Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 controller στο PC


pappous_soulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και δηλαδή ας πούμε θα περαστούν οι οδηγοί και όταν ανοίξω το Tomb Raider για παράδειγμα θα το αναγνωρίσει αμέσως ;

 

το 360 ναι!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 338
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις σύνδεσα το controller αλλά δεν έχω καταλάβει γιατί αναβoσβήνει το λαμπάκι στο Xbox σήμα, πρέπει να κάνω κάτι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@psycho_warhead αν καποιο απο τα 2 (κοντρολλερ ή ανταπτορας) δεν ειναι αυθεντικος πρεπει να κανεις το παρακατω

για να το αναγνωρισει και να συγχρονιστει

 

 

Install Guide: The setup in CD just basically install a simple GUI, you have to install the drivers manually. Assume you've already installed the programe from CD or Microsoft website and pluged the receiver into your PC, then:

 

Right click on Computer Go to Properties Click on Device Manager Right click on the Unidentified Device

Go to Properties Go to the Drive tab Click on Update Drive.

Browse my computer for driver software Let me pick from a list of device drivers on my computer Microsoft Common Controller for Window Class Xbox 360 Wireless Receiver for Windows Version: 2.1.0.1349 [8/13/2009] Update Driver Warning Click Yes

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυθεντικά είναι και τα 2, επίσης είδα ότι πρέπει να πατήσεις αυτό :

Το οποίο εμένα δεν πατιέται γιατί είναι σαν χαλασμένο.

 

**Edit: Είναι μισοπατημένο μέσα και δεν πατιέται, τι να κάνω τώρα ; Να το ανοίξω μπας και το φτιάξω ή να το στείλω πίσω ;

 

6aad31a6-7bcb-412b-bf61-d67ceb87d68e.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το άνοιξα, πανεύκολο ήταν..Τελικά ήταν ελαττωματικό το πλαστικό που πάταγε αυτό το μικρό κουμπάκι, το αφαίρεσα και όποτε χρειάζεται οδοντογλυφίδα > all :)

Στο μεταξύ μου έκανε κόλπα ο receiver με τις usb θύρες, το έβαλα στις μπροστινές του κουτιού και δούλεψε κανονικά.

 

Άντε με γειά μου :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δώκετε κανένα δοκιμασμένο λίνκ με το εν λόγω χειριστήριο για αγορά, ενσύρματο / ασύρματο δεν με νοιάζει. ebay amazon, ελλάδα, οπου να'ναι. τα μούφα είναι αρκετά φτηνότερα από τα microψοφ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

παιδες να πω και εγω οτι..εχω ενα ασυρματο χειρηστηριο αυθεντικο απο το xbox360 που ειχα και απλα μετα αγορασα απο δω τον ανταπτορα http://www.ebw.gr/el/Product/10417/Xbox-360-PC-WIRELESS-GAMING-RECEIVER-FOR-WINDOWS-XBOX-360-Controller-to-PC-Adapter-Asyrmatos-dektis-ypol

 

 

Ψάχνω κι εγώ αυτές τις μέρες (μετά από παράκληση συγγενή :P) το θέμα σύνδεσης χειριστηρίου του Xbox 360 σε PC και ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το παραπάνω, μέχρι που είδα πως δεν παίζει σε 64-bit Windows (δυστυχώς και κρίμα).

 

Οπότε, τι προτείνετε για σύνδεση Xbox 360 controller σε Windows 8 64-bit PC; Έχω το ασύρματο λευκό χειριστήριο, δεν ερχόταν μαζί με την κονσόλα αλλά αγοράστηκε ξεχωριστά σε σακουλάκι (δεν έχω ούτε καλώδια για αυτό).

 

Η αγορά θα πρέπει να γίνει από Ελλάδα (όχι ebay και amazon). Επίσης, δεν καίγομαι ιδιαίτερα να είναι ασύρματος ο τρόπος, ας είναι και ενσύρματος.

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω κι εγώ αυτές τις μέρες (μετά από παράκληση συγγενή :P) το θέμα σύνδεσης χειριστηρίου του Xbox 360 σε PC και ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το παραπάνω, μέχρι που είδα πως δεν παίζει σε 64-bit Windows (δυστυχώς και κρίμα).

 

Οπότε, τι προτείνετε για σύνδεση Xbox 360 controller σε Windows 8 64-bit PC; Έχω το ασύρματο λευκό χειριστήριο, δεν ερχόταν μαζί με την κονσόλα αλλά αγοράστηκε ξεχωριστά σε σακουλάκι (δεν έχω ούτε καλώδια για αυτό).

 

Η αγορά θα πρέπει να γίνει από Ελλάδα (όχι ebay και amazon). Επίσης, δεν καίγομαι ιδιαίτερα να είναι ασύρματος ο τρόπος, ας είναι και ενσύρματος.

 

Thanks!

κάτσε ρε φίλε γιατί είμαι και λίγο μεθυσμένος από χθες ακόμα.. τι εννοείς δεν παίζει σε 64 bit windows; εγώ δηλαδή τόσα χρόνια φαντάζομαι ότι παίζω σε 64αρια;   :shock:  :shock:  :shock:

 

ποιος στα λέει αυτά; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω κι εγώ αυτές τις μέρες (μετά από παράκληση συγγενή :P) το θέμα σύνδεσης χειριστηρίου του Xbox 360 σε PC και ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το παραπάνω, μέχρι που είδα πως δεν παίζει σε 64-bit Windows (δυστυχώς και κρίμα).

 

Οπότε, τι προτείνετε για σύνδεση Xbox 360 controller σε Windows 8 64-bit PC; Έχω το ασύρματο λευκό χειριστήριο, δεν ερχόταν μαζί με την κονσόλα αλλά αγοράστηκε ξεχωριστά σε σακουλάκι (δεν έχω ούτε καλώδια για αυτό).

 

Η αγορά θα πρέπει να γίνει από Ελλάδα (όχι ebay και amazon). Επίσης, δεν καίγομαι ιδιαίτερα να είναι ασύρματος ο τρόπος, ας είναι και ενσύρματος.

 

Thanks!

γω μια χαρά παίζω στα 8.1 64bit,και drivers υπάρχουν και όλα για το ασύρματο..
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε ρε φίλε γιατί είμαι και λίγο μεθυσμένος από χθες ακόμα.. τι εννοείς δεν παίζει σε 64 bit windows; εγώ δηλαδή τόσα χρόνια φαντάζομαι ότι παίζω σε 64αρια;   :shock:  :shock:  :shock:

 

ποιος στα λέει αυτά; 

 

Εχμ, αυτός που το πουλάει :).

 

http://www.ebw.gr/el/Product/10417/Xbox-360-PC-WIRELESS-GAMING-RECEIVER-FOR-WINDOWS-XBOX-360-Controller-to-PC-Adapter-Asyrmatos-dektis-ypol

 

g97bl7xs.jpg

 

Βλέπω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η καταχώρηση που βλέπεις φαίνεται να έχει ενημερωθεί τελευταία φορά το 2009. (σύμφωνα με τις οδηγίες για τον driver που αναφέρει).

Η Microsoft διαθέτει driver για τον receiver και για 64bit και για 32bit Windows εδώ και αρκετό καιρό.

http://www.microsoft.com/hardware/en-gb/d/xbox-360-controller-for-windows

 

(μπορώ να επιβεβαιώσω συμβατότητα με Windows 7 SP1 x64)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...