Προς το περιεχόμενο

Περί Μακεδονίας, Σκοπίων κλπ


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήμουν λίγο απότομος, συζήτηση κάνουμε και ανέφερες κάτι που μου φάνηκε ενδιαφέρον και θα ήθελα να το δω,συγνώμη για τον τρόπο έκφρασης μου.

 

Αν και δεν έχω κρύψει τις απόψεις σε αυτό το φόρουμ, αυτό που προσωπικά προσπαθώ να αποδείξω είναι η λανθασμένη προσέγγιση των ανθρώπων, που με τη βία τους χωρίζουμε σε φυλές, χώρες, επαγγέλματα, πλούτη κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 624
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νο προμπ. Να'σαι καλα.

Το προβλημα μου ειναι με καποιους που αυτοπροσδιοριζονται ως "αντι"-κατι (βλεπε αντιρατσιστες, αντιφασιστες κτλ) που το μονο που κανουν ειναι να αντιγραφουν τον εθνικισμο των Σκοπιανων πχ.

 

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ της ΚΥΡΙΑΚΗΣ 6-11-2005, σελίδα 18

 

Έρευνα των Πανεπιστημίων του Στάνφορντ των ΗΠΑ και της Παβίας της Ιταλίας απαντά ευθέως στον περιβόητο Φαλμεράγερ

 

ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ DNA ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

 

 

Της ΒΕΝΗΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

 

Εντυπωσιακό! To DNA (γενετική σύσταση) των Ελληνα καταδεικνύει πως σε ποσοστό 99,5% προκειται για καθαρά καυκάσια φυλή! (λευκή φυλή). Γεγονός που σημαίνει πως η συνεισφορά στη γενετική σύσταση των Ελλήνων, άλλων πληθυσμιακών ομάδων, εκτός της λευκής, αποτελεί ελάχιστο ποσοστό, μικρότερο του 0,5%!

To DNA ίων Ελλήνων, όπως έδειξε πρόσφατη διεθνής πανεπιστήμιακή έρευνα, δεν έχει επηρεασθει από τους Σλάβους-όπως ισχυρίζονται ορισμένοι-ούτε από τους Τούρκους παρά τα 400 χρόνια σκλαβιάς!

Ουσιαστικά έτσι έχουμε την σύγχρονη επιστημονική απάντηση στις θεωρίες, του Φαλμεράγιερ.

Καταρρίπτεται επίσης, μια άλλη θεωρία που ισχυριζόταν ότι οι Αρχαίοι Έλληνες, ήταν μαύροι... Ε, δεv υπήρξαν ποτέ μαύροι!

Δεν είναι λίγοι όσοι υποστήριξαν και έγραψαν περί «Μαύρης Αθηνάς» (για τη θεά Αθηνά) και πολλές άλλες θεωρίες χωρίς καμιά επιστημονική υπόσταση.

Όλες αυτές οι -ανθελληνικές- θα έλεγε κανείς- θεωρίες καταρρίφθηκαν, όχι μόνον από μία έρευνα, αλλά από επτά διαφορετικές μεγάλες επιστημονικές έρευνες, Ευρωπαίων και Αμερικανων ερευνητών.

Ο καθηγητής του Τομέα Γενετικής, Ανάπτυξης και Μοριακής Βιολογίας του ΑΠΘ, Κωνσταντίνος Τριανταφυλλίδης, και η ερευνητική του ομάδα συμμετέχουν σε διεθνή ερευνητικά δίκτυα, των οποίων απώτερος στόχος είναι να ιχνηλατηθεί η βιολογική ιστορία των ευρωπαϊκών πληθυσμών.

Ο συντονισμός της συγκεκριμένης έρευνας, η οποία αφορά στην γενετηρική σύσταση των Ελλήνων -και άλλων λαών- έγινε από το πανεπιστήμιο του Στάνφορντ των ΗΠΑ, την ερευνητική ομάδα του κ. Τριανταφυλλίδη και το πανεπιστήμιο της Παβίας της Ιταλίας

 

Η ταυτότητα της έρευνας

 

Συμμετείχαν επίσης, άλλα 5 ερευνητικά εργαστήρια διαφόρων χωρών (από την Βαγδάτη μέχρι την Μόσχα). Τα αποτελέσματα της έρευνας δημοσιεύθηκαν στο αμερικανικό περιοδικό «Γενετική του Ανθρώπου».

Τίτλος της έρευνας «Η προέλευση, διασπορά και διαφοροποίηση των απλοομάδων Ε και J του χρωμοσώματος Υ : Συμπεράσματα για την νεολιθική αποίκηση της Ευρώπης και μετέπειτα μεταναστευτικά γεγονότα στην περιοχή της Μεσογείου».

Στην εργασία χρησιμοποιήθηκαν 44 δείκτες DNA του χρωμοσώματος Υ και προσδιορίστηκε η γενεοτυπική σύσταση στο χρωμόσωμα Υ σε 2400 άνδρες από 29 διαφορετικούς πληθυσμούς (από την Ευρώπη, την Μεσόγειο, την Μικρά Ασία, την Αφρική και την Κίνα).

Από την Ελλάδα αναλύθηκε η γενετική σύσταση 143 ανδρών. Ιδιαίτερο βαρος δόθηκε στην διερεύνηση των απλοομάδων Ε και J του χρωμοσώματος Υ.

 

Μεταδώσαμε τον γενετικό μας κώδικα και στην υπόλοιπη Ευρώπη

 

Ιδιαίτερη σημασία έχει το γεγονός ότι στην έρευνα δεν αποκαλύφθηκε μογγολική προέλευση στο DNA των Ελλήνων. Και έχει ιδιαίτερη σημασία, διότι οι Τούρκοι είχαν καταλάβει την Ελλάδα για 400 χρόνια και όλοι περίμεναν πως θα υπήρχε κάποια σχέση στο DNA των δύο λαών. Και όμως, δεν έχει επηρεασθεί ούτε στο ελάχιστο.

«Με 400 χρόνια σκλαβιάς περιμέναμε πως θα υπήρχε κάποια μογγολική υπογραφή. Δεν διαπιστώθηκε κάτι τέτοιο και δεν μιλάω μόνο για μία μελέτη, μιλάω για αποτελέσματα άλλων 7 μελετών, διαφόρων ερευνητών που βγάζουν αυτό το αποτέλεσμα. Συγκεκριμένα, σε 925 δείγματα Ελλήνων ανδρών, δείχνουν ότι μόνον κατά 0,4% οι Έλληνες δεν είναι Καυκάσιοι. Δεν αλλάζει αυτό με τίποτε. Οι Έλληνες είναι Καυκάσια φυλή».

Το ίδιο, όμως, δεν ισχύει για τους Ισπανούς. Η κατάληψη της Ισπανίας από τους Άραβες τεκμηριώνεται στην έρευνα, εφόσον οι άραβες άφησαν την «υπογραφή» τους και το DNA τους. Τα αποτελέσματα της έρευνας δείχνουν ότι σε σημαντικό ποσοστό οι σημερινοί κάτοικοι της Ισπανίας έχουν αραβική προέλευση.

Η μελέτη κατέρριψε επίσης, μία άλλη θεωρία που ισχυρίζονταν ορισμένοι, πως οι Έλληνες, την εποχή του μεγάλου πολιτισμού, τον 4ο και 5ο π.Χ, αιώνα, ήσαν μαύροι. Όλες οι μελέτες τεκμηριώνουν την γενετική συνέχεια του ελληνικού πληθυσμού, είναι η επισήμανση του καθηγητή, ο οποίος αναφέρει και κάτι άλλο εξίσου σημαντικό :

«Σε μεγάλο ποσοστό, οι Έλληνες, μεταδώσαμε το DNA και στη υπόλοιπη Ευρώπη. Το DNA των Ελλήνων, «μοιάζει» πιο πολύ με αυτό των Ιταλών πρώτα, μετά με των Γάλλων, στην συνέχεια με των Ισπανών και τελευταία με των τούρκων.

Τα στοιχεία της έρευνας μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε πολλές άλλες περιπτώσεις, όπως : Τέστ πατρότητος, εγκληματικές υποθέσεις και κυρίως, χρησιμοποιούνται για να βρεθεί η προδιάθεση των ατόμων για διάφορες ασθένειες».

 

Η υπογραφή των Ελλήνων αποκαλύπτεται στην Νότιο Ιταλία

 

Ο Κ. Τριανταφυλλίδης αναφέρεται στην έρευνα και στα κύρια συμπεράσματά της :

«Βασικό συμπέρασμα της έρευνας είναι το εξής : Από την Νότιο βαλκανική, δηλαδή από τις πεδιάδες της Θεσσαλονίκης, της κεντρικής Μακεδονίας και της Θεσσαλίας ξεκίνησε η μετακίνηση των εποίκων, ακολουθώντας την κοιλάδα του Αξιού και κατόπιν του Δούναβη και έφτασαν στις βόρειες περιοχές. Οι Έλληνες δηλαδή, ξεκίνησαν και πήγαν στην Ευρώπη από την Μακεδονία και άλλες περιοχές και μετέφεραν με τον πολιτισμό τους και το DNA τους στην δυτική Ευρώπη».

Στο σημείο αυτό, ο καθηγητής καταρρίπτει και τον ισχυρισμό ότι έχουμε επηρεασθεί -γενετικά- από τους Σλάβους :

«Όπως γνωρίζουμε σε διάφορες περιόδους έχουν έλθει Σλάβοι στην Ελλάδα. Το DNA των Ελλήνων ουδεμία σχέση έχει με αυτό των Σλάβων. Τα στοιχεία μας δείχνουν ότι η ομάδα, που χαρακτηρίζει τους Σλάβους, έχει μία συχνότητα 50% σε αυτούς και μία συχνότητα 10% στους Έλληνες, όση είναι και στην Εγγύς Ανατολή. Γεγονός που σημαίνει ότι οι επιμειξίες ανάμεσα στους Σλάβους και τους Έλληνες πρέπει να έγιναν σε τόσο μικρή συχνότητα, ούτως ώστε να μη διαπιστώνονται σήμερα με τις μεθοδολογίες DNA.

Σημαντικό στοιχείο με μεγάλη σημασία είναι το εξής : η σύγκριση του DNA των κατοίκων της Ελλάδος και ειδικότερα της Πελοποννήσου, με εκείνο των κατοίκων της Νοτίου Ιταλίας δείχνει ότι οι κάτοικοι της Ιταλίας, -Απουλία, Καλαβρία- σε ποσοστό περίπου 20% έχουν το ίδιο DNA με τους Έλληνες. Είναι γνωστό ότι οι περιοχές αυτές αποικίστηκαν σε ιστορικούς χρόνους από Έλληνες π.χ. της Πελοποννήσου. Στην εργασία ελέγχθηκε η γενετική συνεισφορά των Ελλήνων αποίκων σε σχέση με τους πιθανούς νεολιθικούς κατοίκους της εποχής. Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι το χρωμόσωμα Υ, σε ποσοστό τουλάχιστον 7% των ανδρών της Καλαβρίας και 22% της Απουλίας, προέρχεται από Έλληνες.

Για μία ακόμη φορά τεκμηριώνεται ότι η Μεγάλη Ελλάς απετελείτο κυρίως από ελληνικούς πληθυσμούς και θα μπορούσαμε να πούμε ότι το αποτύπωμα, η υπογραφή αυτών των Ελλήνων, εξακολουθεί να αποκαλύπτεται ύστερα από 2500 χρόνια μετά, πάλι, στους κατοίκους της Νοτίου Ιταλίας».

 

 

 

Να προσθεσω οτι εχω τις αντιρρησεις μου για το παραπανω αρθρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία παράγραφος από το λόγο του Κολοκοτρώνη, που καταγράφτηκε από τη γραμματεία τη Πνύκας, έρχεται σε αντίθεση με αυτά που προσπαθεί να αποδείξει ο cosmosfera. (Και ας μου επιτραπεί ένα σχόλιο, η συμφωνία του afentiko7, μαζί σου πρέπει να σε βάλε σε σκέψεις.)

 

Κάτι μικρό ακόμα για την ινδοευρωπαϊκή φυλή. Την τελευταία 15ετία αμφισβητείται εντονότατα ο συγκεκριμένος διαχωρισμός, για αυτόν το λόγο πια, χρησιμοποιούνται οι συγκεκριμένοι όροι μόνο για να προσδιορίσθουν κάποια γενικά εξωτερικά χαρακτηριστικά, για παράδειγμα με τον όρο καυκάσιος, εννοείται ο λευκός, ξανθός.

Ωστόσο, επειδή είμαι παλιοχαρακτήρας, εσύ που χρησιμοποιείς το google καλά, μπορείς να μου εξηγήσεις μία φυλή (ο όρος χρησιμοποιείται σύμφωνα με τη δική σου λογική) που εκτός ότι φέρνει όνομα που αποδεικνύει την πολυσυλλεκτικότητα της, πως κατάφερε να παραμείνει καθαρή και γνήσια και ελληνική, αν οι ρίζες της απέχουν 10.000-15.000 χιλιόμετρα και άλλα τόσα χρόνια;

Η δική μου εξήγηση των αποτελεσμάτων που μας υποδεικνύεις ως αποδείξεις του λόγου σου είναι, είναι αποδείξεις της πολυσυλλεκτικότητας και σε γονίδια του σύγχρονου έλληνα, δηλαδή όλα αυτά που μας λες για την ινδοευρωπαϊκή φυλή, δεν είναι τίποτα παραπανω, παρά μία διαφορετική διατύπωση του γραπτού της garnele σχετικά με τους Ρωμιούς.

 

ΕΔΙΤ

 

 

 

1. Παρέθεσε την. Πραγματικά, θέλω να ξέρω πόσο το DNA μου μοιάζει με του καλλιτέχνη που έφτιαξε το αγλματίδιο με τη λύρα στον Κυκλαδικό πολιτισμό.

2. Μπορείς να μας αναφέρεις κατά πόσο τις % διαφέρει το DNA μου, με του συγκάτοικου Νιγηριανού ή επίσης κατά πόσο διαφέρει το DNA σου με του γείτονα Σκοπιανού; (Στο λέω από τώρα, η ερώτηση είναι παγίδα)

 

 

 

λοιπον ειλικρινα εχω κουραστει με το θεμα κυριως γιατι πρεπει να απανταω συνεχεια σε ερωτησεις του τυπου ...με τη δικη σου λογικη=αυτο και με λογικες που δεν εχουν καμμια σχεση με τη δικη μου...πανω σε πραγματα τα οποια εχω γραψει και εχω αναλυσει ξεκαθαρα.πριν συνεχισω να πω οτι πιστευω πως εχω παραθεσει τα επιχειρηματα μου και οποιος εχει να με ρωτησει κατι για το οποιο εχω ηδη απαντησει σε προηγουμενο ποστ δεν θα ασχοληθω.τωρα 1)ο συγκινητικος λογος του Γερου του Μορια ενα απο αυτα που δειχνει ειναι οτι οι αγωνιστες του 21' εδωσαν την ζωη τους,τις ζωες των παιδιων τους,το αιμα τους και ολο τους το ειναι για την ελευθερια τους ως ελληνες και με ελληνικη εθνικη συνειδηση ως απογονοι των αρχαιων ελληνων μια λυτρωση για 400 χρονια σκλαβιας...στην τελευταια παραγραφο δεν υπαρχει καμμια αντιθεση.

τωρα το αν και ποιοι συμφωνουν η διαφωνουν μαζι μου δε με απασχολει...εχω δικη μου σκεψη και κριση.

τωρα οι παρατηρησεις σου για τη ινδοευρωπαικη φυλη δειχνουν οτι δεν ξερεις σε τι αναφερεσαι εχω δωσει λινκ να τη διαβασεις(μη κανω paste ολοκληρο κατεβατο) χωρια οτι την εχεις διδαχθει και στο σχολειο σου.δεν υπαρχει πολυσυλλεκτικοτητα (ελεος με τη πολτοποιηση) αλλα κοινη ριζα κοινη καταγωγη των ινδοευρωπαιων(ελληνες,αλβανοι,γερμανοι,κελτες,ιρανοι,σλαβοι.ινδοι,χετταιοι...) και αυτο αποδυκνειεται γλωσσικα,γονιδιακα,θρησκευτικα,πολιτισμικα,με αρχαιολογικα ευρηματα κτλ.τωρα ο ορος καυκασιος 1)δεν αναφερεται σε ξανθους αλλα λευκους και εχει αντικαταστησει το αρειος λογω χρησιμοποιησης του απο τους ναζι

το ξαναλεω για εκατοστη φορα ειμαι ελληνας επειδη εχω ελληνικη μητρικη γλωσσα και ελληνικη εθνικη συνειδηση.

τωρα το τελευταιο που ειπες δε θα το σχολιασω καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναζήτησα το περιοδικό που αναφέρεται, δεν υφίσταται αμερικάνικο περιοδικό με αυτόν τον τίτλο. Το Ιαπωνικό περιοδικό Journal of Human Genetics, που εκδίδεται από το γερμανικό όμιλο Springer, δεν περιλαμβάνει καμία δημοσίευση με αυτόν τον τίτλο. Κατά τα άλλα, η κυρία ΠΑπαδημητρίου πρέπει να μάθει να μεταφράζει χωρίς το Systran.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ DNA ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Της ΒΕΝΗΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Εντυπωσιακό! To DNA (γενετική σύσταση) των Ελληνα καταδεικνύει πως σε ποσοστό 99,5% προκειται για καθαρά καυκάσια φυλή! (λευκή φυλή).(...)

Η λέξη φυλή στερείται βιολογικού νοήματος.

Διαβασε λίγο και αυτο :

http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=13779&m=H02&aa=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ειλικρινα εχω κουραστει με το θεμα κυριως γιατι πρεπει να απανταω συνεχεια σε ερωτησεις του τυπου ...με τη δικη σου λογικη=αυτο και με λογικες που δεν εχουν καμμια σχεση με τη δικη μου...πανω σε πραγματα τα οποια εχω γραψει και εχω αναλυσει ξεκαθαρα.πριν συνεχισω να πω οτι πιστευω πως εχω παραθεσει τα επιχειρηματα μου και οποιος εχει να με ρωτησει κατι για το οποιο εχω ηδη απαντησει σε προηγουμενο ποστ δεν θα ασχοληθω.τωρα 1)ο συγκινητικος λογος του Γερου του Μορια ενα απο αυτα που δειχνει ειναι οτι οι αγωνιστες του 21' εδωσαν την ζωη τους,τις ζωες των παιδιων τους,το αιμα τους και ολο τους το ειναι για την ελευθερια τους ως ελληνες και με ελληνικη εθνικη συνειδηση ως απογονοι των αρχαιων ελληνων μια λυτρωση για 400 χρονια σκλαβιας...στην τελευταια παραγραφο δεν υπαρχει καμμια αντιθεση.

τωρα το αν και ποιοι συμφωνουν η διαφωνουν μαζι μου δε με απασχολει...εχω δικη μου σκεψη και κριση.

τωρα οι παρατηρησεις σου για τη ινδοευρωπαικη φυλη δειχνουν οτι δεν ξερεις σε τι αναφερεσαι εχω δωσει λινκ να τη διαβασεις(μη κανω paste ολοκληρο κατεβατο) χωρια οτι την εχεις διδαχθει και στο σχολειο σου.δεν υπαρχει πολυσυλλεκτικοτητα (ελεος με τη πολτοποιηση) αλλα κοινη ριζα κοινη καταγωγη των ινδοευρωπαιων(ελληνες,αλβανοι,γερμανοι,κελτες,ιρανοι,σλαβοι.ινδοι,χετταιοι...) και αυτο αποδυκνειεται γλωσσικα,γονιδιακα,θρησκευτικα,πολιτισμικα,με αρχαιολογικα ευρηματα κτλ.τωρα ο ορος καυκασιος 1)δεν αναφερεται σε ξανθους αλλα λευκους και εχει αντικαταστησει το αρειος λογω χρησιμοποιησης του απο τους ναζι

το ξαναλεω για εκατοστη φορα ειμαι ελληνας επειδη εχω ελληνικη μητρικη γλωσσα και ελληνικη εθνικη συνειδηση.

τωρα το τελευταιο που ειπες δε θα το σχολιασω καν.

 

Γενικά δε θα έγραφα οτιδήποτε ως σχολιασμό στις απόψεις σου, αλλά με ενόχλησαν τα σχόλια (για τις ρουκέτες μιλάω) που έκανες στις τεκμηριωμένες απόψεις άλλου συνομιλητή (τη garnele εννοώ).

 

Όσο για τα υπόλοιπα, οι λευκοί ισπανοί, δε δηλώνονται ως καυκάσιοι, για παράδειγμα, δεν έχει νόημα όμως να απαντήσω 1-1 τις παρατηρήσεις σου, αφού αρνείσαι να ασχοληθείς με τον πυρήνα της τοποθέτησης μου.

 

Όσο για αυτό που αναφέρει ο Fidelio, εκεί ακριβώς στόχευε το ερώτημα μου σχετικά με το ποσοστό διαφοροποίησης του DNA με αυτό του συγκάτοικου Νιγηριανού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που έκανες στις τεκμηριωμένες απόψεις άλλου συνομιλητή (τη garnele εννοώ).

 

τεκμηριωμένη αποψη πρώτη φορά ακούω.Σεβαστή ναι αλλά τεκμηριωμένη όχι.

 

Δεν πιστευω οτι υπαρχει λαος "πιο..." απο καποιον αλλον

 

Και γιατί οι αφρικάνοι είναι καλοί στις μεγάλες αποστάσεις ενώ οι Κινέζοι σπάνε ευκολότερα κώδικες?:P

 

Και ας μου επιτραπεί ένα σχόλιο, η συμφωνία του afentiko7, μαζί σου πρέπει να σε βάλε σε σκέψεις

 

Δεν σε εννοησα.

 

Και επειδή πολλοί αντιεθνιστές πληρωμένοι από το ελληνικό κράτος (ο νοών νοείτω)πέσαν εδώ πέρα να μας πει η κυρία garnele αφού δε πιστευει στην ύπαρξη των εθνων αρα και των κρατών πως σπουδάζει σε κρατικό πανεπιστήμιο και πως δέχεται να πληρώνει κρατικές υπηρεσίες ή τα δκιαιωματα της να απορρεουν από ενα σύνταγμα που μάλλον και αυτό κρατικό είναι.Εκτος αν η κυρία garnele είναι σε καμιά αντικρατική τρομοκρατική οργάνωση και καίει κρατικούς κρουνούς

 

την καλλιέργεια του Θρόνου και την φρόνιμον ελευθερία.

 

Τώρα κατάλαβα γιατί οι δημοκρατες δεν το διδάσκουν στα σχολεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λέξη φυλή στερείται βιολογικού νοήματος.

Διαβασε λίγο και αυτο :

http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=13779&m=H02&aa=1

μπραβο ρε fidelio για το λινκ.φαινεται ομως οτι μεινατε στο τιτλο και δε διαβασατε τις 4 τελευταιες παραγραφους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για αυτό που αναφέρει ο Fidelio, εκεί ακριβώς στόχευε το ερώτημα μου σχετικά με το ποσοστό διαφοροποίησης του DNA με αυτό του συγκάτοικου Νιγηριανού.

 

Βασικά θα ηθελα να το διευκρηνήσω λίγο αυτο ως εξής , ευχαριστώ για την ευκαιρία insomniak:

 

"....δύο οποιοιδήποτε άνθρωποι, ανεξάρτητα από την προέλευσή τους, είναι γενετικά ταυτόσημοι κατά 99,9%. Το υπόλοιπο 0,01% είναι αυτό που κάνει τον καθέναν από εμάς ξεχωριστό.... "

 

Αυτό είναι μια μικρή παραπομπή απο το άρθρο που παρέθεσα και το οποίο είναι γραμμένο απο ιατρικό συντάκτη (ιατρός) και όχι απο αποφοιτο ...ασυρματιστη του εμπορικού ναυτικού , δημοσιογράφο όπως είναι η κα παπαδημητρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο ρε fidelio για το λινκ.φαινεται ομως οτι μεινατε στο τιτλο και δε διαβασατε τις 4 τελευταιες παραγραφους.

 

καλα , ήμουνα σίγουρος οτι καποιος θα πιαστεί απο κει ..

αλλά αυτά "τραβαει" οποιος τοποθετείται αντικειμενικά , ο καθένας επιλέγει αυτο που θελει... και πρέπει να αμυνθώ εγώ τώρα για το τι διαλέγεις εσύ να κρατήσεις μέσα απο το άρθρο ...

κοσμοσφαιρα ειναι προφανες οτι ο όποιος διαχωρισμος (του 0,01%) είναι ζητημα ιατρικής σκοπιμότητας , ξαναδιαβαστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θα ηθελα να το διευκρηνήσω λίγο αυτο ως εξής , ευχαριστώ για την ευκαιρία insomniak:

 

"....δύο οποιοιδήποτε άνθρωποι, ανεξάρτητα από την προέλευσή τους, είναι γενετικά ταυτόσημοι κατά 99,9%. Το υπόλοιπο 0,01% είναι αυτό που κάνει τον καθέναν από εμάς ξεχωριστό.... "

 

Αυτό είναι μια μικρή παραπομπή απο το άρθρο που παρέθεσα και το οποίο είναι γραμμένο απο ιατρικό συντάκτη (ιατρός) και όχι απο αποφοιτο ...ασυρματιστη του εμπορικού ναυτικού , δημοσιογράφο όπως είναι η κα παπαδημητρίου.

 

 

Πλακα εχεις.

το cv το Τριανταφυλλιδη που εκανε την ερευνα:

http://users.auth.gr/~triant/cv.doc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oποιος υποστηριζει οτι το 19ο αιωνα ενα συνοθυλευμα αλβανοσλαβοτουρκων στη νοτια βαλκανικη ειδε το ψωνιο ευρωπαιων τουριστων για την αρχαια ελλαδα και ετσι γεννηθηκε το ελληνικο εθνος ειναι για μενα ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ κατα των ελληνων

 

Θα ηθελα να μου δειξεις που ακριβως ειπα κατι τετοιο...

 

Παραισθησιογονα? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια βρηκα ενα πολυ καλο αρθρο και ελπιζω να ξερετε αγγλικα να το διαβασετε.σε αυτο το σημειο και προς αποφυγη παρεξηγησεων να τονισω οτι ειμαι απολυτα αντικειμενικος στο θεμα.η παραδοχη της διαφορετικοτητας μου απο ενα μαυρο ως λευκο ειναι με αντικειμενικα κριτηρια.δεν επηρεαζει η διαφορετικοτητα μας το γεγονος οτι ειμαστε ισοτιμοι ως ανθρωπο.

http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=139378

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"....δύο οποιοιδήποτε άνθρωποι, ανεξάρτητα από την προέλευσή τους, είναι γενετικά ταυτόσημοι κατά 99,9%. Το υπόλοιπο 0,01% είναι αυτό που κάνει τον καθέναν από εμάς ξεχωριστό.... "

 

Δηλαδή έχουμε όλοι οι άνθρωποι έναν κοινό πρόγονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...