Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 controller στο PC


pappous_soulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 338
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δες εδώ. Εγώ τέτοιο έχω στον υπολογιστή μου και όλα είναι ρολόι.

+1000

 

από ebay το είχα αγοράσει γύρω στο 5ευρω (νομίζω ήταν σε κάποιο promotion) και ειναι άψογο.

 

Μπορείς να συνδέσεις και δεύτερο χειριστήριο για co-op παιχνίδια χωρίς έξτρα καλώδια και ιστορίες.

Λιώνω με τον πιτσιρικά πλέον :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για αγορα μεσω ebay η amazon ποιο ειναι πιο αξιοπιστο?αντικαταβολες δεν εχουν ε?

 

Sent from my Nexus S using Insomnia

Επεξ/σία από Junior22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδιά την βοήθεια σας !!! Αγόρασα το ασύρματο controller το εγκαθιστώ σε windows 7 64 το αναγνωρίζει το pc μου εως εδω καλά ... Πάω λοιπόν να το ρυθμίσω και παρατηρώ οτι to Lt και το RT τα βλέπει σαν Ζ axis και όχι σαν κουμπιά ... Προσπαθώ να το εγκαταστήσω και σε ένα laptop και το ίδιο πρόβλημα... Είναι ελαττωματικό η κάτι άλλο πρέπει να κάνω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παιχνίδια όμως πως το ρυθμίζω ??? Πχ στο Alan Wake ta χρησιμοποιεί για να μετακινήσω δεξιά και αριστερά την κάμερα πράγμα που δεν βολεύει ... Και δεν βρίσκω επιλογή για ρυθμίσεις ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα παιχνίδια εξαρτάται από το αν υποστηρίζουν XBOX360 controller.

 

Σε άλλα λειτουργούν ανάλογα με τη πίεση που τους κάνεις και σε άλλα ως απλά κουμπιά.

 

Για το Alan Wake δεν ξέρω, δεν το έχω παίξει ακόμα, αλλά ειδικά για το παιχνίδι αυτό, να είσαι 100% σίγουρος ότι ο χειρισμός του είναι όπως στο XBOX360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Καλημέρα.

Θέλω να ρωτήσω αν το χειριστήριο που παραθέτω στο link θα λειτουργήσει κανονικά σε windows 7.

Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει σε windows 8 και μπορεί να επιβεβαιώσει, θα είναι ακόμα καλύτερα.

Εχω σκοπό να το χρησιμοποιήσω με 8άρια, αλλά ακόμα και με την επιβεβαιώση ότι δουλεύει στα 7άρια, θα πάρω το ρίσκο.

Ευχαριστώ.

link :

http://www.public.gr/product/gaming/accessories/xbox-360-accessories/microsoft-xbox-360-controller/prod760680pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Θέλω να ρωτήσω αν το χειριστήριο που παραθέτω στο link θα λειτουργήσει κανονικά σε windows 7.

Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει σε windows 8 και μπορεί να επιβεβαιώσει, θα είναι ακόμα καλύτερα.

Εχω σκοπό να το χρησιμοποιήσω με 8άρια, αλλά ακόμα και με την επιβεβαιώση ότι δουλεύει στα 7άρια, θα πάρω το ρίσκο.

Ευχαριστώ.

link :

http://www.public.gr/product/gaming/accessories/xbox-360-accessories/microsoft-xbox-360-controller/prod760680pp/

Οχι απλα θα λειτουργει...αλλα ολα τα παιχνιδια το εχουν σαν "προτυπο" στις ρυθμισεις τους B)  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το gamepad στο Bioshock infinity και δεν τα καταφέρνω γνωρίζει κανείς πως γίνεται;

Ok το βρήκα.

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Επηδη τα παιζουν συχντα τα λαστιχακια των αναλογικων μοχλων μπορω να βρω τα γνησια απο ebay η καπου αλλου γιατι τα imitation χαλανε σε χρονο ρεκορ παλι..

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημερα,μηπως ξερει κανεις που μπορω να το βρω απο "αξιοπιστο" καταστημα?

 

Απο οτι εχω δει τα γνωστα e-shop,plaisio,you κλπ δεν το εχουν,το εχουν μονο πακετο μαζι με μοχλο 360.

 

PS:Δεν ημουν σιγουρος αν επρεπε να το ποσταρω εδω ή στο forum για pc. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...