δυστυχώς για σένα είναι σαθρό. Δεν είναι η σωματική έρευνα που εμποδίζει τον κόσμο να οπλοφορεί αλλά η βασική νομοταγής στάση της πλειοψηφίας του κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A μπραβο αρα γνωριζεις λοιπον τα σχετικα προεδρικα διαταγματα,τι μου λες οτι δεν υπαρχουν:-p

 

Δυστηχως ειναι καπως "προχειρογραμμενα" καποια σχετικα αρθρα...

οπως λες και συ λεει σε ποιες περιπτωσεις οδηγουνται καποια ατομα στο τμημα. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι αυτα τα ατομα οδηγουνται στο τμημα ΩΣ ΥΠΟΠΤΟΙ. Οποτε ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ επισης οτι ο παραπανω ειναι και ο ορισμος του υποπτου.

Επισης οπως πολυ σωστα αναφερεις "το αστυνομικό όργανο οδηγεί στο αστυνομικό κατάστημα για εξέταση άτομα τα οποία στερούνται στοιχείων αποδεικτικών της ταυτότητάς τους ή τα οποία, εξαιτίας του τόπου,του χρόνου, των περιστάσεων και της συμπεριφοράς τους δημιουργούν υπόνοιες διάπραξης εγκληματικής ενέργειας.". Οπως βλεπεις λοιπον ακομα και να εχεις ταυτοτητα μαζι σου, αν το αστυνομικο οργανο κρινει "περιεργη" τη συμπεριφορα σου και σε συνδιασμο με το λαθος τοπος-λαθος χρονος (π.χ. 4 το βραδυ στην πλ.Βαθης) τοτε εχει το δικαωμα να σε παει στο τμημα.

 

 

Σχετικα με τη σωματικη ερευνα τωρα...

Το αρθρο στο προεδρικο διαταγμα που σου ανεφερα οτι λεει για τις σωματικες ερευνες αναφερει και ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ γινεται η σωματικη ερυνα. ΤΟ ξερω οτι η σωματικη ερευνα μπορει να γινει εξευτελιστικη. Αν ο αστυνομικος ειναι μ@λ@κ@ας μπορει να σε κανει ρομπα. Αυτο ειναι σιγουρο. Οι περισσοτεροι ψιλαφιζουν σε καποια σημεια τον υποπτο μονο και μονο για να δουν αν οπλοφορει. Δεν τον γδυνουν μεστη μεση της εθνικης οδου:-p

Ειμαι καθετος οτι ειναι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολυ σωστο που γινεται σωματικη ερευνα.

Φανταζομαι ολη περασαμε απτην εφηβεια...ολη λιγο πολυ ειχαμε φιλο ή φιλους ή γνωστους τελοσπαντων που εκαναν χρηση ναρκωτικων.Ποσες φορες ακουσαμε τη φραση σε μια συζητηση μεταξυ τους "οχι δεν κουβαλαω τιποτα πανω μου μη με πανε μεσα". Αυτοματως αυτο το παιδι που φοβαται τη σωματικη ερευνα ουτε που θα του περναγε απτο μυαλο να ασχοληθει με εμποριο μονο και μονο απτο φοβο του για να μην το ψαξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βρίσκω ποιος το ανέφερε για να κάνω την παράθεση, αλλά να πω ότι πριν κάνα 2άρι χρόνια, το "παλλικάρι" που φάγανε άδικα οι αστυνομικοί (ή μπάτσοι αν προτιμάτε) και μετά οι συγγενείς του κατέστρεψαν αστυνομικό τμήμα, δεν αγνόησε μπλόκο της αστυνομίας, πέρασε από πάνω...

 

ΥΓ: Η πλατεία λέγεται Βάθη, όχι Βάθης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
A μπραβο αρα γνωριζεις λοιπον τα σχετικα προεδρικα διαταγματα,τι μου λες οτι δεν υπαρχουν:-p

 

Δυστηχως ειναι καπως "προχειρογραμμενα" καποια σχετικα αρθρα...

οπως λες και συ λεει σε ποιες περιπτωσεις οδηγουνται καποια ατομα στο τμημα. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι αυτα τα ατομα οδηγουνται στο τμημα ΩΣ ΥΠΟΠΤΟΙ. Οποτε ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ επισης οτι ο παραπανω ειναι και ο ορισμος του υποπτου.

Δεν υπάρχει ορισμός υπόπτου πουθενά σε νομοθετική διάταξη, φίλτατε. Και ό,τι έχει να κάνει με προσωπικές ελευθερίες δεν "εννοείται". Ή υπάρχει ή δεν υπάρχει. Το "εννοείται" δεν υφίσταται νομικά ούτε είναι επιχείρημα.

 

Ξεχνάς επίσης να μας πεις πως επιγράφεται το συγκεκριμένο προεδρικό διάταγμα. Υποθέτω ότι ξέρεις αλλά μήπως είναι καλό να το αναφέρουμε; Λέγεται "''Αρμοδιότητες Οργάνων Και Υπηρεσιακές Ενέργειες Του Προσωπικού Υ.Δ.Τ". Αυτό περιγράφει τις αρμοδιότητές σας, ως αστυνομικών οργάνων. Είναι δεσμευτικό για εσάς, όχι για εμένα. Δεν ξέρω αν αντιλαμβάνεσαι τη διαφορά. Θέλω να πω ότι περιορίζει εσένα, ως αστυνομικό όργανο. Δεν περιγράφει κάποια συμπεριφορά για τον πολίτη αλλά για τα όργανα της τάξης. Και γι'αυτό δεν περιέχει τον ορισμό του υπόπτου - ο οποίος, επιμένω, δεν υφίσταται ως νομικός ορισμός.

 

Εκτός αν επιμένεις στο "εννοείται". Το οποίο, σου επαναλαμβάνω μετά λόγου γνώσεως, ότι δεν είναι επιχείρημα.

 

Επισης οπως πολυ σωστα αναφερεις "το αστυνομικό όργανο οδηγεί στο αστυνομικό κατάστημα για εξέταση άτομα τα οποία στερούνται στοιχείων αποδεικτικών της ταυτότητάς τους ή τα οποία, εξαιτίας του τόπου,του χρόνου, των περιστάσεων και της συμπεριφοράς τους δημιουργούν υπόνοιες διάπραξης εγκληματικής ενέργειας.". Οπως βλεπεις λοιπον ακομα και να εχεις ταυτοτητα μαζι σου, αν το αστυνομικο οργανο κρινει "περιεργη" τη συμπεριφορα σου και σε συνδιασμο με το λαθος τοπος-λαθος χρονος (π.χ. 4 το βραδυ στην πλ.Βαθης) τοτε εχει το δικαωμα να σε παει στο τμημα.

 

Μάλλον δεν διαβάζουμε την ίδια διάταξη. Γιατί η διάταξη που διαβάζω εγώ λέει "[...] ή τα οποία, εξαιτίας του τόπου, του χρόνου, των περιστάσεων και της συμπεριφοράς τους δημιουργούν υπόνοιες [...]". Που σημαίνει ότι προσαγωγή επιτρέπεται μόνον αν η συμπεριφορά του (και όχι απλώς ο τόπος, ο χρόνος ή οι περιστάσεις) κινεί υπόνοιες. Το οποίο σημαίνει ότι πρέπει να έχω περίεργη συμπεριφορά για να μπορείς να με προσάγεις, όχι μόνο να μη γουστάρεις τη φάτσα μου, τα σκουλαρίκια μου ή το ότι κυκλοφορώ στην πλατεία Βάθης, Εξαρχείων κλπ. Κι αυτά δεν τα λέω εγώ, τα λένε άλλοι, σοφότεροι από εμένα.

 

Άλλο βέβαια τι κάνετε στην πράξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα απ'ολα αγαπητε συμφορουμιτη να σε παρακαλεσω να μη μιλας με επιθετικο τονο. Συζητηση κανουμε και μαλιστα το απολαμβανω να συζηταω μαζι σου.

Επισης, μην εισαι τοσο προκατειλημενος ( "Άλλο βέβαια τι κάνετε στην πράξη..."). Εγω προσωπικα ειμαι απο αυτους που σεβονται τον πολιτη πιο πολυ και απτον εαυτο τους. Και ειναι μεγαλη χαρα μου το να ακουω "ευχαριστω πολυ" απο καποιον πολιτη οταν τον εχω βοηθησει σε κατι. Χαιρομαι πολυ περισσοτερο αποτι χαιρομαι τη μερα που πληρωνομαι. Οποτε φανταζομαι ειναι λογικο να με προσβαλει/πληγωνει η αρνητικη προκαταληψη απο καποιον ο οποιος αν μεθαυριο με ειχε αναγκη θα τον βοηθουσα με χαρα.

 

Τελοσπαντων, ας μπουμε στο ζουμι...

το ποιος θεωρειται υποπτος ειναι καφως "φλου" οποτε και ο νομος δινει την πληρη εξουσια στον αστυνομικο να το κρινει. Ναι μεν δεν υπαρχει σαφης ορισμος ,ομως απτη στιγμη που ο νομος εξουσιοδοτει τον αστυνομικο να κρινει τον υποπτο, τοτε αν ο χ μπατσος κρινει εσενα υποπτο τοτε εισαι υποπτος.Τελος. Ετσι δεν ειναι; Δε σου λεω αν ειναι σωστο ή δεν ειναι. Σου λεω τι ισχυει.

 

.... Το οποίο σημαίνει ότι πρέπει να έχω περίεργη συμπεριφορά για να μπορείς να με προσάγεις, όχι μόνο να μη γουστάρεις τη φάτσα μου, τα σκουλαρίκια μου ή το ότι κυκλοφορώ στην πλατεία Βάθης, Εξαρχείων κλπ.

Μα συγνωμη κιολας αλλα το ιδιο πραγμα με αυτο που ειπα καιγω δεν λες; κατσε να κανω paste τα παραπανω λογια μου να δεις οτι λεμε το ιδιο...

"ακομα και να εχεις ταυτοτητα μαζι σου, αν το αστυνομικο οργανο κρινει "περιεργη" τη συμπεριφορα σου και σε συνδιασμο με το λαθος τοπος-λαθος χρονος (π.χ. 4 το βραδυ στην πλ.Βαθης) τοτε εχει το δικαωμα να σε παει στο τμημα."

Οπως βλεπεις το ιδιο λεμε... περιεργη συμπεριφορα+λαθος τοπος+λαθος χρονος.

 

Οσο αναφορα τη σωματικη ερευνα, διαβασες το σχετικο αρθρο για να δεις οτι ειναι νομιμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχει ξαναγραφτει αλλα οτι θα ειχαν και σελιδα στο διαδικτυο δεν το περιμενα...Μονο eshop δεν εχουν βαλει ακομα.

 

 

www.zoniana.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...