Προς το περιεχόμενο

Προσέγγιση κοπέλας...


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ toufas

Φίλε συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Μέχρι που έπιασες να λες την ιστορία της ζωής σου, θα μπορούσα να έχω γράψει ακριβώς τα ίδια.

Ε, καλά, ίσως και λίγο πιο αναλυτικά.;)

 

Σε ένα μόνο διαφωνώ

 

πύρα όχι - πείρα ναι

:-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

και εγω μαζι σου φρουφρου. δεν κατηγωρω καμια ελληνιδα. παλια ναι. τωρα οχι. οι αντρες φταινε με την προσέγγιση που κανουνε

. συνεχεια μαθαινουμε. αντιγραφωντας κινησεις αλλων στην αρχη, μαθαινωντας πχ improvisation αν το ελλατωμα σου ειναι το story telling . γενικα ειναι να μαθεις να πουλας τον εαυτο σου. fake it till you make it.

δεν υπαρχει κανενα manual που θα πας 1-2-3-4-5 βρηκες το ταιρι σου

υπαρχουνε ομως τροποι που θα σε μαθουνε να μην χρειαζεσαι manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ toufas

Φίλε συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Μέχρι που έπιασες να λες την ιστορία της ζωής σου, θα μπορούσα να έχω γράψει ακριβώς τα ίδια.

Ε, καλά, ίσως και λίγο πιο αναλυτικά.;)

 

Σε ένα μόνο διαφωνώ

 

πύρα όχι - πείρα ναι

:-)

 

http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp αυτο φταιει.

στον γραπτο λογο δεν ειμαι καλος, ευτηχως που δεν χρειαζετε αυτο για να βρεις κοπελα ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ρε Toufas που δεν μπορούν να καταλάβουν οι άντρες είναι οτι εμείς τους διαλέγουμε και όχι εκείνοι.. Οσο ψωνίστικο κι αν ακούγεται είναι αλήθεια..

 

Ελα, ελα αφήστε τις πέτρες, συνεχίζω..

 

Αναρωτηθείτε με τις κοπέλες που κάνατε τελικά σχέση, πόσες απο αυτές έδωσαν πρώτες το οκ, η ρίξανε το επίμονο βλέμμα της αγελάδας για να προχωρήσετε στην όποια κίνηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ρε Toufas που δεν μπορούν να καταλάβουν οι άντρες είναι οτι εμείς τους διαλέγουμε και όχι εκείνοι.. Οσο ψωνίστικο κι αν ακούγεται είναι αλήθεια..

 

Ελα, ελα αφήστε τις πέτρες, συνεχίζω..

 

Αναρωτηθείτε με τις κοπέλες που κάνατε τελικά σχέση, πόσες απο αυτές έδωσαν πρώτες το οκ, η ρίξανε το επίμονο βλέμμα της αγελάδας για να προχωρήσετε στην όποια κίνηση..

φρου δεν ειναι επιλογη σου. ουτε του αντρα. δεν επιλεγεις οτι θα σου αρεσει αυτος που θα εχει κοκκινο ματι και μπλε καλτσα. απο τις εμπειριες σου εσυ, αυτο νομιζεις. και εγω αυτο ελεγα.

να περιμενω εγω να με κοιταξει η κοπελα για να την πλησιασω? ποτε. ποτε ποτε.

ενας καλος τροπος ειναι μεσα σε 3 δευτερελοπτα να εχεις κανει την κινηση σου. αυτο για να μην αρχιζει ο εαυτος σου να σε ριχνει (αυτο γινετε λογω κοινωνιας, οικογενειας, φιλων) και σκεφτεσε μονο τα αρνητικα.

εγω οταν κανω οτιδηποτε με μια κοπελα, παντα θα ρωτησω γιατι ειναι τωρα μαζι μου και οχι με καποιον αλλον που στην τελικη θα ηταν πιο λεφτας, πιο ωραιος κλπ και μου λενε οτι δεν πλησιαζουνε οπως εγω. η πρωτη εντυπωση δεν ειναι η εμφανιση. φυσικα δεν θα πας σαν (a)λετσος, αλλα εχω δει ατομο να παίρνει τηλεφωνο απο κοπελα φωροντας afro περουκα και να φενετε σαν γυφτος.

 

δεν θα σου αλλαξω την γνωμη σου. το ξερω. σε κανεναν δεν θα την αλλαξω, και δεν ειναι ο σκοπος μου εδω μεσα.

οποιος εχει κανει μαρκετινγκ και ειχε μεσα και ψυχολογια καταναλωτη, θα καταλαβει περιπου τι θελω να περασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φρου δεν ειναι επιλογη σου. ουτε του αντρα. δεν επιλεγεις οτι θα σου αρεσει αυτος που θα εχει κοκκινο ματι και μπλε καλτσα. απο τις εμπειριες σου εσυ, αυτο νομιζεις. και εγω αυτο ελεγα.

να περιμενω εγω να με κοιταξει η κοπελα για να την πλησιασω? ποτε. ποτε ποτε.

 

Χμμμ.. στις 4 απο τις 5 φορές νομίζω οτι εγω εχω κάνει την κίνηση για να έρθει κάποιος που μου αρέσει.. Και νομίζω οτι ναι είναι επιλογή μου να διαλέξω τον τύπο μέσα απο ενα μαγαζί που η κόκκινη γυαλάδα στο μάτι του (hint :P) θα μου κεντρίσει το ενδιαφέρον περισσότερο απου τους υπόλοιπους...

 

ενας καλος τροπος ειναι μεσα σε 3 δευτερελοπτα να εχεις κανει την κινηση σου. αυτο για να μην αρχιζει ο εαυτος σου να σε ριχνει (αυτο γινετε λογω κοινωνιας, οικογενειας, φιλων) και σκεφτεσε μονο τα αρνητικα.

 

Και μεσα σε μισή ώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ντε και καλά πρέπει να σε πιάσει κόμπλεξ κατωτερότητας? Μόνο το έντονο αίσθημα για τσισάκια μου κάνει πιο νορμάλ

 

 

εγω οταν κανω οτιδηποτε με μια κοπελα, παντα θα ρωτησω γιατι ειναι τωρα μαζι μου και οχι με καποιον αλλον που στην τελικη θα ηταν πιο λεφτας, πιο ωραιος κλπ και μου λενε οτι δεν πλησιαζουνε οπως εγω. η πρωτη εντυπωση δεν ειναι η εμφανιση. φυσικα δεν θα πας σαν (a)λετσος, αλλα εχω δει ατομο να παίρνει τηλεφωνο απο κοπελα φωροντας afro περουκα και να φενετε σαν γυφτος.

 

Μα τι σχέση έχει η εμφάνιση που είναι πράγμα τελείως υποκειμενικό εξάλλου ή τα λεφτά? Κουμπαρά θέλει η άλλη ή σύντροφο?

 

δεν θα σου αλλαξω την γνωμη σου. το ξερω. σε κανεναν δεν θα την αλλαξω, και δεν ειναι ο σκοπος μου εδω μεσα.

οποιος εχει κανει μαρκετινγκ και ειχε μεσα και ψυχολογια καταναλωτη, θα καταλαβει περιπου τι θελω να περασω.

 

Το μάρκετινγκ και η ψυχολογία πελάτη/καταναλωτή ήταν ενα απο τα βασικά μαθηματα της σχολής μου.. Για να κάνεις λοιπόν το σωστό πλασάρισμα πρέπει πρώτα να πιστέψεις εσυ ο ίδιος στο προιόν που "πουλάς" if u know what i mean ..

 

 

@Liopyr γιάμπ του μαι γιαγκουάααααρ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ.. στις 4 απο τις 5 φορές νομίζω οτι εγω εχω κάνει την κίνηση για να έρθει κάποιος που μου αρέσει.. Και νομίζω οτι ναι είναι επιλογή μου να διαλέξω τον τύπο μέσα απο ενα μαγαζί που η κόκκινη γυαλάδα στο μάτι του (hint :P) θα μου κεντρίσει το ενδιαφέρον περισσότερο απου τους υπόλοιπους...

τι θα σε κανει να τον κοιταξεις και να του δωσεις το οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναπάντητη ερώτηση...

 

Δεν ξέρω.. η εμφάνιση του? το στύλ του? Το βλέμμα του? Το χαμογελό του? Η γκόμενα του που είναι μπάζο? (:P πλάκα κάνω)

 

Δεν υπάρχει κάτι το τελείως στάνταρ ρε συ.. τι να πω. Σε μένα μπορεί να αρέσουν οι καραφλοί με κοιλιά ας πουμε οπότε ενας τέτοιος θα μου κεντρίσει την προσοχή. Σε κάποια άλλη κάποιος που φοράει πανάκριβα ρούχα. Σε μια άλλη κάποιος άνθρωπος που φοράει μεγαλύτερο νούμερο σουτιέν απο εκείνη.. Τι να πω λοιπόν, περι ορέξεως...

 

Α θυμήθηκα. Ποτε δεν θα κοίταγα κάποιον που φοράει γιλέκο. Το σι-χαι-νο-μαι ..

 

Αντε καληνύχτες ντίαρ φόρουμ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναπάντητη ερώτηση...

 

Δεν ξέρω.. η εμφάνιση του? το στύλ του? Το βλέμμα του? Το χαμογελό του? Η γκόμενα του που είναι μπάζο? (:P πλάκα κάνω)

 

Δεν υπάρχει κάτι το τελείως στάνταρ ρε συ.. τι να πω. Σε μένα μπορεί να αρέσουν οι καραφλοί με κοιλιά ας πουμε οπότε ενας τέτοιος θα μου κεντρίσει την προσοχή. Σε κάποια άλλη κάποιος που φοράει πανάκριβα ρούχα. Σε μια άλλη κάποιος άνθρωπος που φοράει μεγαλύτερο νούμερο σουτιέν απο εκείνη.. Τι να πω λοιπόν, περι ορέξεως...

 

Α θυμήθηκα. Ποτε δεν θα κοίταγα κάποιον που φοράει γιλέκο. Το σι-χαι-νο-μαι ..

 

Αντε καληνύχτες ντίαρ φόρουμ :-)

ωραια, αρα μου λες η εικονα που βγαζει προς τα εξω (ο καθενας με το γουστο του σε αυτη)

εγω σου λεω οτι και ακριβως το αντιθετο να ηταν απο το γουστο σου, καποιος που ηξερε να φερθει θα σε κερδιζε. θα ειχε φυσικα πιο πολυ αντισταση απο σενα, αλλα στο τελος θα σε εκανε οτι ηθελε εκεινος. και δεν παω πιο μακρια σε καταστασεις NLP γιατι εκει και γαιτανακι θα κανες με την καλτσα του που λεει ο λογος.

γενικως, 4 στους 5 πηρανε το "νευματικο" οκ απο σενα για να σε πλησιασουνε επειδη φοβοντουσαν απο μονοι τους. το θεμα ειναι πως θα φτασεις σε επιπεδο σαν αντρας, να μην χρειαζεται να περημενεις τιποτα.

οσο για το 3 second rule. ειναι αλλιως για εσας τις γυναικες. μπορει ενα βραδυ εγω και εσυ να θελουμε το ιδιο πραγμα, και να μην το βρουμε λογω κοινωνικων αναστολων που εχουμε στο κεφαλι μας. εχω κατσει και εχω συζητησει με πολλα ατομα για το θεμα των σχεσεων

απο ατομα που εχουνε γραψει βιβλια, που εχουνε γινει ταινιες, που εχουνε δωσει διαλεξεις στο ΜΙΤ που μπορουνε να κανουνε μια γυναικα να εχει 10 οργασμους μαζι.

ακουγοντε υπερβολικα, και ομως δεν ειναι.

ειναι στην φυση μας να αμφιβαλουμε για οτι καινουριο ακουμε. οταν ειδα καποιον chef να λεει οτι το σουφλε σοκολατας και ροκφορ ειναι απιστευτο, ελεγα οτι ειναι τρελλος. μαντεψε ποιος ειχε δικιο στο τελος.

η σαγήνευση ειναι τεχνη. δεν σημαίνει με οσα λεω οτι δεν σεβομαι τις γυναικες. εχω μητερα και εχω γυναικες γυρω μου που σεβομαι. δεν ειμαι player που λενε στο αμερικα. o player ειναι αυτος που θα χτισει μια ελξη μεταξυ σας και μετα θα εκμεταλευτει αυτη την ελξη για να σε ξελογιασει. δεν χτιζει μια ανεση μεταξυ σας.

σε μια ερωτοτροπια παντα πρεπει να υπαρχει αρχη μεση και τελος, μεχρι να ερθει το σημειο να αρχισετε να εχετε μια σεξουαλικη σχεση και να αρχιζεις να ερωτευεσαι και να ανταλαζεις συμφωνιες.

μπορεις φυσικα να ερωτευτεις καποιον (ή να νομιζεις οτι εισαι ερωτευμενος) χωρις ολα αυτα. μου αρεσει να κοιμαμαι μου αρεσει να τρωω μου αρεσει να διασκεδαζω μου αρεσει να κανω σεξ

να στησουμε κανα skype να μιλαμε με μικροφωνα αν θελετε γιατι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ να γραφω, χανω την ροη της σκεψης μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toufas πάρε Ritalin και γράφε!

 

Είχα την ατυχία στην πρώτη σχέση μου να το παλέψω πολύ ενώ ήμουν ήδη φίλος και στη δεύτερη να με κυνηγήσουν (ναι 2 έχω κάνει μόνο, δε μετράμε μια εφηβική που ήταν short lived, είμαι 23 και δεν είμαι καλά....) οπότε το σενάριο "πλησιάζω κοπέλα που μου αρέσει αλλά δεν την ξέρω μα-καθόλου" το βάζω λίγο πιο κάτω από Πλανήτη των Πιθήκων και Space Odyssey στη σφαίρα sci-fi.

 

Share the wisdom!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ρε Toufas που δεν μπορούν να καταλάβουν οι άντρες είναι οτι εμείς τους διαλέγουμε και όχι εκείνοι.. Οσο ψωνίστικο κι αν ακούγεται είναι αλήθεια..

 

Ελα, ελα αφήστε τις πέτρες, συνεχίζω..

 

Αναρωτηθείτε με τις κοπέλες που κάνατε τελικά σχέση, πόσες απο αυτές έδωσαν πρώτες το οκ, η ρίξανε το επίμονο βλέμμα της αγελάδας για να προχωρήσετε στην όποια κίνηση..

 

Σου έχει απαντήσει ήδη ο Τούφας, αλλά να κάνω ένα σχόλιο σ' αυτό. Δεν είναι ψωνίστικο, αλλά ούτε και ακριβώς σωστό αυτό που λες. Ναι μεν ο άντρας συνήθως διεκδικεί και η γυναίκα επιλέγει, αλλά φυσικά και ο άντρας επιλέγει και αυτός ποιά θα διεκδικίσει. Άμα δεν σε γουστάρει κι αυτός, δε πα να χτυπάς τον πισινό σου κάτω δεν θα σου δώσει την ευκαιρία να τον "διαλέξεις", όπως αντίστοιχα δεν θα δώσεις κι εσύ την ευκαιρία να σε διεκδικίσει κάποιος που δεν γουστάρεις. Ψωνίστικο γίνεται όταν κάποιος αισθανθεί ότι έχει δύναμη απέναντι στο αντίθετο φύλλο μέσω αυτής της διαδικασίας και [edit] δεν έχει την προσωπικότητα να την διαχειριστεί σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλησπέρα. Συγγνώμη αν χαλάω τη ροή της κουβέντας σας, αλλά θέλω μερικές συμβουλές αν γίνεται.

Εδώ και καιρό, στην τάξη, βλέπω κάποια βλέμματα από μια κοπέλα. Γενικά το έχω σαν αρχή να μην πλησιάζω εγώ. Ίσως είναι και λάθος. Λοιπόν, δεν ξέρω αν αυτά τα βλέμματα είναι φιλικά ή όχι. Δεν κάνουμε παρέα. Ένα γεια λέμε που και που. Ούτε καίγομαι να πηδ**ω. Μου αρέσει σα χαρακτήρας, διότι είναι κλειστή σαν κι εμένα, απ'ότι έχω μάθει και επίσης είναι πολύ κοντά στο στυλ της κοπέλας που θα ήθελα να έχω σχέση. Είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα. Δεν καίγομαι να κάνω σχέση. Ούτε καν είμαι ερωτευμένος μαζί της. Δεν θα με χάλαγε όμως αν συνέβαινε κάτι. Είμαι υπέρ της άποψης ότι η φιλία είναι πάνω απ'όλα και πως πρέπει με κάποιον/α να γίνεις πρώτα φίλος και μετά να προχωρήσεις, αν θέλεις.

Τι προτείνετε; Να πω καμμιά χαζομάρα, χωρίς να δείξω κάτι; Να πω καμμιά χαζομάρα, δείχοντας κάτι; Να περιμένω από αυτήν; Είναι ο άντρας στη φύση αυτός που πρέπει να κάνει την πρώτη κίνηση, ή καλύτερα να το αφήνουμε στις γυναίκες αυτό;

 

Θα ακούσω με χαρά τις προτάσεις σας και τις διορθώσεις σας πάνω σε -τυχόν- λανθασμένες αντιλήψεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να πω πως την πέφτουνε οι average τύποι? έλα να σε κεράσω ένα ποτό, πάρε ένα σφηνάκι, πάρε την κάρτα μου (οι κοπέλες τα γνωρίζετε πιο καλά από μένα αυτά) και αλλα γλοιώδη πράγματα
γιατι ρε Τουφα ειναι κακο να κερασεις ενα σφηνακι; Δεν λεω ετσι στην ψυχρα να στελνεις σφηνακια αλλα αμα της μιλησεις και ειναι οκ, της δινεις και ενα να πιειτε μαζι...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και αν φανεί αστείο σε κάποιους σαν topic, ή ακόμα και λίγο αόριστο, θα ήθελα να ρωτήσω με ποιόν τρόπο θα προσεγγίζατε μια άγνωστη κοπέλα που σας ενδιαφέρει.

 

Βρίσκομαι σε μια ανάλογη κατάσταση και έχω κολλήσει πολύ καιρό.

 

Πηγαινε μίλα της , δημιουργησε μια γνωριμία μαζί της , βρες μια αφoρμή και κάντο. Απο την στιγμή βέβαια που θα υποπέσεις στην κατα κόσμο "κινηση παράδοσης", αφου θα πας εσύ να της μιλήσεις οι προθέσεις σου αυτόματα γίνονται αντιληπτές απο την άλλη πλευρά. Σε αυτήν την περίπτωση μείνε ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ , μην πεις καμια ατακα την οποία δεν θα έλεγες ποτε, απλά επειδή σου την συνέστισαν σαν το κειλδί για να χωθείς μες τα ποδια της ή σαν την απαρχή της καταστροφής της. . .μείνε ο εαυτός σου και γνωρίσέ την , βρες γιατί σου έκανε αυτο το κλίκ και βρες κοινά και ανόμια μαζί της

 

Απο την άλλη μεριά και αν το βλέπεις "ελαφρολαικά" :-D - αν και δεν νομίζω οτι αυτό ταιριάζει στην δική σου περίπτωση - προσεγγισε την με πουστιά, έμμεσα χωρις να πάρει πρέφα τίποτα (δεν λέω να την αρχήσεις σε τίποτα χαστουκια , αν και τώρα που το σκέφτομαι .... :- p) . Μην δείξεις τις προθέσεις σου , παίξε ένα επικοινωνιακό παιχνίδι ,χρησιμοποιησε έναν κοινό γνωστό ή κάτι τέτοιο.. δημιουργήσε τις απαραίτητες συμπτώσεις για μια διαφορετική εξέλιξη, απο την μεριά της, στην επικείμενη γνωρίμια. :devil:

 

Κανε το πρώτο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...