Προς το περιεχόμενο

Προσέγγιση κοπέλας...


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε καταλαβαινω τι λες αλλα θεωρω πιο νορμαλ να καλυψεις καποια συναισθηματικα κενα που ισως σε μπλοκαρουν απο το να κανεις ενα πεσιμο και να βελτιωσεις την εξωτερικη σου εικονα παρα να πας σε σεμιναρια ξερω γω. Πιο γηινο μου φαινετε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
λιγες γυναικες γουσταρουν τους εξυπνους...Η ευφυια δε νομιζω οτι ειναι κατι που εκτιμουν ιδιαιτερα.

 

Μη σου πω ότι η ευφυία είναι από τα πιο αναγκαία χαρακτηριστικά σ'έναν άντρα.

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχει γυναίκα που να μην την εκιμάει..

 

δεν ξερω αν κανεις παρεα με κουλτουριαρες αναχογκομενες,αλλα οσες εχω γνωρισει εγω,φρικαρουν ετσι και καταλαβουν πως εισαι λιγο πιο διαβασμενος απο το μεσο ορο. Βεβαια,αν εισαι ωραιος,αυτοματως αναγορευεσαι σε "ψαγμενο" και "επιπεδου",αν δεν εισαι αυτοματως αναγορευεσαι σε "ξενερωτο αμπελοφιλοσοφο"

Δηλαδη,συγγνωμη,για να το κανω πιο απλο:Eσυ,προσωπικα,εχεις ριξει γυναικα χαρη στην ευστροφια σου,η τις ατακες,η την καλλιεργεια σου?

(Η επειδη ησουνα πειθηνιο σκυλακι που ζουζουνιζε και εκανε δωρακια και εκπληξεις? )

 

Εγώ προσωπικά όχι.Μόνο αν ήμουν λεσβία

 

owned9wz.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα σεμινάρια(ή όπως αλλιώς τα λένε) είναι δωρεάν?

Γιατί αν πληρώνεις για να μάθεις να ρίχνεις γκόμενες, ή για να το πω πολιτικά ορθά, για να βελτιώσεις τη σχέση σου με το άλλο φύλο και να ανεβάσεις το self esteem σου, το θέμα καταντάει τρέλα. Εκμετάλλευση προβάτων the american way.

Γιατί εγώ ξέρω ότι αν θέλω να γίνω μάγειρας, θα πληρώσω για μαθήματα(ας πούμε). Αν θέλω να μαγειρεύω για party μου, δεν θα μπω σε τέτοιο έξοδο. Θα πάω να πάρω τηγάνια και ποδιές και θα αρχίσω improvisations στην κουζίνα μου.

Ελπίζω να βγαινει νοημα:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ τι πιστεύεις ότι θα ήταν ένα σεμινάριο τέτοιο? σχέδιο μάχης? το συναισθηματικό κενό πως θα το καλύψεις όπως λες,κάθεσαι όρθιος και τραγουδάς κάθε μέρα για 2μιση λεπτά?

αν εσύ πιστεύεις ότι αυτό που μπλοκάρει κάποιον από το να έχει το θάρρος είναι η εμφάνιση? η ότι η εμφάνιση θα σε κάνει να ξεχωρίσεις?

αν εσύ είσαι ευχαριστημένος να λες "ανάλογα την εμφάνιση σου πάει και η κοπέλα που θα έχεις" η πέσε σε οποια βρείς κάποια θα κάτσει, αυτό είναι για την πάρτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελοσπάντων, τελειώνω εδώ, δεν γράφω άλλο. αν είστε χαρούμενοι με τις επιτυχίες στο αντίθετο φίλο, μπράβο σας, είστε μια χαρά. μην κατακρίνετε τους άλλους που δεν ήταν τόσο τυχεροί όσο εσείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

daviddeangelo mass email:

 

WHAT I'VE LEARNED ABOUT WOMEN...

 

A lot of guys ask me to "sum up" what I've

learned about women and dating.

 

They want a "short course" in how to attract

and meet women... and how to do it NOW.

 

Here are three of the most important "keys"

I've learned about women and attraction...

summarized for you.

 

1) Attraction isn't a "conscious" process at all,

and if you don't understand how it works, you

could spend your whole life doing the wrong things

and getting bad results.

 

The WORST part about this idea to me is that

most guys actually COULD be successful with

women... with not that much extra effort in their

lives.

 

But they never will. They'll just walk through

life thinking "Oh, well. Women just aren't

attracted to me. I'm just not the kind of guy that

women like. Other guys have a certain something

that I lack..." etc.

 

And the problem isn't at all THEM, it's that

they just don't "get it". They don't get how and

why women are attracted to men. They don't realize

that all the "nice" things they're doing are only

making the problem worse.

 

ATTRACTION ISN'T A CHOICE!

 

Duh.

 

I think about those words all the time, and I

say them all the time to guys... but every time I

think about it I get that "Ah Ha!" feeling... like

I just figured out the key to life or something.

 

2) Most of the things that guys are doing to

"pursue" and "seduce" women are actually working

AGAINST them.

 

I always shake my head when I think about how I

behaved before I understood how ATTRACTION worked.

 

I tried SO hard to make women like me.

 

I called, visited, bought gifts, and basically

tried every WUSSY thing I could.

 

Have you ever heard someone say "I spent my

life climbing the ladder of success... only to

find out it was leaning against the wrong wall"?

 

It's hard to conceive and even ENTERTAIN the

thought that buying a woman a gift, telling her

how you "feel" about her after you've just met

her, giving her a lot of compliments, etc. could

actually make her RUN away from you.

 

But it can and does all the time.

 

But if your mind is wired up like mine used to

be, then you'll just TRY HARDER instead of TRYING

SOMETHING NEW.

 

If what you're doing isn't working, then STOP.

 

And do something DIFFERENT.

 

To begin with, stop chasing women around, and

learn how to ATTRACT them to you. Learn how to use

your communication and Body Language to create

that very special and magical feeling called

"Chemistry" or "Sexual Tension".

 

Learn to flirt!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toufas, δεν είναι θέμα ικανοποίησης από τις επιτυχίες. Δεν είναι αυτό το θέμα και, εγώ τουλάχιστον, δεν ισχυρίζομαι ότι ξέρω από πέσιμο.

 

Απ'όσο κατάλαβα, τα σεμινάρια σου λένε να είσαι ηγέτης, να είσαι άνετος, να είσαι πρωτότυπος, να είσαι έξυπνος, να είσαι αστείος και τέτοια. Αν συζητάμε για φλερτ με σκοπό πιθανή σχέση, όλα αυτά δεν έχουν απολύτως κανένα νόημα, γιατί απλά δεν μπορείς να υποκριθείς ότι είσαι κάτι από αυτά, αν όντως δεν είσαι. Κι αν υποκριθείς πετυχημένα για 1 ώρα, σύντομα θα πέσει η μάσκα. Αν πάλι είσαι έξυπνος, ηγέτης, με αυτοπεποίθηση, δε χρειάζεσαι συμβουλές για να το δείξεις!

 

Οπότε, το σεμινάριο έχει νόημα μόνο για τη φάση "πάω στο μπαρ-τσιμπάω μια μισομεθυσμένη-την πηδάω-έφυγα". Ε, αν δίνεις λεφτά (όχι εσύ, γενικά) για να σου μάθουν πώς να το κάνεις αυτό, το βρίσκω λυπηρό. Λυπηρό ως προς τις προτεραιότητες που βάζουν κάποιοι άνθρωποι.

 

Το να ασχοληθεί κάποιος με τη θεωρία της εξέλιξης, να διαβάσει ψυχολογία, να προσπαθήσει να καταλάβει πώς σκέφτονται οι γυναίκες κ.ο.κ. είναι πολύ ωραίο και βοηθά στη γενικότερη καλλιέργεια ενός ατόμου. Ως παράπλευρο κέρδος μιας τέτοιας διαδικασίας, έχει και μεγαλύτερη επιτυχία στις γυναίκες. Δεν μπορεί όμως να είναι αυτός ο σκοπός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα,βασικα πολλες φορες δεν κοιταζω το ονομα αυτου που γραφω.Αλλα ειναι η αληθεια πως στο συγκεκριμενο θρεντ δεν περιμενα γυναικες,διοτι απλα ποτε δεν μιλανε ειλικρινα,πανω σε αυτο το θεμα.(οποτε και που συμμετεχουν δε συνεισφερουν κατα βαση)

Δηλαδη,εμεις τουλαχιστον-στο συνολο μας νομιζω- αποδεχομαστε πως κοιταζουμε πρωτα την εμφανιση, και οτι αν δεν μα εμπνεει αυτη,δεν προχωραμε.Οι γυναικες γιατι συντηρειτε αυτο το μυθο περι πνευματος,και τα ρεστα δεν το καταλαβαινω.Η ολη διαδικασια του φλερτ δεν ειναι καα βαση ενστικτωδης?Ζουγκλα,πως το λενε? Τι υποκρινεστε πως κοιταζετε πρωτα τον εσωτερικο κοσμο και τετοιες αηδιες? Μηπως ως εσωτερικο κοσμο οριζετε το περιεχομενο της τσεπης,ή τη Μερσεντες?Διοτι αυτα ειναι τα 2 στοιχεια που κοιτατε μετα την εμφανιση.

Δεν ξερω βεβαια προσωπικα την "πριγκιπισσα" της σελιδας,και οποιοες αλλες διαβαζετε,αλλα μιλαω παντα για την πλειοψηφια.Αν εσεις θεωρειτε τιυς εαυτους σας εξαιρεσεις,τοτε ΟΚ.Αλλα δυστυχως ετσι ειναι η εποχη,κι τσι ειναι οι ανθρωποι,ακομη κι αν στρουνθοκαμηλιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε, αν όντως όσες γκόμενες σου έχουν τύχει κοιτούσαν μονάχα την εμφάνιση και την τσέπη σου μάλλον πρέπει να ψαχτείς ή να αλλάξεις παρέα. ξέρεις, είναι πάρα πολύ εύκολο να τσουβαλιάζεις όλα τα γκομενάκια επειδή "έτσι σε βολεύει".

είναι αυτό ακριβώς που είπε και η μοσκίτο σε προηγούμενη σελίδα, στο πήδημα προφανώς και δε σ ενδιαφέρει τίποτα πέρα από το μέγθος και τα μούσκουλα και τα λοιπά μη ρομαντικά πράγματα. κατά τ' άλλα παίζει ρόλο ο εγκέφαλος. αν τον έχεις και ξέρεις να τον χρησιμοποιείς μπορείς να κάνεις καριέρα στις σχέσεις ακόμη και με μέτρια εμφάνιση.

 

υπ' όψην είμαι κ εγώ θηλυκό γένος, ντακς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βάθος και επί της ουσίας εξαιρούμαστε Luci.

Τα γκομενάκια που χτυπάμε εμείς δεν έχουν μόνο εγκέφαλο:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, είναι σα να βγαίνω εγώ και να λέω "εγώ στο κρεββάτι νοιάζομαι μόνο για το εύρος του κολπικού σωλήνα, τα βυζόμπαλα και άμα δίνει πίσω έμπα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...