Προς το περιεχόμενο

Τρομακτικές ιστορίες


aLek0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'Ενα βράδι, ήμουν εγώ κι άλλοι 2 φίλοι και καθόμασταν στο σαλόνι του σπιτιού του ενός απ' αυτούς. Στον τοίχο κρεμόταν μια φωτογραφία του πεθαμένου παππού του παιδιού. Κάποια στιγμή σηκώνεται ο άλλος (καραγκιοζάκος γενικά) και πάει στη φωτογραφία του παππού και αρχίζει να τον κοροιδεύει: "Ρε μαλάκα πώς ήταν έτσι ο παππούς σου; Τι τσιγκελωτό μουστάκι είν' αυτό; Ρε το σκατόβλαχο, έτσι έβγαινε έξω;" και διάφορα τέτοια. Οπότε του λέει ο άλλος: "Ξεκόλλα, δεν κάνει να μιλάς άσχημα για νεκρό". "Γιατί τι θα μου κάνει; Πεθαμένος είναι" "Θα σου εμφανιστεί εκεί που δε το περιμένεις και θα σου απαντήσει". "Ρε θα μου κλάσει τ' αρχ****, να ορίστε τον βρίζω, τον π****η, γαμώ τη μ***, σκατά στον τάφο του..." κλπ. αρχίζει ο άλλος να βρίζει χοντρά τον παππού, κωλοδάχτυλα στη φωτογραφία και τέτοια. Το παιδί το άλλο δε μίλησε. Περνάει η ώρα λοιπόν, ξεχνιέται το θέμα. Είχαμε ψιλονταγκλάρει, βλέπαμε μια ταινία, όταν ξαφνικά αυτός που έβριζε πετάγεται πάνω σα να τον χτύπησε ρεύμα στριγκλίζοντας ΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑ!! και κουνώντας τα χέρια μπροστά, βάζει μια τρεχάλα βροντάει την πόρτα και καβαλάει τη μηχανή να φύγει τρελαμένος! Χωρίς να πάρει ούτε μπουφάν, ούτε κινητό, ούτε κλειδιά! Τρέχουμε εμείς, τον πιάνουμε, ρε μαλάκα τι έγινε, τι έπαθες, αυτός είχε γίνει σα κιμωλία, η μούρη του είχε στραβώσει απ' τον τρόμο κι έτρεμε, του λέμε έλα μέσα κάνει κρύο να μας πείς τι έπαθες, κάνει "ΕΓΩ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΩ!!!". Τελοσπάντων πήγαμε μια βόλτα, ηρέμησε λίγο, κ μας είπε οτι είδε τον παππού στη φωτογραφία να ανοιγοκλείνει τα μάτια 3 φορές, να γυρίζει το κεφάλι του και να τον κοιτάζει με άγριο ύφος. Εμείς δε τον πιστέψαμε βέβαια (καραγκιοζάκος γενικά), αλλά 2 πράγματα μας προβλημάτισαν: 1ο. οτι ο τύπος έκανε σαν τρελός, σαν κάποιος που έχει πάθει σοκ, ενστικτωδώς κούναγε τα χέρια προς τη φωτογραφία για να προφυλαχτεί, είχε στραβώσει η μάπα του και έτρεξε στη μηχανή χωρίς να πάρει κλειδιά και 2ο. οτι ποτέ, μα ποτέ, μα ΠΟΤΕ μέχρι σήμερα δεν ξαναπήγε στο σπίτι εκείνο.

 

Μπορείτε να βγάλετε λεφτά απ' αυτόν ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και μια άλλη ιστορία που έγινε πριν λίγα χρόνια ..περίεργη κάπως...

 

Είμουνα στο σπίτι της φίλης μου ένα απόγευμα και καθόμασταν στο δωμάτιό της...εκεί λοιπόν που φτιάχναμε τα μαλλιά μας,λέμε να βγάλουμε φωτογραφίες με το κινητό (ήταν τότες που πρωτοβγήκαν εκείνα τα νόκια με το 1,3MP lol)...το δωμάτιο της φίλης μου,έχει ακριβώς απέναντι το μπάνιο και βλέπεις ευθεία την τουαλέτα.Ενδοιάμεσα είναι το χολ.

Καθόμασταν εκεί κοντά πάντος στην πόρτα και βγάζαμε ένα σωρό φωτογραφίες.

Μετά από κανά μισάωρο,και αφού εμείς τα ψώνια βγήκαμε με διάφορες γκριμάτσες,καθόμαστε και τις βλέπουμε.Σε μια δόση,εκεί που εγώ σηκώθηκα να πάρω κάτι να πιω,η φίλη μου,βγάζει μια τσιρίδα και φωνάζει το όνομά μου.Τρέχω μέσα ξανά και την βλέπω κατάχλωμη να κοιτάει το κινητό με γουρλομένα μάτια..της το αρπάζω και της λέω τι είναι ρε τρόμαξες με την φάτσα σου; Και μου λέει κοίτα από πίσω στην τουαλέτα κάποιος κάθεται !!!!

Κοιτάω,και παιδιά τι να πω,πίσω από την φίλη μου έτσι πως φαινόταν το μπάνιο,φαινόταν ένας άνθρωπος να κάθεται με τα χέρια στο πρόσωπο και το κεφάλι σκυμμένο κάτω:confused:

Κάθομαι στο κρεβάτι προσπαθώντας να καταλάβω αν αυτό που βλέπω είναι αληθινό ...στο εντομεταξύ η φίλη μου είχε δακρύσει και έλεγε δεν είναι δυνατόν θα είναι από καμιά άλλη φωτογραφία :rolleyes:

Αφού πέρασαν κάτι 10λεπτα και συνήρθαμε σχετικά,προσπαθήσαμε να βρούμε μια λογική εξηγήση και λέγαμε αυτό που είπε η φίλη μου στην αρχή,ότι αναμείχτικε αυτή η φωτογραφία με καμιά άλλη και λέγαμε το κινητό ίσως τα έχει παίξει...αλλά δεν βρήκαμε καμία φωτογραφία που να δείχνει κάποιον να κάθεται έτσι :confused:(αυτό με το να ανακατεύονται η φωτογραφίες γινόταν συχνά στις παλιές φωτογραφικές μηχανές,εάν δεν γυρνούσες το φιλμ μέχρι το τέλος για να βγάλεις άλλη)

Το δείξαμε μετά και στους γονείς της,και μας είπαν το ίδιο...και υποθέσαμε πως θα ήταν καμιά άλλη φωτογραφία που είχε σβήσει η φίλη μου..το άλλο το πρωί,(περιττό να πω πως δεν κοιμηθήκαμε ΚΑΘΟΛΟΥ )ετοιμαστήκαμε να πάμε σχολείο και να δείξουμε σε όλους την περιέργη φωτογραφία.

Παιδιά..καθόμασταν μέσα στο λεωφορίο,και εκεί που την χαζεύαμε και την ξαναχαζεύαμε,πατάει απότομα φρένο ο οδηγός,η φίλη μου πέφτει μπροστά πάνω σε έναν άλλον (είμασταν όρθιες) και τις πετάγεται το κινητό πάνω στην τζαμαρία της πόρτας και από κει κάτω στο πάτωμα...το κινητό έγινε παραδόξως κομμάτια (έσπασε η οθόνη)αλλά εμείς το χαβά μας και της λέω καλά που αποθηκεύσαμε την φωτογραφία στην κάρτα και όχι στην συσκευή...με κοιτάει και μου λέει "Σύλβια στην συσκευή το αποθήκευσα"...

Πάει το κινητό....

δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση,ή όντως κάνα φάντασμα και μετά μας "έσπασε" το κινητό ...η φίλη μου πιστεύει πως ήταν όντως κάποιος εκεί και το όλο δεν ήταν τυχαίο,εγώ αντιθέτως δεν το πιστεύω.Χμ τι να πω:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε σπάσει μόνο η οθόνη, τότε προφανώς και μπορούσε να ανακτηθεί η φωτογραφία. Επίσης έχετε μείνει 20 χρόνια πίσω, στις ψηφιακές μηχανές δεν γίνεται να αναμιχθούν δύο φωτογραφίες.

Καλή προσπάθεια πάντως, βάζω ένα 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε σπάσει μόνο η οθόνη, τότε προφανώς και μπορούσε να ανακτηθεί η φωτογραφία. Επίσης έχετε μείνει 20 χρόνια πίσω, στις ψηφιακές μηχανές δεν γίνεται να αναμιχθούν δύο φωτογραφίες.

Καλή προσπάθεια πάντως, βάζω ένα 6.

 

Αφού το κινητό μετά δεν άνοιγε,πως θα είχε σωθεί η φωτογραφία :confused:

Και επίσεις έγραψα στις παλιές φωτογραφικές μηχανές γινόταν αυτό που έμπαινε εκείνο το φιλμ και το γυρνούσες μετά...και ΒΕΒΑΙΑ μπορούσαν να αναμειχθούν η φωτογραφίες έτσι ...

Αυτό με το 6 δεν το κατάλαβα :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος, θα απαντήσω μια φορά. Λοιπόν αν δεν είχε σπάσει η πλακέτα μπορούσατε να το δώσετε για επιδιόρθωση και με την νέα οθόνη να βλέπατε τη φωτογραφία.

Επίσης,

 

Αφού πέρασαν κάτι 10λεπτα και συνήρθαμε σχετικά,προσπαθήσαμε να βρούμε μια λογική εξηγήση και λέγαμε αυτό που είπε η φίλη μου στην αρχή,ότι αναμείχτικε αυτή η φωτογραφία με καμιά άλλη και λέγαμε το κινητό ίσως τα έχει παίξει...

 

εδώ νομίζω ότι λέει ξεκάθαρα ότι νομίζατε ότι αναμείχθηκαν οι φωτογραφίες στο κινητό - ψηφιακή μηχανή.

Τέλος, θα μπορούσατε πολύ απλά από τις ιδιότητες της φωτογραφίας να δείτε πότε έχει τραβηχθεί.

 

ΥΓ. Το 6 είναι ο βαθμός για την δημιουργία της ιστορίας. Καλή προσπάθεια γενικά και πιθανόν να είναι πειστική στον περισσότερο κόσμο, αλλά σε ένα τεχνολογικό forum δεν στέκει και τόσο πολύ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος, θα απαντήσω μια φορά. Λοιπόν αν δεν είχε σπάσει η πλακέτα μπορούσατε να το δώσετε για επιδιόρθωση και με την νέα οθόνη να βλέπατε τη φωτογραφία.

Επίσης,

 

 

 

εδώ νομίζω ότι λέει ξεκάθαρα ότι νομίζατε ότι αναμείχθηκαν οι φωτογραφίες στο κινητό - ψηφιακή μηχανή.

Τέλος, θα μπορούσατε πολύ απλά από τις ιδιότητες της φωτογραφίας να δείτε πότε έχει τραβηχθεί.

 

ΥΓ. Το 6 είναι ο βαθμός για την δημιουργία της ιστορίας. Καλή προσπάθεια γενικά και πιθανόν να είναι πειστική στον περισσότερο κόσμο, αλλά σε ένα τεχνολογικό forum δεν στέκει και τόσο πολύ. :)

 

Εμ..δεν ξέρω τι κάνεις εσύ πάντος εγώ ουδέποτε σκέφτηκα να πάω να φτιάξω κάτι χαλασμένο στο κινητό μου :-(

 

Α ναι αυτό το εννοούσες εσύ...ναι,για να εξηγούμαι,(και αυτό προς απάντηση στο ότι "δημιουργήθηκε" η ιστορία,:confused: ) λέγαμε μήπως (επειδή έγραψα πως ήταν τα καινούργια Nokia που πρωτοβγήκαν με κάμερα) τα έχει παίξει το κινητό και αναμείχθηκαν ...Το ότι εσύ ΞΕΡΕΙΣ κάτι που εμείς ΤΟΤΕΣ δεν μπορούσαμε να υποθέσουμε,το ότι στις ψηφιακές δεν γίνεται αυτό,δεν σημαίνει τίποτα.Εγώ πάλι πιστεύω(και ερχόμαστε στο θέμα) πως κάτι έγινε με το κινητό και όχι ότι έχει φαντάσματα το σπίτι της φίλης μου(που αντιθέτως αυτή το πιστεύει).:-(

 

Edit: καλά που πίνω καφέ τώρα..!!

Εdit 2: Αυτό με τον καφέ πήγαινε αλλού

Επεξ/σία από Sylvia88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...