Προς το περιεχόμενο

Ζωνιανά....Εν το κουνώ απο επαέ όσους μπατσους και αν πέψουν


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω προς τί η αντιπαράθεση με τον Hamurabi.

 

Δεν βλέπω να έχει πεί κάτι το λάθος και τα πόστ του paredwse απλώς επιβεβαιώνουν αυτά που είπε εξ'αρχής ο Hamurabi.

 

Είναι στη κρίση του αστυνομικού το ποιός είναι ύποπτος και ποιός όχι και στην εκπαίδευσή τους, τους παρέχουν συγκεκριμένα προφίλ "υπόπτων", στους οποίους και εστιάζουν τη προσοχή.

 

Αν κάνω λάθος σε αυτό, ο Hamurabi μπορεί να με διορθώσει.

 

Το πρόβλημα που έχουν οι λοιποί συμφορουμίτες ποιό είναι? Το ότι ο σκουλαρικάς με τατού στη πλατεία Βάθης πρέπει να θεωρείται ύποπτος ή όχι?

 

Ή είναι απλώς έκφραση δυσαρέσκειας απέναντι στο γεγονός οτι ο αστυνομικός πρέπει και μπορεί να κρίνει μόνος του ποιός είναι ύποπτος και ποιός όχι?

 

Ή μήπως είναι δυσαρέσκεια απέναντι στη σωματική έρευνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Φιλε Panther_512, δεν μας παρεχουν συγκεκριμενα προφιλ υποπτων... ο νομος το αφηνει καθαρα στην κριση του αστυνομικου. Ο οποιος αστυνομικος ομως συμφωνα με την πειρα του ξερει πως συμπεριφερεται ο πρεζακιας, ξερει πως φαινεται το ανχος στη φατσα του αλλου που κουβαλαει ναρκωτικα, ξερει οτι στη συγκεκριμενη πλατεια γινονται καθημερινα νταραβερια ναρκωτικων, ξερει οτι στην ταδε γειτονια μενουν μπραβοι κτλ.

Με βαση αυτα και αλλα πολλα κριτηρια ο αστυνομικος μπορει λοιπον να κρινει καποιον υποπτο. Μπορει αυτος ο υποπτος να αποδειχτει ενας μεγαλεμπορος κοκκαινης και οπλων αλλα μπορει και τελικα ναναι ενας νομοταγης πολιτης που ετυχε να γεννηθει με λιγο περιεργη φατσα και ετυχε να ειναι και σε μια πολυ κακοφημη περιοχη στις 4 το βραδυ.

 

Σε τετοιες περιπτωσεις του πολιτη του κακοφαινεται το να τον θεωρησει υποπτο ο αστυνομικος και να τον αρχισει στις ερωτησεις και ακομα και να του κανει σωματικη ερευνα. Αν ομως συνεργαστει θα ειναι απλως μια υποθεση 1 λεπτου και στο τελος θα ακουσει ενα "ευχαριστω για τη συνεργασια σας" και θα συνεχισει τη δουλιτσα του.

 

Στην περιπτωση ομως που πεσει μεσα ο αστυνομικος αλλο ενα αποβρασμα θα εχει παρει τον δρομο τις δικαιοσυνης...

 

Γι'αυτο λοιπον οταν βλεπετε οτι γινονται σωματικες ερευνες μην χαλιεστε...ισα ισα να χερεστε που σημαινει οτι γινεται δουλιτσα για την προληψη της εγκληματικοτητας! Και πιστεψτε με το εχουμε μεγαλη αναγκη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διάταξη αυτή ορίζει ότι από τη στιγμή που θα σου επιδείξω αστυνομική ταυτότητα (στοιχείο αποδεικτικό της ταυτότητάς μου) δεν με οδηγείς πουθενά.

 

Απο εμπειρία, μπορεί να σε πάει στο τμήμα για τα περαιτέρω και αν έχεις ταυτότητα για να σου κάνει την ζωή δύσκολη με δικαιολογία το άλλο μερος της διάταξής 'φαινόταν ύποπτος.'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ο νομος το αφηνει καθαρα στην κριση του αστυνομικου. Ο οποιος αστυνομικος ομως συμφωνα με την πειρα του ξερει πως συμπεριφερεται ο πρεζακιας, ξερει πως φαινεται το ανχος στη φατσα του αλλου που κουβαλαει ναρκωτικα...

 

Από καθαρά προσωπική εμπειρία να προσθέσω ότι μάλλον τα μάτια μερικών αστυνομικών δεν είναι τόσο εκπαιδευμένα στο να κάνουν σωστά ψυχογραφήματα...αλλά τεσπα και να σε πάνε για εξακρίβωση αφού πρώτα σε έχουν γδύσει και σε έχουν ψάξει μέχρι και στον....αφαλό είναι εμπειρία...

 

Το κουράζουμε πολύ παιδιά όμως το θέμα εδώ είναι τα Ζωνιανα και όχι οι αστυνόμοι..ας αλλάξει ο τίτλος στην τελική..

 

εδιτ:ωρε συγχρονισμός Helm..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Helm21, αυτο θα μπορουσε να το κανει καποιος κομπλεξικοτατος μπατσμαν.. αλλα μιλαμε για εξαιρεση και οχι τον κανονα.

 

Horsepower, σιγουρα δεν ειναι ολοι τοσο εξυπνοι/εκπαιδευμενοι κτλ. Υπαρχουν αρκετοι πανεξυπνοι οπως υπαρχουν και αρκετοι που ειναι ζωα. καμια αντιρριση.

Παντως το οτι σε ψαξανε και δεν ειχες κατι επανω σου δεν σημαινει οτι δε θα σε πανε στο τμημα(αν δεν εχεις ταυτοτητα).Γιατι μπορει εσυ να εισαι ο δολοφονος που αναζητηται. Οποτε θα πρεπει να σε πανε στο τμημα να βρουνε ποιος πραγματικα εισαι (εξακριβωση) και να δουνε αν εκρεμει σε βαρος σου καποια κατηγορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Helm21, αυτο θα μπορουσε να το κανει καποιος κομπλεξικοτατος μπατσμαν.. αλλα μιλαμε για εξαιρεση και οχι τον κανονα.

 

μέσα σε 3ς εβδομάδες 3ς ελέγχους, ο ένας τέτοιου τύπου, οι άλλοι εγώ-είχα-φίλος-δεν-είχε σοου-διάλεξη με τους χειρότερους τρόπους για το 'πόσο φτηνά την γλύτωσε ο φίλος μου (από γυναίκες δεν ζητάνε ταυτότητες) που είχα εγω ταυτότητα μαζί'.

 

μη-κομπλεξικό όργανο δεν έχω πετύχει ποτέ για εξακρίβωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βαση αυτα και αλλα πολλα κριτηρια ο αστυνομικος μπορει λοιπον να κρινει καποιον υποπτο. Μπορει αυτος ο υποπτος να αποδειχτει ενας μεγαλεμπορος κοκκαινης και οπλων αλλα μπορει και τελικα ναναι ενας νομοταγης πολιτης που ετυχε να γεννηθει με λιγο περιεργη φατσα και ετυχε να ειναι και σε μια πολυ κακοφημη περιοχη στις 4 το βραδυ.

 

Σε τετοιες περιπτωσεις του πολιτη του κακοφαινεται το να τον θεωρησει υποπτο ο αστυνομικος και να τον αρχισει στις ερωτησεις και ακομα και να του κανει σωματικη ερευνα. Αν ομως συνεργαστει θα ειναι απλως μια υποθεση 1 λεπτου και στο τελος θα ακουσει ενα "ευχαριστω για τη συνεργασια σας" και θα συνεχισει τη δουλιτσα του.

 

Στην περιπτωση ομως που πεσει μεσα ο αστυνομικος αλλο ενα αποβρασμα θα εχει παρει τον δρομο τις δικαιοσυνης...

 

Γι'αυτο λοιπον οταν βλεπετε οτι γινονται σωματικες ερευνες μην χαλιεστε...ισα ισα να χερεστε που σημαινει οτι γινεται δουλιτσα για την προληψη της εγκληματικοτητας! Και πιστεψτε με το εχουμε μεγαλη αναγκη!

 

Ναι πέστο αυτό στον φίλο μου που του κάνανε strip search σε βαν στην εθνική επειδή είχαν πληροφορία για ένα λευκό τζιπ με ναρκωτικά.Με αυτή την λογική έπρεπε να του έχουν δώσει και πιστοποιητικό για να μην ξαναπεράσει την ίδια εξευτελιστική διαδικασία την επόμενη φορά που του έψαξαν το φορτηγό μισή ώρα, το γδύσιμο το γλίτωσε λόγω έλλειψης "χώρου" μονάχα όντας εκεί μόνο με περιπολικά, η δικαιολογία στην δεύτερη περίπτωση το μετρητό που κουβαλούσε, ε βέβαια 25 χρονών μπάσταρδος με 5 χιλιάρικα στην τσέπη σιγά μην πήγαινε ν'αγοράσει τα υδραυλικά του σπιτιού που χτίζει, στάνταρ κουβαλάει κάτι.Στο τέλος απ'τον θυμό τους που δεν βρήκανε τίποτε του διαλύσανε και το τασάκι, λες και θα σωνότανε ο πλανήτης με τα γραμμάρια που θα βρίσκανε στο τασάκι.Μπορεί ο φίλος μου να τους έγραψε κανονικά και τις δύο φορές και να έκανε και αστειάκια στο στριπτίζ αλλά κάτι τέτοια περιστικά με κάνουν να καταλαβαίνω το μένος τόσων πολλών ανθρώπων εναντίον σας, γι'αυτό εκτός απ'τις συμβουλές που μας δίνεις να στήνουμε πωπό και να χαιρόμαστε κιόλας καλά θα κάνεις να δίνεις και τις ανάλογες συμβουλές στους μαλάκες συναδέλφους που συναντάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειπα αγαπητε οτι το ποστ περι διδυμοτοιχου ειναι απτον αδερφο που εφευγε για πανω.

Όταν το έγραφες αυτό εγώ απαντούσα ήδη και δεν το είδα. Αν είναι όντως έτσι με συγχωρείς. Βέβαια δεν θα μπορούσα εγώ και οι υπόλοιποι να μυρίσουμε τα νύχια μας ποιός γράφει με το account σου. Θα μπορούσες να το ξεκαθαρίσεις απο την αρχή αυτό για να μην γίνει αυτο το μπέρδεμα αλλά δεν το έκανες γιαυτό και λέω αν είναι όντως έτσι τα πράγματα.. Anyway no more off topic απο μένα.

 

Βλέπω στα Ζωνιανά όλοι να φωνάζουν "δεν ξέρουμε ποιοί ήταν" κτλ ενώ πιστεύω πως οι περισσότεροι - αν όχι όλοι- είναι μπλεγμένοι στο ίδιο κόλπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά αυτή όλη η κατάσταση στα Ζωνιανά,να είναι όλοι μπλεγμένοι στο ίδιο κόλπο,μες στα πράματα κλπ μου θυμίζει το Hot Fuzz.Τέτοια συνωμοσία δηλαδή ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μια παρατήρηση.Γιατί οι ειδικοί φρουροί ήταν στο τζιπ που γάζωσαν με τα Καλάσνικοφ ήταν όλοι καταγωγής εκτός Κρήτης και οι υπόλοιποι στα άλλα τζιπ που δεν δέχθηκαν τα πυρα με καταγωγή απο την Κρήτη.Μήπως φοβούνται το τομάρι τους και τρέμουν μηπως αναγνωριστουν σαν κοντοχωριανοι και αυτοί(λογικο μεν άδικο δεν).Άσχετο με το ότι σωστα πήγαν όλοι μαζί να κάνουν την δουλειά τους γιατι δεν ειχανε ενημερωθει οι 2 ανώτεροι Αστυνομικοί στην Ιεραρχια στο νησι της Κρήτης.Γιατι στειλαν τα παιδια αυτά στου Χάρου το στόμα.Οσο για την Κρήτη σαφως και διαφέρει απο περιοχη σε περιοχη.Δεν μιλάμε για ένα πράγμα οταν λέμε Ζωνιανα.Άλλο το Ρεθυμνο άλλο τα Χανια άλλο το Ηράκλειο και άλλο το Λασιθι.Απλά ουτε βομβες θέλει ουτε πολλά πολλά.Λιγα και καλα.Πας συλαμβανεις όλους,τους ανακρινεις όλους,ανοιγεις όλους τους λογαριασμους,πιεζεις να μάθεις ποιος πολιτικός καλύπτει και συγκαλύπτει,ξηλώνεις τα λαμόγια που είναι μέσα στην αστυνομια και στην κυβερνηση και προχωράς.Ολα τα άλλα ειναι για τα κανάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά αυτή όλη η κατάσταση στα Ζωνιανά,να είναι όλοι μπλεγμένοι στο ίδιο κόλπο,μες στα πράματα κλπ μου θυμίζει το Hot Fuzz.Τέτοια συνωμοσία δηλαδή ??

 

Δεν είναι όλοι μπλεγμένοι και προφανώς δεν υπάρχει κάποια μαζική συνομωσία.Αυτό στο οποίο είναι όλοι "μπλεγμένοι" είναι η οπλοκατοχή, στις υπόλοιπες δραστηριότητες απλά δείχνουν αλληλεγγύη κατά κάποιο τρόπο και έτσι όπως εκδηλώνεται αυτή η αλληλεγγύη σε μια τόσο κλειστή κοινότητα εμάς μας φαίνεται περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που ξέρουμε τόσα χρόνια τώρα, θυμηθήκαν να κάνουν είδηση...

 

Μια ζωή τα ίδια, να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας... Ποιος πιστεύει ότι αυτή είναι η πρώτη φορά που σκοτώνουν ''αστυνομικό'' εκεί?

 

Ποιοι είναι αυτοί που βγαίνουν τέλοσπάντων και καταδικάζουν την διακίνηση ναρκωτικών εκεί?

Τα κανάλια?

Οι πολιτικοί?

Οι ''καλιτέχνες''?

Η ''αστυνομία''?

 

Αν σκεφτούμε λίγο καλύτερα, θα διαπιστώσουμε πως από τους από πάνω, οι μισοί τα πουλάνε, και οι άλλοι μισοί κάνουν χρήση...

(μερικές φορές και τα δύο)...

 

Το πρόβλημά τους είναι ένα χωριό? Δεν μπορούν να επιβάλλουν τον νόμο σε ένα χωριό και καμαρώνουν για ασφάλεια και ολυμπιακούς αγώνες?

 

Δεν είναι θέμα συνωμοσίας, και το πρόβλημα δεν λύνεται με όπλα και ελικόπτερα. Το πρόβλημα είναι καθαρά πολιτικό.

 

Πρόσφατα άκουσα στο ραδιόφωνο μία τοποθέτηση στο θέμα, από ένα εκ των μελών των ''ΧΑΙΝΙΔΩΝ'', και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

 

Έλεγε, πως όλα αυτά, προέρχονται από το καταραμένο ρήμα ''πουλώ''!

Έγκλημα είναι να πουλάς ναρκωτικά? ΝΑΙ

Αλλά έγκλημα είναι να πουλάς και φυσικό χυμό, που δεν σου δίνει καμμία από τις βοταμίνες που νομίζεις.

Έγκλημα είναι να πουλάς γάλα, και να το δίνεις στο παιδί σου, νομίζοντας πως είναι σαν αυτό το γάλα που παίρνουμε από την αγελάδα.

 

Στην προκειμένη περίπτωση, έγκλημα είναι η στάση του κράτους και των υπευθύνων φορέων για τα κατάντια όχι μόνο του συγκεκριμένου χωριού, αλλά γενικότερα της επαρχίας.

 

Η επαρχία τείνει να καταντήσει όλο και πιο πολύ νεκροταφείο γερόντων, και για τα όποια παιδιά γεννιούνται στα Ζωνιανά, οι υποδομές για να τους δείξουν έναν δρόμο που θα μπορούν να ακολουθήσουν είναι ανύπαρκτες.

 

Αντ'αυτού, μεγαλώνουν μαθαίνοντας πως να φυτεύουν/κουρεύουν/κόβουν και να πουλάνε ουσίες.

Όταν αυτό είναι πασίγνωστο και όλοι εθελοτυφλούν, γιατί ξαφνιάζονται από αυτά τα περιστατικά?

 

Το κράτος και οι αρμόδιοι φορείς είτε εθελοτυφλούν λοιπόν σκόπιμα, είτε είναι εγκληματικά ανίκανοι.

Να βγουν και να μας πουν τι είναι, να ξέρουμε και εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

H δική μου, τελείως offtopic συμμετοχή στο θέμα, θα λήξει με 2-3 παρατηρήσεις:

 

πρωτα απ'ολα αγαπητε συμφορουμιτη να σε παρακαλεσω να μη μιλας με επιθετικο τονο. Συζητηση κανουμε και μαλιστα το απολαμβανω να συζηταω μαζι σου.

Λυπάμαι αλλά δεν βλέπω σε κανένα σημείο των προηγούμενων μηνυμάτων μου επιθετικό τόνο. Εάν έχεις την καλοσύνη να μου υποδείξεις πού ακριβώς θεωρείς ότι σου επιτέθηκα, ευχαρίστως να ανακαλέσω/ανασκευάσω.

Εκτός εάν θεωρείς ότι η διαφωνία εμπεριέχει επίθεση.

 

Επισης, μην εισαι τοσο προκατειλημενος ( "Άλλο βέβαια τι κάνετε στην πράξη..."). Εγω προσωπικα ειμαι απο αυτους που σεβονται τον πολιτη πιο πολυ και απτον εαυτο τους. Και ειναι μεγαλη χαρα μου το να ακουω "ευχαριστω πολυ" απο καποιον πολιτη οταν τον εχω βοηθησει σε κατι. Χαιρομαι πολυ περισσοτερο αποτι χαιρομαι τη μερα που πληρωνομαι. Οποτε φανταζομαι ειναι λογικο να με προσβαλει/πληγωνει η αρνητικη προκαταληψη απο καποιον ο οποιος αν μεθαυριο με ειχε αναγκη θα τον βοηθουσα με χαρα.

Σε διαβεβαιώ ότι δεν είμαι προκατειλλημένος και, φυσικά, δεν έχω κανένα λόγο να αμφιβάλλω για τον ακέραιο χαρακτήρα σου ή την ευγένειά σου. Δεν νομίζω να αναφέρθηκα προσωπικά σε εσένα.

Σε διαβεβαιώ όμως ότι γνωρίζω αρκετά καλά τα του αστυνομικού σώματος και των πρακτικών του - και από την καλή και από την ανάποδη. Έχω προσωπικούς φίλους σε μάχιμες θέσεις: Έναν υπαστυνόμο Β', διοικητή Τμήματος Ασφαλείας στην Αττική, δύο αστυνόμους Α', διοικητές αντίστοιχων Τμημάτων Δίωξης Ναρκωτικών σε δύο επαρχιακές Αστυνομικές Διευθύνσεις, έναν αστυνόμο Α' διοικητή ΟΠΚΕ στην Πελοπόνησσο και κανά-δυό Αστυνομικούς Διευθυντές. Και δεν συζητάμε μόνο για γκόμενες ή για την αγαπημένη μας σειρά στην τηλεόραση.

Οπότε κάθε άλλο παρά προκατειλλημένος θεωρώ ότι είμαι.

 

Τελοσπαντων, ας μπουμε στο ζουμι...

το ποιος θεωρειται υποπτος ειναι καφως "φλου" οποτε και ο νομος δινει την πληρη εξουσια στον αστυνομικο να το κρινει. Ναι μεν δεν υπαρχει σαφης ορισμος ,ομως απτη στιγμη που ο νομος εξουσιοδοτει τον αστυνομικο να κρινει τον υποπτο, τοτε αν ο χ μπατσος κρινει εσενα υποπτο τοτε εισαι υποπτος.Τελος. Ετσι δεν ειναι; Δε σου λεω αν ειναι σωστο ή δεν ειναι. Σου λεω τι ισχυει.

Έτσι όπως το γράφεις τώρα, συμφωνώ.

Γιατί μέχρι τώρα έγραφες ότι υπάρχουν νόμοι και προεδρικά διατάγματα που καθορίζουν ποιός είναι ο ύποπτος. Και το μόνο που έκανα είναι να σου υποδείξω ότι δεν υφίσταται ορισμός του υπόπτου σε κανέναν νόμο. Αφήνεται στην εκάστοτε κρίση του εκάστοτε αστυνομικού οργάνου.

 

Μα συγνωμη κιολας αλλα το ιδιο πραγμα με αυτο που ειπα καιγω δεν λες; κατσε να κανω paste τα παραπανω λογια μου να δεις οτι λεμε το ιδιο...

"ακομα και να εχεις ταυτοτητα μαζι σου, αν το αστυνομικο οργανο κρινει "περιεργη" τη συμπεριφορα σου και σε συνδιασμο με το λαθος τοπος-λαθος χρονος (π.χ. 4 το βραδυ στην πλ.Βαθης) τοτε εχει το δικαωμα να σε παει στο τμημα."

Οπως βλεπεις το ιδιο λεμε... περιεργη συμπεριφορα+λαθος τοπος+λαθος χρονος.

Τέλος πάντων, μάλλον διαφοροποιείσαι των προηγουμένων γραπτών σου και δεν το καταλαβαίνεις. Γιατί μέχρι τώρα έγραφες ότι αρκεί η παρουσία κάποιου σε κάποιο "περίεργο" μέρος για να πραγματοποιήσεις προσαγωγή. Και σου υπέδειξα ότι η παρουσία, σε συνδυασμό με την ύποπτη συμπεριφορά, οδηγούν στην προσαγωγή. Σου έδωσα κι ένα σχετικό link - δυστυχώς φαίνεται ότι ούτε μια ματιά δεν του έριξες...

Οσο αναφορα τη σωματικη ερευνα, διαβασες το σχετικο αρθρο για να δεις οτι ειναι νομιμη;

Σου επαναλαμβάνω, δεν έγραψα ποτέ ότι δεν είναι νόμιμη η σωματική έρευνα.

Μία αναφορά έκανα στον τρόπο με τον οποίο γίνεται αλλά δεν έγινε αντιληπτό το σχόλιό μου. Άστο, ξέχνα το.

 

Ας μην το κουράζουμε κι ας μην καταστρέφουμε το παρόν thread. Αν θες να συζητήσεις για το αστυνομικό σώμα και τον ρόλο του στην κοινωνία σήμερα, άνοιξε νέο θέμα να μιλήσουμε όσο θες. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όλοι μπλεγμένοι και προφανώς δεν υπάρχει κάποια μαζική συνομωσία.Αυτό στο οποίο είναι όλοι "μπλεγμένοι" είναι η οπλοκατοχή, στις υπόλοιπες δραστηριότητες απλά δείχνουν αλληλεγγύη κατά κάποιο τρόπο και έτσι όπως εκδηλώνεται αυτή η αλληλεγγύη σε μια τόσο κλειστή κοινότητα εμάς μας φαίνεται περίεργο.

 

Μπλεγμένοι όλοι ίσως όχι αλλά εγώ είμαι σίγουρος οτι γνώριζαν τί γίνεται και πολύ καλά μάλιστα. Όταν ο τσοπαναρέος κυκλοφορεί στο χωριό με την porsche .. δεν θα πίστευε κανείς οτι είναι απο τις επιδοτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θέμα αλληλεγγύης στους εμπόρους. ειναι θέμα φόβου.

δεν μπορεί καποιος να βρει το δίκιο του. αν εγω παω και μιλήσω θα καταλήξω εγώ να έχω το πρόβλημα και οχι ο έμπορος. ετσι λειτουργεί το σύστημα. σε προηγούμενη σελίδα εβαλα μια φωτο με δυο bmw. την εχω τραβηξει εγώ και ειναι ενα μικρό δειγμα απο τι κυκλοφορει σε αντίστοιχη με τα ζωνιανά περιοχή. αυτα τα βλέπω και εγώ και η οικογένεια μου και η αστυνομία και οι πολιτικοί. ολοι τα βλέπουν και κανείς δεν κάνει τίποτα.

οταν εσυ εισαι ενας απλός πολίτης και δεν συμφωνείς τι πρέπει να κάνεις? να καταγγείλεις? σε ποιον? στα ζωνιανα αν δεν πουλαγε τηλεοπτικα το θέμα και δεν χαροπάλευε ο άτυχος που εφαγε τις σφαίρες δεν θα γινόταν τίποτα.

ειναι απλό.

το προβλημα υπαρχει μονο απο την στιγμή που θα βγει στην επιφάνεια. μεχρι τότε δεν υπαρχει πρόβλημα γιατι δεν ενοχλειται κανείς. ουτε η αστυνομία, ουτε οι αριστεροί, ουτε τα κανάλια. μεχρι τοτε για ολους ολα κυλανε ηρεμα και σωστά. ασχετα βέβαια αν οι κάτοικοι εκει βιώνουν την δικιά τους κατοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...