Προς το περιεχόμενο

24' monitor


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλη η eizo ρε παιδια (και εγω ως τώρα δυο eizo είχα/έχω (crt FlexScan T550,LCD Flexscan L550) αλλα τα 800 Ε για μια οθόνη μου φαίνονται ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΛΑ !

 

με βλέπω να για την samsung T240

 

είναι μεγάλη η διαφορά τα 5ms σε σχέση με τα 2ms που έχει η T220?

 

θα φαίνονται πουθενα?? (σημείωση, την οθόνη την θέλω για πολλές ωρες μπροστα στο pc λόγω δουλειας(οχι games, παρα πολύ γράψιμο, πολυ internet και θα χρησιμοποιηθεί και για ταινίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

καλύτερα να δώσεις άλλα 100 euro και να πάρεις την 26αρα LG με το S-IPS panel...

την πηγαίνεις και για ένα firmware update και είσαι θεός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Οσο περισσοτερα ms τοσο το καλυτερο!

 

και αυτό επειδή? (δεν ήμουν σίγουρος αν το έλεγες ειρωνικά :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρωνικα το λεω :-) Αλλα στην πραξη τα καλα πανελ εχουν πιο μεγαλους χρονους αποκρισης χωρις να σημαινει οι υπαρχει προβλημα. Ειδικα οταν τα σκασεις για οθονη..

 

Επισης ειναι τι χρονους μετρανε, gtg btw...

 

Παντως ειναι μεγαλη απατη τα ms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα να δώσεις άλλα 100 euro και να πάρεις την 26αρα LG με το S-IPS panel...

την πηγαίνεις και για ένα firmware update και είσαι θεός

 

για αυτή λες? http://www.123market.gr/product_info.php?products_id=45715

 

Οσο περισσοτερα ms τοσο το καλυτερο!

 

όπα! τι εννοείς??? (εχω εγω μείνει ότι όσο μικρότερο το response time τόσο καλύτερη η οθόνη:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι το εξης. Η 26ΑΡΑ ΟΘΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΑ ΟΘΟΝΗ ΓΡΑΦΕΙΟΥ. Αν ο φιλος μας σκοπευει να την εχει σε αποσταση 50-60cm το πιθανοτερο ειναι να τυφλωθει. Το ιδανικο μεγεθος για οθονη γραφειου ειναι 22''. Ακομα και η 24αρα ειναι υπερβολη. Καλα για την 26αρα δεν το συζητω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε αυτο προσεκτικα και αν θες και αυτο!

 

εχω διαβασμα για το μεσημέρι:-D

 

ThReSh θα προσπαθήσω να την βρω κάπου ώστε να την δω live

 

Yperaspisths όντως έχεις δίκιο. Η οθόνη όπως είπα θα είναι ένα εργαλείο για εμένα που θα είμαι μπροστα της περίπου 7 - 8 ώρες την ημερα σε απόσταση 50 - 60 cm που λες.

 

θα το ψάξω κι'αλλο το θέμα πάντως όσον αφορα την διάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ν ο φιλος μας σκοπευει να την εχει σε αποσταση 50-60cm το πιθανοτερο ειναι να τυφλωθει.
Οχι δεν ισχυει, και σε 30" στο ιδιο σημειο θα καθεσαι οπως με το 24" . Ειναι θεμα συνηθειας καθαρα.Δεν ειναι τηλεοραση, ειναι μικρα τα πιχελ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Το θεμα ειναι το εξης. Η 26ΑΡΑ ΟΘΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΑ ΟΘΟΝΗ ΓΡΑΦΕΙΟΥ. Αν ο φιλος μας σκοπευει να την εχει σε αποσταση 50-60cm το πιθανοτερο ειναι να τυφλωθει. Το ιδανικο μεγεθος για οθονη γραφειου ειναι 22''. Ακομα και η 24αρα ειναι υπερβολη. Καλα για την 26αρα δεν το συζητω.

 

bollocks...θέμα συνήθειας είναι όπως είπε και ο iced...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bollocks...θέμα συνήθειας είναι όπως είπε και ο iced...

 

 

 

ΟΚ. Παρε εσυ μια 30αρα και δες σε αποσταση 50cm....

 

ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΕΙ.

Θα δωσω ενα παραδειγμα. Ας δοκιμασουν αυτοι που εχουν 15αρες και 17αρες οθονες να κολησουν την μουρη τους στα γραμματα μπροστα στην οθονη τους. Καπως ετσι θα νιωθουν αγοραζοντας μια 30αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έχω κάτσει σε 27αρα και δεν "τυφλώθηκα", αρα 26αρα και 24αρα είναι μια χαρα κατά την άποψή μου για 50-60cm απόσταση...

ναι το κατάλαβα ότι δεν μίλησες για ακτινοβολία...

 

αν εσύ μπορείς να κάτσεις σε 30αρα οθόνη υπολογιστή πάνω από 60-70cm απόσταση έχοντας την σε ανάλυση 2560χ1600 με dot pitch 0.250mm (μικρότερο από 20,22,24,26,27αρες wide οθόνες) προφανώς έχεις τα μάτια αετού γιατί τα γράμματα με τέτοια ανάλυση και dot pitch δεν πρόκειται να φαίνονται εύκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω κάτσει σε 27αρα και δεν "τυφλώθηκα", αρα 26αρα και 24αρα είναι μια χαρα κατά την άποψή μου για 50-60cm απόσταση...

ναι το κατάλαβα ότι δεν μίλησες για ακτινοβολία...

 

αν εσύ μπορείς να κάτσεις σε 30αρα οθόνη υπολογιστή πάνω από 60-70cm απόσταση έχοντας την σε ανάλυση 2560χ1600 με dot pitch 0.250mm (μικρότερο από 20,22,24,26,27αρες wide οθόνες) προφανώς έχεις τα μάτια αετού γιατί τα γράμματα με τέτοια ανάλυση και dot pitch δεν πρόκειται να φαίνονται εύκολα...

 

Δηλαδή, φίλε ThReSh, τί ανάλυση προτείνεις για πολύωρη (και 8ωρο) δουλειά γραφείου πχ. word (εννοείται σε 22 και πάνω ίντσες).

 

Ας πούμε, 1280χ1024 είναι too much ?? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...