Προς το περιεχόμενο

Vga Overcloking Guide


Vatos_locos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ερώτηση και μην αρχίσετε να βαράτε όλοι σας εδώ μέσα....όπως αυξάνουμε το vcore στη cpu για μεγαλύτερες συχνότητες μπορούμε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο για την vga???(εαν είπα βλακεία μην πυροβολείτε...) γιατί έχω την evga 8800gt stock και την έχω στα 652/1630/1990 και δε μπορώ να ανεβάσω άλλο το πυρήνα ρε γαμώτο..(οι μνήμες είναι ήδη αρκετά ψιλά οπότε δε με νοιάζει)

 

Για checkare μια εδω:

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1249339&page=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η κάρτα γραφικών πρέπει να κλοκαριστεί υποχρεωτικά , όταν κλοκάρουμε και τον επεξεργαστή ? Δλδ τον 8400 άν το πάω στα 4ghz με 500χ8 πρέπει να αλλάξω κάτι στην κάρτα ? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδιά τι να πω? Μπράβο σας! Πολύ καλός ο

οδηγός... Να πω τώρα και εγώ... Εμείς που έχουμε μια 7600GT 512 με 560/800 πόσο λέτε να πάει η

καρτούλα???(θα το τσεκάρω αύριο, απλώς να ξέρω

στο περίπου)

Και μια άλλη ερώτηση... Δεν είναι καλύτερα να ανεβεί περισσότερο η μνήμη από τον επεξεργαστή? Το λέω

γιατί κάποιες νέες κάρτες έχουν ας πούμε ό00/3000. Δηλαδή παραπάνω την μνήμη έχουν ανεβάσει παρά

τον επεξεργαστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι στον πυρήνα κερδίζεις πιο πολύ από το να ανεβάσεις τις μνήμες

 

για το πόσο θα πάει θα το βρεις εσύ δεν υπάρχουν στάνταρ 650 νομίζω πήγαινε η δική μου και με mod έφτασε 850 πυρήνας μνήμες δεν θυμάμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι στον πυρήνα κερδίζεις πιο πολύ από το να ανεβάσεις τις μνήμες

 

για το πόσο θα πάει θα το βρεις εσύ δεν υπάρχουν στάνταρ 650 νομίζω πήγαινε η δική μου και με mod έφτασε 850 πυρήνας μνήμες δεν θυμάμαι

 

ελα που η δικια μου πηγε στα 622 και 515:p:fear::fear::fear:

οταν ομως του κανω να βρει το max score στον πυρηνα τοτε αφησα δυο ωρες!!! και καπου στην μιαμιση ωρα κολλησε στα 622 και λεω αστο εκει!

οποτε εβαλα πυρηνα 610 και μνημες 495... ελα ομως που μου εβγαλε κατι κιτρινα οταν το τσεκαρισα! γιατι ετσι???τελικα πηγα στα 595 και 448 για να ειμαι καπως οκ... τωρα θα παω να κανω και αλλα τεστ για να ειμαι σιγουρος!!

λιγο δεν ανεβηκε????:fear::fear::rolleyes:

edit: μετα απο ενα 3dmark05 ολα στο προγραμμα μηδενιστηκαν οπως και στο παραπανω παιδι... τι συμβαινει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 48x0 δεν πρέπει να υποστηρίζετε ακόμα από το Ati tool για αυτό και όλα 0 στον NOP$TRIM

 

σε σένα λογικά βάρεσαν οι drivers και στο έκανε βγάλε και βάλε ξανά drivers κάρτας και το ati tool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...