Προς το περιεχόμενο

Δουλειά από το σπίτι


klismamegiaourt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια καθεστε και κανετε ολοκληρες συζητησεις.

Οσοι δεν το πιστευουν καλα δεν μπορουν ολοι νε εχουν τις ιδιες αποψεις και ουτε εμεις θέλουμε να επιβάλουμε τις δικες μας...

 

Οσοι θέλουν να προσπαθήσουν και έχουν όρεξη δεν έχουν να χάσουν τίποτα....κάντε κλικ:shifty:

 

Με πάρα πολυ εκτιμηση Στελλα

 

Πάλι δεν απάντησες ξεκάθαρα :-(

 

Η μόνη απάντηση που πήρα, ήταν πατώντας το "κλικ", και διαβάζοντας τα εξής:

 

"Καλωσορίσατε στο site μας

Είμαστε μια ομάδα ανθρώπων που δουλεύουμε εδώ και πολλά χρόνια μέσα από τον χώρο μας -σπίτι ή γραφείο- και μέσω διαδικτύου μπορούμε να δουλέψουμε τοπικά αλλά και σε όλο τον κόσμο.

Διαθέτουμε μια απλή και εύκολη μέθοδο, με την οποία οι συνεργάτες μας με βάση το ελεύθερο ωράριο κερδίζουν από €1.000 έως και πάνω από €3.000 το μήνα

Δεν έχει σημασία τι γνώσεις έχετε και τι δουλειά κάνετε μέχρι σήμερα. Αυτό που έχει σημασία είναι να είστε θετικοί στη μάθηση και να θέλετε να αλλάξει η ζωή σας.

Τον προηγούμενο χρόνο η μητρική μας εταιρία έκανε τζίρο από πωλήσεις πάνω από $3,8 δις δολάρια σε 70 χώρες, και τα σχέδια μας είναι να πάμε στα $7 δις δολάρια τα επόμενα 5 χρόνια.

 

Γι' αυτό το λόγο ψάχνουμε συνεργάτες οι οποίοι θα πρέπει:

* Να έχουν διάθεση για δουλειά

* Να θέλουν να αλλάξουν τη ζωή τους

* Να είναι εκπαιδεύσιμοι

* Να έχουν μεγάλα όνειρα"

 

 

Επαναλαμβάνω λοιπόν:

Ύστερα απ' όλα αυτά, σε ρωτώ (από πραγματικό ενδιαφέρον), τι είναι αυτό που κάνει την δική σου δουλειά ξεχωριστή σε σχέση με τις παραπλήσιες που αναφέρθηκαν με αρνητικά σχόλια;

 

Τόσο δύσκολο ήταν αυτό που ρώτησα; :-(

 

 

Υ.Γ.1. Άσε δε, που στον τίτλο της σελίδας γράφει ακριβώς το εξής: "Διεθνείς Επιχειρηματική Ευκαιρία". "Διεθνείς"; Διεθνής γράφεται στον ενικό...

Υ.Γ.2. Στην επόμενη σελίδα, μιλάει καθαρά για πώληση προϊόντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι πουλάς ρε sdstella και δεν μπορείς να το πεις? βιαγκρα? ρολεξ? "τραπεζικά" δάνεια? ασφάλειες? "ευκαιρίες" επενδύσεων, σπαμ σε φόρουμ?

 

Πες μας να ξέρουμε πως ακριβώς στήνονται οι απάτες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Πάλι δεν απάντησες ξεκάθαρα :-(

 

Η μόνη απάντηση που πήρα, ήταν πατώντας το "κλικ", και διαβάζοντας τα εξής:

 

"Καλωσορίσατε στο site μας

Είμαστε μια ομάδα ανθρώπων που δουλεύουμε εδώ και πολλά χρόνια μέσα από τον χώρο μας -σπίτι ή γραφείο- και μέσω διαδικτύου μπορούμε να δουλέψουμε τοπικά αλλά και σε όλο τον κόσμο.

Διαθέτουμε μια απλή και εύκολη μέθοδο, με την οποία οι συνεργάτες μας με βάση το ελεύθερο ωράριο κερδίζουν από €1.000 έως και πάνω από €3.000 το μήνα

Δεν έχει σημασία τι γνώσεις έχετε και τι δουλειά κάνετε μέχρι σήμερα. Αυτό που έχει σημασία είναι να είστε θετικοί στη μάθηση και να θέλετε να αλλάξει η ζωή σας.

Τον προηγούμενο χρόνο η μητρική μας εταιρία έκανε τζίρο από πωλήσεις πάνω από $3,8 δις δολάρια σε 70 χώρες, και τα σχέδια μας είναι να πάμε στα $7 δις δολάρια τα επόμενα 5 χρόνια.

 

Γι' αυτό το λόγο ψάχνουμε συνεργάτες οι οποίοι θα πρέπει:

* Να έχουν διάθεση για δουλειά

* Να θέλουν να αλλάξουν τη ζωή τους

* Να είναι εκπαιδεύσιμοι

* Να έχουν μεγάλα όνειρα"

 

 

Επαναλαμβάνω λοιπόν:

Ύστερα απ' όλα αυτά, σε ρωτώ (από πραγματικό ενδιαφέρον), τι είναι αυτό που κάνει την δική σου δουλειά ξεχωριστή σε σχέση με τις παραπλήσιες που αναφέρθηκαν με αρνητικά σχόλια;

 

Τόσο δύσκολο ήταν αυτό που ρώτησα; :-(

 

 

Υ.Γ.1. Άσε δε, που στον τίτλο της σελίδας γράφει ακριβώς το εξής: "Διεθνείς Επιχειρηματική Ευκαιρία". "Διεθνείς"; Διεθνής γράφεται στον ενικό...

Υ.Γ.2. Στην επόμενη σελίδα, μιλάει καθαρά για πώληση προϊόντων...

 

Seriously, ιστοσελιδα που εχει να κανει Επιχειρηματικα οτιδηποτε, χρηματικα οτιδηποτε, πωλησεις οτιδηποτε, ζητα προσωπικο οτιδηποτε, και εχει ανορθογραφο τιτλο? Faiiil!

Ουτε τα υπολοιπα δεν μπηκα να διαβασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την διορθωση...απο τοτε που εχω να γραψω ελληνικα και αυτα που γραφω θαυμα ειναι...

 

Τι συναρπαστικό έχει η δουλεία αυτή? Καταρχην το κάνω γιατί το γουστάρώ. και εχτός οικογένειας και προσωπική χρήση δεν εργάζομαι με προιόντα αν και τα συστήνω γιατί τα πιστεύω. Το οτι βοηθαω τους δικους μου ανθρωπους να καλυτερευουσουν τον τροπο ζωης τους μου δινει τεράστια ικανοποίηση.

 

Δευτερο, είμαστε μια ομάδα περνάμε τέλεια γνωρίζουμε άτομα απο άλλες χώρες και γιατί οχι αμα το δουλέψεις με όρεξη έρχονται και εισοδήματα.

 

Αμα δεν το πιστευεις δεν το κάνεις και φτανει. το να προσπαθεις να δείξεις οτι κατι ειναι λαθος γιατι εσυ δεν το κανεις ειναι ανοησια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ευχαριστω για την διορθωση...απο τοτε που εχω να γραψω ελληνικα και αυτα που γραφω θαυμα ειναι...

 

Τι συναρπαστικό έχει η δουλεία αυτή? Καταρχην το κάνω γιατί το γουστάρώ. και εχτός οικογένειας και προσωπική χρήση δεν εργάζομαι με προιόντα αν και τα συστήνω γιατί τα πιστεύω. Το οτι βοηθαω τους δικους μου ανθρωπους να καλυτερευουσουν τον τροπο ζωης τους μου δινει τεράστια ικανοποίηση.

 

Δευτερο, είμαστε μια ομάδα περνάμε τέλεια γνωρίζουμε άτομα απο άλλες χώρες και γιατί οχι αμα το δουλέψεις με όρεξη έρχονται και εισοδήματα.

 

Αμα δεν το πιστευεις δεν το κάνεις και φτανει. το να προσπαθεις να δείξεις οτι κατι ειναι λαθος γιατι εσυ δεν το κανεις ειναι ανοησια.

 

Ok, εστω, δεκτο. Την σαφη φυση της εργασιας θα μας την πεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sdstella πραγματικά μου έφτιαξες το κέφι! Δεν ξέρω αν φταίει ότι το κεφάλι μου έχει "flip flop" απο το διάβασμα πάντως αυτά που διάβασα μου φάνηκαν πολύ γελοία !

 

Να παρακαλέσω όμως λίγο τα υπόλοιπα παιδιά του forum να μην κρίνουν αφού δεν ξέρουν!

Άντε και επειδή είμαι στις καλές μου θα σας μάθω 2-3 πράγματα έτσι για να μην είστε αδιάβαστοι...

Λοιπόν η Στέλλα είναι πράκτορας του FBI (Fake Baroufen Idiots) και για αυτό και δεν μπορεί να μιλήσει παραπάνω για την δουλειά της.Είναι κάτι που ΠΡΕΠΕΙ να μέινει μεταξύ τους και αν το μάθει οποιοσδήποτε άλλος θα αναγκαστούν να τον σκοτώσουν...

Για αυτό και η απαίτηση:

* Να θέλουν να αλλάξουν τη ζωή τους

 

 

Ελπίζω να πιάσατε το νόημα!

 

Με πάρα πάρα πάρα πάρα πάρα πολυ εκτιμηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την διορθωση...απο τοτε που εχω να γραψω ελληνικα και αυτα που γραφω θαυμα ειναι...

 

Τι συναρπαστικό έχει η δουλεία αυτή? Καταρχην το κάνω γιατί το γουστάρώ. και εχτός οικογένειας και προσωπική χρήση δεν εργάζομαι με προιόντα αν και τα συστήνω γιατί τα πιστεύω. Το οτι βοηθαω τους δικους μου ανθρωπους να καλυτερευουσουν τον τροπο ζωης τους μου δινει τεράστια ικανοποίηση.

 

Δευτερο, είμαστε μια ομάδα περνάμε τέλεια γνωρίζουμε άτομα απο άλλες χώρες και γιατί οχι αμα το δουλέψεις με όρεξη έρχονται και εισοδήματα.

 

Αμα δεν το πιστευεις δεν το κάνεις και φτανει. το να προσπαθεις να δείξεις οτι κατι ειναι λαθος γιατι εσυ δεν το κανεις ειναι ανοησια.

 

Ευχαριστείς για την διόρθωση; Άρα δική σου είναι η σελίδα... :devil:

 

Το συναρπαστικό της δουλειάς αυτής είναι το ότι το κάνεις γιατί το γουστάρεις; Δεν το 'πιασα :-(

 

Περνάτε τέλεια; Δουλεύοντας; :P

 

Κανείς δεν προσπάθησε να δείξει ότι κάτι είναι λάθος. Απλά σε ρωτάμε, και απλά δεν απαντάς :X

 

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά εγώ παραιτούμαι... Καλή επιτυχία ότι κι αν κάνεις τέλος πάντων :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πλακωστε την (τον, σιγουρα ειναι τον, αλλα οι γυναικες πειθουν

ευκολοτερα) με τα γιαουρτια και σαπια ζαρζαβατικα που ασχολειστε

μαζι του....

Που μας περναει ο ηλιθιος για καφρους και μας παραμυθιαζει...

 

"Ειμαστε μια ευτυχισμενη παρεα, απο το πρωι μεχρι το βραδυ

χασκογελαμε απο ευτυχια γιατι δουλευουμε και βγαζουμε

15.452.487.202 ευρω ο καθενας, ελατε κι εσεις μ@λ@κες

για να βγαλουμε περισσοτερα"

 

Ουστ απο 'δω ρε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η herbal life παίζει να είναι η μόνη εταιρία που έχει περισσότερους συναργάτες από όσους έχει πελάτες. Έχω συναντήσει αρκετούς που πορωθούν προϊόντα της, όμως κανέναν που να τα αγοράζει!

 

Έχω βαρεθεί να λέω πως για να κερδίσεις χρήματα θα πρέπει θα προσφέρεις σαν αντάλαγμα κάποιας μορφής υπηρεσία. Το εύκολο χρήμα δεν υπάρχει. Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να κερδίσεις χρήματα με εργασία από το σπίτι, όμως το MLM marketing δεν ανήκει σε αυτούς τους τρόπους. Τουλάχιστον στην Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η προσωπικη μου αποψη

 

Για Amway και Herbal Life εχω ακουσει τα χειροτερα... πολυ επιθετικη πολιτικη κ αλλα...

 

 

Για Oriflame και Avon ηξερα οντως 2-3 γνωστες που εβγαζαν <<μαρουλι>> από 500 - 3000 τον χρόνο

και αγορασα και εγω μια-δυο φορες θα ελεγα οτι εχουν καλα προιοντα και καλες τιμες

 

 

 

Πιστευω οτι με αρκετο τρεξιμο ιδιος οι κοπελες μπορουν κανουν ενα δικτυο με πελατες και να βγαζουν εξτρα

χρηματα ιδιος αυτες που ασχολουντε με την αισθητικη (μανικιουρ , μακιαγιαζ κλπ) αλλα οχι τρελα ποσα που διαφημιζουν

 

Εαν αξιζει τον κόπο ειναι θεμα τι προσδοκιες κ ποσο χρονο μπορει να διαθεση ο καθενας ,

εγω τετοια δουλεια δεν θα την εκανα δεν ειναι στο στυλ μου

 

Αυτα... :-)

 

*sorry για τα ορθογραφικά λάθη

Επεξ/σία από 2arkoudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να είσαι ειλικρινείς, να λες "είμαι πωλητής", τέλος! Δεν είναι κακό, από το να λες "είμαι πρώην υπάλληλος stage και τώρα βγάζω 3267,23 ευρώ το μήνα και έχω δικό μου αυτοκίνητο, σκάφος και βίλα στην Εκάλη" πιστεύω είναι καλύτερο...και επίσης δεν είναι δουλειά από το σπίτι, ουσιαστικά κάνεις το σπίτι σου μαγαζί και ταυτόχρονα βλέπεις τους πάντες σαν ευρώ (συγγενείς και φίλους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι ρε παιδιά!!!!!!

Δεν το πιστεύω ότι διάβασα όλο το topic!!!

 

Θα αρχίσω από τα τελευταία. Θα σας πω εγώ τι δουλειά κάνει η Στέλλα. (Έλεος btw, μου έβγαλες τα μάτια με την ανορθογραφία σου και δεν εννοώ στο site σου.)

Όταν μπαίνει και εδώ, στο insomnia και postαρει αυτά που λέει, δουλεύει.

Το πιάσατε? Αυτή είναι η δουλειά της.

 

Διαδικτυακό marketing. Πως το λένε στα ελληνικά να δεις...

Τουλάχιστον είναι τίμιοι. Το marketing υποθέτω γνωρίζεται ότι είναι το επάγγελμα του να γνωστοποιήσεις σε κάποιους ότι έχουν κάτι ανάγκη.

"Marketing is used to create the customer, to keep the customer and to satisfy the customer."

To θέμα βέβαια με τα pyramid scams, είναι ότι ο κόσμος δεν βλέπει ότι αυτοί είναι οι πελάτες. Αυτοί, που νομίζουν ότι θα δουλέψουν εκεί.

 

Μπήκα να διαβάσω μπας και υπάρχει κάτι ενδιαφέρον, να προτείνω σε γνωστούς που ψάχνουν. Ευχαριστώ αρκετούς γιατί έμαθα διάφορα πράγματα.

 

Αναρωτήθηκα έπειτα "μα καλά, δεν νιώθουν αηδία για τον εαυτό τους αυτοί οι γλοιώδεις τύποι που προσπαθούν επί της ουσίας να μην μπουν μέσα εξαπατώντας γνωστούς και αγνώστους με την ίδια απάτη από την οποία εξαπατήθηκαν;"

Λοιπόν, κανένας δεν νιώθει αηδία για τον εαυτό του μπροστά στην προοπτική να πλουτίσει. No matter what.

Τουλάχιστον ένα εξαιρετικά στημένο con αξίζει να το σεβαστούμε. Όταν βλέπω τα γρανάζια του να δουλεύουν, με πιάνει μια αναγούλα βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...