Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 controller στο PC


pappous_soulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Θελω να ρωτισω εχω ενα xbox360 που δεν χρησιμοποιώ εδω και πολύ καιρό γιατι αγόρασα κάρτα γραφικών και πλαιων ασχολούμαι με το pc αλλα χρειάζομαι και έναν μοχλό για να παίζω παιχνίδια στο pc υπάρχει τρόπος να συνδεσω το μανισιο χηριστιριο του xbox360 στο pc μου ωστε να μην χρειαστεί να αγοράσω καινούριο χειριστήριο για Windows

 

Αποστολή από το ALCATEL ONE TOUCH 7047D με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 338
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχεις το ασυρματο η το ενσυρματο?Το ενσυρματο απλα το βαζεις και παιζει και το ασυρματο απλα πρεπει το pc σου να εχει bt για να το αναγνωρισει.Αν δεν εχει απλα παρε ενα ανταπτορα.Οπως και να χει παιζει και ειναι απο τα καλυτερα κοντρολερ για μενα που μπορεις να βαλεις για να παιξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω το κλασικό χειριστήριο της κονσόλας αγόρασα απο ebay τον ασύρματο ανταπτορα κατέβασα και τα driveαπο την ms αλλα δεν μου το αναγνωρίζει λογικά επειδή είναι της κονσόλας το χυριστιριο τορα αν αγοράσω το καλώδιο για τα το κάνω ενσύρματο θα μου το αναγνωρίζει η θα πρέπει να αγοράσω καινούριο με υποστήριξη Windows

 

Αποστολή από το ALCATEL ONE TOUCH 7047D με τη χρήση Insomnia App

Οκ κατάλαβα ευχαριστώ πολύ το ασύρματο έχω και θα αγοράσω το καλώδιο

 

Αποστολή από το ALCATEL ONE TOUCH 7047D με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ασύρματο χειριστήριο δεν θα δουλέψει με ΒΤ dongle.

 

Χρειάζεται ένα ειδικό δέκτη της Microsoft (αν και από ό,τι διαβάζω παίζει και με κάποιούς που είναι απομιμήσεις). Σε ένα τέτοιο δέκτη μπορούν (όπως και σε μια κονσόλα Xbox 360) να συνδεθούν μέχρι 4 ασύρματα χειριστήρια Xbox 360.

 

Το δέκτη από όσο ξέρω τον παίρνες μαζί με νεο χειριστήριο (προσοχή: μόνο στην έκδοση για Windows έχουν και τον δέκτη μαζί, πχ  http://www.gamescom.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=32058)- δεν πωλείται χωριστά, αλλά ίσως το βρεις σε ebay ή παρόμοια μαγαζιά. 

 

 

http://support.xbox.com/el-GR/xbox-on-other-devices/windows/xbox-controller-for-windows-setup
http://support.xbox.com/en-US/xbox-on-other-devices/windows/xbox-360-wireless-gaming-receiver-windows

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα παιδια γνωριζει καποιος αν εχει βγει το χειριστηριο του xbox one στο pc ασυρματο ομως.

Ευχαριστω.

To περιμένουμε. Δεν υπάρχει κάτι επίσημο και ακριβές σε ημερομηνία, αλλά μέχρι τα Χριστούγεννα θα το έχουμε λογικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To περιμένουμε. Δεν υπάρχει κάτι επίσημο και ακριβές σε ημερομηνία, αλλά μέχρι τα Χριστούγεννα θα το έχουμε λογικά. 

ή το πάσχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω.

 

Για ασύρματο xbox 360 controller, από OEM αυτό ή αυτό:unsure:

 

Ευχαριστώ^

Το πρώτο της proxima έχει περισσότερα θετικά και λιγότερα αρνητικά reviews οπότε είναι προτιμότερο. Έχω την αίσθηση ότι από το ebay μπορείς να βρεις γνήσια γύρω στα 10-12 ευρώ. Έψαξες καθόλου από εκεί;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει πάντως το wireless imho, μου έχουν χαλάσει δυο δεκτες microsoft και τελικά πήρα wired γιατί η μπαταρία πέθαινε στο φτερό ειδικά με δόνηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει πάντως το wireless imho, μου έχουν χαλάσει δυο δεκτες microsoft και τελικά πήρα wired γιατί η μπαταρία πέθαινε στο φτερό ειδικά με δόνηση...

ιμιτασιον απο easy buy world,το εχω 2 χρονια περιπου,κανενα παραπονο χΔ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν πάρεις την επαναφορτιζόμενη official μπαταρία της ms δεν τελειώνει ποτέ.. Ποτέ όμως. Πέρα από το υπερβολικό που μόλις έγραψα, δίνεις ενα 20αρι(το πολύ) και σε καλύπτει πλήρως. Πολύ καλή διάρκεια, ειδικά αν δεν το πολυξεχνάς ανοιχτό και το κλείνεις όταν τελειώνεις με το παιχνίδι μπορεί να σε βγάλει και εβδομάδα ακόμα και πολύ λιώσιμο.

 

https://www.skroutz.gr/s/3088478/Microsoft-Play-Charge-Kit-XBOX-360.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...