Προς το περιεχόμενο

Lost VS Prison Break


GeorgeVls

Lost VS Prison Break  

134 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο προτιμάτε?

    • Lost
      80
    • Prison Break
      45
    • Και τα 2
      9


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή τη στιγμή Lost.

Η 3η σαιζόν του PrisonBreak ήταν ένα μπαγιάτικο 1ο κύκλο με εμφανέστατη έλλειψη πλοκής.

Στο Lost η πλοκή είναι σταδιακή και όλο και όλο πιο πολύπλοκη...:-)

 

Συγνώμη για τα γκρικινκλις μου...Ίσως γιαυτό μερικά ποστ διαγράφτηκαν.Μετά κατάλαβα ότι γραφω με λάθος γλώσσα..Σύγγνώμη παιδιά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ελεος ειναι σαν να συγκρινουμε το σωβρακο με τη γραββατα και ο νοων νοειτω για το ποιος ειναι το εσωρουχο....

To pb ηταν ομολογουμενως η million dolar idea(εξαιρετικη και ολοκληρωμενη πρωτη σεζον)αλλα απο το πως εξελισεται η δευτερη και ειδικα η τρισαθλια τριτη μπορουμε να καταλαβουμε οτι το show συνεχιζεται τραβηγμενο απο τα μαλλια χωρις ιχνος εμπνευσης μονο και μονο λογω του hype της πρωτης χρονιας και της επιτυχιας που εχει ο πρωταγωνιστης(-τρια για μερικους αλλους;);))στο αντιθετο ή και το ιδιο ενδεχωμενως φυλο:shifty:

Απο την αλλη πλευρα εχεις το lost το οποιο καθε σεζον βελτιωνεται και εξελισεται ενω καθε φορα οι δημιουργοι βρισκουν και ενα καινουργιο τροπο να σε εκπληξουν ευχαριστα με τις σεναριακες ανατροπες(με μειονεκτημα το οτι χρειαζεται να παρακολουθεις ανελιπως και με προσηλωση τα επισοδεια για να μην ''χανεις επισοδεια'':p)Το οτι καποιοι παρουσιαζουν σαν μειονεκτημα το γεγονος οτι δεν εχουν δοθει επαρκεις απαντησεις σε καποια καιρια ερωτηματα εχει μια βαση αλλα θυμηθειτε οτι μιλαμε για σειρες οχι για ταινιες η σειρες μικρου μικους εαν ειχαν δοθει δεν θα ειχε λογο υπαρξης η σειρα.Επιπλεον ,και αυτο ειναι προσωπικη αποψη καθαρα, εμενα δεν με εχει κουρασει η τωρινη πλοκη του lost ουτωσωστε να παρακαλαω να δοθει ενα τελος.(Το οποιο εχει ανακοινωθει ΜΠΑΙΔΕΓΟΥΕΗ οχι οπως το pb που θα τελειωσει οταν βγει στο προσκηνιο κανα αλλο ατριχο αγορι με ψευτικα τατου που μιλαει μονο ψιθυριστα...[και εδω σχολιαζω το κεφαλαιο ερμηνειες -χαρακτηρες ξεκαθαρα ελπιζω...])

Συμπερασματικα εαν επροκειτο για μια μονο σεζον το ερωτημα Lost-PB ισως να υφιστατο αλλα εαν μιλαμε για ολοκληρωμενες σειρες το νησι κερδιζει ανευ αγωνος τη μπουζου(φρεσκο,στενη,μπαλαουρο,μπουντρουμ)γιατι ακομα και αν υποθεσουμε πως οι απαντησεις που δοθουν στο Lost ειναι ανεπαρκεις η ακομα και ανυπαρκτες η ευχαριστηση που προσεφερε η σειρα και οι απειρες φορες που μειναμε μαλακες:confused: μ'αυτα που συνεβαιναν οπως και οι ατερμονες συζητησεις με αλλους φαν για την ερμηνεια αυτων που βλεπαμε στη οθονη απλως δεν υπαρχουν σε καμια αλλη σειρα.Επομενως βαλτε μια η μαλλον εναν ψηφο απο εμενα στο PB:p:p:p

 

 

P.S :shifty:οι αποψεις φιλων που εχουν δει μεμονομενα και διασπαρτα επισοδεια του Λοστ απλως δεν γινεται να ληφθουν σοβαρα υποψη:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Και οι 2 σειρές αποτελούν για πολλούς τον λόγο για τον οποιο παρακολουθούν πλέον περισσότερες σειρές.

 

Ο "θεσμός" της σειράς ήταν ψιλοαγνωστος στην Ελλάδα μέχρι μια εποχή.

 

Αν θα πρεπε να διαλέξω θα προτιμούσα το prison break, αλλά αυτό αποτελεί απλά προσωπική άποψη :rolleyes: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμας να φας κλουβιο αυγο η μια ωραια παστα που στη τελευταια κουταλια ομως θα ανακαλυψεις ενα σκουληκι?

 

Aλλο είναι να βρείς ένα σκουλήκι και στο κάτω κάτω να το φας αν είσαι fun της Mezcal(τεκίλα)και άλλο να δεις 6 season και στο τέλος να σου πούνε ``sorry φιλε έχω 3 χιλιάδες κενά στην ιστορία και για να τα καλύψω σου λέω ότι είδες απλά δεν υπήρξε...``

 

Prison Break με χίλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry φιλε έχω 3 χιλιάδες κενά στην ιστορία και για να τα καλύψω σου λέω ότι είδες απλά δεν υπήρξε...``

 

Prison Break με χίλια.

 

Κάντα 3 εκατομμύρια ! Τρολολο Τρολολο! Αυτό το αστείο με τα πολλααα κενα πρεπει να σταματησει!

 

Εχουνε φτασει να εξηγουν τη καλτσα! Αυτά εχει το sci-fi!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε ξέρω ποια να διαλέξω πάντως. Ακόμα και τις καλύτερες σεζόν της κάθε σειράς να πιάσω (την 4η του Prison και την 6η του Lost) πάλι δε μπορώ να βγάλω νικητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε ξέρω ποια να διαλέξω πάντως. Ακόμα και τις καλύτερες σεζόν της κάθε σειράς να πιάσω (την 4η του Prison και την 6η του Lost) πάλι δε μπορώ να βγάλω νικητή.

 

Ακόμα και τις καλύτερες σεζόν της κάθε σειράς να πιάσω (την 4η του Prison και την 6η του Lost) πάλι δε μπορώ να βγάλω νικητή. ε????

 

η καλύτερη του prison break ειναι η πρώτη και του λοστ οι τρεις πρώτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...