Προς το περιεχόμενο

Lost VS Prison Break


GeorgeVls

Lost VS Prison Break  

134 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο προτιμάτε?

    • Lost
      80
    • Prison Break
      45
    • Και τα 2
      9


Προτεινόμενες αναρτήσεις

LOST

 

 

 

YΓ: Mπορει καποιος να μου πει ποια ειναι ολα αυτα τα αναπαντητα ερωτηματα???? Γιατι ψαχνω ψαχνω και δεν βρισκω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

YΓ: Mπορει καποιος να μου πει ποια ειναι ολα αυτα τα αναπαντητα ερωτηματα???? Γιατι ψαχνω ψαχνω και δεν βρισκω..

 

Μη βγαίνεις offtopic και αποσυντονίζεις το κόσμο μας τώρα που είμαστε ενωμένοι σα γροθιά.

Μετά το θρίαμβο θα σου πούμε ότι θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Δε τη παλεύετε!!!!

Ρε!!!

Κι εμείς που είμαστε fan και των 2 σειρών, τι θα ψηφίσουμε??

Το αποτέλεσμα θα θυμίζει τις Ελληνικές εκλογές (κοινώς... ό,τι να'ναι)!!!! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμείς που είμαστε fan και των 2 σειρών, τι θα ψηφίσουμε??

Υπάρχει και η επιλογή "Και τα 2" αλλά δε στην προτείνω. Υπάρχει μόνο μία σωστή απάντηση στη γνωστή ερώτηση...

 

Το αποτέλεσμα θα θυμίζει τις Ελληνικές εκλογές (κοινώς... ό,τι να'ναι)!!!!

Μπα, δε νομίζω... Εδώ η νίκη μας θα είναι ξεκάθαρη! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOST

 

 

 

YΓ: Mπορει καποιος να μου πει ποια ειναι ολα αυτα τα αναπαντητα ερωτηματα???? Γιατι ψαχνω ψαχνω και δεν βρισκω..

 

Αν κάνεις κλικ εδώ και διαβάσεις τα negatives και το International reaction, θα δεις ότι πολλοί μιλάνε για "αναπάντητα ερωτήματα" στο τέλος της σειράς.

 

Ας πιάσουμε 3 βασικότατα δικά μου:

Ο Hugo σε όλη τη σειρά είχε να αντιμετωπίσει συγκεκριμένους αριθμούς που όχι απλά όριζαν τη τύχη του, αλλά τους έβρισκε γραμμένους και στο νησί σε πολλά σημεία!

Τελικά τι ήταν αυτοί οι αριθμοί και ποιο το νόημα του σεναριου να πρέπει να τους δώσουμε βάση σε όλη τη σειρά?

 

&

 

Ο μικρός μαύρος Walt έπεσε θύμα απαγωγής των "κακών", επειδή είχε (όπως είπανε) δυνάμεις που αυτοί θέλανε να εκμεταλευτούν! Ποιες ήταν αυτές οι δυνάμεις και γιατί δε τις εκμεταλεύτηκαν ποτέ?

 

&

 

Γιατί οι ψυχές των νεκρών δε βρίσκανε "ηρεμία" στο συγκεκριμένο νησί και συνεχίζανε να περιφέρονται ακόμη και μετά το θάνατο τους? Ποιος ο σκοπός τους να βοηθήσουν όσους ήταν εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μικρός μαύρος Walt έπεσε θύμα απαγωγής των "κακών", επειδή είχε (όπως είπανε) δυνάμεις που αυτοί θέλανε να εκμεταλευτούν! Ποιες ήταν αυτές οι δυνάμεις και γιατί δε τις εκμεταλεύτηκαν ποτέ?

 

Εύκολη απάντηση. Γιατί ο μικρός που έπαιζε τον Walt μεγάλωσε man και έγινε 2 μέτρα ντερέκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύκολη απάντηση. Γιατί ο μικρός που έπαιζε τον Walt μεγάλωσε man και έγινε 2 μέτρα ντερέκι.

 

 

Ωραία... αν και δε με καλύπτει η απάντηση, έχει κάποιο νόημα.

Οι αριθμοί τελικά τι ήταν?

Βασίστηκαν ολόκληρα επεισόδια στο παρελθόν του Hugo (αν όχι γενικότερα όλη η προσωπικότητα του Hugo ως ύπαρξη) σε συγκεκριμένους αριθμούς που του φέρνανε κακή τύχη, αλλά και που εντελώς τυχαία ήταν γραμμένοι σε πολλά σημεία του νησιού!

Τελικά τι ήταν αυτοί οι αριθμοί? Τι σήμαιναν? Γιατί του φέρνανε κακή τύχη και για ποιο λόγο τους βρήκε τυχαία γραμμένους και σε εγκαταστάσεις των "κακών"? Από που προήλθε ο συνδυασμός τους και σε τι αντιστοιχούσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ... αυτά είναι που με πάγωσαν στη συγκεκριμένη σειρά. Και αναφέρω 3 ερωτήσεις, διότι δεν ήταν μόνο 3!

 

Από'κει και πέρα ο πρώτος (και προς το παρόν μοναδικός) ψήφος για και τις 2 σειρές, είναι δικός μου. Και τσατίζομαι πάρα πολύ που και οι 2 σειρές κυκλοφόρησαν σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη σε εκπληκτικά Blu-Ray Boxsets (που θα τ'αγόραζα όσο κι όσο), αλλά στην Ελλάδα δε βγήκαν ποτέ με Ελληνικούς υπότιτλους (εξαίρεση ο πρώτος κύκλος του Prison Break)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμ... αυτά είναι που με πάγωσαν στη συγκεκριμένη σειρά. Και αναφέρω 3 ερωτήσεις, διότι δεν ήταν μόνο 3!

 

Από'κει και πέρα ο πρώτος (και προς το παρόν μοναδικός) ψήφος για και τις 2 σειρές, είναι δικός μου. Και τσατίζομαι πάρα πολύ που και οι 2 σειρές κυκλοφόρησαν σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη σε εκπληκτικά Blu-Ray Boxsets (που θα τ'αγόραζα όσο κι όσο), αλλά στην Ελλάδα δε βγήκαν ποτέ με Ελληνικούς υπότιτλους (εξαίρεση ο πρώτος κύκλος του Prison Break)!

 

 

Δεν είναι τα μόνα που δε βγαίνουν σε blu ray εδω. Βασικά καμμία σειρά σχεδόν δε βγαίνει με ελληνικούς υπότιτλους. Και απο τη στιγμή που καμμία εταιρεία δε κάνει παραγωγή εδώ ώστε να προσθέσει τους υπότιτλους, η μοίρα μας εξαρτάται από το αν η "μαμά" εταιρεία τους συμπεριλάβει. Στη συγκεκριμένη περίπτωση η Disney (που είναι υπεύθυνη για τις σειρές του ΑΒC) δε το έκανε οπότε το πούλο κι εμείς.

 

Για τα ερωτήματα μη μασάς, θα στα απαντήσει ο Linuslost μόλις ευκαιρήσει.

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε είστε σοβαροί ? και το prison γάμησε αλλα είναι δυνατόν να αγγίξει την μαγεία του lost?

 

Όχι μόνον είναι δυνατόν να την αγγίξει αλλά και να την ξεπεράσει κατά πολύ...!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...