Προς το περιεχόμενο

Ζωνιανά....Εν το κουνώ απο επαέ όσους μπατσους και αν πέψουν


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υποπτος είναι κάποιος με BMW που είναι στην παραλιακη στις 5 το πρωί τεταρτιάτικα και έχει μέσα άλλα 3 άτομα ανδρες....ενα παράδειγμα είναι αυτό....οι αστυνομικοι σε αυτό δεν θα πλησιάσουνε χαλαρά , αλλά με το χέρι στο πιστόλι έτοιμο....ειδικά αν είναι σκατόφατσα , και πάει και λιγο γαμιώντας....

 

Δεν το καταλαβαίνεται , αλλά και ο αστυνομικός χέζεται , οπότε πρέπει να φυλάγεται για παν ενδεχόμενο....δεν ξέρει με ποιον έχει να κάνει , οπότε όταν κάποιος είναι περίεργος , ο αστυνομικός πρέπει να είνα προετοιμασμένος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Όλοι οι αστυνομικοί είναι Rambo, όλοι οι ταξιτζήδες καλοί, όλοι οι δημόσοι δουλεόυν ασταμάτητα κτλ.

 

Καιρός λοιπόν να μπει η αγγελία για job opening στο Insomnia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Αν εισαι 4 η ωρα το βραδυ στην πλατεια βαθης με σκουλαρικια και τατουαζ δεν θα περιμενω για να μου κολησεις το πιστολι για νασαι υποπτος. ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ υποπτος ωσπου να αποδειχτει το αντιθετο. Αυτα δεν τα βγαζει ο καθε αστυνομικος απτο κεφαλι του.Στη σχολη μας κανανε μαθημα νομικοι και μας τα διδαξαν αυτα...

Eπειδή λοιπόν σας "τα δίδαξαν νομικοί", μπορώ να μάθω με βάση ποιά διάταξη, ποιού Νόμου γίνομαι ..."αυτόματος ύποπτος" άν αποκτήσω τατουάζ, φορέσω σκουλαρίκι και μου καπνίσει να πάω στην Πλατεία Βάθης (ή όποια άλλη πλατεία της Ελληνικής Επικράτειας) στις 4 ή όπια άλλη ώρα της μέρας;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μου καπνίσει να πάω στην Πλατεία Βάθης (ή όποια άλλη πλατεία της Ελληνικής Επικράτειας) στις 4 ή όπια άλλη ώρα της μέρας;

 

 

Η πλατεία Βάθης δεν είναι όποια πλατεία φιλαράκι ;)

 

Σκεψου το λίγο έτσι , και θα καταλάβεις....δεν είναι το ίδιο με την πλατεία Συντάγματος...

εκεί δεν θα σε σταματάγανε με τον ίδιο τρόπο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τι σχεση ενας νομικος με την αναγνωριση υποπτων; τα κανανε στην νομικη αυτα;

τελος παντων, αφου σε δυο μηνες στην σχολη προλαβες να μαθεις 5 πραγματα παλι καλα. Οταν ρωτησα εναν γνωστο μου που ηταν στην σχολη στην Ξανθη αυτος τι προλαβε να μαθει, μου ειπε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Bandito, το ποιος ειναι υποπτος δεν το οριζεις εσυ. Υπαρχουν νομοι,ποινικα δικαια,δικονομιες κτλ που λενε ξεκαθαρα καποια πραγματα.

[...] Αυτα δεν τα βγαζει ο καθε αστυνομικος απτο κεφαλι του.Στη σχολη μας κανανε μαθημα νομικοι και μας τα διδαξαν αυτα. [...]

Μην γενικοποιουμε λοιπον τα πραγματα οταν εχουμε μαυρα μεσανυχτα.

Επειδή τυχαίνει να έχω μαύρα μεσάνυχτα, αν και νομικός, μπορείς να μου υποδείξεις, σε παρακαλώ, πού ακριβώς αναγράφεται ποιός είναι ο ύποπτος; Και πώς θα του συμπεριφέρεσαι εσύ, ως όργανο της τάξης;

Σε ποιό νόμο; Σε ποιά δικονομία; Σε ποιό ποινικό δίκαιο;

 

Tip: Έχει τύχει να γνωρίσω αστυνομικούς (και προσωπικά και επαγγελματικά). Και δεν εννοώ τον αστυφύλακα που ορίζει την κίνηση στην τάδε διασταύρωση ή τον αρχιφύλακα στο Χ αστυνομικό τμήμα. Εννοώ σοβαρούς παίκτες.

Επισης ακομα και ετσι ναναι καποιος δεν ειπα οτι θα τον σκοτωσει στο ξυλο ο αστυνομικος. Με το σεις και με το σας θα του μιλησει. απλα θα προχωρησει σε σωματικες ερευνες και διαφορα αλλα ωστε να εξασφαλισει οτι ο υποπτος δεν φερει κατι παρανομο επανω του (απο ναρκωτικα εως και οπλα).

Έτσι σας μάθανε να κάνετε σωματική έρευνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή λοιπόν σας "τα δίδαξαν νομικοί", μπορώ να μάθω με βάση ποιά διάταξη, ποιού Νόμου γίνομαι ..."αυτόματος ύποπτος" άν αποκτήσω τατουάζ, φορέσω σκουλαρίκι και μου καπνίσει να πάω στην Πλατεία Βάθης (ή όποια άλλη πλατεία της Ελληνικής Επικράτειας) στις 4 ή όπια άλλη ώρα της μέρας;

Καλώς ή κακώς, αν ανακατευτείς στα πίτουρα, σε τρώνε οι κότες. Σου λέω εγώ οτι είσαι το καλύτερο παιδί. Αν όμως συχνάζεις σε κακόφημα μέρη και κάνεις παρέα με εμπόρους ναρκωτικών και δολοφόνους, στιγματίζεσαι. Στην τελική, αν και έχεις κάθε δικαίωμα να συχνάζεις όπου γουστάρεις και με όποιον γουστάρεις (αλλά όχι να παρανομείς φυσικά), κακό στον εαυτό σου κάνεις. Άντε να αποδείξεις μετά οτι δεν είσαι ελέφαντας.

 

Hamurabi, δε λέω.. μερικά πράγματα που λες είναι σωστά, αλλά αφενός επειδή στην ίδια σχολή που πήγες εσύ πήγε την ίδια περίοδο και ένας φίλος μου (μπορεί να γνωριστήκατε κιόλας) και αφετέρου επειδή, χωρίς να θέλω να στη σπάσω, δεν είστε αστυνομικοί ακριβώς - εννοώντας φυσικά οτι δεν έχετε την εκπαίδευση και την μόρφωση αστυνομικού, μην λες μεγάλες κουβέντες γιατί βγαίνεις οφσάιντ και εκτίθεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

panago: το τι εχω διαβάσει και τι εχω σπουδάσει δεν το γνωρίζεις,οπότε μην εισαι σίγουρος για τίποτα.

 

Paredwse: σχετικά με όσα ρωτας...

 

Σε περιπτώσεις σωματικής έρευνας, η εφαρμοζόμενη εγκύκλιος του Υπουργείου (άρθρο 6 παρ. 2 της υπʼ αρ. 13/93 «Κανονιστικής Διαταγής») μεριμνά για την προστασία του ερευνώντος («κατά τη διεξαγωγή της έρευνας … θα πρέπει να λαμβάνεται κάθε μέτρο προστασίας του ερευνώντος από τυχόν επίθεση του ερευνωμένου. Προς τούτο … ο ερευνώμενος λαμβάνει ορισμένη θέση είτε όρθιος με τα χέρια ακουμπισμένα στον τοίχο και τα πόδια ανοιχτά, είτε σε θέση πρηνή ή γονατιστός»).

 

Ύποπτα άτομα ειναι αυτά τα οποία στερούνται στοιχείων αποδεικτικών της ταυτότητάς τους ή τα οποία, εξαιτίας του τόπου, του χρόνου, των περιστάσεων και της συμπεριφοράς τους δημιουργούν υπόνοιες διάπραξης εγκληματικής ενέργειας.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα... και στην τελική αυτά μας τα έμαθαν συνάδερφοι σου φιλε paredwse... αν θεωρεις λοιπον κατι γελοίο ή βλακώδες απο τα παραπάνω μπορείς ελεύθερα να κράξεις τον κλάδο σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι σας μάθανε να κάνετε σωματική έρευνα;

 

Eπίσης,δεν κατάλαβα τι εννοείς με αυτή την ερώτηση σου. Είπα εγώ πιο πάνω το ΠΩΣ θα γίνει η σωματικη έρευνα και διαφωνείς με τον τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

panago: το τι εχω διαβάσει και τι εχω σπουδάσει δεν το γνωρίζεις,οπότε μην εισαι σίγουρος για τίποτα.

 

Δεν χρειάζεται να γνωρίζω τίποτα. Δείχνεις απο μόνος σου τί είσαι όπως και ο καθένας στο forum. Όταν σε κάθε τόπικ το οποίο αναφέρει αστυνομία σε βλέπω να λες "εγώ είμαι μέσα στα πράγματα" και "είμαι αστυνομικός" και "ακούστε με κάτι ξέρω" και τέτοια ενώ μόλις έβγαλες μια τρίμηνη σχολή ειδικών φρουρών και συμπεριφέρεσαι σαν να έχεις υπηρετήσει χρόνια, δεν μπορώ παρα να συμπεράνω πως 1 την ψώνισες και 2 έχεις καβαλίσει ολίγον το καλάμι. Κατα τα άλλα λες σωστά πράγματα σαν ένας λογικός άνθρωπος και όχι σαν "διαβασμένος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

panago, πρωτον εσυ που ξερεις ποια σχολη τηυς αστυνομιας εχω βγαλει; αα ρε σιγουριαααα! αυτη θα μας φαει.

δευτερον,πρωτη φορα οτι ειμαι στην αστυνομια το ειπα χθες. Αρα απορω πως εσυ σε καθε ποστ μου βλεπεις οτι λεω οτι ειμαι στην αστυνομια. για κανε παραθεση ενα ποστ μου να το δω καιγω .

 

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ βεβαια ετσι κι αλλιως.

Οταν στη σχολη της αστυνομιας μας εμαθαν τι σημαινει η λεξη υποπτος και ποτε και γιατι κανουμε ερευνες κτλ ειτε εγω σημερα που τα γραφω αυτα εχω 2,5 χρονια προυπηρεσια ειτε 25 χρονια δεν αλλαζει κατι.

Σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια 2,5 χρονια, εδω πριν λιγους μηνες δεν ρωταγες πως θα κρυψεις το τατου σου να σε παρουν στην σχολη;

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=199762&highlight=%F4%E1%F4%EF%F5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα φιλε μου,αναφερομουν στην προκυρηξη για τους ΦΡΟΥΡΟΥΣ ΦΥΛΑΚΩΝ. ΜΕ αρχικο μισθο 1300 ευρω παρακαλω.

Ποτε θα παψετε ρε παιδια να ειστε τοοοοοσο σιγουροι για ολα; ελεος δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ ναι .

Το θέμα από τα Ζωνιανά της Κρήτης , έγινε ''Πως θα αποκαλύψουμε ότι ένας εκ των συμμετέχοντων στην συζήτηση είναι φύκια για μεταξωτές κορδέλλες'' .

 

Δλδ ''Τύφλα να'χουν οι εκπομπές του Σταρ'' .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...