Προς το περιεχόμενο

Δουλειά από το σπίτι


klismamegiaourt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να κάνεις ένα ωραίο Blog με τοπ εφαρμογές για iPhone και να έχεις διαφημίσεις :P Δεν ξέρω αν παίζει και κανα Affiliate program...δηλαδή να παίρνεις κάποιο ποσοστό απο τη πώληση αν αγοράσει κάποιος την εφαρμογή απο δικό σου reference.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εριξα μια ματια στο neobux και τα πραγματα δεν ειναι και τοσο τραγικα οσο φαινονται .

Οκ το 0.02 ευρο το κλικ ειναι λιγο αλλα αν το σκεφτεις αν βαλες οτι κανεις κλικ για 5μιση ωρες για εναν μηνα βγαινει ενα ποσο γυρο στα 450 ευρω δηλαδη οσο δυνουν τα περισσοτερα part time .

Ακουω γνωμες :-D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εριξα μια ματια στο neobux και τα πραγματα δεν ειναι και τοσο τραγικα οσο φαινονται .

Οκ το 0.02 ευρο το κλικ ειναι λιγο αλλα αν το σκεφτεις αν βαλες οτι κανεις κλικ για 5μιση ωρες για εναν μηνα βγαινει ενα ποσο γυρο στα 450 ευρω δηλαδη οσο δυνουν τα περισσοτερα part time .

Ακουω γνωμες :-D .

Και ποιος μου λέει εμένα οτι πληρώνει αυτο το site? υπάρχουν αποδείξεις;

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος μου λέει εμένα οτι πληρώνει αυτο το site? υπάρχουν αποδείξεις;

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Υποτιθετε οτι ειναι απο τα πιο γνωστα και εμπιστα για αυτο ειναι πολυ διαδεδομενο , μαλιστα αν δεις εχει και επισημο ελληνικο site κατι που λεει πολλα .

 

Αλλα για να μην σας παρω στο λαιμο μου και μετα με καταριεσται :lol: ας πει καποιος πιο εμπειρος την γνωμη του η ακομη καλυτερα καποιος που εβγαλε λεφτα απο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Το θέμα έχει πολυ συζητηθεί. Δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο τα μιλήσω αναλυτικά αλλά κρίνοντας

από τα τελευταία 20 ποστ πιο κοντά στην αλήθεια είναι η τοποθέτηση του ZAKKWYLDE (και φυσικά του mypoco).

Πάντως το internet έχει αλλάξει άρδην τα τελευταία χρόνια έχουν μπει όλοι και δεν υπάρχει

εύκολη διάκριση μεταξύ σωστών και όχι business plans.

Τώρα κάποιος πρέπει άμεσα να δημιουργήσει το λεγόμενο WebOfTrust γιατί μόνο έτσι καταφέρνει να

διαφοροποιηθεί απο την μάζα.

Πλέον δεν παίζει ρόλο τι θα πεις αλλά και ποιος το λεέι ειδικά στα blogs.

Η άλλη οδός είναι αυτής της γνώσης αλλά είναι ένας πολύ μοναχικός και δύσκολος δρόμος γεμάτος "αδιέξοδα" και καίριες λήψεις αποφάσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν κύριοι. Κατ αρχάς το όνομα μου, όπως θα καταλάβατε και από το nick μου, είναι Κώστας. Διαβάζω εδώ και ώρα τις ερωτήσεις και απαντήσεις που δίνεται για αυτή την περιβόητη herbal life και έχω να πώ ορισμένα πραγματάκια. Η Herbal Life είναι ενεργή σε 74 χώρες. Έχει κοντά στους 6000000 ενργούς πωλητές, γιατί στην ουσία αυτό είναι, και τα πηγαίνει πολύ καλά. Ο λόγος? Ψάχνει για ανθρώπους που έχουνε διάθεση να επενδύσουν αρκετό από τον χρόνο τους για να κάνουν αυτή τη δουλειά. Όπως κάθε επιχείρηση είναι ρίσκο. Γιατί? Γιατί για να ξεκινήσει μία επιχείρηση χρειάζεται επένδυση. Από τη στιγμή που θα ξεκινήσει κάποιος να δουλεύει με τα προιόντα που έχει επενδύσει στη Herbal Life, χρειάζεται να βρεί έναν τρόπο να τα πουλάει σε ανθρώπους που τα χρειάζοντε. Υπάρχουν τέτοιοι? Φυσικά. Το ρίσκο τώρα που υπάρχει είναι μεγάλο γιατί η Herbal Life είναι σαν ένα μωρό παιδί. Όσο είσαι από πάνω της ΣΥΝΕΧΕΙΑ και την προσέχεις, την βάζεις μέσα στην καθημερινότητά σου ότι και να κάνεις και διαρκώς ενδιαφέρεσαι να βρίσκεις καινούργιους ανθρώπους να συνεργαστούν με αυτήν, θα έχει αποτέλεσμα. Προειδοποίηση. Είναι μία εταιρεία που δεν χαρίζει. Παιδιά, θέλει ΔΟΥΛΕΙΑ!!!! Βγαίνουν λεφτά από αυτήν αλλά πρέπει να το πιστέψεις απόλυτα! Δεν υπάρχουν μήπως βγάλω λεφτά, γιατί έτσι μόνο θα χάσεις. Έχει να κάνει με διαδικτυακό marketing, χρειάζεται συνεχή επένδυση, πρέπει να μάθει, όποιος θέλει να ασχοληθεί, πολύ καλά το marketing για να μπορέσει να βγάλει και κανά φράγκο.

Όπως θα καταλάβατε είμαι στην Herbal Life, αλλά έχω βγάλει μόνο 5 Euro. Ακόμα δεν την έχω πάρει ζεστά και δεν ξέρω αν θα την πάρω. Πάντως να ξέρετε πως είναι ένας πολύ ωραίος τρόπος ζωής. Γνωρίζεις καινούργιους ανθρώπους, κερδίζεις ταξίδια (μετά από πολύυυυυυυυ κόπο για να βρείς ένα τρόπο να την δουλεύεις), πηγαίνεις εκπαιδευτικά διήμερα και γενικά έχει ωραίες δραστηριότητες. Έχει εν ολίγοις οικογενειακό κλίμα.

Και κάτι τελευταίο γιατί σίγουρα σας έχω κουράσει, κερδίζουν από αυτήν μόνο όσοι την κάνουν μέρος από την ζωή τους. Ότι άλλες απορίες έχετε και ξέρω πολύ ευχαρίστως να τις απαντήσω... Αυτα!

 

trustfm> Αν είχες ασχοληθεί με την πολιτική πιστεύω πως η χώρα θα είχε μια ελπίδα...!!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trustfm> Αν είχες ασχοληθεί με την πολιτική πιστεύω πως η χώρα θα είχε μια ελπίδα...!!!! ;)

 

 

Αφού έκανες τον κόπο και διάβασες τον trustfm κάνε και τον κόπο και διάβασε και αυτά που έγραψε ο isay μερικές σελίδες πριν (looke here post #203)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κύριοι. Κατ αρχάς το όνομα μου, όπως θα καταλάβατε και από το nick μου, είναι Κώστας. Διαβάζω εδώ και ώρα τις ερωτήσεις και απαντήσεις που δίνεται για αυτή την περιβόητη herbal life και έχω να πώ ορισμένα πραγματάκια. Η Herbal Life είναι ενεργή σε 74 χώρες. Έχει κοντά στους 6000000 ενργούς πωλητές, γιατί στην ουσία αυτό είναι, και τα πηγαίνει πολύ καλά. Ο λόγος? Ψάχνει για ανθρώπους που έχουνε διάθεση να επενδύσουν αρκετό από τον χρόνο τους για να κάνουν αυτή τη δουλειά. Όπως κάθε επιχείρηση είναι ρίσκο. Γιατί? Γιατί για να ξεκινήσει μία επιχείρηση χρειάζεται επένδυση. Από τη στιγμή που θα ξεκινήσει κάποιος να δουλεύει με τα προιόντα που έχει επενδύσει στη Herbal Life, χρειάζεται να βρεί έναν τρόπο να τα πουλάει σε ανθρώπους που τα χρειάζοντε. Υπάρχουν τέτοιοι? Φυσικά. Το ρίσκο τώρα που υπάρχει είναι μεγάλο γιατί η Herbal Life είναι σαν ένα μωρό παιδί. Όσο είσαι από πάνω της ΣΥΝΕΧΕΙΑ και την προσέχεις, την βάζεις μέσα στην καθημερινότητά σου ότι και να κάνεις και διαρκώς ενδιαφέρεσαι να βρίσκεις καινούργιους ανθρώπους να συνεργαστούν με αυτήν, θα έχει αποτέλεσμα. Προειδοποίηση. Είναι μία εταιρεία που δεν χαρίζει. Παιδιά, θέλει ΔΟΥΛΕΙΑ!!!! Βγαίνουν λεφτά από αυτήν αλλά πρέπει να το πιστέψεις απόλυτα! Δεν υπάρχουν μήπως βγάλω λεφτά, γιατί έτσι μόνο θα χάσεις. Έχει να κάνει με διαδικτυακό marketing, χρειάζεται συνεχή επένδυση, πρέπει να μάθει, όποιος θέλει να ασχοληθεί, πολύ καλά το marketing για να μπορέσει να βγάλει και κανά φράγκο.

Όπως θα καταλάβατε είμαι στην Herbal Life, αλλά έχω βγάλει μόνο 5 Euro. Ακόμα δεν την έχω πάρει ζεστά και δεν ξέρω αν θα την πάρω. Πάντως να ξέρετε πως είναι ένας πολύ ωραίος τρόπος ζωής. Γνωρίζεις καινούργιους ανθρώπους, κερδίζεις ταξίδια (μετά από πολύυυυυυυυ κόπο για να βρείς ένα τρόπο να την δουλεύεις), πηγαίνεις εκπαιδευτικά διήμερα και γενικά έχει ωραίες δραστηριότητες. Έχει εν ολίγοις οικογενειακό κλίμα.

Και κάτι τελευταίο γιατί σίγουρα σας έχω κουράσει, κερδίζουν από αυτήν μόνο όσοι την κάνουν μέρος από την ζωή τους. Ότι άλλες απορίες έχετε και ξέρω πολύ ευχαρίστως να τις απαντήσω... Αυτα!

 

trustfm> Αν είχες ασχοληθεί με την πολιτική πιστεύω πως η χώρα θα είχε μια ελπίδα...!!!! ;)

Φίλε μου εσυ κ ο καθένας που ασχοληται με τις γνωστές και μη Εβραίοεταιρίες, Herbal life, MWay, World Ventures κτλ κτλ κτλ έχετε γίνει ήδη πελάτες, σας ψηνουν να χρησιμοποιητε τα προϊόντα τους κ μετα ψάχνετε κ για νεα "θύματα" για να παίρνετε τις εκπτώσεις κ τα bonus σας.

Λεφτά δεν εβγαλες κ ούτε πρόκειται να έχεις κάποιο ουσιαστικό όφελος πέρα απο τις εκπτώσεις στα προϊόντα. Αν το καλοσκεφτεις όμως κ εκει κοροϊδία είναι, πχ μια πρωτεΐνη Herbal life 1 ή 2 κιλά (δε θυμάμαι ποσότητα ακριβώς γιατί πανε κ 10χρονια απο τότε που είχαν προσπαθήσει να μου την πλασαρουν) κανει 70€ περίπου ενώ με τα ίδια χρήματα αν πάρεις πχ απο είδη διατροφής γυμναστηρίου πρωτεΐνη βάρους 6-7-8 κιλών.

Στην ουσία αυτοί τι κάνουν, πανε σε μια εταιρία κ λένε δωσε μου 1000 κουτιά πρωτεΐνη ή οδοντοκρεμες(MWay) σε συσκευασία χωρίς φίρμα (no name) σε τιμή πολυ πιο χαμηλή απο αυτή με φίρμα. Έρχονται λοιπόν κ βάζουν τη δική τους φίρμα + καπέλο κ εσυ αγοράζεις ουσιαστικά της ίδιας ποιότητας προϊόν.

Ακριβώς η ίδια δουλεια γίνεται κ στα σούπερ μαρκετς, παίρνεις πχ ρύζι με ταμπέλα του σούπερ μάρκετ κ νομίζεις ότι είναι διαφορετικό συνήθως κατώτερης ποιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κύριοι. Κατ αρχάς το όνομα μου, όπως θα καταλάβατε και από το nick μου, είναι Κώστας. Διαβάζω εδώ και ώρα τις ερωτήσεις και απαντήσεις που δίνεται για αυτή την περιβόητη herbal life και έχω να πώ ορισμένα πραγματάκια. Η Herbal Life είναι ενεργή σε 74 χώρες. Έχει κοντά στους 6000000 ενργούς πωλητές, γιατί στην ουσία αυτό είναι, και τα πηγαίνει πολύ καλά. Ο λόγος? Ψάχνει για ανθρώπους που έχουνε διάθεση να επενδύσουν αρκετό από τον χρόνο τους για να κάνουν αυτή τη δουλειά. Όπως κάθε επιχείρηση είναι ρίσκο. Γιατί? Γιατί για να ξεκινήσει μία επιχείρηση χρειάζεται επένδυση. Από τη στιγμή που θα ξεκινήσει κάποιος να δουλεύει με τα προιόντα που έχει επενδύσει στη Herbal Life, χρειάζεται να βρεί έναν τρόπο να τα πουλάει σε ανθρώπους που τα χρειάζοντε. Υπάρχουν τέτοιοι? Φυσικά. Το ρίσκο τώρα που υπάρχει είναι μεγάλο γιατί η Herbal Life είναι σαν ένα μωρό παιδί. Όσο είσαι από πάνω της ΣΥΝΕΧΕΙΑ και την προσέχεις, την βάζεις μέσα στην καθημερινότητά σου ότι και να κάνεις και διαρκώς ενδιαφέρεσαι να βρίσκεις καινούργιους ανθρώπους να συνεργαστούν με αυτήν, θα έχει αποτέλεσμα. Προειδοποίηση. Είναι μία εταιρεία που δεν χαρίζει. Παιδιά, θέλει ΔΟΥΛΕΙΑ!!!! Βγαίνουν λεφτά από αυτήν αλλά πρέπει να το πιστέψεις απόλυτα! Δεν υπάρχουν μήπως βγάλω λεφτά, γιατί έτσι μόνο θα χάσεις. Έχει να κάνει με διαδικτυακό marketing, χρειάζεται συνεχή επένδυση, πρέπει να μάθει, όποιος θέλει να ασχοληθεί, πολύ καλά το marketing για να μπορέσει να βγάλει και κανά φράγκο.

Όπως θα καταλάβατε είμαι στην Herbal Life, αλλά έχω βγάλει μόνο 5 Euro. Ακόμα δεν την έχω πάρει ζεστά και δεν ξέρω αν θα την πάρω. Πάντως να ξέρετε πως είναι ένας πολύ ωραίος τρόπος ζωής. Γνωρίζεις καινούργιους ανθρώπους, κερδίζεις ταξίδια (μετά από πολύυυυυυυυ κόπο για να βρείς ένα τρόπο να την δουλεύεις), πηγαίνεις εκπαιδευτικά διήμερα και γενικά έχει ωραίες δραστηριότητες. Έχει εν ολίγοις οικογενειακό κλίμα.

Και κάτι τελευταίο γιατί σίγουρα σας έχω κουράσει, κερδίζουν από αυτήν μόνο όσοι την κάνουν μέρος από την ζωή τους. Ότι άλλες απορίες έχετε και ξέρω πολύ ευχαρίστως να τις απαντήσω... Αυτα!

 

trustfm> Αν είχες ασχοληθεί με την πολιτική πιστεύω πως η χώρα θα είχε μια ελπίδα...!!!! ;)

 

Κατά την γνώμη μου δεν νομίζω να βγάλεις ούτε εύρο παραπάνω...

 

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mikelamar> Μόλις απάντησες μόνος σου. Το ίδιο κάνουν όλοι. Με μια διαφορά. Ότι από εδώ μπορεί ο καθένας να κερδίσει και αυτός κάτι. Δεν σου λέω πως θα πετύχουν όλοι σίγουρα και όντως τα ποσοστά είναι 1 προς 10 στις επιτυχίες. Το θέμα είναι ότι άμα το δουλέψεις μπορείς να βγάλεις. Και ένα περίπτερο να ανοίξεις τα προιόντα που θα βάλεις θα τα πληρώσεις και θα κερδίσεις από τη λιανική. Έτσι δεν είναι? Ακριβώς το ίδιο κάνουν και οι εταιρείες διαδικτυακού marketing. Σου δίνουν ένα προιόν 85 euro και σου λένε πούλα το εκατό. Δεν καταλαβαίνω που βλέπεις την απάτη?

 

Και όσον αφορά το προιόν δεν είναι το ίδιο με τα άλλα. Έχουνε δικής τους παραγωγής πράγματα γιατί έχουν εργοστάσια. Οπότε το προιόν είναι αποκλειστικό.

 

Angelina> Άμα το προσπαθήσω θα σου πώ... Χωρίς να έχω προσπαθήσει κάτι δεν μπορώ να βγάλω πόρισμα.

 

Lexmark> Η αλήθεια είναι ότι μέχρι ένα σημείο διάβασα... Το είδα όμως. Χμμμμ.................

 

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω βρε παιδιά είναι το εξής: Πως γίνεται να έχουν φτάσει ορισμένοι και βγάζουν τόσα λεφτά από εκεί. Ξέρω ανθρώπους που τα λένε απάτη (οι οποίοι είναι και οι περισσότεροι) και ξέρω και μερικούς που λένε ότι πιάνουνε. Με το δικό μου το μυαλό άμα αφιερώσεις την ζωή σου κάτι μπορεί να γίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Angelina> Άμα το προσπαθήσω θα σου πώ... Χωρίς να έχω προσπαθήσει κάτι δεν μπορώ να βγάλω πόρισμα.

 

 

Το λέω γιατί πιστεύω ότι είναι μεγάλη απάτη. Γνωρίζω τουλάχιστον 3 άτομα του φιλικού περιβάλλοντος μου τα οποία δυστυχώς πίστεψανέ προσπάθησανέ και όχι μόνο δεν βγάλανε μια, αλλά πλήρωσανέ κιόλας από την τσέπη τους (για cd βιβλία, συνεδρία κλπ.)

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kostasrms έχεις βγάλει μόνο 5 ευρώ , δε μας είπες τι κόστος έχεις μέχρι στιγμής για να αγοράσεις τα προιόντα ; Προφανώς τα κέρδη τα περιμένεις από προσέλκυση άλλων ... Διαφορετικά εάν ήταν τόσο κερδοφόρα επιχείρηση σιγά μη μοιραζόσουν τα μυστικά της " επιτυχίας " σου με άγνωστους σε ένα forum.

 

Eπίσης καλό είναι εσείς που ασχολείστε με τέτοιες πυραμίδες είτε herbal life είτε δεν ξέρω εγώ τι άλλο ( το καινούργιο φρούτο που μου έτυχε είναι προώθηση ... τεστ IQ ) να μη βάζετε αγγελίες εργασίας δήθεν ότι είστε εταιρεία που ψάχνει π.χ. γραμματέα γιατί κάποιοι ψάχνουμε για δουλειά και δεν έχουμε όρεξη ούτε να ασχολούμαστε με ψεύτικες αγγελίες ούτε να δίνουμε τα προσωπικά μας δεδομένα δεξιά και αριστερά χωρίς λόγο. Αυτό πάει στους " συναδέλφους " σου και όχι σε εσένα.

 

Να κάνω και μία ερώτηση : για τα 5 ευρώ που κέρδισες έχει εκδοθεί παραστατικό ( απόδειξη δαπάνης ) ή είναι black τα λεφτά ;

 

Και ένα περίπτερο να ανοίξεις τα προιόντα που θα βάλεις θα τα πληρώσεις και θα κερδίσεις από τη λιανική. Έτσι δεν είναι? Ακριβώς το ίδιο κάνουν και οι εταιρείες διαδικτυακού marketing. Σου δίνουν ένα προιόν 85 euro και σου λένε πούλα το εκατό. Δεν καταλαβαίνω που βλέπεις την απάτη?

 

Και όσον αφορά το προιόν δεν είναι το ίδιο με τα άλλα. Έχουνε δικής τους παραγωγής πράγματα γιατί έχουν εργοστάσια. Οπότε το προιόν είναι αποκλειστικό.

 

 

Όχι δεν είναι το ίδιο , για να ανοίξεις περίπτερο θέλεις άδεια , θέλεις βιβλία και στοιχεία , θέλεις υπάλληλο εάν δεν μπορείς να το κρατάς μόνος σου , πληρώνεις φόρο , ΤΕΒΕ κ.λ.π. . Συγκρίνεις μία επιχείρηση με φύκια και μεταξωτές κορδέλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

angelina_x> Για αυτό είπα ότι δεν το ξέρω. Απο την στιγμή που δεν το έχω δουλέψει δεν μπορώ να σου πώ. Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι ορισμένοι είχανε αρχίσει να βγάζουνε λεφτά και στο τέλος φύγανε. Ο καθένας τα συμπεράσματά του....

 

black widow> Το κόστος είναι κομματάκι μεγαλύτερο η αλήθεια είναι... Τα κέρδη τώρα δεν είναι μόνο από προσέλκυση άλλων (αν εννοείς να γράψω και άλλους στην εταιρεία), αλλά και από πώληση των προιόντων. Επίσης δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να μοιραζόμουνα με εσάς το μυστικό της επιτυχίας μου (εαν είχε συμβεί κάτι τέτοιο). Ευτυχώς ο κόσμος είναι κομματάκι μεγάλος και εαν είχα φτάσει στο σημείο να πετύχω τί θα μπορούσε να με εμποδίσει από να το μοιραστώ?

Στην ερώτηση της απόδειξης ουδέν σχόλιον... Απόδειξη παίρνεις όμως όταν θα πάρεις το προιόν από την μητρική εταιρεία πριν το πουλήσεις. Κάποιος τρόπος θα υπάρχει όμως...

Και τέλος ακριβώς αυτά που λές ότι χρειάζονται για τα περίπτερα χρειάζονται και για την herbal.Πχ αντί για πωλητές που πιθανόν θα χρειαστεί ένα περίπτερο εκεί προσθέτεις συνεργάτες. Το ΤΕΒΕ θα πρέπει να το ανοίξει κανείς μόνος του στην περίπτωση βέβαια που θέλει κάποια στιγμή στιγμη ζωή του να πάρει σύνταξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά αν είναι να μπερδεύουμε την έννοια του τζίρου με την έννοια του κέρδους...Προφανώς και τα " κέρδη " τα περισσότερα τα περιμένετε από προσέλκυση άλλων συνεργατών διαφορετικά δε θα είχατε πάρει σβάρνα τα φόρουμ και sites με εύρεση εργασίας . Το μόνο επιχείρημα σου μέχρι στιγμής είναι ότι έχεις ακούσει από άλλα άτομα να βγάζουν λεφτά ( μήπως έχεις δει και τις φορολογικές τους δηλώσεις και μπορεί να είσαι σίγουρος ; ) και ότι υποθέτεις ότι με περισσότερη δουλειά μπορείς να βγάλεις " κέρδος ".

 

Θα μπορούσε η herbal life να κάνει σύμβαση έργου με εξωτερικούς συνεργάτες καθ'όλα νόμιμη και να πληρώνεστε με μία σεβαστή προμήθεια . Έτσι ούτε κόστος αγοράς προιόντων θα είχατε , ούτε χασούρα , θα σας πλήρωνε με παραστατικό απόδειξης δαπάνης για παροχή υπηρεσίας ( διαφήμιση στην προκειμένη περίπτωση ) με παρακράτηση 20 % υπέρ δημοσίου τα οποία θα μπορούσατε να πάρετε πίσω με την εκκαθάριση της δήλωσης σας ( εφόσον είσαστε στο αφορολόγητο ). Μέχρι 5000 ευρώ το χρόνο για παροχή υπηρεσίας ούτε βιβλία χρειάζεται να ανοίξεις ούτε να γραφτείς ΤΕΒΕ.

 

Με τα παραμύθια λοιπόν που πουλάει στους υποψήφιους " συνεργάτες " γλιτώνει και έξοδα διαφήμισης και σεβαστό αριθμό υπαλλήλων και μεταφορικά κ.λ.π. γιατί τα φορτώνει αυτά σε εσάς και έχει και σίγουρους " πελάτες " , εσάς . Τα εκπαιδευτικά διήμερα δεν είναι τσάμπα.

 

Υ.Γ. Έχω συγγενή που την είχε πατήσει με Herbal Life ( ευτυχώς δεν είχε προλάβει να ξοδέψει πολλά ) γιατί δεν έλεγε να με ακούσει από την αρχή , είχε πάει και σε τέτοιο διήμερο που λες . Έχω πάει σε μία ενημέρωση σε ένα ξενοδοχείο μη γνωρίζοντας ότι είναι η Herbal Life και είχε κάτι τύπους υπέρβαρους και φώναζαν πάνω σε κάτι καρέκλες για το πόσα χιλιάρικα βγάζουν το μήνα και το πόσο καλά προιόντα έχει η Herbal Life ( δεν είδα η κατανάλωση των προιόντων της να τους έχει βοηθήσει σε κάτι ) .

 

Αυτό το topic έχει φτιαχτεί για να γίνει κάποια σοβαρή συζήτηση για το τι δουλειά θα μπορούσε να κάνει κανείς από το σπίτι . Οι μητέρες και τα άτομα με κινητικά προβλήματα έχουν πρωτίστως ανάγκη από τέτοιες δουλειές. Μη ξεφτιλίζετε το topic. Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο για να μη δώσω περισσότερη αξία σε άτομα με ελάχιστα posts να παραπλανούν τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...