Προς το περιεχόμενο

Vga Overcloking Guide


Vatos_locos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εγω θέλω να παίξω ικανοποιητικα το Test Drive Unlimited σε μια 7600GS(AGP).Με overclocking θα δω διαφορά η καλύτερα να μην ασχοληθω?

 

Παιζω σε 1024Χ768 60hz και σε Low αλλα παρόλα αυτά δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε τέτοια ανάλυση παίζει το cpu σου ρόλο που φαντάζομαι οτι δεν θα είναι ότι καινούριο οπότε δύσκολα :-(

 

μπαινει to atitool σε vista???

 

σε Ultimate 64 που το έχω εγώ παίζει αλλά μόνο scanάρει ούτως η άλλος εγώ με riva tuner έκανα oc ανέκαθεν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ότι το προβ λύθηκε. Φαίνεται πως έφταιγε το ultraISO. Έγραψα το εικονικό αρχείο που έφτειαξα με το Nero (όπως ούτως ή άλλως είχαν προτείνει τα παλικάρια) και λύθηκε. Στο Nero έχει μια επιλογή "δημιουργία cd-rom εκκίνησης". Επιλέγουμε το "εικονικό αρχείο" και drowsάροντας (αν το δει ο Μπαμπινιώτης θα φρίξει) επιλέγουμε το αρχείο που έχουμε φτιάξει.

 

ΥΓ Το παραπάνω προϋποθέτει τη δημιουργία του αρχείου με το ultra ISO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράφεις σε άσχετο topic, αλλά συγχωρείσαι. Πρέπει να κάνεις clear cmos. Κοίοταξε το manual της μητρικής σου. Αν δε μπορείς να το βρεις, βγάλε το pc από το ρεύμα, βγάλε τη μπαταρία της μητρικής σου και περίμενε κανα 10λεπτο. Και λίγα δευτερόλεπτα ίσως να αρκούν, απλά just in case. This should work.

Επεξ/σία από Tzimmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...