Προς το περιεχόμενο

Μειώσεις τιμών από τον ΟΤΕ στα ευρυζωνικά προϊόντα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H αλλιώς να αναβαθμίσω την γραμμή μου σε μεγαλύτερη ταχύτητα και αορίστου χρόνου :)

 

Όχι αυτό δε γίνεται... Τουλάχιστο όταν έκανα κι εγώ συνδέσεις σε πελάτες, κάθε φορά που ο πελάτης μπαίνει σε νέα τιμή, σε άλλη προσφορά, πρέπει να γίνει εκ νέου δέσμευση 6 μηνών...

 

καλά κοίτα, με ένα τηλ. στο 134 είσαι σίγουρα σίγουρος. Απλά σου λέω τι ξέρω και τι ίσχυε μέχρι το καλοκαίρι.... δε νομίζω όμως να αλλάξαν τα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 317
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το βρίσκω λογικό αυτό. Απο την στιγμή που έχει περάσει η δέσμευση νομίζω έχω το δικαίωμα να ζητήσω να γίνει η σύνδεση μου αορίστου χρόνου. Τελος πάντων αύριο θα πάρω τηλ να με ενημερώσουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άυριο θα μάθω. Αλλά πιστεύω το πιο πιθανόν είναι για όσους έχει περάσει το πρώτο 6μηνο θα εφαρμοστούν οι νέες τιμές αυτόματα. Αλλίως όλοι θα την κόψουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι η conn-x θα πάει τον καθένα αυτόματα στη χαμηλότερη χρέωση..το λένε τα συμβόλαια που κάνει,μετά τους 6 μήνες ακολουθείς ότι τιμή και αν έχει,είτε μεγαλύτερη,είτε μικρότερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συμβόλαια δεν τα εχουμε φίλος :) Τηλεφώνικα κάναμε αναβάθμιση σε πακέτα :) Αν θέλεις βγάλε μια φώτο το σημείο να το δούμε :)

 

Ακυρο το βρήκα.

 

Στο κάθε συμβόλαιο για δέσμευση στην παράγραφο 6 λέει :

 

6, Μετα το 6μηνο έχω το δικαίωμα να διακόψω την πρόσβαση ADSL ή την συνδρομή ΟΤΕΝΕΤ , να αναβαθμίσω μιά απο τις δύο ή και της δυό υπηρεσίες χωρίς χρέωση. Σε κάθε μεταβολή , μετά το εξάμηνο και πρίν το 12μηνο , αποδέχομαι οτι τα μηνιαία τέλη θα πάψουν να είναι σταθερά και θα χρεώνονται σύμφωνα με τις τρέχουσες τιμές τιμοκαταλόγων ΟΤΕ και ΟΤΕΝΕΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συμβόλαια δεν τα εχουμε φίλος :) Τηλεφώνικα κάναμε αναβάθμιση σε πακέτα :) Αν θέλεις βγάλε μια φώτο το σημείο να το δούμε :)

 

Ακυρο το βρήκα.

 

Στο κάθε συμβόλαιο για δέσμευση στην παράγραφο 6 λέει :

 

6, Μετα το 6μηνο έχω το δικαίωμα να διακόψω την πρόσβαση ADSL ή την συνδρομή ΟΤΕΝΕΤ , να αναβαθμίσω μιά απο τις δύο ή και της δυό υπηρεσίες χωρίς χρέωση. Σε κάθε μεταβολή , μετά το εξάμηνο και πρίν το 12μηνο , αποδέχομαι οτι τα μηνιαία τέλη θα πάψουν να είναι σταθερά και θα χρεώνονται σύμφωνα με τις τρέχουσες τιμές τιμοκαταλόγων ΟΤΕ και ΟΤΕΝΕΤ

 

άρα όλα εντάξει !!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι δουλειά της ΕΔΕΤ που έχει το ΠΣΔ (Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο), όχι του ΟΤΕ.

Το δίκτυο της ΕΔΕΤ μισθωμένες γραμμές του ΟΤΕ έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den katalava . ti parapanw exete sta xania apo oti emeis stin kerkura ? kai oriste eseis exete tis nees taxutites, emeis akoma ton poulo...pio grigora tha erthoun oi enalaktikoi edw stin kerkura kai meta o ote... sta sait tis forthnet kai hol anaferoun kalipsi gia 22/02/08 tin wra pou o ote sfirizei adiafora gia mas

 

ασε φιλαρακι κ για κομοτηνη τα ιδια λεει στη φορθνετ.πριν λιγο καιρο η καληψη ηταν για τελη νοεμβρη.οι ημερομηνιες αλλαζουν το ιδιο για ολη την επαρχια οποτε μη βασιζεσαι.υποθεσεις κανουν.αντε μη τα παρω και τραβηξω καλωδιο 30 χμ απο βουλγαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με ταλαιπώρησε πολύ η Forthnet. Μια φορά περίμενα στο τηλέφωνο για 9 λεπτά. Και η διακοπή ήταν 3 ώρες. Και ο εξοπλισμός ήρθε 2 μέρες καθυστερημένος... Ταλαιπωρία... Άσε που ταχυδρόμισα την αίτηση 02/11 και ενεργοποιήθηκα στις 29/11... Ταλαιπωρία σκέτη...

 

Είχα 768, δεν κατέβαζα ποτέ με πάνω από 50ΚΒ. Κατεβάζω τώρα με 800ΚΒ από rapishare. Με χάλασε. Πολύ. Με χάλασε που με όσα έδινα σε ΟΤΕ και ISP έβαλα double play και δεν πληρώνω και το έξτρα πάγιο. Με χάλασε που μιλούσα δωρεάν εχτές για 45 λεπτά με κινητό στην Αμερική. Με χάλασε που δε χρειάζεται να ρωτάω το συνομιλιτή σε ποιο δίκτυο είναι για να ξέρω αν το πληρώνω ή όχι το τηλεφώνημα...

 

Τι να σας πω, ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και το iguana που έχω μέσα στο κλουβί δε μιλάει σαν παπαγάλος.

 

bw.jpg

 

Και ναι, έχω καταργήσει το Flashget. Απλά δε χρειάζεται πλέον. Μέχρι να κάνω όλη τη διαδικασία, έχει κατέβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με ταλαιπώρησε πολύ η Forthnet. Μια φορά περίμενα στο τηλέφωνο για 9 λεπτά. Και η διακοπή ήταν 3 ώρες. Και ο εξοπλισμός ήρθε 2 μέρες καθυστερημένος... Ταλαιπωρία... Άσε που ταχυδρόμισα την αίτηση 02/11 και ενεργοποιήθηκα στις 29/11... Ταλαιπωρία σκέτη...

 

Είχα 768, δεν κατέβαζα ποτέ με πάνω από 50ΚΒ. Κατεβάζω τώρα με 800ΚΒ από rapishare. Με χάλασε. Πολύ. Με χάλασε που με όσα έδινα σε ΟΤΕ και ISP έβαλα double play και δεν πληρώνω και το έξτρα πάγιο. Με χάλασε που μιλούσα δωρεάν εχτές για 45 λεπτά με κινητό στην Αμερική. Με χάλασε που δε χρειάζεται να ρωτάω το συνομιλιτή σε ποιο δίκτυο είναι για να ξέρω αν το πληρώνω ή όχι το τηλεφώνημα...

 

Τι να σας πω, ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ...

 

 

exei dikio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...