Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 controller στο PC


pappous_soulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

για καποιους που μπορει να μην συγχρονιζεται με τον ιμιτασιον ανταπτορα!

 

http://www.insomnia.gr/topic/497169-drivers-wireless-adapter-for-controller-xbox360/?p=52580965

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους!!!

Εχτες μου ηρθε το χειριστηριο στην ενσυρματη εκδοση.Το συνδεσα με χαρα και οντως κανενα προβλημα το διαβασε και εκανε κανονικα εγκατασταση.Δοκιμασα 2 παιχνιδια να παιξω assassins creed unity και shadow of mordor,ενω παιζει κανονικα το χειριστηριο,μολις με σκοτωσουν και χρειαστει να κανει loading το παιχνιδι για να με ξαναβγαλει στο τελευταιο checkpoint σταματαει να λειτουργει,δεν εκτελει καμια λειτουργια κανενα απο τα πληκτρα του.Αν το αποσυνδεσω και το ξανασυνδεσω στην θυρα usb τοτε συνεχιζει να δουλευει παλι κανονικα μεχρι την επομενη φορα που καποιος με σκοτωσει και ξανακανει loading...

Τι μπορει να συμβαινει?Εχει τυχει σε καναν αλλο αυτο?

Εχω τα windows 8.1 64bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους!!!

Εχτες μου ηρθε το χειριστηριο στην ενσυρματη εκδοση.Το συνδεσα με χαρα και οντως κανενα προβλημα το διαβασε και εκανε κανονικα εγκατασταση.Δοκιμασα 2 παιχνιδια να παιξω assassins creed unity και shadow of mordor,ενω παιζει κανονικα το χειριστηριο,μολις με σκοτωσουν και χρειαστει να κανει loading το παιχνιδι για να με ξαναβγαλει στο τελευταιο checkpoint σταματαει να λειτουργει,δεν εκτελει καμια λειτουργια κανενα απο τα πληκτρα του.Αν το αποσυνδεσω και το ξανασυνδεσω στην θυρα usb τοτε συνεχιζει να δουλευει παλι κανονικα μεχρι την επομενη φορα που καποιος με σκοτωσει και ξανακανει loading...

Τι μπορει να συμβαινει?Εχει τυχει σε καναν αλλο αυτο?

Εχω τα windows 8.1 64bit

πίσω για αλλαγή όπως είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πίσω για αλλαγή όπως είναι.

Είσαι σίγουρος ότι φταίει το controller ; Εμένα μου μυρίζει software θέμα, αλλά αν μπορεί ας το δοκιμάσει και σε ένα PC φίλου του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέμε για νέο προϊόν που έχει πρόβλημα.γιατί να το κρατήσει;

εμένα για θέμα gamepad καθαρά είναι,όπως και το δικό μου..

Άντε να βγάλει και να ξαναβάλει τους drivers που πρέπει και για το chipset του αν είναι να ανανεωθούν και τα usb drivers,αλλά πιο καλά να το στείλει πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα και σε αλλα παιχνιδια οπως το grid autosport,το χειριστηριο παιζει κανονικα για 1-2 λεπτα και μετα ειναι νεκρο.θελει αποσυνδεση επανασυνδεση ξανακραταει για 1-2 λεπτα και παλι τα ιδια...

Εχω το xbox360 οποτε και το δοκιμασα εκει.Τελικα το χειριστηριο δεν εχει κανενα προβλημα,στο xbox360 που το δοκιμασα με το παιχνιδι forza horizon 2 παιζει κανονικα,δλδ στην μιση ωρα που ασχοληθηκα δεν ειχε το παραμικρο προβλημα.

Οποτε μαλλον θεμα ασυμβατοτητας???Πως λυνεται κατι τετοιο?Εχει προβλημα το χειριστηριο με τα windows 8.1 μηπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και τις 3 θυρες του λαπτοπ,και usb 3 και usb 2.Τους drivers τους εβαλε μονο του με το που το συνδεσα.Το απεγκατεστησα το χειριστηριο μεσα απο την διαχειριση συσκευων,εκανε install τους drivers παλι μονο του αλλα παλι τα ιδια...Κατι παει στραβα.

Να προσπαθησω να δοκιμασω να τους κατεβασω απο καπου?η μηπως καποια αλλη εκδοση τους ισως δουλεψει σωστα???

Εννοειται οτι πηρα χειριστηριο της microsoft για να μην εχω ασυμβατοτητες αλλα μου φαινεται πιο πολλα προβληματα μου δημιουργει παρα μου λυνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και τις 3 θυρες του λαπτοπ,και usb 3 και usb 2.Τους drivers τους εβαλε μονο του με το που το συνδεσα.που τους βρισκω για να τους διαγραψω για το ξανασυνδεσω και να ξανακανει install?

Aνοίγεις το system, advanced system settings, environment variables, new system variable και βάζεις name devmgr_show_nonpresent_devices και value 1. Μετά στο device manager, show hidden devices και την απεγκαθιστάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aνοίγεις το system, advanced system settings, environment variables, new system variable και βάζεις name devmgr_show_nonpresent_devices και value 1. Μετά στο device manager, show hidden devices και την απεγκαθιστάς.

Τπτ...Οτι και αν κανω παλι το ιδιο αποτελεσμα εχω.Μεχρι και τους drivers για windows 7 εβαλα μεσω του site της microsoft αλλα παλι τα ιδια...

Να υποθεσω οτι δεν φτιαχνει με καποιον τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαχνει σιγουρα με καποιον τροπο, δεν ειναι hardware το προβλημα απο οτι φαινεται αλλα software.

 

Απο εκει και περα googl-αρε το και ψαξε και σε αλλα φορουμ. Ολο και καποιος θα εχει αναλογο θεμα με σενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...