Προς το περιεχόμενο

Μειώσεις τιμών από τον ΟΤΕ στα ευρυζωνικά προϊόντα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι,αλλα αλλη ποιοτητα ο οτε,και αλλη ο εναλακτικος (ΑΚΑ απατεωνας).
Ένας φίλος έχει conn-x 1Mbps και μένει στο κέντρο του Πειραιά (3 τετράγωνα από τα κεντρικά του ΟΤΕ στην Καραολή-Δημητρίου). Οι ταχύτητες που πιάνει συνήθως αντιστοιχούν σε μπουκωμένη 384, και στις καλύτερες περιπτώσεις σε 512.

Προχθές κατεβάζαμε ταυτόχρονα το ίδιο αρχείο από rapidshare, αυτός με 18ΚΒ και εγώ με 220ΚΒ (δηλαδή όσο πιάνει όλες τις ώρες της ημέρας η γραμμή 2Mpbs που έχω).

Αυτή είναι η ποιότητα του ΟΤΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 317
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
kai esu pou to xereis? afou de cvike akoma episimi anakinosi. perimenete mexri tin deftera kai tha ta mathoume ola

 

opws eipa kai pio prin apo rumors sto adslgr.com

 

η vodafone έχει 1024 upload..άρα λογικά...θα ανέβει....

 

ερώτηση....

σε download οι ταχύτητες θα πάνε σε όλους όσων έχουν 768 ή μόνο των συνδρομητών conn-X?

 

logika kai stous allous me grammh ote alla diaforetiko isp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti wrea , ti kala.... Autes oi times stin ousia einai MONO GIA ATHINA THESALONIKI.... emeis pou imaste eparxia akoma oute tis nees taxitites 4 kai 8 den mas exoun valei... NTROPI kai pali NTROPI... kai milame gia Kerkura pou den einai kana xwrioudaki

 

επειδη δουλευω στον οτε για το conn-x...στην κερκυρα πλεον μπορειτε να εχετε και 4 και 8...δεν ειμαι σιγουρος για ολη την κερκυρα αλλα σιγουρα για το κεντρο...Α!μπηκαν και πορτες στην κερκυρα..2000 κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος έχει conn-x 1Mbps και μένει στο κέντρο του Πειραιά (3 τετράγωνα από τα κεντρικά του ΟΤΕ στην Καραολή-Δημητρίου). Οι ταχύτητες που πιάνει συνήθως αντιστοιχούν σε μπουκωμένη 384, και στις καλύτερες περιπτώσεις σε 512.

Προχθές κατεβάζαμε ταυτόχρονα το ίδιο αρχείο από rapidshare, αυτός με 18ΚΒ και εγώ με 220ΚΒ (δηλαδή όσο πιάνει όλες τις ώρες της ημέρας η γραμμή 2Mpbs που έχω).

Αυτή είναι η ποιότητα του ΟΤΕ;

 

το ποσο απεχει απο κεντρικο καταστημα του οτε δεν παιζει κανενα ρολο...μπορει να εισαι διπλα σε καταστημα και η συνδεση να σερνεται...

κοιταξτε ποσο μακρια ειστε απο το κεντρο του DSLAM...

καλεστε 134 (χωρις χρεωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aναμενόμενο να εξελιχθεί ένα thread που λέγεται:

 

Μειώσεις τιμών από τον ΟΤΕ στα ευρυζωνικά προϊόντα

σε:

deathmach--> OTE vs EΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΡΟΧΟΙ.

 

Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά, ορισμένοι μιλάτε λες και τα παίρνετε από κάπου, και σας έχουν για διαφήμιση.

Εκτός και αν κάποιοι ανεβάζουν τα επίπεδα του εγωισμού τους, αν πείσουν τους υπόλοιπους πως έχουν σώνει και καλά κάνει την σωστή επιλογή φορεά. :rolleyes:

 

μέχρι και μπράβο στον ΟΤΕ ειπώθηκε, επειδή ανήκει στο κράτος! :eek: :fear: :lol:

 

Απλά είναι τα πράγματα, κοιτάμε τι μας συμφέρει βάση των οικονομικών/αναγκών που έχουμε από ταχύτητες, και αποφασίζουμε.

 

Και οι αριθμοί λένε απλά, πως ούτε οι νέες τιμές του ΟΤΕ είναι ανταγωνιστικές.

 

Όσον αφορά την ποιότητα που σου παρέχεται από ΟΤΕ ή εναλλακτικό φορέα, μπορούμε να έχουμε ο καθένας 100 διαφορετικές γνώμες, ανάλογα με το τι έχουμε υποστεί/ευχαριστηθεί/ακούσει/διαβάσει, και όλοι δίκιο θα έχουμε.

 

Και για να πω και εγώ την εμπειρία μου, σαν ''εναλλακτικάκιας'', όσο καιρό είμαι στην forthnet είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με αυτά που μου προσφέρει, και δεν έχω υποστεί καμμία ταλαιπωρία.

 

 

 

να δω τωρα οι εναλακτικακηδες,τι θα λενε για τις τιμες του οτε.

 

τις εριξε τοσο χαμηλα τωρα,που ενας τροπος υπαρχει να τον συναγωνιστουν οι εναλακτικοι,αν θελουν να "επιζησουνε":

 

με 2 marlboro μαλακο,δωρο 1 μηνας φορθνετ! (με lights 100αρι, 2 μηνες.)

με ενα φουτερακι gloo,δωρο 2 μηνες vivodi!

με την αγορα 6 μηνων premium account,5 μηνες on telecom ....

 

εφημερισες,περιοδικα,χρηση ευκαιρια,playboy,εκει θα καταντησουνε οι εναλακτικοι :lol:

 

(εμ,μας ζαλισατε τοσο καιρο με τον οτε.τωρα,αρχιζουμε εμεις!)

 

Να και ένα κλασσικό παράδειγμα fanboy-σμού από τον φίλο BOUGA. :P

BOUGA σου εύχομαι καλή επιτυχία να έχετε με τις νέες προσφορές σας!

 

Ελπίζω πως τα παραπάνω συμπεράσματα βγήκαν από αυθαιρεσία που δεν έκατσες να διαβάσεις καν τις νέες μειώσεις.

Σε διαφορετική περίπτωση, πρέπει να αρχίσεις να ανησυχείς για τα μαθηματικά σου. :-)

 

 

BOUGA δεν πιστεύω να παρεξηγηθείς με αυτά που σου γράφω, αστειεύομαι έτσι? ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπου υπαρχουν περιοχες που τα κεντρα τους υποστυριζουν ταχυτητες 4 και 8 δεν σημαινει ταυτοχτρονα οτι θα υποστυριζουν και την 24 αν αυτη ειναι διαθεσιμη απο την δευτερα ας πουμε ? η απαιτηται επιπλεον αναβαθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, χαλαρωσε ρε φιλε μπουγα, ουτε μετοχος του ΟΤΕ να ησουν

δεν ειναι κανείς οπαδος καποιου παροχου, ο καθενας τη δουλεια του θελει να κανει

 

δεν ειμαι μετοχος του οτε. απλα μ'αρεσει να λεω την αληθεια.

 

ολοι τα εχουν βαλει με τον οτε.

 

#ο οτε φταιει για τους σεισμους

#ο οτε φταιει για την πλημμηρες

#ο οτε δεν σε αφηνει να φυγεις και να πας σε εναλακτικο.

#ο οτε σαμποταρει τις γραμμες των αλλων

#ο οτε ειναι πανακρυβος

#εκανε η Forthnet να σου ενεργοποιησει το double play 5 μηνες? φταιει ο οτε! η ευκολη λυση!

#ο οτε το ενα

#ο οτε το αλλο

 

 

Μπράβο σου φιλαράκο. Τα είπες όλα!!! Επιτέλους είχα σιχαθεί κάθε φορά να ακούω για πΟΤΕ και πΟΤΕ, απο διάφορους.

 

ολο ΠΟΤΕ και ΠΟΤΕ.

 

κανεις δεν εγραψε Βοθρ-νετ. (απο το βοθρος),η κατι αλλο που να ταιριαζει.ολοι εχουν κολλημα με τον οτε.για να μην πω κομπλεξ....

 

 

Αναρωτιέμαι... :rolleyes:

Από δευτέρα πόσο θα χρειάζεται να περιμένει κανείς αναμονή στο τηλεφωνικό κέντρο πχ της forthnet - hol για νέα αίτηση? :-D

Μέχρι στιγμής είχαμε: 10 λεπτά, 15 λεπτά, 25 λεπτά, 40 λεπτά και τέλος το κλείναμε :rolleyes:

 

βλεπω να μας κανουνε και δωρο κανα κινητο και καρτα sim,για να τους παιρνουμε τηλεφωνο! απαντηση - αμεση!

 

οταν καλεις στο σταθερο της Forthnet,την ωρα που το τηλεφωνο σου καλει το 4ο ψηφιο,πριν χτυπησει και τα αλλα 6 που απομενουν,θα το εχουνε σηκωσει ηδη!

 

Ένας φίλος έχει conn-x 1Mbps και μένει στο κέντρο του Πειραιά (3 τετράγωνα από τα κεντρικά του ΟΤΕ στην Καραολή-Δημητρίου). Οι ταχύτητες που πιάνει συνήθως αντιστοιχούν σε μπουκωμένη 384, και στις καλύτερες περιπτώσεις σε 512.

Προχθές κατεβάζαμε ταυτόχρονα το ίδιο αρχείο από rapidshare, αυτός με 18ΚΒ και εγώ με 220ΚΒ (δηλαδή όσο πιάνει όλες τις ώρες της ημέρας η γραμμή 2Mpbs που έχω).

Αυτή είναι η ποιότητα του ΟΤΕ;

 

και ποιος μου λεει οτι δεν λες ψεματα για να δημιουργησεις αρνητικες εντυπωσεις για τον οτε?

 

ωραια! και εμενα ενας πρωτος ξαδερφος,του μπατζανακη της 3ης ξαδερφης μου,ειχε forthnet 24αρα,και εμπαινε με 384κ,αμα το παμε ετσι.

 

αυτη ειναι η ποιοτητα της Forthnet?

 

BOUGA δεν πιστεύω να παρεξηγηθείς με αυτά που σου γράφω, αστειεύομαι έτσι?

 

οχι ρε,τι να παρεξηγηθω,επειδη λες την αποψη σου? καλα κανεις. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι δυνατόν ακόμα να υπάρχουν άνθρωποι που "θαυμάζουν" τον οτε. Δηλαδή το ότι υπάρχουν ακόμα περιοχές στην Ελλάδα(υπενθυμίζω ότι βρισκόμαστε στο σωτήριο έτος 2007) που ΔΕΝ έχουν ΚΑΝ πρόσβαση ADSL τι λέει για την ποιότητα και την αξιοπιστία του; Ή μήπως "στενεύεται" οικονομικώς;

 

Πέρασα από σχεδόν όλα τα στάδια εδώ και 3,5 χρόνια που έχω ADSL. Από γραμμή ΟΤΕ με σύνδεση ΟΤΕ, Forthnet, Altecnet, HOL μέχρι και το ιδιόκτητο της Forthnet που έχω τώρα. Με 21? έχω 19Mbit, γιατί να μην πω δηλαδή ότι η Forthnet είναι άψογη απέναντι μου;

 

Τα fora έχουν γεμίσει από παράπονα για την Forthnet για έναν και μόνο λόγο. Γιατί αυτοί που φωνάζουν και κάνουν παράπονα είναι 500-1000 που έχουν πρόβλημα. Οι υπόλοιποι 100.000 που είναι; Δεν γράφουν γιατί δεν έχουν να πουν τίποτα. Εγώ μια φορά τόλμησα σε ανάλογο thread να πω ότι έχω πολύ καλή ταχύτητα και πέσανε να με φάνε. Το ίδιο ισχύει και για τον ΟΤΕ. Αλλά ο ΟΤΕ δεν έχει άλλοθι ούτε για τις χαμηλές ταχύτητες, ούτε για την έλλειψη υποδομής στην επαρχία. Με την οικονομική του επιφάνεια έπρεπε τώρα να έχουν 100Mbit ΠΑΝΤΟΥ στην Ελλάδα και πιο φτηνά από όλους τους άλλους. Τελικά όμως έχουμε 6 μήνες ΜΕΤΑ τους εναλλακτικούς 24Mbit και σε εξωφρενικές τιμές(ακόμα και μετά την μείωση).

 

Οπότε σταματήστε να κατηγορείτε τους εναλλακτικούς με την ελάχιστη υποδομή και οικονομική επιφάνεια και κατηγορείστε τον ΔΗΜΟΣΙΟ πΟΤΕ γιατί δεν έχει 24Mbit στα 10? ΠΑΝΤΟΥ όπως θα όφειλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα δυο διαφημισεις στην tv υποτιθεται "αντεπιθεση" του πΟΤΕ !!!

 

Μια γυναικα παει μια καφετιερα για φτιαξιμο γιατι δεν φτιαχνει κανενα καφε και καπακι αλλη διαφημιση με εναν αντρα που παει ενα παπαγαλο επιστροφη επειδη δεν μιλαει.Και στις δυο υποτιθεται οτι φταιει το παγιο ΟΤΕ ...

 

Και καταληγουν οι διαφημισεις να μην υποτιμουν την νοημοσυνη μας...

 

Ελεος !!!Τετοιες διαφημισεις την υποτιμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα δυο διαφημισεις στην tv υποτιθεται "αντεπιθεση" του πΟΤΕ !!!

 

Μια γυναικα παει μια καφετιερα για φτιαξιμο γιατι δεν φτιαχνει κανενα καφε και καπακι αλλη διαφημιση με εναν αντρα που παει ενα παπαγαλο επιστροφη επειδη δεν μιλαει.Και στις δυο υποτιθεται οτι φταιει το παγιο ΟΤΕ ...

 

Και καταληγουν οι διαφημισεις να μην υποτιμουν την νοημοσυνη μας...

 

Ελεος !!!Τετοιες διαφημισεις την υποτιμουν.

 

 

η καλύτερη διαφήμιση είναι οι φήμες για τα 3 δις ευρώ που πήρε σε βραχυπρόθεσμο δάνειο

 

για να αγοράσει κάτι μειοψηφείες

 

+ τα υποτιθέμενα ραβασάκια

 

---------------------------------

 

θα δοθούν εξηγήσεις μάλλον στην έκτακτη γενική συνέλευση του Οτε

 

για το άν ισχύουν τα παραπάνω και σε τι αποσκοπούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς εδώ κακώς ασχολούμαστε γιατί μοιάζουμε σαν να δουλεύουμε για τον ένα ή τον άλλο πάροχο. Καλύτερα, ας παρατηρούμε, ας ενημερωνόμαστε κι ας αποφασίζουμε. Οι προσωπικές μας εμπειρίες παραμένουν προσωπικές και δεν μπορούν να αποτελέσουν γενικό κανόνα. Π.χ. κι εγώ έλεγα για τον ΠΟΤΕ και διαμαρτυρόμουν και φώναζα. Πήρα λοιπόν την απόφαση και έφυγα προς forthnet μεριά. Εκεί - προσωπική εμπειρία θα μου πείτε - έφαγα τέτοιο στραπάτσο... Επέστρεψα στον ΠΟΤΕ και νιώθω βασιλιάς. Οι ταχύτητες ανταποκρίνονται σ' αυτό που πληρώνω κτλ κτλ.

(προσωπική εμπειρία θα μου πείτε... Εμ, αυτό λέω κι εγώ, μην κυνηγάμε τον ΟΤΕ λες κι είναι η μάγισσα φούρκα... Κάποτε που θα μείνουμε - γιατί θα μείνουμε, αυτό είναι σίγουρο - μόνοι με τους σούπερ παρόχους που μόνο εξωτική αλλοδαπή δε μας δίνουν, θα δούμε τη γλύκα και θ' αρχίσουμε να νοσταλγούμε την εποχή που βρίζαμε τον ΠΟΤΕ...)

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστοs,πιο κρυεs διαφημισειs δεν εχω δει.

και κατι αλλο.

βαζω στοιχημα οτι εντοs ολιγων ημερων μετα την ανακοινωση του ΟΤΕ για τιs νεεs τιμεs,θα ανακοινωσει η φορθνετ την αναβαθμιση του upload σε οσο παει η γραμμη του καθενοs.

ετσι για να τον αποτελειωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ταχύτητες ανταποκρίνονται σ' αυτό που πληρώνω κτλ κτλ.

 

 

Ναι αλλα ποσο πληρωνεις για αυτες τις υπηρεσιες ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απ' όλη την ταλαιπωρία που έχω τραβήξει με ενδιαφέρει περισσότερο το τι παίρνω παρά το τι πληρώνω. Απαράδεκτο για κάποιους, αλλά, προέχει η νευρική μου ισορροπία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...