Προς το περιεχόμενο

24' monitor


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

πάντα native ανάλυση...22αρα? 1680χ1050...24αρα? 1920χ1200...

τώρα το αν πρέπει να αγοράζει κάποιος οθόνες με τόσες ίντσες για pc που έχει ως σκοπό αποκλειστικά την δουλειά γραφείου είναι άλλο θέμα, αλλά δεν νομίζω ότι θα την έχει αποκλειστικά για δουλειά γραφείου ο aldon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

όπως είπα πιο πάνω θέμα συνήθειας είναι, μετά από 2-3 βδομάδες το πολύ θα σου φαίνονται φυσιολογικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως είπα πιο πάνω θέμα συνήθειας είναι, μετά από 2-3 βδομάδες το πολύ θα σου φαίνονται φυσιολογικά

 

Αφου εχεις αλοιθωρησει και εχεις χασει το 50% της ορασης σου :lol:

 

Ολα μια ιδεα ειναι :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την ιδεα οτι δεν ξερεις απο οθονες και επιμενεις κιολας

 

 

Εχουν περασει απο τα χερακια μου (τα ματακια μου μαλλον) οθονες απο 15 ιντσες μεχρι 30. Εγω προσωπικα ακομα και με 24αρα οθονη σε αποσταση 60cm, δεν μπορω καν να κατσω πανω απο λιγα λεπτα.

 

Εσενα τα ματια σου μπορουν σε αποσταση 60cm να καλυπτουν το ευρος μιας 30 ιντσων οθονης. Το 99.9% των ανθρωπων θα ζαλιζονται απο την υπερβολικα κοντινη αποσταση και οσα λες εσυ ειναι παραπλανητικα. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θελω να παρει το παληκαρι μια 30αρα οθονη και να βλεπει απο αποσταση 60cm. Οταν θα μπει μεσα στο forum και θα σας ριχνει καντηλια ,θα λετε οτι ''ολα ειναι θεμα συνηθειας'' και ''το dot pitch 0.002333434 ,αρα δεν θα υπαρχει προβλημα''

 

Πηγαινε σε ενα οφθαλμιατρο καλυτερα να σου εξηγησει ,γιατι δεν ειναι σωστο να εχεις τεραστια οθονη και να εισαι σε κοντινη αποσταση και πως το ματι ταλαιπωρειται.

 

 

-----Προστέθηκε 17/10/2008 στις 11 : 27 : 15-----

 

 

Η ιδανικη οθονη για αποσταση 60cm ειναι 20-22 ιντσες. Οι τεχνικες αναλυσεις για το πως ειναι εφικτο να εχεις 42αρα οθονη και πως ολα ειναι θεμα συνηθειας ,ειναι για τους nerds και τα παιδακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως εχεις καποιο "προβλημα"(δεν το λεω ειρωνικα-καποια ευαισθησια) με τα ματια σου ή την ειχες σε κανα gaming-movie mode... Δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω!!!! το χοντρυνατε ρε παιδια ! easy! ;);););)

 

αύριο θα πάω σε κανένα plaisio ή mediamarkt να τις δω απο κοντά και να κρίνω.

 

Όντως την οθόνη δεν την θέλω μονο για δουλειά "γραφείου" αλλα και για ταινίες και για κανενα game (πολυυυυυ σπάνια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πω!!!! το χοντρυνατε ρε παιδια ! easy! ;);););)

 

αύριο θα πάω σε κανένα plaisio ή mediamarkt να τις δω απο κοντά και να κρίνω.

 

Όντως την οθόνη δεν την θέλω μονο για δουλειά "γραφείου" αλλα και για ταινίες και για κανενα game (πολυυυυυ σπάνια)

 

Πρόσεχε μόνο γιατί αυτή που έκανες link είναι με ΤΝ Panel. PF είναι ΤΝ, BF S-ISP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αφου εχεις αλοιθωρησει και εχεις χασει το 50% της ορασης σου :lol:

 

Ολα μια ιδεα ειναι :devil:

 

ναι για αυτό όλοι με τις 24αρες και πάνω στο forum έχουν χάσει το 50% της όρασής τους...

 

Εχουν περασει απο τα χερακια μου (τα ματακια μου μαλλον) οθονες απο 15 ιντσες μεχρι 30. Εγω προσωπικα ακομα και με 24αρα οθονη σε αποσταση 60cm, δεν μπορω καν να κατσω πανω απο λιγα λεπτα.

 

προσωπικά εσύ νομίζεις ότι η GTX260 είναι πιο γρήγορη από την 4870, δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας...

 

Πρόσεχε μόνο γιατί αυτή που έκανες link είναι με ΤΝ Panel. PF είναι ΤΝ, BF S-ISP.

 

ΤΝ Panel και 178 μοίρες γωνία θέασης? κάπως δύσκολο, άσε που θα πάει Πλαίσιο και εκεί φέρνουν μόνο το S-IPS model

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη φέρνουν ακόμα στο Πλαίσιο; Δεν υπάρχει στη σελίδα τους.

 

ThReSh και οι PF είναι sisp; Αυτή δηλαδή είναι ΟΚ; http://www.pixmania.com/gr/gr/1405435/art/lg/ieuic-tft-26-wide-w2600h.html?srcid=7255&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyMjQzMTU2OTY7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ότι δεν υπάρχει πλέον στο Πλαίσιο...

 

το ότι είναι μόνο S-IPS αυτές που έφερνε το Πλαίσιο είναι καραcheckαρισμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αν είναι S-ISP και αυτή στο link από Pixmania είναι τρελή φάση σε αυτή την τιμή. 178/178 λέει και εκεί και όπως λες δεν γίνεται να είναι ΤΝ. Μπορώ να είμαι 100% σίγουρος όμως πριν την αγοράσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...