Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 controller στο PC


pappous_soulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η καταχώρηση που βλέπεις φαίνεται να έχει ενημερωθεί τελευταία φορά το 2009. (σύμφωνα με τις οδηγίες για τον driver που αναφέρει).

Η Microsoft διαθέτει driver για τον receiver και για 64bit και για 32bit Windows εδώ και αρκετό καιρό.

http://www.microsoft.com/hardware/en-gb/d/xbox-360-controller-for-windows

 

(μπορώ να επιβεβαιώσω συμβατότητα με Windows 7 SP1 x64)

 

Thanks, αυτό το ξεκαθαρίζει :).

 

Πάντως ίσως προτιμήσω και τον Link.png Site: official που βρήκα, απλώς είναι 5 ευρώ πιο ακριβός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 338
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Η καταχώρηση που δίνεις από το 2009 πάντως είναι μη διαθέσιμη (αν και πάλι στον επίσημο receiver αναφέρεται), οπότε και το κόστος ενδέχεται να έχει αλλάξει και να μην την έχουν ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταχώρηση που δίνεις από το 2009 πάντως είναι μη διαθέσιμη (αν και πάλι στον επίσημο receiver αναφέρεται), οπότε και το κόστος ενδέχεται να έχει αλλάξει και να μην την έχουν ενημερώσει.

 

Ναι, τον βρήκα και Link.png Site: εδώ στα 15, οπότε ναι, η καταχώρηση είναι μη ενημερωμένη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας... αγόρασα σήμερα το xbox 360 controller For Windows wired. Έχω Windows 7 32bit. Έβαλα το CD Για να κάνω install, το εκανα, μετά έβαλα το gamepad έκανε μόνο την εγκατάσταση των drivers, αλλά απετυχε. Τώρα το χειριστήριο Δεν δουλεύει στα παιχνίδια, αλλά το έχει αναγνωρισμένο στις συσκευές... αυτά! Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά όταν εγκαθιστώ τους drivers μου λέει ότι τα windows βρήκαν λογισμικό προγράμματος οδήγησης αλλά αντιμετώπισαν ένα σφάλμα κατά την προσπάθεια εγκατάστασης τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ψάχνω κι εγώ αυτές τις μέρες (μετά από παράκληση συγγενή :P) το θέμα σύνδεσης χειριστηρίου του Xbox 360 σε PC και ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το παραπάνω, μέχρι που είδα πως δεν παίζει σε 64-bit Windows (δυστυχώς και κρίμα).

 

Οπότε, τι προτείνετε για σύνδεση Xbox 360 controller σε Windows 8 64-bit PC; Έχω το ασύρματο λευκό χειριστήριο, δεν ερχόταν μαζί με την κονσόλα αλλά αγοράστηκε ξεχωριστά σε σακουλάκι (δεν έχω ούτε καλώδια για αυτό).

 

Η αγορά θα πρέπει να γίνει από Ελλάδα (όχι ebay και amazon). Επίσης, δεν καίγομαι ιδιαίτερα να είναι ασύρματος ο τρόπος, ας είναι και ενσύρματος.

 

Thanks!

επειδη και εγω οταν πηρα απο το ebw και μιλησε με τεχνικο ο αθλιος μου λεει,δεν παιζει σε 64 bit μονο σε 32..

ετσι εφαγα φρικη..και μετα απο ψαξιμο με βοηθησαν εδω μεσα..

αφου παρεις λοιπον τον ανταπτορα και περασεις το cd με τους drivers κανε αυτο

 

http://www.insomnia.gr/topic/528835-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-drivers-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-xbox-wireless-controller/

 

και αν βαριεσαι να διαβασεις το νημα κανε αυτο

 

Install Guide: The setup in CD just basically install a simple GUI, you have to install the drivers manually. Assume you've already installed the programe from CD or Microsoft website and pluged the receiver into your PC, then:

 

 

 

Right click on Computer Go to Properties Click on Device Manager Right click on the Unidentified Device

Go to Properties Go to the Drive tab Click on Update Drive.

Browse my computer for driver software Let me pick from a list of device drivers on my computer Microsoft Common Controller for Window Class Xbox 360 Wireless Receiver for Windows Version: 2.1.0.1349 [8/13/2009] Update Driver Warning Click Yes

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τί λέτε;Μια χαρά παίζει σε 64bit,χωρίς να κάνεις τίποτα.Απλώς εγκατάσταση και έτοιμο..
(ή πάλι δεν καταλάβα και δεν έχω ιδέα ούτε από αυτό ; )

____

εμενα μια χαρα μου πεζει και στα 64 Βιτ windows seven που εχω δεν μπορω να καταλαβω τι λετε...

 

Η καταχώρηση που βλέπεις φαίνεται να έχει ενημερωθεί τελευταία φορά το 2009. (σύμφωνα με τις οδηγίες για τον driver που αναφέρει).
Η Microsoft διαθέτει driver για τον receiver και για 64bit και για 32bit Windows εδώ και αρκετό καιρό.
http://www.microsoft.com/hardware/en-gb/d/xbox-360-controller-for-windows

(μπορώ να επιβεβαιώσω συμβατότητα με Windows 7 SP1 x64)

 
ακριβώς!Και σε μένα.( win 8.1 64bit)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σε Windows 8.1.1 64bit (παλιά το είχα και σε Windows 7) απλά το συνέδεσα, βρήκαν τα windows Μόνα τους κάτι drivers που έβαλαν, και μετά απλά κατέβασα το Xbox 360 Controller accessories (μια βλακίτσα που δεν σου χρειάζεται) και το έβαλα. So simple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ασύρματη του έκδοση ρε παιδιά, οι μπαταρίες πόσο σας κρατάνε ?

ανάλογα τις μπαταρίες..Έχω πάνω κάτι energiger 2400mah..και είναι ποοοοοοοοοοοολλλλλες ώρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάλογα τις μπαταρίες..Έχω πάνω κάτι energiger 2400mah..και είναι ποοοοοοοοοοοολλλλλες ώρες!

 

Θα πάρω επαναφορτιζόμενες, δε συμφέρει αλλιώς... Τις καταπίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

xbox 360 wireless receiver

 

μου χάλασε το αυθεντικό,οπότε πήρα ενα κινέζικο απο το ebay,το οποίο δεν μπορεί να διατηρήσει σταθερή σύνδεση με τον μοχλό.

που μπορώ να βρω σκέτο τον πομποδέκτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα...Προσφατα αγορασα καινουριο υπολογιστη και θελω να συνδεσω το χειριστηριο του xbox360.Το θεμα ειναι οπως λενε και πολλοι παραπανω οτι τα windows 8.1 δεν υπαρχουν στο site της microsoft για να τους κατεβασω.Πιο πανω αλλοι λενε οτι δεν υπαρχει προβλημα αλλα αναρωτιουνται....

Επειδη εχω ασυρματο χειριστηριο και επειδη απο ebay βρισκω χειριστηριο καινουριο με καλωδιο πιο φθηνα απο τον adaptor για το ασυρματο λεω να παρω το χειριστηριο το οποιο ειναι το παρακατω.

 

http://www.ebay.com/itm/USB-Wired-Joypad-Gamepad-Controller-For-Microsoft-Xbox-Slim-360-Windows-7-SY-/321573109248?pt=US_Video_Game_Controllers&hash=item4adf403e00

 

Θα εχω προβλημα με το παραπανω η μολις το συνδεσω τα 8.1 θα το αναγνωρισουν και θα βρουν drivers μονα τους αυτοματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...