Προς το περιεχόμενο

Dell XPS 1530 review


iorulezz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι και να αγοράσω ένα 1530, αλλά με ψιλοτρομάξατε με όσα διάβασα για τις οθόνες...

Στο εξωτερικό υπάρχουν και 1920Χ1200. Εσείς που το ψάχνετε, έχετε ακούσει για προβλήματα με αυτές;

Αν το αγοράσω από Αγγλία ή Γερμανία, η 4 ετής εγγύηση με καλύπτει στην Ελλάδα κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 495
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει αυτη η ερωτηση αλλα επειδη δεν εψαξα και στο thread και πολυ, θελω να ρωτησω,αν θελω να παραγειλω εναν XPS πρεπει να καλεσω την εδω αντιπροσωπια η γινετε παραγγελια μεσω καποιου ξενου site? ευχαιστω και συγνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι προσφάτως παράγγελνες μόνο μέσω αντιπροσωπίας.

Πλέον έχουν αρχίσει και κάποια καταστήματα να εμπορεύονται Dell μηχανήματα.

Για να είσαι σίγουρος πάρε στο 210 8129800 και ρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, το ελληνικό σαιτ της εταιρίας 'εχει πλεον επιλογή για να κανεις αγορά ως ιδιώτης αλλά με έχει προβληματίσει...

 

για παράδειγμα o XPS με την καρτα γραφικων GEFORCE 8600 256MB που στα Multirama τιμάται 1298 ευρώ, με την ίδια ακριβώς σύνθεση, στο σαιτ της DELL μου δείχνει ότι κοστίζει 1400-1500 ευρώ χωρίς τον ΦΠΑ...

 

έχουν τρελλαθεί αυτοί ή εγώ κάνω κατι λάθος....

 

και μήπως αν τους πάρω τηλέφωνο θα μου ρίξουν την τιμή? αλλα και πάλι πόσο θα τη ρίξουν?

 

αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν 2 εβδομάδες τους πήρα 3 φορές τηλέφωνο και τους παρακάλεσα να φτιάξω δική μου σύνθεση για xps και μου είπαν ότι δεν γίνεται τίποτα , μόνο στα καταστήματα multirama – public….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι τιποτε αλλο αλλα ειναι τι ωραια μηχανηματα και να εχουν τετοια "διαδικασια" παραγγελιας? Ξερω οτι πλον το εμπορυονται κ καταστηματα οπως Multirama αλλα δεν ξερω αν μπορουν να κανουν customize στον XPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να στείλεις το Λink για αγορές από το Ελληνικό site;

 

φιλε τώρα είδα το μηνυμα σου και πηγα όντως να σου στειλω το λινκ αλλα σημερα ως δια μαγειας δεν υπαρχει επιλογη για παραγγελιες μεσω ιντερνετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει υπάρξει πολύ μακρά φιλολογία σχετικά με το θέμα των grainy οθονών οι οποίες φαίνονται "βρώμικες από μέσα". Από ό,τι φαίνεται βρέθηκε λύση στο πρόβλημα με χρήση software μόνο.

Ελέγξτε το : http://www.hana-ess.eu.dodea.edu/activities/video/dog_screen_clean.swf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και 13 ώρες περιπου είμαι και γω ενας από τους περήφανους κατοχους αυτού του υπολογιστή.. βεβαια μην φανταστείτε τπτ ακριβό... τη φθηνή εκδοση πήρα από τα μουλτιράμα... όμως τον συνιστώ ανεπιφύλακτα... περισσοτερα σε λίγες μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κάτι μέρες ψάχνω για λαπτοπ και είχα σχεδόν καταλήξει στο xps 1530 της dell που μόνο απο τα multirama έχω καταφέρει να βρώ.

 

Διαβάζοντας κάποια ποστ σχετικά με τα προβλήματα με τις οθόνες, έχω σχεδον αλλάξει γνώμη και ξανάρχισα το ψάξιμο..

 

Αξίζει τελικα το λαπτοπακι? Τι θα πρέπει να προσέξω αν τελικά πάω να το χτυπήσω σχετικά με την οθόνη του?

κάποιο άλλο tip πριν την αγορά του?

 

Ευχαριστώ :)

 

...

3 x USB

1 x ethernet

1 x f/w

1 x tv-out

1 x S-video

1 x VGA

1 x HDMI – ναι, ναι, ναι

...

 

δεν έχει wireless?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εχουν wireless τα sub-notebooks και δεν θα εχει το xps της Dell; Εχει εγκαταστησει κανεις καποια διανομη του linux η το desktop bsd στο συγκεκριμενο φορητο υπολογιστη να μας πει εντυπωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, πήρε κανείς τελευταία το xps 1530 από Multirama?

Γνωρίζεται αν διορθώθηκε η κατάσταση με τις ελλατωματικές οθόνες? γιατι είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του συγκεκριμένου laptop και το ξανασκέφτομαι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...