Προς το περιεχόμενο

24' monitor


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

στέλνεις email και ρωτάς, σε περίπτωση που σου απαντήσουν ότι είναι S-IPS τους λες ότι θα την στείλεις πίσω σε περίπτωση που δεν είναι...

 

δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος για να είσαι σίγουρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
SAMSUNG SYNCMASTER 2493HM BLACK

 

 

Τι εχει απογινει αυτο το monitor και δεν υπαρχει πουθενα ετοιμοπαραδοτο???

 

πλαισιο, eshop, mediamarkt, saturn, elecroworld... πουθενα!!!

 

Βασικά πρόκειται για το πιο πολυαγορασμένο 24αρι της samsung στην χώρα μας. Γι' αυτό. Αν και ΤΝ το πανελάκι του, πάντως τα καταφέρνει μια χαρά κυρίως στα παιχνίδια.

 

Για πιο γρήγορα παραγγειλέ το από E-SHOP αλλά για πιο σίγουρα (όχι aftersales κόλπα κλπ.) προτείνω παραγγελία από ΠΛΑΙΣΙΟ.

 

Tώρα βέβαια αν έχει τιμή λιώμα στο SATURN (κάτω από 345?) και από κει είναι μια χαρά η παραγγελία του. Εγώ το δικό μου monitor από κει το πήρα... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πρόκειται για το πιο πολυαγορασμένο 24αρι της samsung στην χώρα μας. Γι' αυτό. Αν και ΤΝ το πανελάκι του, πάντως τα καταφέρνει μια χαρά κυρίως στα παιχνίδια.

 

Για πιο γρήγορα παραγγειλέ το από E-SHOP αλλά για πιο σίγουρα (όχι aftersales κόλπα κλπ.) προτείνω παραγγελία από ΠΛΑΙΣΙΟ.

 

Tώρα βέβαια αν έχει τιμή λιώμα στο SATURN (κάτω από 345?) και από κει είναι μια χαρά η παραγγελία του. Εγώ το δικό μου monitor από κει το πήρα... :-)

 

Εχει σημασια απο που θα την παρεις? Ετσι και αλλιως οτι και να σου παθει στην αντιπροσωπια θα απευθυνθεις.

 

Αληθεια, αν με το που την παρεις εχει καμμενα pixel τι γινεται? Πας στο καταστημα και την αφηνεις ή μπλεκεις με αντιπροσωπια... ή... καλοχωνευτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει σημασια απο που θα την παρεις? Ετσι και αλλιως οτι και να σου παθει στην αντιπροσωπια θα απευθυνθεις.

 

Αληθεια, αν με το που την παρεις εχει καμμενα pixel τι γινεται? Πας στο καταστημα και την αφηνεις ή μπλεκεις με αντιπροσωπια... ή... καλοχωνευτη?

 

 

ή... καλοχωνευτη? :-D

 

Στο SATURN πάντως εμένα μου'παν φέρτε την από δω γιατί έχουμε άμεση σχέση με την αντιπροσωπία (ΕΙΖΟ). Δεν πολυκατάλαβα πάντως ποιος θα επιληφθεί. Αυτοί ή ο επίσημος αντιπρόσπωπος... Ευρυχώς πάντως το τσέκαρα και σε λευκό και σε άσπρο φόντο και δεν βρήκα κάτι καμμένο... :-)

 

Γενικά νομίζω ότι όλα τα after είναι δουλειά του αντιπρόσωπου. Όσα όμως είπα είναι επειδή υπάρχει και η διευκόλυνση του έμπορού (e-shop, πλαίσιο κλπ.) αφού μπορούν να σου αντικαταστήσουν ένα εξαρχής ελαττωματικό προϊόν και να τα βρουν αυτοί μετά με τον αντιπρόσωπο. Το e-shop όμως σου πρήζει τ' άντερα έτσι και επιστρέψεις με ελάττωμα και γενικά είναι της "άποψης" ότι εσύ το χάλασες και ακόμη κι αν πειστούν, ακόμη κι αν πρόκειται για βδομάδας ή ημερών αγορά στο παίρνουν και, αντί να το αντικαταστήσουν αμέσως, σου λένε θα το στείλουμε αντιπροσωπεία και θα σας ενημερώσουμε... Το ίδιο μου είχανε πει και στο MediaMarkt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια απο τις 3 να πάρω??

 

Πιο πολυ "εμφανισιακά" και μόνο μου αρέσει η Τ240

 

LG W2452T-PF 24'' TFT

 

SAMSUNG SYNCMASTER 2493HM BLACK

 

SAMSUNG SYNCMASTER T240

 

μέχρι 400 Ε, όχι παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν σήμερα ήρθε η Τ240 , καταρχήν εντυπωσιακή οθόνη και σε μεγεθος και σε ποιοτητα (πριν ειχα μια crt 19αρα eizo), pixel καμένα κλπ δεν βρήκα τπτ ευτυχώς

από εικόνα μια χαρά τα πάει δεν έχω κάποιο παράπονο , λίγο ποιο φωτεινή από ότι την ήθελα είναι αλλά διορθώνεται εύκολα αυτό

στα games είναι απόλαυση άλλο feeling εντελώς να παίζεις σε οθόνη τέτοιου μεγέθους

συνολικά είμαι full ευχαριστημένος και την προτείνω ανεπιφύλακτα

 

το μόνο που δεν κατάφερα ήταν να δουλέψει το magic tune σε vista ultimate x64 :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα πήγα απο ένα πλαισιο να τις δω όλες απο κοντα

 

Ενω πήγα ενθουσιασμένος και έτοιμος να αγορασω την Τ240, έφυγα με σκέψεις και με μία "δυσαρεσκεια"

 

Ετσι όπως τις έβλεπα και τις 3 που αναφέρω ποιο πάνω( ηταν η μια διπλα στην άλλη και έπαιζαν το ίδιο video) η Τ240 μου φαινόταν ότι ήταν αρκετά ποιο θολή η εικόνα της σε σχέση με της άλλες 2. (αισθητή η διαφορά κυρίως όταν δείχνει κείμενο)

 

αυτην που με ενθουσίασε με τα χρώματα και με την ποιότητα της ήταν η 2493. Πραγματικά περίμενα να δω απο κοντά την Τ240 και να πω "ΩΠ !! μια χαρα, την παίρνω αμέσως" αλλα σήμερα μπήκα πάλι σε σκέψεις...

 

Λέτε να είχε πρόβλημα ή λάθος σύνδεση ή λάθος ρυθμίσεις η οθόνη (Τ240) στο πλαίσιο??

 

Πάντως και η LG πολύ ωραία χρώματα, καλό design (την αδικουν οι φωτο στο νετ) και ποιοτητα lg

 

Γ@#@#το , πάλι σε σκέψεις μπήκα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...