Προς το περιεχόμενο

Τρομακτικές ιστορίες


aLek0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προηγούμενο καλοκαίρι(και όταν εννοώ προηγούμενο, εννοώ το 2008!), είχαμε πάει εγώ και άλλα 14 παιδιά -σύνολο 15!- στο εξοχικό μου. Κάθε βράδυ, αρχίζαμε συνέχεια να λέμε μαλακίτσες (όπως συνήθως!) με τρομακτικές ιστορίες κτλ για να γελάσουμε τρομάζοντας ο ένας τον άλλο! Κάποιο παιδί από την παρέα μας -ονόματα δεν αναφέρω!- είχε τη φαεινή ιδέα να αγοράσει από την Αθήνα ένα παιχνίδι, που όπως είπε θα ανάβαμε κεριά, θα κλείναμε όλα τα φώτα, θα απλώναμε το επιτραπέζιο (κάπως έτσι έμοιαζε) θα κάναμε ερωτήσεις και μέσω των γραμμάτων και αριθμών που είχε πάνω το επιτραπέζιο θα μας απαντούσε -τώρα ποιος θα μας απαντούσε, είναι ένα άλλο ερώτημα! Τέλος πάντων, ξεκινάει ο διπλανός μου να πει μια ερώτηση και ακούμε ένα ουρλιαχτό!!!!! Μας πήγε το σκατό στην κάλτσα!!! Το θυμόμαστε ακόμα και κλάνουμε πάνω μας!!! Και το μόνο σίγουρο είναι, πως δεν μας έκανε κανείς πλάκα! Δεν μπορούσε κανείς να μπει στο σπίτι μου από πουθενά!!!

 

Τέλος πάντων, αυτή ήταν η ιστορία μου! Βλακεία μεν, (λίγο) τρομακτική δε!

 

Το παιχνίδι που παίξατε λέγεται ouija board και είστε τυχεροί που το μόνο που σας έτυχε ήταν το ουρλιαχτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδια καποιοι μου λενε οτι αμα κανεισ τελετη

για να καλεσεις πνευματα και τρομαξεις πολυ και θες να φυγεις

καλα να κανεις μιν φυγεις γιατι θα γινει χειροτερα

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά πρέπει να έχεις το νέο firmaware και τουλάχιστον 500άρι τροφοδοτικό.

Αν δεν φύγεις δεν γίνεται τίποτα... στρώνει με ένα restore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μιλάμε για φαντάσματα με κομμένα κεφάλια που μοιάζουν λες και βγήκαν από το

Resident Evil και Silent Hil. Αλλά για γεγονότα που συνέβησαν σε εσάς ή στους φίλους σας.

 

 

SilentHill03.jpg

 

 

Ήμασταν μαζί στο μπαρ τώρα με τον Νίκο γεμάτο κόσμο δυνατά η μουσική και του

ζήτησα να μου ξαναπεί τη είχε συμβεί εκείνο το βράδυ με το μηχανάκι του.

Πολύ περίεργες στιγμές όταν μου έλεγε την ιστορία μέσα σε όλο αυτό τον κόσμο

δάκρυζε και ανατρίχιαζε:

 

Ερχόταν με το μηχανάκι του από ένα χωριό τρέχοντας γιατί είχε αργήσει είχε στο

κάθισμα του μια εικόνα της Παναγίας που του την είχε βάλει η μάνα του (για να τον

προστατεύει όπως κάνουν όλες οι μανάδες) καθώς οδηγούσε τον προσπερνάει

τρέχοντας ένας οδηγός με μια μεγάλη κατάμαυρη μηχανή ντυμένος και αυτός στα

μαύρα, μετά από λίγο που συναντιούνται στα φανάρια του λέει:

-Πάλι καλά που είχες την εικόνα της Παναγίας μαζί σου αλλιώς δεν θα ήσουν εδώ

τώρα.

 

Ας πούμε ότι ήταν ένας άγνωστος που ήθελε να το παίξει μούρη και του το είπε αυτό

πως ήξερε όμως ότι είχε την εικόνα της Παναγίας στο κάθισμα και από ότι μου

περιέγραψε δεν είχε ξαναδεί πότε τέτοια μηχανή κανείς φίλος του δεν την είχε για να

πεις ότι ήξεραν πως είχε την εικόνα και θέλανε να του κάνουν πλάκα.

 

Δεν είναι μια ιστορία που φτιάχτηκε στα καφενεία και αλλάζει από περιοχή σε περιοχή.

Θα μπορούσα να προσθέσω ότι ο οδηγός μετά εξαφανίστηκε εν ριπή οφθαλμού πως

η μηχανή του δεν έκανε θόρυβο πως φαίνονταν κάτι κόκκινα μάτια από το κράνος του

πως μετά από εκείνη την ημέρα έβλεπε οράματα ή ότι την επόμενη μέρα

είδε στην εφημερίδα πως είχε γίνει ατύχημα σε εκείνο το σημείο μετά που έφυγε αυτός

ή ακόμα και πως η εφημερίδα έγραφε:

"Ένας οδηγός ντυμένος στα μαύρα προκάλεσε το ατύχημα από μαρτυρίες περαστικών

αλλά παραμένει άφαντος καθώς δεν είχε καν αριθμό κυκλοφορίας στην πινακίδα"

Αν είστε και λίγο χιουμορίστες να πείτε πως η πινακίδα έγραφε κάτι περίεργα σύμβολα

ή αν θέλετε να το χ*σ*τ τελείως να πείτε πως έγραφε "DIE IN HELL!".

 

Παρόλο που το έχουμε συζητήσει πολλές φορές υπάρχουν κάποια Bugs στην ιστορία

ας πούμε μετά ο οδηγός που πήγε? τι θα γινόταν αν τον ακολουθούσε?

Όταν τον ξαναδώ θα το ρωτήσω το πρώτο για το δεύτερο δεν ξέρω τι θα μπορούσε

να είχε γίνει.

 

Τις τρομακτικές ιστορίες τις ξεχνάς σε 1 μέρα αυτό όμως που σου μένει είναι η αλήθεια

το στοιχείο της αλήθειας προσπαθείς να καταλάβεις τι συνέβη αλλιώς σε βασανίζει

μέχρι να το αποδεχθείς. Τι θα έβλεπες αν του έβγαζες το κράνος? τι γινόταν αν τον

χτύπαγες και τον έβριζες? Αυτές οι ερωτήσεις είναι που με βασανίζουν.

 

Ποτέ δεν θα ξεχάσω την ιστορία αυτή ειδικά τον τρόπο που την έλεγε μέσα σε όλο αυτό

τον κόσμο και έκανε λες και έβλεπε φάντασμα είχε φοβηθεί πολύ μετά από λίγο συνήλθε

όλα μια χαρά για αυτό δεν θέλω να τον ρωτάω συχνά.

Επεξ/σία από NetworkMeltdown
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τρομακτικές ιστορίες τις ξεχνάς σε 1 μέρα αυτό όμως που σου μένει είναι η αλήθεια

το στοιχείο της αλήθειας προσπαθείς να καταλάβεις τι συνέβη αλλιώς σε βασανίζει

μέχρι να το αποδεχθείς. Τι θα έβλεπες αν του έβγαζες το κράνος? τι γινόταν αν τον

χτύπαγες και τον έβριζες? Αυτές οι ερωτήσεις είναι που με βασανίζουν.

 

Μην ανησυχείς, υπάρχει σωτηρία, τα ερωτήματα που σε βασανίζουν ΜΠΟΡΟΥΝ να απαντηθούν!

 

 

 

 

 

...έχει βγάλει πολλά DVD.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο?

 

πηγαίνοντας για υπνο κ προσπαθωντας να χαλαρωσω

μετα απο μικρο χρονικο διαστημα, μερικα λεπτα υπολογιζω

ξαφνικα παραλυω.. δεν μπορώ να κουνισω κανενα σημειο του σωματος μου

ουτε να ανοιξω τα ματια.. το μονο που λειτουργει ειναι ο εγκεφαλος μου

δεν ξερω αν η αναπνοη μου εχει σταματησει μαλλον ουτε οι πνευμονες δεν λειτουργουν!

με κυριευει πανικός, νιωθω παγιδευμενος, νομιζω οτι θα πεθανω ωσπου προσπαθω με το μυαλο να ξεφυγω..

νιωθω σαν να τρέμω χωρις να κουνιεμαι ομως

και ξαφνικα κουνανε τα ακρα μου κ σαν να παιρνω βαθια ανασα..

μπορω να ανοιξω τα ματια παλι

 

την πρωτη φορα που εγινε πρεπει να κρατησε ελαχιστα

μερικα δευτερολεπτα μαλλον

με το που ανοιξα τα ματια πεταχτηκα πανω να δω αν ειμαι ξυπνιος

καθε φορα που ξαναγινοταν κρατουσε παραπανω κ πραγματικα ενιωθα

πως πνιγομαι

 

το πιο περιεργο ειναι οτι μπορουσα να το κανω συνειδητα μετα!απο περιεργεια ισως δεν ξερω.. παρα το οτι το αισθημα ηταν πολυ ισχυρο κ πραγματικα τρομακτικο εγω το αναζητουσα

μπορουσα να το ξεκινησω αλλα δεν μπορουσα να το σταματησω αμεσως και καθε φορα ηθελε μεγαλυτερη προσπαθεια για να επανελθω..

 

αν θυμαμαι καλα πρεπει να αρχισε μαιο (τα γενεθλια μου ειναι στις 15) κ κρατησε ολο το καλοκαιρι μεχρι που φευγοντας για εξωτερικο το ξεχασα τελειως κ δεν το εχω ξαναδοκιμασει

 

το έχω πάθει σε σκοπιά και ερχόταν έφοδο (την οποία και άκουγα) :-)

 

εκεί να δεις πανικός! :P

 

θυμάμαι ότι απλά είχα το νου μου να μην κοιμηθώ αλλά ήμουν τόσο πτώμα που τελικά

φαίνεται πως "κράτησα" το συνειδητό και τον ύπνο κατά το ήμισυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημέρα σε όλους! Είμαι καινούργιος στο site και μπορώ να πώ πως είναι άψογο!!

Καθώς περιπλανιόμουν είδα αυτό το ενδιαφέρον θέμα και είπα να γράψω κι εγώ την δικια μου εμπειρία.

 

Πρίν από 2 με 3 χρονια περίπου κάποιος μου είχε πει την γνωστη ιστορία που ακούγεται συνήθως πως εάν πας 12 το βραδυ με κλειστά τα φώτα και 2 κερία σε έναν καθρέφτη και πεις το όνομα ενός νεκρού συγγενή σου θα τον δεις στον καθρέφτη ή εάν πεις 666 θα δεις τον διάβολο:devil:

Η αλήθεια είναι πως σε αυτά δεν πιστεύω και κάποια μέρα ήθελα να το δοκιμάσω....έτσι λοιπόν ένα βραδυ Σάββατο θυμάμαι ήταν, είχαν φύγει όλοι από το σπίτι για το χωριο και θα έμενα μονος για το Σαββατοκύριακο....παίρνω λοιπόν την απόφαση να το κάνω...ψάχνω στο σπίτι βρίσκω 2 κεριά που είχε η μάνα μου και πάω στο μπάνιο...(για να είμαι και σε ετοιμότητα εάν συμβεί κάτι χάχα) βάζω τα κεριά αριστερά και δεξιά στον καθρέφτη, σβήνω όλα τα φώτα, πάω στέκομαι μπροστά στον καθρέφτη και τότε ξεστομίζω το περιβόητο 666 και εκεί είναι που τα είδα όλα...

 

κάνει μια αστραπή και ένα μπουμπουνητό ταυτόχρονα γιατί έξω έβρεχε καταρρακτωδώς από το πρωί και τα έκανα πάνω μου...από την υπερένταση που είχα και τον φόβο μαζί δεν μπορούσα να κοιμηθώ...ήταν περίπου τέτοια εποχή.:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...