Προς το περιεχόμενο

Ζωνιανά....Εν το κουνώ απο επαέ όσους μπατσους και αν πέψουν


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paredwse, εχεις δικιο ας μη καταστρεφουμε αλλο το τοπικ,παντως αυτα που ειπαμε ειναι πολυ χρησιμο για τον πολιτη ο οποιος ειναι οτι καλυτερο να ξερει τα δικαιωματα του ωστε να μην πεφτει θυμα κακομεταχειρησης (πραγμα που γινεται απο κομπλεξικους οταν βλεπουν οτι ο πολιτης δεν ξερει τι δικαιουται).

 

Σχετικα με το λινκ που μου εδωσες προσπαθησα και χθες αλλα και σημερα να το δω αλλα δεν δουλευει.Δειχνει οτι δεν υπαρχει η σελιδα.

 

Τέλος, στη σχετική μου αναφορά για τη σωματική έρευνα, δεν αναρωτήθηκα τόσο για τον τρόπο με τον οποίο θα προβείς σε αυτήν αλλά για τη νομιμότητά της. Άστο, δεν είναι επί του παρόντος, όπως πολύ ορθά σημειώνεις.

Μα νομιζα οτι με το παραπανω αμφεβαλες για τη νομιμοτητα της σωματικης ερευνας.Αν εννοουσες αλλο και δε το καταλαβα με συγχωρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
'Ετσι, τώρα μιλάς σωστά (αν και βγαίνουμε όλο και περισσότερο off-topic). Με άρθρα και προεδρικά διατάγματα.

 

Βέβαια, η συγκεκριμένη διάταξη που παραθέτεις δεν λέει και πολλά. Για την ακρίβεια λέει ότι το αστυνομικό όργανο οδηγεί στο αστυνομικό κατάστημα για εξέταση άτομα τα οποία στερούνται στοιχείων αποδεικτικών της ταυτότητάς τους ή τα οποία, εξαιτίας του τόπου, του χρόνου, των περιστάσεων και της συμπεριφοράς τους δημιουργούν υπόνοιες διάπραξης εγκληματικής ενέργειας.

 

Δεν περιέχει ορισμό του υπόπτου, αντίθετα με όσα υποστήριζες.

Απλώς περιγράφει μία δυνατότητά σου ως αστυνομικού οργάνου. Και κάτι παραπάνω. Η διάταξη αυτή ορίζει ότι από τη στιγμή που θα σου επιδείξω αστυνομική ταυτότητα (στοιχείο αποδεικτικό της ταυτότητάς μου) δεν με οδηγείς πουθενά.

 

Είναι έτσι ή δεν είναι; :-)

 

Εμενα γιατι με μπουζουριασανε (ενω ειχα ταυτοτητα,κ διπλωμα,κ πασο!) 12 το μεσημερι σε κεντρικο δρομο της πατρας,για εξακριβωση κ με αφησαν μετα απο καμια 500αρια μετρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα γιατι με μπουζουριασανε (ενω ειχα ταυτοτητα,κ διπλωμα,κ πασο!) 12 το μεσημερι σε κεντρικο δρομο της πατρας,για εξακριβωση κ με αφησαν μετα απο καμια 500αρια μετρα....

 

Προφανός και εύκολο θύμα «ήσουν» , και αυτοί δεν είχαν κάτι καλύτερο να κάνουν για να περάσει η ώρα τους :devil:

Άλωστε το να ανοίγουν μια «τρύπα στο νερό» είναι κάτι που το κάνουν συχνά και εύκολα :lol:

 

:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα γιατι με μπουζουριασανε (ενω ειχα ταυτοτητα,κ διπλωμα,κ πασο!) 12 το μεσημερι σε κεντρικο δρομο της πατρας,για εξακριβωση κ με αφησαν μετα απο καμια 500αρια μετρα....

 

Το ενδεχομενο να ψαχνανε καποιον που εκλεψε μια τραπεζα/βιασε μια κοπελα/εκλεψε μια τσαντα/ανοιξε ενα περιπτερο/εσπασε ενα αμαξι κτλ που ισως και να μοιαζατε δεν περναει απο κανενος το μυαλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AN φτιαξουν αστυνομικα τμημα μεστα ζωνιανα οπως λεει το υπουργειο εσωτερικων θα ειναι μια πολυ καλη κινηση πιστευω.

 

Παντως και οι λοιποι κρητικοι που ξερουν την εκει μαφια και δε μιλανε ειναι εξισου ενοχοι.

 

Αν φτιάξουν τελικά τμήμα να περιμένουμε να δηλώσεις εθελοντής ????

 

Τώρα για ρουφιάνους ψάξε κατά κολονάκι μεριά γιατί στο Μηλοπόταμο τον τελευταίο τον κρεμάσανε μεταξύ 1947-1949

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ βρίσκω το αστυνομικό τμήμα λύση. Είτε με το καλό (λεφτά) είτε με το άγριο (ξύλο και απειλές), οι αστυνομικοί θα κάνουν τα στραβά μάτια, και θα κάνουν μερικές τυπικές έρευνες. (Όπως όλοι στη θέση τους, βάζω και τον εαυτό μου μέσα)

Όσο για το ότι δεν κάνουν τίποτα οι υπόλοιποι Κρητικοί, νομίζω ότι άνθρωποι που έχουν μέσο για να αγοράζουν καλάζνικωφ, ρουκέτες και χειροβομβίδες, θα έχουν και το μέσο για να "κλείνουν στόματα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα ωραίο που είδα στις ειδήσεις πρίν από καμιά ώρα.

Παραπονιόταν κάποιος από τα ζωνιανά για τις έρευνες της αστυνομίας.

Εκεί πετάχτηκε ο Τράγκας και του πρότεινε αντί για αστυνομία μήπως θα ήθελε να του στείλουν την γεωπονική σχολή για τις καλιέργειες.. :lol:

 

19χρονος με 6 μύρια € καταθέσεις. Και εμείς να ψάχνουμε το κατοστάρικο. :fear:

 

Για να δούμε θα καθαρίσει ποτέ αυτή η χώρα ή θα γίνουμε δεύτερη Κολομβία. :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ενα μικρο περιστατικο που ειχε γινει στην γειτονισα μιας φιλης μ?

τοποθεσια Ηρακλειο..

η κοπελια με την φιλη της περιμεναν το λεςφορεια στην σταση στο ΤΕΙ

εκεινη την στιγμη περνανε δυο βοσκοι ετσι τους λεμε αυτους τους μαυροπουαμισαδες που ερχονται απο τα χωρια γυρω στα 40-45 οι τυποι οπως περνανε προσβαλουν το ντυσιμο των κοπελιων ι μια αντιδρα κ λεει τι να μ πεις κ εσυ ρε μ***κα οπως ειναι φρεναρει κατεβαινει κ τις πλακωνει στο ξυλο για καλη τους τυχη καταφεραν να παρουν τον αριθμο κυκλοφοριας...

Λοιπον πανε στο τμημα κ πανε κ καταγγελνουν το γεγονος

κ σαν απαντηση ξερετε ποια ηταν του αστυνομικου εκει?

Κοπελιες 1ο ετος ειστε εδω κ λενε ναι..ε δεν μπορουμε να κανουμε κατι πρεπει να τα συνιθησετε αυτα..

Εχω πολλα παρομοια περιστατικα να πω πολλα ομως ετυχε να πω αυτο..

Κ θελω να τονισω οτι η αστυνομευση στο Ηρακλειο ειναι ανυπαρκτη καθε λιγο κ λιγακι ολο προωληματα υπαρχουν η νοτροπια ειναι πολυ διαφορετικη απο την πανω Ελλαδα κ αν δεν την συνιθησεις καλυτερα να φυγεις...

Αυτο που εγινε τωρα στα Ζωνιανα εχει ξαναγινει απλα δεν ειχαμε τοτε τραυματισμο αστυνομικου τεσπα...

Απο οτι μου πε ενας φιλος που προμηθευονταν φιλοι απο τον τυπο που πιασανε στην εθνικη ηταν ολα στημενα απο ξενο δαχτυλο...ηθελαν να σταματησουν την κοκα κ το χασις που παραγεται στα Ζωνιανα γιατι εχουν επενδυσει στην Αλβανια..

αυτα τα ολιγα ειχα να πω...

Οποιος μενει κρητη κ ξερει τι του γινεται θα γνωριζει πολλα απο οσα λεω αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, κοπελια 18 - 19 χρονων ειπε αντρα 40 - 45 χρονων μαλακα και στην Αθηνα εισαι σιγουρος οτι δεν θα γινοταν τιποτε;

Στην Κηφισια και στο Κολωνακι ισως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...