Προς το περιεχόμενο

Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλιά


searching

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πρωην σχεσεις ΠΑΝΤΑ θα ειναι μονοσημαντη η φιλια

 

9/10 χωριζουν λογω του ενος(κερατωμα, βαρεθηκε, αποσταση κτλ). Αυτος ο ενας ΑΝΕΤΑ βλεπει τον αλλο σαν φιλο/φιλη. Το εχω βιωσει και ξερω(μην σου πω οτι αντιστρεφεται το επιχειρημα του Λαρυ, οταν ειδα την πρωην που πλεον δεν γουσταρα με αλλον σκεφτομουν "Και που να ηξερες μαλακα οτι σου πηδαγα την γκομενα" )

Αν εισαι απο την αλλη πλευρα μεχρι να βρεις κατι καλυτερο παντα θα εισαι μιζερος οταν την/τον βλεπεις με καινουριο αμορε. Το μονο που μπορεις να ελπιζεις (ΚΑΙ ΑΥΤΟ το εχω βιωσει) ειναι οτι καποια στιγμη δεν σε πιανει τοσο, δλδ ακομα και μετα απο χρονια παντα θα νιωθεις κατι για αυτον που στην ουσια εληξε την σχεση σας απλα θα το προσπερνας εντελως στο ντουκου, θα ειναι κατι της στιγμης. Και το καλυτερο ειναι να το δεχτεις, μην το πολυζοριζεις στο κεφαλι σου και σου γνει εμμονη. Λες "Αχ, αυτη την κερναγα εγω" και μεχρι εκει. Το κακο ειναι οτι σε αυτη την περιπτωση ΔΕΝ παιζει φιλια. Ποτε δεν θα εισαι ανετος, απλα θα εισαι ας πουμε "απαθης". Στην πρωτη(αν την εχεις διωξει εσυ)ΑΝΕΤΑ σου βγαινει το φιλικο. Το κακο εκει ειναι οτι πιθανοτατα δεν βγαινει το φιλικο σε αυτην

 

Γιαυτο γενικα θεωρω τελειως ηλιθια την φιλια με πρωην. Ειτε εσυ ειτε αυτη παντα κατι θα νιωθει παραπανω. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι καλες σχεσεις, ενα τηλεφωνο για χρονια πολλα και μεχρι εκει. Εννοειται οτι δεν ειναι ο ερωτας της ζωης σου που σε πληγωσε, ετσι?Τοτε ουτε να την δεις ουτε να μαθεις νεα της, εκει περα οσο πιο μακρια τοσο πιο καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδιά νομίζω πως δν μπορεί να υπάρξει από την φύση μας.. Και να υπάρξει κάποια φιλία στην αρχή μετά σίγουρα θα εξελειχθεί ερωτικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚόμα και με το ίδιο φύλο έχει συμβεί πολλές φορές...αυτό έχει αναφερθέι από πολλούς φίλους μου...τώρα ο καθένας εφόσον είναι ενήλικος και θέληση και απο τους δύο δεν μας πέφτει λόγος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω πως δν μπορεί να υπάρξει από την φύση μας.. Και να υπάρξει κάποια φιλία στην αρχή μετά σίγουρα θα εξελειχθεί ερωτικά..

 

Κάτι τέτοια κάνουμε και μας λένε γουρούνια. Αυτό που λες είναι πολύ ριψοκίνδυνο μία γνώστη μου είχε πει ότι είχε φιλία με κάποιον 2 χρόνια και μετά την φλέρταρε και αυτή ξενέρωσε, δηλαδη αυτός και την χυλόπιτα έφαγε και την φιλία έχασε.Εγώ το αντιπροτείνω.Η φιλία ή σχέση επιλέγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παιδιά στον δικό μου κόσμο πάντως γίνεται..Είμαι 21 και έχω δύο φίλες με τις οποίες κάνω απίστευτη παρέα...Ποτέ δεν σκέφτηκα να την πέσω σε καμία από τις δύο γιατι..

 

1)Αν την πιάσεις γκόμενα θα την χάσεις, όπως γίνεται πάντα..οι φίλοι μένουν, οι γκόμενες όχι..

2)Ειναι τόσο χρήσιμες όσο δεν μπορεί να φανταστεί κανείς..Από την δόση αυτοπεποίθησης που σου δίνουν σε όλα, μέχρι το αν έχεις γούστα καρνάβαλου στο ντύσιμο...και μην μου πείτε τα βαριά αρσενικά πως "εγώ δεν θέλω ούτε έχω ανάγκη από ενίσχυση αυτοπεποίθησης" γιατί όλοι χρειάζονται επιβεβαίωση, από τα μωρά μέχρι τα πουρά!!!

3)Κάνεις εξάσκηση πάνω τους για αυτά που θα κάνεις στη κοπελίτσα σου(αν έχεις), από τα λεγόμενα μέχρι και τα πιο προχωρημένα...αλλά μην το τραβήξετε πολύ,είπαμε....

άντε μέχρι κανένα χαδάκι:o::o:o:o

4)Δεν μπορούν να σου φάνε την γκόμενα......

 

Θα το πήγαινα για δεκάλογο αλλά πρέπει να διαβάσω λίγο...

 

συμφωνεί κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3)Κάνεις εξάσκηση πάνω τους για αυτά που θα κάνεις στη κοπελίτσα σου(αν έχεις), από τα λεγόμενα μέχρι και τα πιο προχωρημένα...αλλά μην το τραβήξετε πολύ,είπαμε....

άντε μέχρι κανένα χαδάκι:o::o:o:o

 

φιλικο ξεσκισμα ε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλικο ξεσκισμα ε; :P

 

 

Μην λές τέτοια, θα πέσουν να μας φάνε οι συνforumιτισσες:P:p:p:p

 

Παρεπιμπτόντως, μ'αρέσει η υπογραφή σου....το ίδια λεέι και η κολλητή μου!!!

 

"Αφου ξέρεις πως πάντα εγώ έχω δίκιο, αλλά και όταν έχω άδικο, δικαίως το έχω"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχισαμε παλι......

 

μη περνετε παραδειγμα 20 χρονων παιδια.

παρτε παραδειγμα τους γονεις σας

 

πιστευετε ποτε οτι η μανα σας εχει κολλητο και βγαινει για καφε μαζι του ή σε μπουζουκια και ο συζυγος καθεται σπιτι?

ή πιστευετε οτι ο πατερας εχει κολλητη φιλη και παει για καφε μαζι της και μετα για μπυρες?

 

μονο αυτο αν σκεφτητε τοτε θα καταλαβετε ποσο λαθος σκεφτεστε.

σε μικρες ηλικιες σε ξερουν τη σημαινει φιλια και τι σεξ.

τα εχουν μπερδεμενα στο μυαλο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...