Προς το περιεχόμενο

Lost VS Prison Break


GeorgeVls

Lost VS Prison Break  

134 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο προτιμάτε?

    • Lost
      80
    • Prison Break
      45
    • Και τα 2
      9


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και poll παρακαλώ. Ε ρε τι άλλο θα κάνω στην θητεία μου σαν μοντ ρε πούστη? Εκτιμήστε ρε γαμώτο.

 

Καλά ρε απατεώνα, έβαλες και επιλογή "και τα 2"?? Έπρεπε να λέει "και τα 2 είναι μέτρια" αλλα τεσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε απατεώνα, έβαλες και επιλογή "και τα 2"?? Έπρεπε να λέει "και τα 2 είναι μέτρια" αλλα τεσπα

 

Aν δεν εισαι εσυ σε πνευματικό επίπεδο ικανό για να πιάσεις έστω και το μισό απο τα μηνύματα που θέλει να περάσει το Λοστ, δεν σου φταιμε εμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ξεθάψατε το θέμα, κανένα από τα δύο και τα δύο είχαν ένα μέτριο ανούσιο τέλος...

 

Sorry bro, αλλα το προβλημα δεν είναι οτι είχαν μέτριο τελος, αλλά ότι ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕΣ ΕΣΥ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το έγραψες για καλό αυτό? το ίδιο μπορεί να πει και για σένα, δλδ το ότι σου άρεσε το τέλος, δεν σημαίνει ότι ήταν και καλό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έγραψες για καλό αυτό? το ίδιο μπορεί να πει και για σένα, δλδ το ότι σου άρεσε το τέλος, δεν σημαίνει ότι ήταν και καλό :P

 

 

Προφανως θελει να πει οτι ολοι ειχαν δημιουργησει ταιρατιες προσδοκιες με αυτη την σειρα και περιμεναν ενα απιστευτο-μοναδικο-σουπερ-τελειο κ.α Φιναλε....Κατι τετοιο ομως δεν γινεται. Και ετσι οι περισσοτεροι απογοητευτηκαν λογω των προσδοκιων που ειχαν τελικα και οχι επειδη οι σεναριογραφοι εκαναν κακη δουλεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ βρε παλικαρια ποσες φορες τα εχουμε συζητησει αυτα, καλα ηταν χαβαλεδιαρικο το thread μην το σοβαρευετε! grin.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι , ιδίως για το Lost, κάθε λέξη, κάθε πρόταση, κάθε σκηνή ερμηνεύονταν από τον καθένα με διαφορετικό τρόπο. Και δωστου οι θεωρίες και οι παραθεωρίες και όλοι είχαν από μια θεωρία για οτιδήποτε συνέβαινε.

Ολοι λοιπόν είχαμε αναπτύξει τις θεωρίες μας για το πολυαναμενόμενο τέλος, με την ελπίδα ότι θα ήταν η δική μας αυτή που θα επιβεβαιωνόταν. Όταν αυτό δεν έγινε, τότε κάποιους τους πείραξε περισσότερο και κάποιους λιγότερο.

Εμένα προσωπικά δε με ενόχλησε γιατί δεν είναι αρκετό ένα τέλος για να μου χαλάσει ό,τι ένιωθα

παρακολουθώντας αυτές τις σειρές επί έξι χρόνια ( το λοστ) και τεσσερα χρόνια (το πριζον μπρεηκ ). :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως θελει να πει οτι ολοι ειχαν δημιουργησει ταιρατιες προσδοκιες με αυτη την σειρα και περιμεναν ενα απιστευτο-μοναδικο-σουπερ-τελειο κ.α Φιναλε....Κατι τετοιο ομως δεν γινεται. Και ετσι οι περισσοτεροι απογοητευτηκαν λογω των προσδοκιων που ειχαν τελικα και οχι επειδη οι σεναριογραφοι εκαναν κακη δουλεια..

 

Ας κρίνουμε μια σειρά αμερόληπτα, κι όχι επειδή είμαστε fans να δικαιολογούμε τα πάντα.

Οι σεναριογράφοι έφτασαν στον 5.κύκλο & δε γνωρίζανε καν το τέλος του Lost! Συγκεκριμένα ξεκίνησαν τη σειρά χωρίς να έχουν ολοκληρωμένο σενάριο, κι όσο αυτή "έπιανε νούμερα", τόσο τη τραβούσαν. Το έχω γράψει και πριν, ότι σε συνέντευξη που έγινε οι σεναριογράφοι απάντησαν πως ούτε οι ίδιοι τους ξέρουν πως θα τελειώσει η σειρά!

Το ότι απογοητεύτηκε πολύ κόσμος, δεν είχε να κάνει με το τέλος της σειράς, αλλά με τα αναπάντητα ερωτήματα που άφησε πίσω της. Φαινόταν σαν να τελείωσε "πριν την ώρα της", χωρίς να ξεκαθαρίζει πολλά πράγματα! Θα μπορούσαν με 2 επιπλέον επεισόδια και με λίγη φαντασία παραπάνω να δώσουν απαντήσεις.

Δε μπορεί κανείς να πει ότι το Lost δεν ήταν υπερθέαμα, ούτε ότι ήταν μια κακή σειρά. Όπως επίσης δε μπορεί κανείς να πει ότι δε παίζανε καλά οι ηθοποιοί, διότι έγινε πολύ καλό casting, κι όλοι παίζανε άψογα το ρόλο τους! Κοινώς δε μπορεί κανείς να αμφισβητήσει την επιτυχία του Lost... αλλά ας κρίνουμε δίκαια, κι ας μην αμφισβητούμε το γεγονός ότι από το μυστήριο της σειράς, από αυτό το "παζλ" που έλειπαν τόσα κομμάτια, τελειώνοντας η σειρά συνέχισαν να λείπουν πολλά κομμάτια! Όπως επίσης το ότι "τραβήχτηκε πολύ" μετά τον 5. κύκλο... ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΥ!!!

 

Επιμένω πάντως ότι η σύγκριση που γίνεται πιο πάνω είναι άκυρη. Το Lost είναι κάτι μεταξύ Mystery & Science fiction και το Prison Break είναι κάτι μεταξύ Drama & Politic Thriller!

Να συγκρίνει κανείς το Prison Break με το 24 έχει νόημα, αλλά όχι και με το Lost... Το ότι παίχτηκαν την ίδια περίοδο, δε μου λέει τίποτα απολύτως. Απευθύνονται σε εντελώς διαφορετικό κοινό η κάθε μία. Εμένα μου άρεσαν και οι δύο!

 

Ας συγκρίνουμε και τη Τόλμη και γοητεία με το Grey's anatomy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...