Προς το περιεχόμενο

Μειώσεις τιμών από τον ΟΤΕ στα ευρυζωνικά προϊόντα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω κατι και εγω να μου πειτε αν γνωριζετε; Εκανα αιτηση για conn-x 768 προχθες την Πεμπτη αλλα δεν εχω παρει ουτε τον εξοπλισμο ουτε με εχουν ειδοποιησει οτι εχει ενεργοποιηθειη adsl γραμμη.Θελει απο οτι μου ειπαν καμμια βδομαδα.Η τιμη που μου ειπαν ειναι 18,5 euro το μηνα για 6 μηνες.Αυτη θα ειναι η τιμη η θα εχω την νεα αφου δεν εχω συνδεθει ακομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 317
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια απο ποτε θα ισχυσουν αυτες οι τιμες?

 

 

Αυριο μαλλον οι επισημες ανακοινωσεις..

 

Υ.Γ Εχω πολυ καλη μνημη.Ευτυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οσους εχουν μικρη μνημη...

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ... (493 κούπες,and still goes on...)

. ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ !!! (Α!!και καλως τον Πανιωνιο :P) Γεια σου ρε Θρυλε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ !!! (Α!!και καλως τον Πανιωνιο :P) Γιεα σου ρε Θρυλε

 

 

Αν και ξεφυγαμε.... Θα εχεις δει την ταινια "Κοιτα ποιος μιλαει " !!!

 

Πλακιτσα κανουμε βεβαια !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειραζει που ξεφυγαμε. Να χαλαρωσουμε λιγο γιατι σε λιγο αυτοι θα παιξουν ξυλο υπερ ΟΤΕ ή εναλλακτικων. Ρε σεις, ολοι μας τρωνε τον παρα και σεις σφαζεστε στις ποδιες τους ::::

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γιατί ο Ο.Τ.Ε. έχει πολύ υψηλότερες τιμές από τους εναλλακτικούς έχει εξήγηση, αλλά κανένας δεν την έχει αναφέρει...

 

Η Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών του ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ να κατεβάσει τις τιμές κάτω από ένα επίπεδο, γιατί τότε θα δημιουργηθούν συνθήκες μονοπωλίου στην αγορά. Προσέξατε ότι στην ανακοίνωση αναφέρει πως η ΕΕΤΤ "ενέκρινε" τις μειώσεις ;

 

Μη γελιέστε, αν ο Ο.Τ.Ε. είχε το δικαίωμα ελέυθερης μείωσης των τιμών, κανένας εναλλακτικός δεν θα μπορούσε να ακολουθήσει.

 

Την απάντηση στη σκέψη σου τη δίνεις μόνος σου στην τελευταία φράση...

Αν ο ΟΤΕ είχε το δικαίωμα να βάλει ότι τιμές θέλει, θα μείωνε τις τιμές του κάτω από το κόστος ώστε να πάρει όλους τους πελάτες και να κλείσουν οι εναλλακτικοί και μετά θα γυρνούσαμε στα 50 ευρώ το 1 mbps. Δε θα τις μείωνε επειδή σε αγαπάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι και εγω να μου πειτε αν γνωριζετε; Εκανα αιτηση για conn-x 768 προχθες την Πεμπτη αλλα δεν εχω παρει ουτε τον εξοπλισμο ουτε με εχουν ειδοποιησει οτι εχει ενεργοποιηθειη adsl γραμμη.Θελει απο οτι μου ειπαν καμμια βδομαδα.Η τιμη που μου ειπαν ειναι 18,5 euro το μηνα για 6 μηνες.Αυτη θα ειναι η τιμη η θα εχω την νεα αφου δεν εχω συνδεθει ακομα;

 

Η τιμή στην οποία δεσμεύεσαι, είναι αυτή που ισχύει μέσα στο σύστημα την ώρα που θα περαστεί η αίτηση σου.

 

Εσύ αυτό που έχεις να κάνεις, είναι να πάρεις τηλέφωνο στο 134 τη μέρα που θα ενεργοποιηθείς, και να τους πεις να σου πούνε σε ποιο πακέτο είσαι περασμένος, και ποιο είναι το ποσό που θα πληρώνεις. Λογικά θα είσαι με 18,5 ευρώ το μήνα, και θα γίνει η ταχύτητα σου 1024. Τότε θα τους πεις πως θέλεις να αναβαθμίσεις το πακέτο σου, και να μπεις στις καινούριες τιμές, ανανεώνοντας την 6μηνη δέσμευση σου...

 

Αν μείνεις σε πακέτο που έχει χαμηλότερη τιμή από 18,5 όμως, έχω την εντύπωση πως δε θα γίνεται :/

 

Το άλλο που μπορείς να κάνεις, αφού δεν έχεις ενεργοποιηθεί, και δεν σου έχει αποσταλεί εξοπλισμός, είναι να πάρεις τηλέφωνο πρωΐ πρωΐ αύριο, και να ακυρώσεις τη καινούρια σύνδεση. Βρες μια δικαιολογία π.χ. "τελικά δε συμφωνεί η οικογένεια" και κάτι τέτοιο, και μόλις βγουν οι καινούριες οι τιμές, κάνεις εκ νέου αίτηση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά λύστε μου την απορία :) Εγώ απο 30-05-2007 έκανα 6μηνο στα 2Mbit. Λογικά έχει λήξει το εξάμηνο. Θα συνεχήσει η σύνδεση μου αορίστου με νέες τιμές ?? ρωτάω γιατί νομίζω στα πακέτα έλεγε μετά το πέρας του εξαμήνου συνεχίζει η χρέωση για ακόμα 6 μήνες αλλά χωρίς δέσμευση. Αρα στην ουσία αορίστου χρόνου ? !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
re paidia apantisi den pira

 

 

Diplasiasmo taxititon tha gini?

apo to 1mbit sta 2

apo 2 se 4

apo 4 se 8

 

??

 

an diavazes ta prohgoumena posts 8a evlepes oti kapoios sou apanthse...post 78...

 

afou avrio tha vgoun oi nees times, twra ok mporei na min anakinothounprwi prwi, ala to mesimeraki. e perneis til molis anakinothoun kai zitas na metaveis stis neew times. toso apla.

 

amfivalw an 8a isxysoun oi times apo aurio...pio pi8ano to vlepw apo 1/1/08

 

Παιδιά λύστε μου την απορία :) Εγώ απο 30-05-2007 έκανα 6μηνο στα 2Mbit. Λογικά έχει λήξει το εξάμηνο. Θα συνεχήσει η σύνδεση μου αορίστου με νέες τιμές ?? ρωτάω γιατί νομίζω στα πακέτα έλεγε μετά το πέρας του εξαμήνου συνεχίζει η χρέωση για ακόμα 6 μήνες αλλά χωρίς δέσμευση. Αρα στην ουσία αορίστου χρόνου ? !!

 

gia na eisai 100% sigouros pare thlefwno OTE kai rwta...simple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά λύστε μου την απορία :) Εγώ απο 30-05-2007 έκανα 6μηνο στα 2Mbit. Λογικά έχει λήξει το εξάμηνο. Θα συνεχήσει η σύνδεση μου αορίστου με νέες τιμές ?? ρωτάω γιατί νομίζω στα πακέτα έλεγε μετά το πέρας του εξαμήνου συνεχίζει η χρέωση για ακόμα 6 μήνες αλλά χωρίς δέσμευση. Αρα στην ουσία αορίστου χρόνου ? !!

 

Απ' ότι θυμάμαι, αν δε κάνεις κάποια ενέργεια, ο ΟΤΕ θα σου έχει τη τιμή που είχες μέχρι τώρα για άλλους 6 μήνες, χωρίς να είσαι δεσμευμένος. Για να μεταβείς στις καινούρες τιμές, πρέπει να πάρεις τηλ. και να δεσμευτείς για άλλους 6 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...