Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Παιδιά, τώρα που το θυμήθηκα.

Τα DNA που παίρνεις από τους εξωγήινους, σε κάθε πίστα διαγράφονται και ξεκινάς από την αρχή? Προς το τέλος πάντως, σαν να μην καταμετρούσε.

Παρατηρήσατε κάτι τέτοιο?

 

Bug. Γνωστό κιόλας. (δηλαδή έχουν γραφτεί πολλά topics γι'αυτό στο official forum)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Crysis 2 PC Patch 1.2.0.0

 

Update #1

Added the Nano Catalyst bug to the list of fixed issues. There seems to be a little confusion about the patch so please note, this is not the full list, but rather the key highlights.

 

For Steam Users

Steam users will experience some prolonged loading times in this patch for which we apologise. We will update the Steam build in the next few days to resolve this issue.

 

η λίστα με τα update δεν είναι πλήρεις απλά έγραψαν τα κυριότερα bug fixes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ναι αλλά έτσι όπως το πάνε θα κάνω edit κάθε τρις και λίγο... στο τέλος θα μου πούνε και σπάμερ...

 

Γι'αυτό δεν έγραψα κάτι παραπάνω. :P

Ας περιμένουμε να κάνουν όλα τα updates και να δώσουν το patch σήμερα όπως λένε και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κερατάδες και δαρμένοι. Πάρε από steam να δεις καλό σου λέει μετά...

Ή δεν παίρνεις από πουθενά και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα να μου πεις απλα επειδη εψαξα βρηκα μονο της πρωτης μερας.βασικα κοιτα εμενα δεν με πολυνοιαζει μεχρι τωρα ειναι τρομερο το παιχνιδακι με τρομερο story και εχω πολυ καλα fps για advanced.οποτε δεν καιγομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες πώς γίνεται να σας αρέσει τόσο πολύ? Εγώ απογοητεύτηκα. Έριξε πολύ τα standards η ΚλαψοTek. Επαναλαμβανόμενο (κτίρια, γκαράζ, ασανσέρ...), γραφικά άνετα χειρότερα από τα πρώτα Crysis, εξωγήινοι σαν καλικάντζαροι/ trolls με πανοπλίες, άθλιοι. Στο πρώτο, χωρίς να είναι κάτι τρομερό σε έπειθαν περισσότερο. Κάτι tactical options για ξεκάρφωμα ελευθερίας...(και ακόμα μερικά πάρκινγκ και κλιμακοστάσια). AI για κλάματα. Ντάξει, για τη nanosuit έχει αναφερθεί και πιο πίσω, άκου Nanosuit 2, διαφημιστικές αηδίες. Καλά για την ιστορία τι να πεις. Τόσα λεφτά έχουν δώσει για τεχνολογία, γραφικά, ορχήστρες να παίζουν κλπ, δεν μπορούσαν να πληρώσουν κανένα σοβαρό σεναριογράφο έτσι ώστε να μην βάλουν ΟΛΑ τα στερεότυπα και τις αμερικανιές μέσα? Χωρίς πλάκα, σε κάποια πράγματα μου έδωσε την αίσθηση προχειροδουλειάς, παρά το μέγεθος της παραγωγής.

 

Περισσότερο όμως με πείραξε που μου φάνηκε χαλαρά κατώτερο από τα άλλα 2 Crysis. Κοντολογίς, λες και έπαιζες το Crysis 0,5 ένα πράγμα.

 

Μόλις το τελείωσα ήμουν έτοιμος να ξανά βάλω το Crysis:Warhead να παίξω ένα σοβαρό game. Μπορεί και εκείνο να μη διεκδικούσε δάφνες πρωτοτυπίας, αλλά τουλάχιστον ευχαριστιόμουν το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες πώς γίνεται να σας αρέσει τόσο πολύ? Εγώ απογοητεύτηκα. Έριξε πολύ τα standards η ΚλαψοTek. Επαναλαμβανόμενο (κτίρια, γκαράζ, ασανσέρ...), γραφικά άνετα χειρότερα από τα πρώτα Crysis, εξωγήινοι σαν καλικάντζαροι/ trolls με πανοπλίες, άθλιοι. Στο πρώτο, χωρίς να είναι κάτι τρομερό σε έπειθαν περισσότερο. Κάτι tactical options για ξεκάρφωμα ελευθερίας...(και ακόμα μερικά πάρκινγκ και κλιμακοστάσια). AI για κλάματα. Ντάξει, για τη nanosuit έχει αναφερθεί και πιο πίσω, άκου Nanosuit 2, διαφημιστικές αηδίες. Καλά για την ιστορία τι να πεις. Τόσα λεφτά έχουν δώσει για τεχνολογία, γραφικά, ορχήστρες να παίζουν κλπ, δεν μπορούσαν να πληρώσουν κανένα σοβαρό σεναριογράφο έτσι ώστε να μην βάλουν ΟΛΑ τα στερεότυπα και τις αμερικανιές μέσα? Χωρίς πλάκα, σε κάποια πράγματα μου έδωσε την αίσθηση προχειροδουλειάς, παρά το μέγεθος της παραγωγής.

 

Περισσότερο όμως με πείραξε που μου φάνηκε χαλαρά κατώτερο από τα άλλα 2 Crysis. Κοντολογίς, λες και έπαιζες το Crysis 0,5 ένα πράγμα.

 

Μόλις το τελείωσα ήμουν έτοιμος να ξανά βάλω το Crysis:Warhead να παίξω ένα σοβαρό game. Μπορεί και εκείνο να μη διεκδικούσε δάφνες πρωτοτυπίας, αλλά τουλάχιστον ευχαριστιόμουν το παιχνίδι.

 

+1000000000000000000 !!!!!!! καμια σχεση το 2 με τα προιγουμενα. ηταν κλασης ανωτερα σε ολα τα επιπεδα. ηταν απ τα παιχνιδια τα οποια δεν σε ξενεροναν στο 2 επισοδιο. σε εβαζε ακομα ποιο μεσα στην δραση και γενικα στο σπιτι σου για να ασχολιθεις μαζι τους!!! για τα γραφικα δεν αναφερομαι.

το crysis 2 ξεφιγε αρκετα απ την αποψη μου. και εκτος αυτου σου χαλαει ολη την μαγια απ τα προιγουμενα γιατι ανακατεψαν το στορι!!!! αντι για στορι δρασης μου εδωσε να καταλαβω οτι το εκαναν σαν την καλημερα ζωη η την λαμψη!!! λες και εδωσαν το σεναριο να το συνεχεισει ο φωσκολος!!!! καθαρη αμερικανια!!! και για ολα αυτα πιστευω οτι φτεει επιδι επρεπε να βγει και για κονσολες!!! να ειναι μικρο για τους προγραματιστες, ενα σουπερ ουαου μπερδεμενο σεναριο για να δουν και οι κονσολαδες τη εγινε σε αυτο που δεν προκιτε ποτε να παιξουν τα μπρικια τους, και καπως περιπλοκο οσο αναφορα τις μαχες και τις αποστολες που αλλο ηθελαν να βγαλουν και αλλο τελικα εκαναν γιατι μεχρι εκει του επετρεπε η arcade φιλοσοφια!!!

 

περιμενα σεναριο-story ποιο καλο!!! οπως τον αρχοντα των δαχτιλιδιων. εβλεπες το ενα επισοδιο και το επομενο ηταν καλητερο απ το προιγουμενο.

γραφικα DX11 καθαρα!!! να το βαζεις σε winxp και να μιν παιζει σε dx9. να τρως ακυρο απο καρτα, drivers, και απ τα windows.

να εχει αρκετη γκαμα σε οπλα οπως το call of duty.

θα ηθελα να γραψω και αλλα κατα για το παιχνιδι αλλα με τρονε οι ενοχες, το εβαλα, και το επαιζα απ της 10 το βραδι μεχρι τις 5:30 το πρωι. το τερματισα. παντος δεν θα το ξανα παιξω οπως τα προιγουμενα επισοδια τα οποια τα επαιξα αρκετες φορες. αυτο ομως οχι......δεν θα του κανω την ιδια τιμη να δουλεψει τοσες φορες την gpu μου!!!! και ποσο μαλλον να το αγορασω, γιατι τα προιγουμενα τα επεξα τα τερματισα και ειπα οτι αυτα αξιζουν μια θεση στο ραφι μου σε γνισια εκδωση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για ολα αυτα πιστευω οτι φτεει επιδι επρεπε να βγει και για κονσολες!!! να ειναι μικρο για τους προγραματιστες, ενα σουπερ ουαου μπερδεμενο σεναριο για να δουν και οι κονσολαδες τη εγινε σε αυτο που δεν προκιτε ποτε να παιξουν τα μπρικια τους, και καπως περιπλοκο οσο αναφορα τις μαχες και τις αποστολες που αλλο ηθελαν να βγαλουν και αλλο τελικα εκαναν γιατι μεχρι εκει του επετρεπε η arcade φιλοσοφια!!!

+1 Άστα να πάνε.

Οι κονσόλες φταίνε για όλα, ακόμα και για την ορθογραφία. :)

 

ή μήπως το μπρίκι σου?

 

:P

 

 

 

 

Είναι γνωστό έτσι και αλλιώς ότι στις κονσόλες κάτι χαζοπαίχνιδα βγαίνουν με ρηχό σενάριο. Ένας Kojima έβγαλε ένα Metal Gear, μια βλακεία... Αλλά κονσόλες παιδί μου, τι περίμενες?

γραφικα DX11 καθαρα!!! να το βαζεις σε winxp και να μιν παιζει σε dx9. να τρως ακυρο απο καρτα, drivers, και απ τα windows.

Αυτό ακριβώς! Μόνο όσοι έχουν DX11 κάρτα να το παίξουν και με κολλήματα... Όλοι οι άλλοι να κόψουν το λαιμό τους. Αηδίες τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...