Προς το περιεχόμενο

Αναγεμισμενα μελανια προβλημα!


maverickanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα παιδιά.

έχω τον laser - Xerox 6125n εδώ και ένα χρόνο.

σχετικά λίγες εκτυπώσεις έχω κάνει (περίπου 500).

έχω αλλάξει τα 3 έγχρωμα από μία φορά, και τώρα ήρθε και η ώρα του μαύρου.

 

τι παίζει με αυτόν για αναγομωμένα - chip κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας.

Εγω το πολυμηχανημα HP F380. Το εχω 3 χρόνια , χωρις συχνή χρήση κ χωρις ιδιαίτερα προβλήματα..Αφου γέμιζα συνέχεια τα μελάνια, είπα κάποια στιγμη να παρω κ τα γνήσια μια κ ήδη τα είχα χρησιμοποιησει αρκετές φορές...Από εκείνη τη στιγμη, μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα του δοχείου...Κάποια στιγμη τύπωσε, αλλά μάλλον ήταν μια αναλαμπή πρίν το θανατο. Πήρα μετα κ γνήσιο έγχρωμο αλλα τα ...ίδια.!Ολοι μου λενε να παω να παρω αλλο, αλλα συχτιρίζω που μου το έπαθε τωρα που είχα σκασει κανα 45αρι ευρω για τα γνησια μελανια...Τα καθάρισα όπως έχω διαβάσει σε προηγούμενα ποστ αλλα δεν είδα φως....

Επειδή είμαι ασχετη με όλα αυτα...εχει κανείς καμια άλλη ιδέα? Αν δεν υπάρχει αλλη λυση, τι μου προτείνετε να παρω, οικονομικο, όχι για συχνη χρήση...πολυμηχάνημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να πας στο κατάστημα που το αγόρασες να σου κάνουν αλλαγή του δοχείου. Απλώς μάλλον έπεσες σε προβληματικό δοχείο. Είναι υποχρεωμένοι να στο τσεκάρουν και λογικά αν είναι προβληματικό και σε αυτούς να σου κάνουν αντικατάσταση. Αφού σου τελειώσουν τα 21 και 22 μπορείς να δοκιμάσεις στα παραπάνω link, έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος. Εγώ να φανταστείς έχω αυτό τις ίδιας οικογένειας. Τα συγκεκριμένα δοχεία όταν αδειάζουν τα ξαναγεμίζουν οι ίδιοι ή σου δίνουν καινούργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα 123refills γνωριζει κανεις κατι; Ειναι ευχαριστημενος; Γιατι σκεφτομαο να παω εκει για να γεμισω το μελανι μου πρωτη φορα;

 

Sorry αν εχει ξανααναφερθει κατι για τα εν λογω καταστηματα αλλα to thread ειναι τεραστιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...έχω έναν MP540 και μου τελειώνουν για πρώτη φορά δύο από τα μελάνια.Επειδή σκέφτομαι να πάρω άλλη μια σειρά από γνήσια,ώστε να έχω πάντα ένα γεμάτο για όταν μου τελειωνει κάποιο μελάνι και να γεμίζω το άλλο ,θέλω να ρωτήσω αν το ξαναγεμισμένο μπορεί να περιμένει στην άκρη για π.χ. ένα εξάμηνο ή θα ξεραθεί και για αυτό πρέπει να χρησιμοποιηθεί αμέσως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτισι εχω ενα mp 160 κε οταν παω να κανω εκτιποσι γραφι ο συλλεκτης μελανης ειναι πληρης Επικοινωνηστε με το κεντρο service τι μπορω να κανο για να το μιδενισο στιλτε μινιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

... έχω έναν canon mp540 και θέλω να γεμίσω για πρώτη φορά κάποια μελάνια.Θα ήθελα κάποιος φίλος που ξέρει να μου πει αν υπάρχει reseter για τα μελάνια αυτά τη στίγμή αυτή και αν ισχύει αυτό που μου είπε κάποιος τηλεφωνικά στο InkCenter (..είπε ότι αυτή τη στιγμή δεν έχει το reseter και το περιμένει ) ότι αν απενεργοποιήσουμε τον έλεγχο της στάθμης των μελανιών υπάρχει περίπτωση να καεί η κεφαλή εκτύπωσης αν τυχόν τελειώσει κάποιο μελάνι χωρίς να το καταλάβω.

..θα ήθελα τη συμβουλή κάποιου που γνωρίζει το θέμα.....και μια και με τρώγεται να δοκιμάσω να τα γεμίσω κιόλας μια πρόταση για κάποιο kit γεμίσματος με κάποια καλά μελάνια ,σύνεργα και οδηγίες...( ..κυρίως η ποιότητα του μελανιού)

 

..στα 123refills μου είπαν ότι δεν θα τα καταφέρω μόνος με το kit που έχουν μια και στα συγκεκριμένα μελάνια έχει πολύ μεγάλη σημασία να κλείσει καλά η τρύπα που θα δημιουργηθεί...

...θα παρακαλούσα αν κάποιος φίλος έχει γεμίσει μελάνια CLI-521 να βοηθήσει..

....ευχαριστώ

Επεξ/σία από PANOS G
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο έχεις μείνει ευχαριστημένος απτον 540?? σκέφτομαι να τον αγοράσω συμφωνα με όσα διάβασα εδώ. Σκέφτομαι να τον χρησιμοποιήσω και για καμια φωτογραφιούλα, εχεις εκτυπώση φωτογραφίες ? και αν ναι εντυπώσεις ? ποιότητα ? κοστος? .

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...