Προς το περιεχόμενο

Τρομακτικές ιστορίες


aLek0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγώ θα πώ μια κωμική ιστορία (όπως αποδείχτηκε).

Ήταν καλοκαίρι, όλες οι μπαλκονόπορτες ανοιχτές και βλέπαμε με τη γυναίκα μου την "Κατάρα" ξέρετε εκεινη με το πιτσιρίκι με κάτι παράξενα μάτια που είχε στοιχειώσει ένα σπίτι. Εγώ δεν άντεξα επειδή την άλλη μέρα έπρεπε να ξυπνήσω στις 5:00 για να πάω στη δουλειά και είπα καληνύχτα.

Μετά από κανα μισαώρο που τελείωσε η ταινία, έρχεται η γυναίκα μου στη κρεβατοκάμαρα για ύπνο. Θεοσκόταδο και μπαλκονόπορτα ανοιχτή. Βλέπει ξαφνικά έξω από την πόρτα 2 μεγάλα μάτια να λαμπυρίζουν στο σκοτάδι και χέστηκε πάνω της. Με ξυπνάει μου λέει τι έγινε, κοιτάζω και εγώ να τα 2 μάτια, κοιτάζω πιο έντονα μας κοιτάζουν και αυτά ανοίγω τότε τα φώτα και τι να δω ? Μια κουκουβάγια πάνω στα κάγκελα !

Ήταν αστείο όντως στο τέλος αλλά η γυναίκα μου τότε χέστηκε πάνω της και από εκείνη τη μέρα μεταφυσικό θρίλερ δεν έχει ξαναδεί !!!!!!!

 

Μια άλλη κάπως παράξενη ιστορία ήταν ένα όνειρο που είχα δει κάποτε :

 

Ήμουν σπίτι μου και ενιωσα να γίνεται να γίνεται ένας τρομερός σεισμός μιλάμε τοίχοι να πέφτουν κλπ, φοβήθηκα τόσο πολύ που φώναξα Παναγιά μου και τότε μια ήρεμη φωνή με καθησύχασε λέγοντας ¨Μην ανυσηχείς αυτό γίνεται πάρα πολύ μακρια από εδώ και δεν πρόκειται να πάθεις τίποτα". Την άλλη μέρα στις ειδήσεις είδα ότι κάπου στην Ασία είχε γίνει ένας σεισμός με εκατοντάδες νεκρούς, σπίτια γκρεμισμένα κλπ. Όταν έκανα την αντιστοίχιση της ώρας αποδείχτηκε ότι ο σεισμός αυτός είχε γίνει την ώρα που εγώ κοιμόμουν.

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τρομακτική ιστορία (όχι ανεξήγητη, ξηγημένη)

Θυμάστε μια ταινία τρόμου που λεγόταν "the ring" στα ελληνικά "λευκός θόρυβος" ;

Για εκείνους που δεν θυμούνται ή δεν την έχουν δει : εάν δεις ένα βιντεάκι (παράξενο με εναλλαγή εικόνων και σκηνών φαινομενικά χωρίς σύνδεση μεταξύ τους) μετρά αντίστροφα ο χρόνος σου, και εκεί που κάθεσαι αμέριμνος στο σπίτι σου, ανοίγει η τηλεόραση από μόνη της και δείχνει ένα πηγάδι, βγαίνει ένα κοριτσάκι έξω από το πηγάδι, πλησιάζει την κάμερα, περνά μέσα από την οθόνη στο σαλόνι σου, σε κυνηγάει μέσα στο σπίτι και ... :-(

ε λοιπόν, την είδα, τρόμαξα και πάω να κοιμηθώ. Εκεί που με είχε πάρει ο ύπνος, ξαφνικά η τηλεόραση ανοίγει από μόνη της! Πετάγομαι, ρίχνω και μια τσιρίδα, τρέχω να ανοίξω τα φώτα (αλήθεια τι ιδεοληψία είναι αυτή ότι το φως μας σώζει ?), η καρδιά μου να χτυπάει πολύ δυνατά και κοιτάζω την τηλεόραση έτοιμη να αμυνθώ. :shock:

Αρχικά παραξενεύτηκα που έδειχνε διαφημίσεις και όχι το κοριτσάκι να βγαίνει από το πηγάδι...

Μετα από λίγα λεπτά που άρχισα να ηρεμώ (εντάξει... δεν ήταν και τόσο λίγα :fear:) θυμήθηκα ότι τον τελευταίο καιρό το τηλεχειριστήριο έχει αρχίσει να γίνεται υπερεύσθητο. Και να το φύσαγες αυτό έκλεινε ή άνοιγε την τηλεόραση.

Του έβγαλα τις μπαταρίες και λύθηκε το πρόβλημα. :-D

Πάντως για μέρες μετά ήμουν στην τσίτα. :-)

 

Έχω κάνει μια διαπίστωση. Γενικά στις τρομακτικές ιστορίες του τόπικ. Οι παρουσίες, τα φαντάσματα, τα ανεξήγητα περιστατικά συμβαίνουν, εκεί που καθόταν ο αφηγητής, εκεί που περπατούσε, εκεί που οδηγούσε, ποτέ εκεί που ήταν απασχολημένος με κάτι (εργασία, πλύσιμο πιάτων, άπλωμα ρούχων, μαγείρεμα, γεύμα, σεξ). Είναι παράξενο... :-) Λες και εάν είσαι απασχολημένος δεν σε ενοχλούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο οσα διαβασα αισθανομαι τυχερος που κοιμαμαι σαν πουλακι και σπανια βλεπω ονειρα.Παντως θελω να αναφερω δυο περιστατικα.

 

Σας εχει τυχει να δειτε στον υπνο σας μια στιγμη που θα γινει στο μελλον?

Για παραδειγμα ειμαι στον δρομο και κοιταο να περναει ενα αμαξι και την επομενη μερα συμβαινει.Παιρναει το ιδιο αμαξι με συγκεκριμενο τροπο.(ενταξει δν ειναι και το καλυτερο παραδειγμα αλλα με πιστευω με καταλαβαινετε.

Το δευτερο περιστατικο ειναι στον υπνο μου εβλεπα ενα ονειρο και ξαφνικα ειμαι στο ταβανι του δωματιου μου και βλεπω τον εαυτο μου να κοιμαται.Μετα ξυπναω και τα χεστει απανω μου.Δεν ξερω τι ηταν αυτο αλλα με φοβισε παρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μικρη στην κατασκηνωση

Το βραδυ που κοιμομαστε οι ομαδαρχες αποφασιζουν να μας κανουν πλακα

 

Βαζουν λοιπον σεντονια πανω τους, και δε θυμαμαι τι αλλο, παιρνουν κερια και διαφορα εκκλησιαστικα, μπαινουν στο δωματιο αθορυβα κ αρχιζουν ξαφνικα να ψελνουν ολοι μαζι

 

Χεσμεντεν τελειως εμεις

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Επεξ/σία από margaritagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρη στην κατασκηνωση

Το βραδυ που κοιμομαστε οι ομαδαρχες αποφασιζουν να μας κανουν πλακα

 

Βαζουν λοιπον σεντονια πανω τους, και δε θυμαμαι τι αλλο, παιρνουν κερια και διαφορα εκκλησιαστικα, μπαινουν στο δωματιο αθορυβα κ αρχιζουν ξαφνικα να ψελνουν ολοι μαζι

Φαντάζομαι σε κάποια απ αυτές ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ενα βράδι, ήμουν εγώ κι άλλοι 2 φίλοι και καθόμασταν στο σαλόνι του σπιτιού του ενός απ' αυτούς. Στον τοίχο κρεμόταν μια φωτογραφία του πεθαμένου παππού του παιδιού. Κάποια στιγμή σηκώνεται ο άλλος (καραγκιοζάκος γενικά) και πάει στη φωτογραφία του παππού και αρχίζει να τον κοροιδεύει: "Ρε μαλάκα πώς ήταν έτσι ο παππούς σου; Τι τσιγκελωτό μουστάκι είν' αυτό; Ρε το σκατόβλαχο, έτσι έβγαινε έξω;" και διάφορα τέτοια. Οπότε του λέει ο άλλος: "Ξεκόλλα, δεν κάνει να μιλάς άσχημα για νεκρό". "Γιατί τι θα μου κάνει; Πεθαμένος είναι" "Θα σου εμφανιστεί εκεί που δε το περιμένεις και θα σου απαντήσει". "Ρε θα μου κλάσει τ' αρχ****, να ορίστε τον βρίζω, τον π****η, γαμώ τη μ***, σκατά στον τάφο του..." κλπ. αρχίζει ο άλλος να βρίζει χοντρά τον παππού, κωλοδάχτυλα στη φωτογραφία και τέτοια. Το παιδί το άλλο δε μίλησε. Περνάει η ώρα λοιπόν, ξεχνιέται το θέμα. Είχαμε ψιλονταγκλάρει, βλέπαμε μια ταινία, όταν ξαφνικά αυτός που έβριζε πετάγεται πάνω σα να τον χτύπησε ρεύμα στριγκλίζοντας ΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑ!! και κουνώντας τα χέρια μπροστά, βάζει μια τρεχάλα βροντάει την πόρτα και καβαλάει τη μηχανή να φύγει τρελαμένος! Χωρίς να πάρει ούτε μπουφάν, ούτε κινητό, ούτε κλειδιά! Τρέχουμε εμείς, τον πιάνουμε, ρε μαλάκα τι έγινε, τι έπαθες, αυτός είχε γίνει σα κιμωλία, η μούρη του είχε στραβώσει απ' τον τρόμο κι έτρεμε, του λέμε έλα μέσα κάνει κρύο να μας πείς τι έπαθες, κάνει "ΕΓΩ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΩ!!!". Τελοσπάντων πήγαμε μια βόλτα, ηρέμησε λίγο, κ μας είπε οτι είδε τον παππού στη φωτογραφία να ανοιγοκλείνει τα μάτια 3 φορές, να γυρίζει το κεφάλι του και να τον κοιτάζει με άγριο ύφος. Εμείς δε τον πιστέψαμε βέβαια (καραγκιοζάκος γενικά), αλλά 2 πράγματα μας προβλημάτισαν: 1ο. οτι ο τύπος έκανε σαν τρελός, σαν κάποιος που έχει πάθει σοκ, ενστικτωδώς κούναγε τα χέρια προς τη φωτογραφία για να προφυλαχτεί, είχε στραβώσει η μάπα του και έτρεξε στη μηχανή χωρίς να πάρει κλειδιά και 2ο. οτι ποτέ, μα ποτέ, μα ΠΟΤΕ μέχρι σήμερα δεν ξαναπήγε στο σπίτι εκείνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...