Προς το περιεχόμενο

Internetικές σχέσεις - Hi5, Facebook, Hi3 και Facelift..Μήπως το παρακάνουμε?


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κακό είναι ότι τα βλαμμένα με κάνουν add πριν προλάβω να βγω από τη συζήτηση:-(

 

Χαχαχαχαχχχαχα xD

 

Τα ίδια και απο εδω...Ντάξ απλα δεν πατας Accept στην τελική..

 

Ειναι γελοίο, κατάφεραν και κατάστρεψαν και το MSN..Για εμενα το MSN ειναι απο τα προσωπικότερα πραγματα..Το μοιράζομαι με πολυ μετρημένα ατομα (οχι οτι ειναι λιγα..αλλα οχι οποιον να'νε..)..Ενω αυτα κανουν add ΟΤΙ ΔΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ και το εχουν κανει pure CHAT! :mad:

 

Άντε γειά..

 

και όχι, δεν γνωρίζω τον dimitris74..

 

Είμαι υπερήφανη για σενα..

 

Κανένα καλό site για chat ξέρετε ;

 

www.Τσάτ4Life.com

 

/Maraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
εκτος απο τα ψώνια κ αυτούς που προσπαθούν να

εχουν τη μεγαλυτερη λιστα "φιλων"

 

υπάρχει κ χρησιμότητα σε αυτές τις σελίδες...

κυριως για φίλους που ειναι μακρια

βλέπεις ευκολα νέες φωτό τους, νέα τους

στέλνεις ενα μηνυματάκι να μπουν msn k καθάρισες

 

Γι αυτο υπαρχουν τα email, τα blogs, το photobucket, το flickr... αμα θες να σου λενε διαφοροι ξεμπαρκοι ποσο γκομενος/α εισαι τοτε υπαρχουν τα myspace/hi5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναquotaro τον εαυτό μου γιατι δεν αξίζει να ασχοληθω άλλο μαζί σου.

 

εγω απο την άλλη πιστεύω οτι το internet εδωσε το δικαίωμα σε καθε τυχάρπαστο ηλίθιο άτομο με ψυχολογικά προβλήματα να βιώσει μια εικονική πραγματικότητα πουλώντας τον ευατό όχι όπως ειναι αλλά όπως θα ήθελε να είναι. και οσο γινεται προσιτό στον κόσμο τοσο περισότερο θα εκφυλίζεται.

 

Ps. στην περίπτωση σου έρχεται κουτι μια φραση που ειχα διαβάσει παλιοτερα.

"προσπαθείς απο μηδενικό να γίνεις νούμερο". Keep up the good work. Θα τα καταφερεις.

 

Ps2

masterX θυμισε μου ρε συ το paypal σου να σου στειλω την αμοιβή σου. :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο υπαρχουν τα email, τα blogs, το photobucket, το flickr... αμα θες να σου λενε διαφοροι ξεμπαρκοι ποσο γκομενος/α εισαι τοτε υπαρχουν τα myspace/hi5

κάνεις λάθος σε αυτό

 

στα βlogs, στο photobucket, στο flickr μπορεί ο κάθε ξέμπαρκος (εγγεγραμένος) χρήστης να σου κάνει comments

απλά δεν ειναι τόσο εύκολη η πλοήγηση γιαυτο δεν γίνεται χαμός

 

αντίθετα στο myspace/hi5 υπάρχουν επιλογές όπως private profile, να βλέπουν το profile sou και να δέχεσαι comments μόνο απο friends

 

τώρα αν δεν τις έχει ενεργοποιημένες είναι αλλο θεμα..

τα site έχουν ξεπέσει αλλα αυτό δεν σημαίνει οτι δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις χωρίς να ξεπέσεις και εσύ ;)

 

κάθε πράγμα εχει τη χρησιμότητα του..

 

οσο για τα νούμερα.. πάρτε το στην πλάκα

μαζευτείτε 2-3 φίλοι και απλα σερφαρετε σε προφιλ

εχω ρίξει απειρο γέλιο.. (ενταξει μετα την 3η φορά το βαριέσαι :mrgreen:)

 

πραγματικα υπάρχουν κ παλικάρια που σαρκάζουν το σιτε με τα προφίλ τους

ετυχε να δω προφιλ με όνομα/φωτό σκύλου

μπένω στο προφιλ του και πραγματικά πέθανα στο γέλιο

φωτο του σκύλου σε διάφορες πόζες... ολοι οι friends να είναι σκυλια/γατια

να περιγράφει τον εαυτό του ως ανησυχο κουταβι και τετοια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναquotaro τον εαυτό μου γιατι δεν αξίζει να ασχοληθω άλλο μαζί σου.

 

 

 

Ps. στην περίπτωση σου έρχεται κουτι μια φραση που ειχα διαβάσει παλιοτερα.

"προσπαθείς απο μηδενικό να γίνεις νούμερο". Keep up the good work. Θα τα καταφερεις.

 

Ps2

masterX θυμισε μου ρε συ το paypal σου να σου στειλω την αμοιβή σου. :lol::lol:

 

Παλι μαζι μου ασχολησε? Ο_Ο'

 

Αυτα που ειπα 8α ηταν Too Much να μπαιναν στο κεφαλάκι σου..Εαν μπαιναν δεν 8α τολμουσες να απαντησεις(Ειδικα με τοσο ακυρο τροπο..).

 

At least, ειπες στην μαμακα οτι εχεις Humour να σου δωσει φιλάκι? :-)

 

0ust απο το Thread! Mean Spam Fairy! v(x_x)> |EXIT|

 

πραγματικα υπάρχουν κ παλικάρια που σαρκάζουν το σιτε με τα προφίλ τους

ετυχε να δω προφιλ με όνομα/φωτό σκύλου

μπένω στο προφιλ του και πραγματικά πέθανα στο γέλιο

φωτο του σκύλου σε διάφορες πόζες... ολοι οι friends να είναι σκυλια/γατια

να περιγράφει τον εαυτό του ως ανησυχο κουταβι και τετοια!

 

Το εχουμε πει ρε c biscuit..Παντου υπαρχουν παπαρούνες..Αλλα δεν εχει παντου άνοιξη.. :-(

 

Εστω τα κοριτσάκια που postαρα πριν..Σιγουρα μπαινοβγαινουν σε αυτα τα site με πολυ ηλί8ιες δια8έσεις.. >_>

 

/Maraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταξύ των παραπάνω που αναφέρατε που είναι εκνευριστικά τα μάλα, το άλλο που μου την σπάει είναι η πλειάδα emoticons που χρησιμοποιεί ο καθένας κ το μόνο που καταφέρνει είναι να πρέπει να κάνω μετάφραση κ αποκρυπτογράφηση κάθε μήνυμα. αν βέβαια χρησιμοποιεί κ την κωλοslag ε τότε είναι που έχει φάει block από το καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταξύ των παραπάνω που αναφέρατε που είναι εκνευριστικά τα μάλα, το άλλο που μου την σπάει είναι η πλειάδα emoticons που χρησιμοποιεί ο καθένας κ το μόνο που καταφέρνει είναι να πρέπει να κάνω μετάφραση κ αποκρυπτογράφηση κάθε μήνυμα. αν βέβαια χρησιμοποιεί κ την κωλοslag ε τότε είναι που έχει φάει block από το καλημέρα.

 

No no! Dont tell me I kn0w! You mean that? :-) ->

 

alampournezikitrendyc7.png

 

Right..? ;) (Πρεπει να υπαρχουν και βραβεία για αυτους π 8α κτλβουν τι εννοει ο ποιητής xD)

 

Maraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αει γεια σου! και η πλάκα είναι ότι όχι μόνο δεν καταλαβαίνεις τι λένε αλλά μέχρι να φωρτώσουν όλα κ να εμφανιστούν, περιμένεις το λιγότερο λεπτό... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο μου έστειλε και έστελνε ένας φίλος μεχρι που πήγα σπίτι του και το έσβησα τελείως το msn...

Kαι την επόμενη φορά θα έχει και σφαλιάρα.χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αει γεια σου! και η πλάκα είναι ότι όχι μόνο δεν καταλαβαίνεις τι λένε αλλά μέχρι να φωρτώσουν όλα κ να εμφανιστούν, περιμένεις το λιγότερο λεπτό... :mad:

 

lol ρε παιδιά υπάρχει επιλογή "display custom emoticons ? " και απλά το ξε-τικάρεις.

 

Πάντως εγώ δηλώνω περίφανα πως δεν έχω τίποτα από τις καινούριες μόδες ;) έτυχε και κοίταζα κάποια προφίλ φίλων στο hi5, και αν είναι δυνατόν, βλέπω μπροστά μου μία φωτογραφία που έβαλε κάποια τυπισα για display pic, και ήταν αυτή στη παραλία με το string το μαγιό, ξαπλωμένη ανάποδα... Έλεος δηλαδή, πόσο απεγνωσμένη πια???

 

MSN κι αυτό από το 2001 τότε που ήταν windows messenger χωρίς καν εικονίδια καλά καλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol ρε παιδιά υπάρχει επιλογή "display custom emoticons ? " και απλά το ξε-τικάρεις.

 

Αυτο που λεει ειναι οτι ειναι τοοοοσα πολλα..Που ακομα και το DL spd του MSN δεν τα προλαβαινει να τα εμφανισει! :lol: Μου τυχαινει και εμενα περα απο την πλακα....

 

Πρεπει να υπαρχει και script παντως..Που μολις πας να συνομιλήσεις με Emo, να σου βγαζει τα Emots :-D

 

http://www.emodetector.org/download.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εμένα πειράζει που κάποιες απο τις απόψεις εδω μου φαίνονται λίγο «γεροντοκορίστικες;» 

Χαλαρώστε, το facebook είναι μια χαρά τρόπος να σκοτώσεις την ώρα σου, να κρατήσεις επαφή με φίλους και συγγενείς ή και γιατί όχι να κάνεις νέους φίλους.

Τώρα αν σε κάποιους γίνεται εξάρτηση και μονομανία μην έχετε καμιά αμφιβολία ότι κάποια εξάρτηση θα αποκτούσαν αργά ή γρήγορα και χωρίς facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εμένα πειράζει που κάποιες απο τις απόψεις εδω μου φαίνονται λίγο «γεροντοκορίστικες;» 

Χαλαρώστε, το facebook είναι μια χαρά τρόπος να σκοτώσεις την ώρα σου, να κρατήσεις επαφή με φίλους και συγγενείς ή και γιατί όχι να κάνεις νέους φίλους.

Τώρα αν σε κάποιους γίνεται εξάρτηση και μονομανία μην έχετε καμιά αμφιβολία ότι κάποια εξάρτηση θα αποκτούσαν αργά ή γρήγορα και χωρίς facebook.

 

Ωραία τα λες..Αλλα πραγματικα..διαβασε το 1ο μου post(Το 1ο Post)..Και διαβασε τι ακριβως με στεναχωρει/ανησυχει..

 

Ασε που (3ερω οτι το ειπες γενικα αλλα δικαζω τον εαυτο μ..) δεν 8α με αποκαλουσε κανεις "ατομο με γεροντοκοριστικες ιδεες" διοτι σε τούτο εδω το 4um ειμαι ισως η μόνη π παω κοντρα σε ολα τα κα8εστημενα..Και η μόνη που usarw την Internet/Gamez0r Slang..(Και οι υπολοιποι ανιω8οι users μου την λενε..) :-) (Και αλλα πολλα μπορουσα να κανω..Αλλα γινεται χαμοC εδω μεσα..Μου κόψανε το ροζ, μου κόψανε το slang, μου κόψαν τα πολλα abbreviations, μου κόψαν και τα Greeklish!! Μιλάω Ελλαδιστανίτικα στο Internet και νιω8ω σαν να κοροιδευω τον εαυτο μου....)

 

w/e,

Koritsi_Gia_PC!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...