Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;


madsc

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;  

1.286 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ασυζητητί τον toshiba λόγω κάρτας γραφικών, συχνότητας επεξεργαστή και ποσότητα μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα αγορασω laptop και εχω δει το HP Probook 4515s με επεξεργαστη AMD 2.1, RAM 2GB,HDD 150GB στα 399 € ή καποιο ACER σε παραπλησια τιμη..Δεν κανω τρελλα πραγματα με τον υπολογιστη.Περιηγηση στο διαδικτυο κυριως και παρακολουθηση ταινιων,αντε και επεξεργασια με word.Δεν παιζω παιγνιδια κλπ. Τι πιστευετε γενικα για HP ; Η γνωμη σας θα μου ηταν υπερ-πολυτιμη.

Σας ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα αγορασω laptop και εχω δει το HP Probook 4515s με επεξεργαστη AMD 2.1, RAM 2GB,HDD 150GB στα 399 € ή καποιο ACER σε παραπλησια τιμη..Δεν κανω τρελλα πραγματα με τον υπολογιστη.Περιηγηση στο διαδικτυο κυριως και παρακολουθηση ταινιων,αντε και επεξεργασια με word.Δεν παιζω παιγνιδια κλπ. Τι πιστευετε γενικα για HP ; Η γνωμη σας θα μου ηταν υπερ-πολυτιμη.

Σας ευχαριστω !

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό, είναι στα λεφτά που θέλεις, με αυτόνομη κάρτα γραφικών 512mb για τις ταινιες σου και το aero των windows 7...είμαι στην ίδια κατηγορία με σένα σε ότι αφορά τις ανάγκες, και αυτό μου τις καλύπτει πλήρως, σκέψου το...και αν θελεις σου κανω πμ σε απο ποιο κατάστημα ατο πηρα και εμεινα πολυ ικανοποιημενος

 

http://www.skroutz.gr/s/255265/HP-Compaq-Presario-CQ61-430EV.html?from=suggest&keyphrase=HP+Compaq+Presario+CQ61-430EV

 

edit: και αυτό που κοιτάς είναι πολύ καλό όπως το βλέπω (πάντα σύμφωνα με τισ ανάγκες σου)....θα τολμήσω να πω πως είσαι σε σωστό δρόμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

4 laptop της HP και ένα παλιό της Compaq πάντως μια χαρά μου είχαν βγεί και από service μια φορά που χρειάστηκε επίσης μια χαρά. Επομένως ψηφίζω HP-Compaq.

Δε μπορώ να πώ και το ίδιο για ένα Turbo-X από το πλαίσιο...

Η Dell στην Ελλάδα από εγγύηση και ποιότητα στο service πως τα πάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αληθεύει ότι τα λαπτόπια της HP δεν χαλάνε ποτέ? Έτσι μού είπε ένας φίλος. Σκυλιά μου λέει.Θηρία. Να φανταστείς μου λέει ότι το κλείνω και το κάνω τραπεζάκι και τρώγω την ώρα που παρακολουθώ ποδόσφαιρο στην τηλεόραση.

Γιά να τον δουλέψω λίγο τού λέω: Ήξερα ρε συ ότι είναι πολύ καλά και παραδοσιακή η εταιρεία κ.λ.π. Αλλά να το χρησομοποιείς και γιά ..κουζινικό?

Τι? Μου λέει. Άκου κι αυτό. Κάποια μέρα που το είχα στο πάτωμα δεν πρόσεξα και ανέβηκα πάνω του καθώς το πέρασα γιά ζυγαριά! Ήταν σούρουπο και δεν έβλεπα καλά.

Και το διέλυσες τού λέω έ?

Τι μου λες ρε συ μου λέει. Ίσα-ίσα που κόλλησε καλύτερα το αυτοκόλλητο που τού έχω βάλει.Τίποτα άλλο δεν έπαθε!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sony vaio σειρες με x-black οθονη και τωρα με led ...μακραν καλυτερες οθονες-συστημα ψυξης,αθορυβα,κορυφαια ποιοτητα κατασκευης ...και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟ ΠΟΙΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΣΕΡΒΙΣ (επειδη ειναι εκτος ελλαδισταν) ...οι τυποι ειναι θεοι...οτι χρειαστηκα σκιστηκαν...σε αντιθεση με toshiba-dell-lg-turbo x οπου πανω στα 2-3 χρονια αρχιζαν τα προβληματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fsbmaniac σε αυτό που λες θα διαφωνήσω κάθετα.

 

Το ότι όπως λες η Sony το σέρβις της είναι στο εξωτερικό το κάνει και είναι τρομερά αργό από μια έως δυο εβδομάδες ακόμα και για το παραμικρό πρόβλημα σε αντίθεση με Dell & Toshiba που είναι Ελλάδα και στις δυο εταιρίες το σέρβις είναι απλά τοπ και ειδικά στην Toshiba με την εγγύηση ότι κι αν συμβεί.

 

Πες μου μια άλλη εταιρία λαπτοπ που σου δίνει το δικαίωμα επιστροφής του λαπτοπ της μέσα σε 14 ημερολογιακές μέρες και σου επιστρέφει το πόσο που πλήρωσες στο ακέραιο αν απλά δεν σ' αρέσει το λαπτοπ όχι αν δεν δουλεύει ή έχει κάποιο πρόβλημα.

Για να μην μιλήσω για όλα τα άλλα θέματα που καλύπτει η εγγύηση ότι κι αν συμβεί της Toshiba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εδώ το λαπτοπ το έχω 2 χρόνια τώρα. Το πήρα κυρίως για gaming, λόγω δουλειάς το desktop δεν μπορουσε να είναι επιλογή. Το χρησιμοποιώ περίπου 10ώρες την μέρα, τις 8 από αυτές παίζοντας WoW και δεν εμφάνισε το παραμικρό πρόβλημα. Απλά έβγαλα το καπάκι της gpu/cpu/ram, έδωσα ύψος (αρκετές φορές χρησιμοποίησα και βιβλία :-D )και έβαλα από κάτω ένα custom ανεμιστηράκι για καλύτερη ανταλλαγή θερμοκρασίας. Κόστισε 1000ευρώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνό απόλυτα μαζί σου, φίλε Νικαετός.

Τον σταθερό μπορείς να τον κάνεις πολύ πιο turbo απο έναν φορητό με σαφώς λιγότερα χρήματα αλλα εδώ και κάτι μήνες που αναγκάστικα να χρησιμοποιώ

τον DELL Inspiron 1720 μου (ο σταθερός μου, έμεινε Μεσολόγγι, λέω σιγά-σιγά να φτιάχνω άλλον), έχουν το μεγάλο ατού της φορητότητας (έυκολη μεταφορά κ.α.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...