Προς το περιεχόμενο

Vga Overcloking Guide


Vatos_locos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε να δούμε κάνα result ;)

εκανα overclock σε ati hd 2600 pro 512 απο 630>681 και 400>432.ετρεξα το ati tool scan for artifacts για μιση ωρα και ολα οκ.εκανα και το 3d mark06 και ολοκληρωθηκε πληρως χωρις προβληματα.ομως οταν παιζω call of duty4 η' medal of honor airborne μου κολλαει σε διαφορετικα σημεια και θελει reset. επανεφερα τις default τιμες αλλα παλι κανει τα ιδια:mad:τι μπορει να φταιει αραγε?παντως full load η gpu temp φθανει 65 βαθμους μεγιστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα overclock σε ati hd 2600 pro 512 απο 630>681 και 400>432.ετρεξα το ati tool scan for artifacts για μιση ωρα και ολα οκ.εκανα και το 3d mark06 και ολοκληρωθηκε πληρως χωρις προβληματα.ομως οταν παιζω call of duty4 η' medal of honor airborne μου κολλαει σε διαφορετικα σημεια και θελει reset. επανεφερα τις default τιμες αλλα παλι κανει τα ιδια:mad:τι μπορει να φταιει αραγε?παντως full load η gpu temp φθανει 65 βαθμους μεγιστο

 

Τελικα εφταιγε το bus speed της cpu που η μητρικη μου(945GZM) δεν σηκωνει πανω απο 260χ4=1040mhz.το επανεφερα απο 267(1068) σε 260(1040)και ολα οκ και τελικα μνημες 4\4\4\12 με cpu clock 2342mhz απο 1800:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον Vatos_locos!

Λοιπον πηρα μια καρτα Biostar 8500 GForce κι εχει ενα προγραμματακι μεσα της που κανει αυτοματα o/c μεσω των Windows. Δεν παιζω παιχνιδια αλλα λεω γιατι να μην την καβουρδισω??? Και μια καρτα AGP 4X ειναι υπεραρκετη για μενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καιρός να πας σε καλύτερο board δλδ :-D

 

Και βεβαια,ενα mobo με Ρ35 θα ηταν πολυ καλο αλλα οταν εφτιαξα την συνθεση αυτη πριν 1 χρονο ηταν ακριβη.παντως για την ωρα με ικανοποιει,που ξερεις,ομως, μπορει να τα φτυσει γρηγορα;) η'να την περιλαβει ο γιος μου για LEGO(του αρεσουν πολυ)...:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΟΤΑΝ ΤΡΕΧΩ ΤΟ ATI TOOL MOY ΜΟΥ ΒΓΑΕΙ ΤΟ ΕΞΗ ΜΗΝΥΜΑ : PERMISSION WAS DENIED WHEN TRYING TO ACCESS THE KERNEL MODE DRIVER. THIS DRIVER IS USED FOR COMMUNICATION WITH YOUR HARDWARE. RUN ATITOOL AS ADMINISTRATOR. ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΤΟ ΤΡΕΧΩ ΣΕ VISTA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1) Καλως Ηλθες

2) Μη γραφεις με κεφαλαια διοτι φαινεται σαν να ΟΥΡΛΙΑΖΕΙΣ

3) Κανε αυτο που λεει.

Τρεξε το σαν Admin. Δεξι κλικ -> Εκτελεση ως διαχειριστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η motherboard μου έχει chipset 690g ποια έκδοση amd overdrive υπαρχει που να λειτουργει και από που την κατεβάζω? Η τελευταια που κατέβασα ηθελε τη σειρά 7 μάλλον την spider δηλαδή.Είδες georgeman?χωρίς κεφαλαία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η motherboard μου έχει chipset 690g ποια έκδοση amd overdrive υπαρχει που να λειτουργει και από που την κατεβάζω?

 

use google :-( Vga Overcloking Guide not Amd Overcloking Guide

 

Η τελευταια που κατέβασα ηθελε τη σειρά 7 μάλλον την spider δηλαδή.Είδες georgeman?χωρίς κεφαλαία

 

μπράβο το παιδί :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση και μην αρχίσετε να βαράτε όλοι σας εδώ μέσα....όπως αυξάνουμε το vcore στη cpu για μεγαλύτερες συχνότητες μπορούμε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο για την vga???(εαν είπα βλακεία μην πυροβολείτε...) γιατί έχω την evga 8800gt stock και την έχω στα 652/1630/1990 και δε μπορώ να ανεβάσω άλλο το πυρήνα ρε γαμώτο..(οι μνήμες είναι ήδη αρκετά ψιλά οπότε δε με νοιάζει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βέβαια αλώστε γιατί να τις μοντάρουμε απλά δεν υπάρχει επιλογή να το κάνεις οπότε επιστρατεύεις καλώδιο και κολλητήρι

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=245978

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...